Jak určit velikost prstence?

Jak určit velikost prstence?

Šperky, zejména prsteny, nosí všechny ženy a muži bez výjimky. A dříve nebo později jsme konfrontováni s problémem stanovení velikosti prstence. To platí zejména v případě, že chcete, aby váš milenec byl překvapen.

Muži čelí problému stanovení velikosti prstence, když se chystají učinit nabídku do druhé poloviny. Koneckonců je nutné, aby si zvolený člověk předem neuhádl, proto se používají různé triky pro určení velikosti prstence.

Ženy se potýkají s potřebou určit velikost kruhu, když chtějí, aby se jejich milovaný člověk stal nezapomenutelným nebo symbolickým darem.

Samozřejmě, muži i ženy, při výběru šperků přes internet, by měli znát velikost svých prstů. Koneckonců, před nákupem prsten při nákupu on-line, nemůžete měřit.

Tipy a triky

Pro určení velikosti prstence je třeba brát vážně. To platí zejména pro snubní prsteny. Na rozdíl od jiných kroužků, které můžete nosit na prst, manžel a manželka nosí snubní prsteny na prstenec pravé ruky. A pokud nechcete odhadnout velikost, získat prsten větší nebo menší velikosti, budete muset kontaktovat klenotník opravit velikost.

Při určování velikosti ringu stojí za to věnovat pozornost některým bodům:

 • Není nutné určit velikost prstence ráno, jakmile se probudíte. Po spánku, tělo hromadí další tekutinu, která jde ven během dne. Tyto změny mohou být v rozsahu od poloviny velikosti do jedné velikosti. To znamená, že jste například změřili prst ráno a dostali velikost 17,5, a odpoledne se může změnit na 16,5. Ve večerních hodinách mohou být vaše ruce také mírně oteklé, zejména pokud jsou vystaveny fyzické námaze. Proto je optimální čas pro určení velikosti prstence uprostřed dne.
 • Po intenzivním tréninku se nedoporučuje měřit velikost prstence. Po hraní sportovních rukou může trochu nabobtnat a velikost prstence může být zvýšena.
 • Není nutné zjistit velikost prstence ve velmi horkém počasí, když pijete hodně vody. Z toho mohou vaše ruce a prsty mírně nabobtnat a deformovat velikost prstence. Takové zkreslení velikosti může dosáhnout jedné velikosti. Toto pravidlo platí také pro těhotné ženy. Zvláště v posledních fázích těhotenství, mnoho žen má otoky paží a nohou, po porodu, otok zmizí sám.
 • Také neznáte velikost prstence, když je venku velmi chladno. Pod vlivem nízkých teplot jsou nádoby stlačeny a velikost prstence může být zmenšena z poloviční velikosti na celou velikost. Když se zahřejete a vaše cévy se vrátí do normálu, tento prstenec se vám nehodí.
 • Když určíte velikost kruhu, buďte klidní, nebuďte nervózní. V tomto případě můžete určit přesnou velikost prstence.
 • Vezměte prosím na vědomí, že velikost prstů na „pracovní“ a „nepracovní“ ruce se může lišit. Například, pokud jste levák, pak na levé straně jsou prsty o 0,5 - 1 větší než na pravé straně. Naopak, pokud jste pravák, pak prsty na pravé ruce jsou o 0,5 až 1 větší než na levé ruce.
 • Nákup konkrétní prsten, věnujte pozornost jeho tloušťce. Pokud chcete koupit tenký kroužek, jehož šířka bude v rozsahu od 5 do 7 mm, zaokrouhlete výsledek na nejbližší hodnotu velikosti.A pokud chcete koupit masivní a širokou výzdobu, jejíž šířka je větší než 7 mm, pak byste měli přidat další polovinu velikosti. Například jste zjistili, že vaše velikost je 17, koupit prsten nebo prsten s velikostí 17,5. Tato skladba vám pomůže snadno nasadit a sundat dekoraci. Pokud toto pravidlo zanedbáte, může se masivní příslušenství jednoduše nehodit na váš prst.
 • Nákup šperků, ujistěte se, že šek. Pokud jste náhle udělali chybu s velikostí, pokud máte šek, můžete si jej vyměnit za prsten, který odpovídá vaší velikosti, nebo vrátit příslušenství do obchodu, pokud není nahrazena.

Jak zjistit

Nákup drahý prsten v klenotnictví, chci získat krásné a stylové příslušenství, které bude dokonale předvádět na prst. Prsten by neměl způsobit nepohodlí, mnohem méně stisknout prst, protože to je plná negativních důsledků. Malý kroužek může rušit normální krevní oběh, v důsledku čehož může prst nabobtnat a dokonce se zbarvit do modra a naléhavě musíte odstranit těsný kroužek.

Prsten je veliký, naopak může nechtěně vyklouznout a ztratíte drahý ornament. Nebo budete neustále tahat prstenec, kontrolovat, zda je na místě, a pokud jste ho neztratili.

Proč potřebujete další vzrušení, když je nutné správně určit velikost prstence a pak dekorace přinese radost a nýtovat pohledy lidí kolem vás.

Existuje mnoho různých způsobů, jak určit velikost prstence. Některé metody umožňují určit přesnou velikost prstence, zatímco jiné poskytují pouze přibližnou velikost.

V závislosti na tom, zda si vyberete prsten pro sebe nebo dárek jako překvapení pro jinou osobu, můžete si vybrat jednu nebo jinou metodu určení velikosti prstenu nebo vyzkoušet všechny metody.

S pomocí klenotníka

Určení velikosti prstenu s klenotníkem v klenotnictví je jedním z nejjednodušších a nejpřesnějších způsobů. Stačí se obrátit na jakýkoliv obchod se šperky a specialista vám snadno změří prst a řekne vám velikost. Nebo vyzkoušejte několik modelů prstenů a budete znát vaši velikost.

Tento způsob určení velikosti prstence lze použít v několika situacích:

 • Pokud si koupíte šperky pro sebe.
 • Vzali jste si s sebou prsten, který nosí osoba, které chcete darovat.
 • Dáte si prstenec toho, komu darujete. A jeho prst přesně přišel na prst, nebo si vzpomínáš, jak ten prsten seděl na prstu.
 • Máte s sebou vnitřní obrys prstence osoby, které jste udělili.

Podle dostupného kruhu

Pokud si zakoupíte prsten pro druhou polovinu jako dárek pro překvapení, můžete určit velikost ringu na stávajícím kruhu. Hlavní věc je vybrat si prstenec, který tato osoba nosí na prstu, pro který si koupíte dárek.

Pro měření velikosti prstence na dostupném prstenci potřebujete tužku nebo pero, kus papíru a pravítko.

Zakroužkujte prstenec na vnitřní straně papíru. Stiskněte stonek tužky nebo pera proti vnitřní straně prstence. Nyní je třeba změřit průměr prstence, pro toto nakreslete přímku, která spojuje dva sousední body na výsledném kruhu.

K tomuto obrázku můžete také připojit prstenec a určit velikost prstence. Pokud se Váš prsten neshoduje s danými rozměry, je lepší zvolit větší velikost podlahy, než je uvedeno na obrázku. Například místo 17 vyberte 17.5.

Pokud se bojíte udělat chybu ve výpočtech, vezměte si s sebou prsten a jděte do klenotnictví. Prodejci vám neodmítnou pomoc a přesně určí velikost prstence.

S pomocí nitě

Pro určení velikosti prstence pomocí nitě potřebujete tlustou, ale ne tlustou nit.Vlákno by se nemělo protahovat, jinak riskujete, že se zaměníte s velikostí a koupíte si prsten malý.

Krok za krokem procesu měření velikosti prstence pomocí vlákna:

 1. Navlékněte nit kolem prstu 5krát. Šířka, kterou si všimnete někde v oblasti 3 - 5 mm. Nebuďte příliš těsní nebo příliš volní, abyste obalili vlákno kolem prstu. Snažte se držet obvivka skrz kloub na prstu, měl by klidně projít.
 2. Po zabalení vezměte oba konce struny a protáhněte je prstem. Průsečík musí být označen značkou. I odstraňte nit z prstu a odřízněte přebytečnou část nitě.
 3. Pomocí pravítka změřte délku nitě. Výsledek musí být dělen 15.7. Například délka závitu, kterou dostanete 251,2 mm, dělíte ji o 15,7, dostanete 16 mm. Toto je velikost vašeho prstence.
 4. Pokud se zobrazí číslo, které neodpovídá velikosti, pak jej zaokrouhlete nahoru. Například po rozdělení máte 17,3, musíte toto číslo zaokrouhlit a dostanete 17,5.

Oblečením

Metoda identifikace velikosti prstence na oblečení je nejpřesnější. Může být vhodné, pokud nelze použít jiné metody měření. Jeho výpočty jsou založeny na skutečnosti, že lidé stejné velikosti těla, kteří nosí oblečení stejné velikosti, by měli mít prsty stejného průměru.

Velikost oblečení a velikost prstence jsou stejné:

 1. Lidé, kteří nosí oblečení velikosti S mají velikost prstence v rozsahu 15,5 - 16,5 mm.
 2. Lidé nosí oblečení velikosti M nosit prsteny 16,5 až 17,5 velikosti.
 3. Velikost oděvu L odpovídá velikosti prstence 17,5 - 18,5.
 4. Pro velikost oděvu XL fit prsten s velikostí 18,5 - 19,5.
 5. Pokaždé, když přidáte X ve velikosti vašeho oblečení, měli byste do ringu přidat jednu velikost.

Vzhledem k anatomickým vlastnostem každé osoby riskujete vážnou chybu s velikostí.

Podle velikosti rukavic

Pomozte také určit velikost prstencových rukavic. Velikost prstence je dána velikostí rukavic. Jediné upozornění, rukavice by měly být vyrobeny z tenké kůže a přiléhají k ruce. Rukavice by se neměly natahovat na ruce. V tomto případě získáte přesnější určení velikosti prstence.

Průměr prstu

Podle průměru prstu můžete také zjistit velikost prstence. Jak zjistit velikost prstu? K tomu budete potřebovat kus papíru 10–12 cm dlouhý a přibližně 3 mm široký.

Krok za krokem měření prstence na průměru prstu:

 • Omotejte papír kolem prstu a označte na určitém místě.
 • Protože prstenec prochází kloubem na prstu, je nutné jej měřit, včetně.
 • Mezi těmito dvěma hodnotami vyberte průměr. Obdržíte prsten, který neztratíte, protože vám nespadne z prstu. Navíc tento prstenec snadno položíte na prst.

Tato tabulka vám pomůže konečně pochopit, jaká je vaše velikost prstu.

Rozměrová mřížka a korespondence

Rozměrová mřížka prstenců se stává velmi důležitou, pokud si nekupujete šperky v obchodě, ale objednáváte si je přes internet. To platí zejména pro zahraniční lokality, jejichž velikost se liší od obvyklé ruské sítě.

Mezinárodní

Tabulka ukazuje soulad mezinárodního systému velikosti prstenců pro různé země.

Rusky

Ruská velikost prstence se rovná vnitřnímu průměru prstu.

USA

Velikost amerického prstence je vnitřní průměr prstu, vynásobený 1,23 a mínus 14,3. To znamená, že pokud je vnitřní průměr prstu 18,5 mm, vynásobíme ho 1,23 a mínus 14,3 dostaneme 8,5.

V tabulce je uvedena shoda velikostí USA s ruštinou. Tato tabulka bude pro vás užitečná, protože na zahraničních stránkách se nejčastěji používá americká velikostní mřížka.

Číňané

Velikost čínského prstence se rovná vnitřnímu průměru prstu, násobenému 3 a mínus 38.To znamená, že pokud je vnitřní průměr prstu 16, vynásobte ho 3 a odečtěte 38. Máme 10.

Evropské

Velikost evropského kruhu se vypočítá dvěma způsoby:

 1. rovná se vnitřnímu obvodu prstu;
 2. rovná se vnitřnímu průměru prstu vynásobenému hodnotou 3,14.

Velikost vyzvánění

Bylo zjištěno, že výrobci šperků určují velikost prstenců ne v číslech, ale v písmenech S - M - L - XL, kde:

 • S odpovídá 16,3 mm vnitřního průměru prstence;
 • M se vejde do 17,1 mm vnitřního průměru wheellet;
 • L odpovídá vnitřnímu průměru prstence 17,9 mm;
 • XL se shoduje s 18,7 mm vnitřního průměru prstence.

Manipulace s kruhem

Pokud však nastane situace, že byste nemohli získat prsten, který by přesně odpovídal velikosti prstu, neměli byste být rozrušeni. Šperk mistr upraví prstenec na prst, a to bude sedět dokonale.

Snížení velikosti prstence

Pokud je kruh na vás velký, neměli byste svádět osud, riskujete ztrátu šperků, požádejte klenotníka o pomoc. Zmenší se velikost vašeho kruhu jedním z následujících způsobů:

 • Řezání - pro redukci prstence o jednu velikost bude z ráfku vyřezán malý kus o délce 3,14 mm. Chcete-li kroužek redukovat o 2 velikosti, pak je kus vyříznut dvakrát a je 6,28 mm. Tento způsob zmenšení velikosti prstence lze použít pro různé typy prstenců. Jediné upozornění, musíte odstranit všechny drahokamy, pokud se pájení provádí s otevřeným ohněm, aby nedošlo k poškození kamenů během procesu pájení. Pokud je proveden laserový hrot, kameny nemusí být odstraněny.
 • Komprese - tato metoda je nejčastěji používána pro jednoduché sudé prstence, bez jakýchkoliv dekorativních prvků, například pro snubní prsteny. Pro zvýšení pružnosti kovu se prstenec zahřeje, poté se spustí do speciálního tvaru a stlačí, dokud prstenec nedosáhne požadované velikosti. Nebojte se nagara objevil na prstenu, je pečlivě vyčistit a leštěný váš prsten. Tak to bude zářit jako nové.
 • Silikonová vložka - Velikost prstence můžete snížit přidáním silikonové vložky dovnitř. Toto je nejjemnější způsob změny velikosti prstence. Koneckonců, vaše šperky nejsou přístupné žádnému vnějšímu vlivu, pouze jeho vnitřní průměr se snižuje.

Zvyšte velikost prstence

Můžete se setkat s opačnou situací, kdy bude třeba prstenec zvětšit. Klenotník může zvýšit váš prsten pomocí jedné z následujících metod:

 1. Mechanické protahování - nejčastěji se tato metoda používá pro tradiční snubní prsteny, které nemají dodatečné prvky nebo kameny nebo prsteny ve formě pečetí. Tento způsob zvětšení velikosti kroužků je lepší použít pro tenké prstence, jejichž šířka je v rozmezí od 9 do 12 mm. Kroužek je zahříván, aby se kov stal tažným a poddajným. Následně je prstenec umístěn ve speciálním zařízení, které otáčí rukojetí, čímž mistr zvýší váš prstenec na požadovanou velikost. Poslední fáze klenotník vede šperky do krásného vzhledu.
 2. Přidání kovu - k tomu musíte řezat prstenec, natáhnout na požadovanou velikost a vložit chybějící kus kovu. Je důležité, aby vložka a prstenec odpovídaly barvě a vzorku tak, aby vložka nebyla znatelná.
 3. Vnitřní vyvrtávací šperky - kovový kroužek uvnitř prstence. Tato metoda se používá, pokud potřebujete změnit velikost. Používá se pro šperky se smaltem, kameny, které mají složitý tvar, stejně jako silnou základnu.

Z každé situace můžete najít cestu ven, ať už určujete velikost prstence na prstu nebo měníte tuto velikost. Hlavní věc, aby se vážně vyřešit problém a pak šperky budou moci potěšit vás nebo vaši spřízněnou duši.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky