Oční krém

Oční krém

Kůže v okolí očí je nejcitlivější a nejcitlivější. To je důvod, proč je kůže v této oblasti tak náchylná ke vzniku prvních vrásek. Kosmetologové tuto oblast kůže pokrývají jemně a doporučují jí věnovat co největší pozornost. V boji proti prvním známkám stárnutí, mimických a hlubokých vrásek používají ženy speciální krémy a další kosmetiku. To je důvod, proč před zakoupením takové smetany byste měli zjistit, jak ji aplikovat a princip jejího dopadu na oblast kolem víček.

Příčiny

Vzhled prvních vrásek v této oblasti může být způsoben řadou faktorů. Prvním důvodem je zvýšená suchost pokožky v této oblasti obličeje, vrásky jsou způsobeny nedostatkem spánku, silnými stresovými situacemi, neustálou únavou, pitím alkoholu, kouřením cigaret, vystavením ultrafialovým paprskům slunce a mnoha dalšími faktory. Vzhled mimických vrásek, tzv. "Vrány nohy", způsobuje velmi výrazné výrazy obličeje a časté výkyvy nálady, které se odrážejí na obličeji.

Dalším faktorem, který způsobuje časný výskyt vrásek na kůži kolem očí, je časté používání kosmetiky, zejména tonálních krémů, prášků, které pokožku osuší, stejně jako různé tužky, obrysy a oční stíny a řasenku.

Všechny z nich vedou ke suché kůži a zpomalují metabolické procesy epitelu, což vede k vzniku vrásek.

Nutné složení make-upu

Jakýkoli krém proti vráskám by měl obsahovat látky proti stárnutí. Mezi nejdůležitější složky tohoto nástroje patří kosmetologové, kteří nazývají kyselinu hyaluronovou, která pokožku vyživuje vlhkostí a stimuluje regenerační procesy epitelu. Dokonale vyživuje a hydratuje dermis.

Složení mnoha prostředků proti stárnutí zahrnovalo kolagen.

Tato látka může zadržet vodu a zároveň činí pokožku hladší a napnutou. Je schopen stimulovat obnovu stárnoucích epiteliálních buněk. Důležitou součástí anti-aging krémů je také aminokyselina, která urychluje metabolické procesy a chrání pokožku před stárnutím.

Tyto krémy, séra, gely by měly být vyráběny na bázi přírodních složek. Je lepší, když jejich složení obsahuje oleje rostlinného původu, protože pronikají hluboko do kůže a dobře ji krmí zevnitř. Navíc pomáhají zklidnit pokožku a bojovat proti škodlivým bakteriím, zabraňují podráždění a vzniku alergické reakce.

Kosmetologové doporučují nákup produktů proti vráskám kolem očí s heřmánkovým extraktem, aloe vera nebo zeleným čajem.

Tyto prvky jsou nejvhodnější pro pokožku kolem očí, usnadňují absorpci krému v kůži. Také se ujistěte, věnovat pozornost přítomnosti ve složení tohoto komplexu vitamínů produktu, je velmi důležité, aby přítomnost vitamínů A, E a C. To je nejlepší, pokud tento nástroj bude mít ochranu před ultrafialovým zářením, protože to může způsobit první vrásky.

Specialisté také varují ženy před nákupem krémů proti vráskám na kůži kolem očí, které zahrnují následující komponenty. V žádném případě byste si neměli kupovat sérum, krém s kofeinem, protože schne pokožku a to vede k výskytu vrásek. Také takové kosmetické přípravky by neměly zahrnovat parabeny, mohou způsobit podráždění nebo trhání očí.Složky zvané isopropyl a propylenglykol jsou také škodlivé a způsobují alergickou reakci.

Odrůdy

Produkty proti vráskám pro pokožku kolem očí mohou být vyráběny v různých formách. Jejich rozmanitost může záviset na ročním období. V zimě je nejlepší aplikovat živiny s krémovou texturou, dokonale hydratují pokožku a zabraňují jejímu vysychání. Pomáhají bojovat proti odlupování dermis, a také neumožňují, aby počasí v silných mrazech.

Pro léto je nejlepší koupit gelové krémy na víčka.

Gely mají světlejší strukturu, dokonale se vstřebávají do pokožky, aniž by vytvářely film a nezpůsobovaly pocit mastného lesku. Tyto látky jemně zvlhčují pokožku a dokonale ji utahují. Také v letní sezóně je nutné zakoupit produkty pro kůži kolem očí, které jsou chráněny před ultrafialovými paprsky. Nejlepší je koupit si oční gel s nejvyšším stupněm ochrany.

Nejuniverzálnějším lékem na kůži kolem očí je sérum. Má lehkou krémovou texturu a je vhodný pro použití v každém ročním období. Tyto finanční prostředky se nejlépe používají doma několik hodin před spaním. Jsou nejúčinnějším způsobem, jak bojovat proti vráskám, které se objevují na kůži v okolí očí.

Jak se přihlásit

Léky na vrásky na kůži kolem očí musí být aplikovány velmi opatrně. Současně musí být ruce čisté a kůže musí být předčištěna. Proces aplikování takového krému na jemnou pokožku kolem očí by měl mít masážní prvky: musíte se pohybovat při aplikaci krému podél jasné cesty.

Tento nástroj musí být rozložen hroty prstů.

Nejprve je třeba aplikovat bodový krém na horní víčko a pak doslova natáhnout kůži vrásky kolem očí, pohybující se shora dolů. Pak musíte jít na aplikaci krému na spodní víčka. V tomto okamžiku by měly být vrásky jemně vyhlazeny až do středu tváře.

Tato technika je nejvhodnější pro aplikaci krémů proti vráskám kolem očí.

Existuje několik dalších pravidel, která zlepší účinek aplikace krému na první známky stárnutí. Takové produkty by se neměly vtírat do kůže. Musí být aplikován bod, sotva poklepáním prsty. Nejúčinnější je použití takového krému asi hodinu a půl před spaním. Pozdější aplikace krémů, zejména s mastnou texturou, může vést k otoku očních víček.

Kromě toho musí být všechny tyto prostředky používány striktně k určenému účelu, v žádném případě nesmíte použít denní lék na noc, a noční, naopak, po probuzení. Také nepoužívejte obyčejný krém na obličej, a ještě více pro tělo, aby se zvlhčila jemná kůže kolem očí. Aby byl účinek využití těchto prostředků znatelný, je nutné jej používat každý den po dlouhou dobu. Délka jednoho kurzu je zpravidla přibližně jeden měsíc. Po uplynutí této doby uvidíte výsledky, průběh aplikace očního krému lze opakovat, aby se účinek zvýšil dva nebo tři týdny po prvním.

Pokud máte velmi citlivou pokožku kolem očí, která je náchylná k podráždění, je lepší aplikovat tento krém ne rukama, ale vatovým tamponem nebo speciální houbou. Krémy na kůži kolem očí je lepší koupit ne konzervy, a propuštěn v úzkých zkumavkách. Tyto nástroje jsou nejbezpečnější, jsou vhodnější použít na kůži kolem očí.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Hlavní kontraindikací použití krému na kůži kolem očí je nesnášenlivost jedné z jeho složek. Kromě toho, pokud máte zarudnutí, podráždění nebo kožní onemocnění v této citlivé oblasti, měli byste přestat používat tento krém, dokud se tyto problémy.

Neaplikujte příliš mnoho krému, protože nadměrné množství produktu na jemné pokožce této oblasti může způsobit nežádoucí účinky.

Je velmi důležité, aby takový krém nezpůsobil alergickou reakci. Proto je lepší tento nástroj zkontrolovat: je třeba dát malé množství krému na vnitřní část zápěstí, jemně ho otřít a sledovat reakci kůže. Pokud derma po určité době neprokázala alergickou reakci a nevypadá jako svědění a podráždění, můžete tento nástroj aplikovat na kůži v oblasti očí.

Krém by měl odpovídat typu vaší dermis. Všechny nežádoucí účinky se mohou objevit v důsledku špatného složení tohoto krému, stejně jako v důsledku chyb při jeho aplikaci. Proto je nutné dodržovat pokyny pro jeho použití a nepřekračovat předepsané dávkování. Nežádoucí účinky mohou být vyjádřeny ve formě otoků očních víček, suchosti a odlupování pokožky kolem očí, vzhledu zarudnutí nebo podráždění na něm, stejně jako pocit svědění nebo trhání. Pokud se setkáváte s některým z těchto účinků, je třeba tento nástroj okamžitě přerušit a obraťte se na odborníka.

Pokud většina skladových prostředků na kůži kolem očí způsobí, že budete mít negativní reakci dermis, měli byste se pokusit připravit takový krém doma. Můžete tak připravit krém vyrobený z nejpřirozenějších a nejšetrnějších surovin. Zejména kosmetologové doporučují pro tyto účely použití různých olejů a vitaminových směsí.

Jak si vybrat v závislosti na věku

Aby bylo možné zvolit skutečně účinný krém proti stárnutí pleti kolem očí, je nutné stavět na věkových charakteristikách těchto produktů.

Po 25 letech

K prevenci se používá lék proti vráskám očních víček v tomto věku. Pro čerstvou a mladou dermis lépe vybrat produkty s gelovou texturou. Nejenže pomáhají předcházet vzniku prvních vrásek, ale také zlepšují krevní oběh v této oblasti a také zbavují vás opuchů a tmavých kruhů pod očima. V létě tato kosmetika dokonale vyživuje pokožku a pomáhá ji chránit před přímými ultrafialovými paprsky slunce. Tato péče bude stačit pro kůži žen ve věku 25 let.

Kosmetologové varují ženy tohoto věku před použitím léčby vrásek určených pro zralejší dermis.

Tyto produkty stimulují produkci kolagenu, ale mohou mít pouze zralejší účinek na kůži, ve které se tato látka aktivně nevyrábí. Při aplikaci tohoto krému na mladší pleť může tento krém způsobit zpomalení produkce kolagenu. Proto máte opačný výsledek.

Více prostředků souvisejících s věkem lze použít pouze v extrémních případech, kdy jste například velmi často vystaveni nervům nebo stresu. Ale používat takové nástroje je nutné jen na krátkou dobu. Pak je třeba okamžitě zastavit jejich použití a jít na využití prostředků určených pro vaši věkovou kategorii.

Všechny přípravky proti vráskám na kůži kolem očí s věkovou skupinou 25 let a více mají několik směrů vlivu. Dávají citlivou a jemnou pokožku této oblasti velké množství živin a zvlhčovačů, stejně jako je nasycují vitamíny a minerály. Podporují také přirozené metabolické procesy kůže v dané oblasti a činí ji hladší a pružnější.

35 a starší

V tomto věku můžete již bezpečně používat krém, který zabraňuje stárnutí pokožky kolem očí. Tento věk je charakterizován zpomalením mnoha kožních procesů, včetně výměny vlhkosti a mikrocirkulace. Tyto faktory způsobují vznik vrásek.

Krémy určené pro tuto věkovou skupinu zahrnují prvky, které vyhlazují vrásky a stimulují produkci kolagenu pokožkou.Navíc dokonale uvolňují otoky a odstraňují tmavé kruhy kolem očí. Ženy v tomto věku jsou lépe používány krémově bohatými produkty. Nejlepší je zakoupit produkty na bázi bylinných složek a éterických olejů.

Pro osoby nad 40 let

Po 40 letech byste měli pravidelně aplikovat krémy na pokožku kolem očí proti obličejům a hlubokým vráskám.

Navíc je nutné zvolit prostředky s intenzivní akcí. Měly by mít hlavní účel - obnovení tvorby kolagenu a urychlení jeho syntézy. Také tyto krémy by měly vyrovnat konturu kolem očí a učinit pokožku pružnější a napnutou. Tyto nástroje samozřejmě nemohou zcela odstranit vrásky, ale mohou je dobře maskovat a také snižovat hloubku a zabránit vzniku nových známek stárnutí pleti.

Krémy určené pro pleť kolem očí pro ženy ve věku 40 let a starší by měly mít liftingový efekt, měly by také hluboce vyživovat pokožku a mít uklidňující účinek.

Pro tento typ pokožky lze použít jako krémové prostředky a prostředky ve formě séra a balzámů. Vynikajícím řešením by bylo použití krémů na kůži kolem očí, což má maskovací účinek. Tyto vlastnosti mají produkty, které obsahují práškové nebo perleťové částice, které dokonale odrážejí světlo a činí vrásky méně patrnými. S jejich pomocí se kůže kolem očí stává zářivější a hedvábnou.

Hodnocení známek

Pořadí nejlepších produktů proti vráskám v okolí očí otevírá krémy korejské značky Shiseido. Mají lehkou texturu a obsahují také kolagen. Dokonale odstraňují vrásky. Stejně efektivní jsou nástroje uvedené v katalozích AnneMarie a Mary Kay. Tyto krémy patří k průměrnému cenovému segmentu, ale mají také úžasný účinek proti stárnutí.

Jedním z nejpřirozenějších a nejkvalitnějších přípravků na kůži kolem očí je krém od značky Natura Siberica.

Pečlivě se stará o tuto oblast obličeje, vyživuje a hydratuje pokožku. Tento nástroj je navržen tak, aby odstranil první známky stárnutí a zabránil jejich výskytu. Léky z kosmetických značek Clinique, Clarins, Bioderma jsou také velmi populární v boji proti vráskám na kůži kolem očí. Zrychlují metabolické procesy kůže a také zadržují vlhkost.

Populární krémy na vrásky od značek Borlind, Avene Eluage, Eveline, Lierac obsahují ve svém složení kolagen a mají liftingový efekt. Jsou schopni vyhladit závoj asi století. Také tyto krémy dělají dermis této zóny zářivější a tónovanější.

Recenze

Mnoho žen píše, že v boji proti vráskám je důležité najít kvalitní a kvalitní krém. Mnoho lidí má rád prostředky pro oční okolí od Eveline, Clinique a BioDerma. Ženy zajišťují, že si všimly, že tento výrobek po několika použitích působí. Ženy píšou, že hlavní věc při nákupu takového krému je věnovat pozornost jeho složení a kontrolovat přítomnost alergické reakce. Také, mnoho z fair sex chválí prostředky pro vrásky s kolagenem, oni ukážou, že takové drogy ukážou blahodárný účinek, významně osvěžit a utáhnout kůži.

Oční krém Vichy, Clinique, Clarins, Estee Lauder, Yves Rocher: podrobný přehled videa.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky