Svatební šaty ve stylu "retro"

Svatební šaty ve stylu

Na její svatební den, každá nevěsta chce vypadat okouzlující, úžasné, nádherné a nezapomenutelné. V poslední době, retro svatební šaty se staly populární.

Funkce stylu

Název stylu - „retro“ má latinské kořeny a v překladu znamená „zpětný pohyb“. Je důležité poznamenat, že tento styl pokrývá poměrně dlouhou dobu - od 20. do 80. let minulého století. To vysvětluje jeho různorodost.

Svatební šaty v tomto stylu se vyznačují tajemstvím a fascinující nepředvídatelností. Proto se styl "retro" těší stejnému zájmu a úspěchu mezi designéry po celém světě. To neznamená, že zcela kopírují retro modely, pouze si půjčují nejlepší díly, používají tučné kombinace materiálů.

Retro styl je kombinací různých období, což dává návrhářům určitou svobodu v myšlenkách a řešeních při zachování základních principů a hlavního konceptu stylu.

Stylové modely a styly

Dokonalost svatebních šatů v retro stylu nemá žádné limity. Přidány jsou nové neobvyklé prvky, mění se způsoby šití. Ale koncept zůstává stejný - šaty v tomto stylu by měly vypadat jako oblečení z minulosti.

Mezi modely retro svatebních šatů vyniká několik radikálně odlišných směrů. To je vysvětleno tím, že patří do různých období.

  1. Přizpůsobené svatební šaty bez rukávů, holé záda. Epatage a drzost tohoto obrazu není pro každého. Nějaké nevěsty žádají odvážné a hluboké střihy na zadní straně designérů, aby zakryli tenkými tkaničkami, které vytvářejí iluzi podcenění a nevinnosti.
  2. Šaty s dlouhým vlakem a výstřihem. Vlak je lem oblékání, který se u těchto modelů svatebních šatů vyznačuje svou délkou. Efektivní a pohodlné, když takový vlak může být připojen k zápěstí nevěsty.
  3. Krátké svatební šaty. Retro styl je také charakterizován krátkými svatebními šaty, které je okamžitě odlišují od davu. Tento styl se vyznačuje načechranou krátkou sukní, širokým pásem, který příznivě zdůrazňuje pas nebo korzet.

Viktoriánské éry

Tato epocha získala své jméno na počest královny Viktorie, která v tomto období vládla. Svatební šaty tohoto období se vyznačují úzkým korzetem, který klade důraz na pas a načechranou vícevrstvou sukni.

20. a Art Deco

V 20. letech minulého století byly oblíbené krátké svatební šaty. Toto bylo usnadněno myšlenkou Coco Chanel, kdo dal na notoricky známé krátké těsné černé šaty. To tak fascinovalo každého a odradilo ho, že velmi brzy, pod jeho stylem, začali hromadně šít svatební šaty. Rozdíl byl pozorován pouze v barvě - byly to světlé, pastelové barvy.

Opak v tomto období je trend v módě tzv. Art deco. Svatební šaty v tomto stylu se vyznačují válcovým tvarem, pasem sníženým na boky a délkou dosahující těsně pod koleny.

30s

Ve třicátých letech se svatební šaty přizpůsobily boku. Jejich délka byla těsně pod kolenem. Šátek nebo plášť se staly pro nevěstu relevantní Během tohoto období, svět viděl šaty s odvážnými řezy na zádech, působit výstřih, který krásně a příznivě zdůraznil dámský hrudník. Vlak se stal populárním a svatební šaty doplňovalo několik doplňků.

40s a 50s

Druhá světová válka ovlivnila módu 40. let. Oblečení pro ženy se začalo podobat vojenské uniformě.Svatební šaty v tomto období se však vyznačují jednoduchostí a něhou. Charakteristickým znakem šatů ve 40. letech byly lehce holé ramena v kombinaci s dlouhými rukávy.

V 50. letech měly svatební šaty korzet. Načechraná sukně se spoustou domácích lusků by mohla mít různou délku. Nevěsta v tomto obrazu vytvořila dojem křehké, naivní a velmi ženské.

60. let

60. léta jsou charakterizovány stručností. Svatební šaty během tohoto období získávají jednoduchý geometrický tvar. Ve svatebním módě opět přicházejí mini. Svatební šaty 60. let se podobají hrazdě a vyšívání nebo aplikace působí jako dekorace.

70. a 80. léta

Svatební šaty během tohoto období se vyznačují různorodostí. Jejich sjednocujícím rysem je kultivovanost a skromnost.

Dlouhé načechrané svatební šaty s bohatou výzdobou a spoustou doplňků se staly módními.

Charakteristické barvy

Retro styl věrný barevné schéma svatebních šatů. Preferovány jsou jemné, pastelové odstíny: vanilka, med, stříbro nebo zlato. To však neznamená, že nebyly žádné jasné barvy. Fashionistas doby experimentoval, a šil sebe zelené, modré a světle lila svatební šaty.

Tkaniny

Pro svatební šaty v retro stylu se doporučuje používat následující látky:

  • hedvábí;
  • atlas;
  • krajky;
  • organza;
  • krep;
  • samet;
  • brokát, atd.

Dokončete

Dekoraci svatebních šatů v retro stylu lze nazvat jejich bohatou výzdobou. Byla to ona, kdo dával šaty eleganci a eleganci. Aktivně se používaly korálky, skleněné korálky, „Art Deco“. V závislosti na době měla výzdoba svatebních šatů své vlastní nuance a jemnosti.

Boty

Neustálým atributem svatebních šatů jsou boty. Retro styl se vyznačuje různými typy obuvi. Vše záleží na vlastnostech konkrétní doby. Zpočátku byly oblíbené boty s čtvercovými podpatky, konec éry charakterizovaly boty na vysokém podpatku.

Příslušenství a květiny

V různých časech, závoje, rukavice a květiny pro nevěstu se chovaly jako příslušenství. Pro krátké svatební šaty byl vybrán odpovídající krátký závoj. Dlouhé modely mohly mít velkolepý závoj, s flounces a vlakem.

Rukavice jsou vybrány pro model oblečení. Pro retro šaty z 20s, můžete se rozhodnout pro dlouhé, ruku-montáž rukavice. Pro následující období jsou charakteristické krajkové krajkové rukavice, které sotva zakrývají ruku.

Kytice pro nevěstu v retro stylu by měla být charakterizována čistotou, nevinností a skromností.

Účes

Účes v jazzovém stylu ztělesňuje vlny. 30-40 let se vyznačuje vzhledem kudrlinek a válečků v blízkosti chrámů a čela.

50. léta přinášejí módní účesy, které se provádějí s fleecem. K tomu, aby se vlasy více svěží a objemné příčesky a speciální podložky jsou často používány.

Doplňte

Svatební make-up začíná správně zvoleným tónem pleti. Retro období zdůrazňuje oči a rty: šípy jsou pečlivě kresleny, používají se umělé řasy, rtěnka je vybírána v jasných, bohatých tónech.

Obzvláště populární byla tzv. "Moucha", která byla nalepena na rtu.

Stylové obrázky

Modernita zažívá nárůst módy pro retro svatbu. Zkušení designéři a vizážisté vám pomohou vytvořit individuální obraz, který zdůrazní váš vnitřní stav. Mezi populární obrazy lze identifikovat romantické, dojemné a něžné nevěsty z 50. let, nebo odvážné, živé od 60. let. Jakékoliv retro styl obrázku je zvláštní, musíte to cítit a sloučit s ním.

Retro svatba je jako ozvěna minulosti, která zní v přítomnosti. Budete si to pamatovat po zbytek svého života.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky