Náušnice se smaragdem

Náušnice se smaragdem

Přírodní a umělé kameny

Náušnice se smaragdem mohou být úžasným šperkem pro téměř každou ženu. Tento kámen je považován za vzácný díky svým magickým zeleným odstínům, duhovému lesku a léčivým vlastnostem. Kromě toho je tento minerál věčný, nepodléhá žádným vnějším agresivním účinkům, neztrácí svůj původní vzhled.

Smaragdová ložiska jsou běžná v mnoha zemích: Kolumbie, Zambie, Egypt, Brazílie, Austrálie, Zimbabwe, Indie a další. Nejznámější kameny Ural, Kolumbie a Zambia. V Urals, drahokamy jsou extrahovány s intenzivní zelenou barvou s vysokou koncentrací železa a chrómu. V Kolumbii jsou ložiska minerálů, které mají výrazný odstín bez zbytečných inkluzí a defektů. Tato země má nejrozsáhlejší ložiska. Zambijské kameny mají nejtransparentnější barvu a tmavě zelený nebo modravý odstín.

Přírodní smaragd je transparentní typ beryllium s bohatými zelenými barvami různých odstínů. Obsahuje železo, vanad a chrom. V závislosti na jejich koncentraci se získá jiná barva, lesk, transparentnost a cena kamene. Nejdražší druhy mají živý a jasný travnatý odstín. Oni jsou těženi ve východní a jižní Africe, Indii, Pákistánu, Ural a Sibiř.

Barevná škála všech druhů smaragdů může být uvedena podle odstínů:

 • jasně zelená;
 • středně zelená;
 • zelená
 • zelená s tyrkysovým odstínem;
 • tmavě zelená
 • lehké kameny s nazelenalým odstínem.

Přírodní smaragdy, navzdory jejich vynikajícímu vzhledu, nemohou být dokonale transparentní a rovnoměrné barvy. V každém případě budou minimální vady a skvrny.

Od dávných dob jsou tomuto pozoruhodnému skvostu připsány magické vlastnosti: kombinace štěstí a zdraví, zachování přátelství a harmonie rodinného krbu, osvobození od negativní energie a negativního vlivu. Astrologové předvídají odhalení klamání a předcházení stresu ve smaragdu. Tento kámen symbolizuje moudrost a něhu, neakceptuje hrubé postoje vůči lidem a agresi.

Co se týče lékařských vlastností, lithoterapeuti tvrdí, že smaragd může snížit tlak, zmírnit bolesti hlavy a onemocnění střev, epilepsii a nespavost. Kromě toho se potvrzuje, že tento minerál je dobrý antiseptický, je aplikován na rány, aby se zbavil infekcí, a tím, že drží klenot ve sklenici vařené vody, může být bezpečně opilý bez varu.

Kromě přírodních smaragdů se ve špercích používají umělé kameny. Nejoblíbenější z nich je hydrotermální nebo uměle pěstovaný. Získává se rozpuštěním smaragdového nebo beryliového prášku ve vodě při vysoké teplotě a přidává se chrom a vanad, aby se dosáhlo nasycení a barvy. Potom se roztok za působení přídavných katalyzátorů ochladí a v důsledku toho se částice látky uloží na speciální substrát - získá se umělý kámen. Celý proces trvá asi měsíc.

Proces růstu hydrotermálního smaragdu může být řízen. K tomu změňte tvar a polohu podkladu. Takže můžete vytvořit kámen s požadovanými vlastnostmi. Podmínky pro pěstování umělého smaragdu prakticky opakují proces jeho tvorby v přírodě, proto je výsledný minerál prakticky stejný jako přírodní. A jeho cena může být několikrát nižší.

Další verzí imitace tohoto smaragdu jsou krystaly a beryly se zelenými tóny. Může to být turmalín, chryzolit, tsavorit a další kameny. Svými mechanickými a optickými vlastnostmi jsou nižší než původní, ale s dovedným zpracováním šperků jsou prakticky nerozeznatelné.

Rozdíly přírodního smaragdu od jeho imitace:

 • Přírodní kámen má nejčastěji tmavě zelenou intenzivní barvu. A pokud dekorace světle zelené, světle zelené nebo šedé barvy, je to s největší pravděpodobností beryl, které jsou mnohem levnější.
 • V přítomnosti četných trhlin je nutné zvolit nákup opatrněji. Přírodní minerální je velmi silný, nemůže být mnoho vad. Ale stále jsou, protože podmínky pro vytvoření tohoto kamene jsou velmi kruté. Ale cizí inkluze přítomné v přírodním smaragdu jsou jedinečné a mají zvláštní krásu.
 • Navzdory defektům a skvrnám má smaragd vysoký stupeň průhlednosti, pokud je kámen „blátivý“ a nepřenáší světlo, pak je zde vysoká pravděpodobnost padělání.
 • Uměle vyrobené smaragdy mají jiné optické vlastnosti. Na rozdíl od přírodních kamenů mají hydrotermální kameny jiný index lomu, svítí lehce hnědým světlem.
 • Hydrotermální smaragdy mají různou hustotu. Snadno se kontroluje výpočtem objemu kamene a jeho vážením. A v syrové formě je snadné vizuálně identifikovat uměle pěstované krystaly - mají podlouhlý tvar s rovnými hranami.

Pokud tyto příznaky nestačí a kupující pochybuje o pravosti klenotu, pak byste měli kontaktovat profesionální klenotník. A je třeba mít na paměti, že pokud výrobek není prodáván s rukama, ale v obchodě společnosti, pak je vždy možnost jeho návratu nebo výměny. Ale většina z těchto institucí neimplementuje falešný.

Umělé smaragdy na vizuálních vlastnostech nejsou horší než přírodní, zejména s vysoce kvalitním zpracováním profesionálním klenotníkem. Z nich vypouští náušnice různých modelů a kámen prostým okem nelze odlišit od přítomnosti. Smaragdy vytvořené v průmyslových podmínkách však nebudou mít léčivé účinky a je nepravděpodobné, že budou obdařeny magií.

Náušnice

Na základě tohoto zeleného kamene jsou vyrobeny různé modely náušnic: s klipem, přívěsky, rámem z barevných a drahých kovů, saka a klipů. Populární národní modely šperků, obzvláště Ind, Írán a Boho.

Zlaté náušnice se smaragdem jsou schopny vytvořit co nejvíce elegantní a bohatý obraz. V takovýchto dekoracích je nejlepší objevit se na významných oslavách, které jsou také vhodné pro návštěvu restaurace nebo romantické rande. Klenotníci používají různé druhy zlata pro výrobu šperků se smaragdem: červená, žlutá, bílá. Velmi dobrá kombinace zelených kamenů s bílou slitinou, obsahující velký podíl stříbra. Jeho bezbarvý lesk krásně kontrastuje se zeleným kamenem a třpytivě se třpytí ve světle.

Stříbrné náušnice se smaragdovými vložkami poskytují harmonický kontrast zelené a stříbrné. Jedná se o levnější variantu než u zlata nebo platiny, ale není to o nic horší. Zvláště dobré jsou dekorace ve formě kapiček, karafiátů nebo hroznů. Stříbro má navíc dlouhodobě prokázané léčivé účinky: antibakteriální, hypoalergenní, protizánětlivé a omlazující. Výrobky z něj zmírňují krvácení, střevní onemocnění a močový měchýř.

A v kombinaci se smaragdem, který nemá o nic méně užitečné vlastnosti, jsou stříbrné náušnice skutečně jedinečným doplňkem. Různé modely, například cvočky, špendlíky, bundy, budou vhodné pro mladé i zralé ženy v kombinaci s různými kostýmy.

Modely s diamanty

Smaragdy nejcennějších druhů stojí téměř více než nejdražší leštěné kameny - diamanty.Kombinace těchto dvou složek může vytvořit ohromující vzhled, který ocení mnoho světských dám. Náušnice se smaragdem a diamanty vytvářejí kontrastní harmonii zelených a bezbarvých prvků třpytivých barev. Tyto výrobky patří do exkluzivní třídy. Zvláště výrazné modely na západkách s anglickým zámkem a elegantní přívěsky s několika malými kameny. Pro rámování použité žluté zlato.

Jemné volby

Při nákupu náušnic se smaragdem stojí za zvážení tvar obličeje. Produkty ve formě kapek jsou optimální pro ovál, pro prodloužené - s přívěsky, pro široké - ve formě shluků nebo lustrů. Malé náušnice budou kombinovány s libovolnými tvary. Důležitou roli hrají také oděvy, oči a make-up. Černá, zlatá nebo stříbrná může být v souladu se zelenými tóny.

Smaragd je vhodný pro jemné a citlivé povahy, ne zbavený moudrosti a inteligence. Se zelenýma očima budou samozřejmě náušnice založené na tomto kameni dokonale kombinovány. Protože někteří lidé věří horoskopům, stojí za to zvážit, že tento klenot je talisman pro telata, dvojčata, raky, panny a lukostřelce.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky