Náušnice s jantarem

Náušnice s jantarem

Od starověku, lidé nosili šperky zdůraznit jejich krásu a vypadají harmonicky. Jednalo se o luxusní čelenky a korunky, zlaté hřebeny na vlasy, nádherné náhrdelníky, drahé prsteny a náušnice, které vhodně doplňují každý vytvořený obraz.

V éře starověkého Řecka a Říma měly zvláštní cenu šperky z přírodních kamenů. Postupem času neztratili svou popularitu. Takové kameny jsou nyní velmi žádané. Češi i obyčejní občané jsou velmi žádáni.

Klenotníci také milují tyto kameny pro svou „flexibilitu“ při řezání. Obzvláště důležité jsou nyní takové kameny jako diamanty, rubíny, granát, ametyst. Jeden z nejpopulárnějších je jantar.

Jantar se získává z pryskyřice jehličnatých stromů, je to nejstarší přírodní kámen.

První zmínka o něm byla ještě v době Platóna. Má mnoho jmen a zejména tajemného původu, starověcí Řekové nazývali kámen elektronem. Pak bylo řečeno, že to jsou slzy bohů, kteří padli do moře. Padali do vody a proměnili se v drahokam. V řeckých mýtech, nicméně, jantar byl spojován se sluncem.

Mnoho zemí udávalo své jméno. Každý z nich má specifickou vlastnost kamene.

Pokud se třpytí jantar, vůně chutná. Kvůli vůni "jantaru", v Anglii se kámen nazývá jantar. V Německu se „hořlavý kámen“ nazývá Bernstein. Ve Finsku má pověst „mořského kamene“ sleeki.

V Rusku, jantar byl nazýván: “bílý - hořlavý kámen Alatyr”. Alatyr znamená slunečno. Toto jméno přišlo do Ruska z pohádek a legend.

Sochy, předměty z předmětů, rakve, kostelní kříže, svícny, štáby atd. Byly vyrobeny z jantaru, vytvořily modely budov a lodí. Amber byl všude. Obzvláště populární byly jantarové náustky v dýmkách. Nyní se kámen používá k vytváření různých dekorací. V obchodech a obchodech s drahokamy nabízíme obrovský výběr jantarových náramků, korálků, náhrdelníků, prstenů, broží a náušnic.

Rámování jantaru ve zlatě a stříbře se stává populární mezi klenotníky. Používají různé vložky z jiných drahých a polodrahokamů. Zarámovaný jantar se často setkáváme ve verzi náušnic. Náušnice - jeden z nejvýznamnějších a možná nejvyhledávanějších šperků v naší době. Neseme je bez vzletu.

Výhody kamene

Náušnice s jantarem budou hodné dekorace pro vaše uši. Zdůrazňují tvar obličeje. Jantar je velmi atraktivní kámen - je lehký a díky své barvě vytváří pocit tepla a pohodlí. Není divu, že se to nazývá slunečno.

Barva jantaru může být naprosto odlišná, a tak získat ojedinělý odstín. Existuje mnoho takových odstínů kamene. Řada barev se liší od mléčně bílých a průhledných odstínů tmavě hnědé až třešňové a téměř černé. Baltský jantar je nejčastěji používán v Rusku - tyto kameny jsou velké velikosti, jsou transparentní, s bohatou medovou paletou.

Na světě je více než 250 druhů jantaru. Odrůda je tvořena různými částicemi, které spadají do pryskyřice, která pak končí uvnitř kamene. Mohou to být zmrazené vzduchové bubliny, malé větve, hmyz nebo jejich části (křídla, nohy), dokonce i řasy. Tyto skvrny mohou ovlivnit barvu kamene, vytvořit jiný odstín. Amber s takovými částicemi uvnitř je považován za raritu a je velmi drahý.

Kromě barvy a rozmanitosti druhů, to je věřil, že sluneční kámen má magické vlastnosti. Silné kousky jantaru s hmyzem uvnitř měly silné magické síly.V dávných dobách byl kámen často používán jako amulet a lék na zlé oko. Dokonce předváděli obřady. Mladému manželskému páru a novorozencům byl dán kouř z hořícího kamene, pro štěstí.

Jantarové šperky vám přinesou radost a klid. Jeho šťastný majitel bude vždy zdravý a optimistický. Amber přináší inspiraci a kreativní sílu. Zlatá teplá a průhledná barva objasňuje mysl a pomáhá v nových úspěších. Tohle je kámen štěstí.

Mnoho lidí nazývá přírodní jantaru revitalizační magickou pryskyřicí, symbolem prastarého lesa. Kámen je v medicíně silný. Nyní se používá jako všelék na téměř všechny nemoci.

Jantar je univerzální kámen. Hmotnost typů a odstínů hovoří o individualitě a jedinečnosti každého výrobku. Je nepravděpodobné, že podobné náušnice najdete kdekoli. Další, možná nejdůležitější věc pro dívky, je výhoda jantaru - můžete si ji vyzvednout do naprosto jakéhokoliv oblečení.

Jak si vybrat

Výběr náušnic, zejména přírodního kamene, není snadný úkol. Musíte zvolit správný formulář. Velké tváře se hodí do náušnic - přívěsky. Prodloužený obličej bude ozdoben kulatými modely a všechny varianty náušnic budou vhodně ladit s oválnou tváří.

Pokud máte štíhlou postavu a vysokou postavu, je lepší věnovat pozornost visacím náušnicím. Malé ženy budou zdobeny malými elegantními náušnicemi - karafiáty nebo drobnými kapičkami.

Náušnice z jantaru potěší a přinese štěstí lvům, beranům a lukostřelcům. Zbývající znamení zvěrokruhu může být také pohádkový kámen, ale pouze jako dekorace pro krásu. Je však zcela kontraindikován pro telata. Jantar přinese tomuto znamení jen neštěstí.

Kovové výrobky

Zlato

Zlato je ušlechtilý žlutý kov a je považováno za vzácný kov. Stejně jako jantar, velmi starý. První výrobky zlata byly nalezeny v Egyptě BC. Tento kov má váhu, lesk a trapnost. Díky těmto vlastnostem se začala používat při výrobě zbraní a šperků. Následně klenotníci začali k nim přidávat další kovy a drahé kameny.

Kombinace zlata s jantarem byla dříve považována za nemožnou. Zlato zastiňovalo kámen svou brilancí. Postupem času, klenotníci přišli k dobrému rozhodnutí, stále rámování kámen v technice prolamované filigránové používané k vytvoření smalt. Zlaté náušnice s jantarem zdobí každý vzhled. Dotyčně zdůrazňují barvu pleti, dodávají jí teplý stín. Tvář bude vypadat zdravě a zářivě.

Při výběru stojí za to věnovat pozornost barvě kamene. Jelikož zlato má žlutou barvu, jantar by s ním neměl sloučit. Kombinace kamenů světlejších průhledných barev (med, světle žlutá, zlatá) bude vhodná se zlatem. Správný přírodní kámen má voskovou nebo červenožlutou barvu.

Jantar ve zlatě bude v souladu s blond vlasy, modrýma očima a tmavou pletí. Nasazení na náušnice pro publikaci, účes je nejlepší udělat vysoko. Ona otevře její tvář, učiní ji výraznější.

Při nasazování náušnic se podívejte na to, zda má kámen stejnou barvu na obou. V šikovně vyrobeném produktu se jantar prakticky neliší v barvě a odstínech. Pokud jsou uvnitř jantaru praskliny, neměly by se tyto náušnice kupovat.

Stříbro

Stříbro v sanskrtu je přeloženo jako "měsíc". To je také velmi starý kov. Pak bylo stříbro oceněno nad zlato, protože to bylo méně časté. Starověcí Egypťané vyrobili stříbrné šperky a věřili, že tento kov má dezinfekční vlastnost. Uzdravili své rány. Nyní stříbrné šperky není moc ocenil, ale stále miloval. Někdy vypadají rafinovanější a čistší zlato.

Stříbro díky svým léčivým vlastnostem zvyšuje magické vlastnosti jantaru. Stříbrné náušnice s jantarem budou nejen krásnou výzdobou, ale i dobrým talismanem. Jantarová stříbro vyrazí chladné tóny pleti, dodá teplo a světlo.

Stříbrné náušnice s jantarem se nejlépe nosí s prstenem nebo náramkem ze stejného kovu. Doplňkové příslušenství dodá obrazu čerstvý nádech. Stane se harmonickým a úplným. Tyto náušnice se dobře nosí v zimě.

Péče

Jantar, navzdory své tvrdosti, je poměrně křehký kov, proto vyžaduje náležitou péči. Náušnice s takovým kamenem by neměly být podrobeny tepelnému ošetření. Proto byste měli výrobek čistit v chladné vodě.

Je-li jantar v náušnici poškozen, je lepší ho okamžitě vzít klenotníkovi, protože kámen je velmi rozpadající se.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky