Maska na vlasy se solí

Maska na vlasy se solí

Vlasy jsou ozdobou každé dívky. Denní fén styling, malování, různé účesy mohou poškodit strukturu vlasů, aby byly ztuhlé a zlobivé.

Všechny ženy sní o luxusní hedvábné kadeře. K dosažení tohoto výsledku je nutné sledovat stav hlavy a poskytovat jí řádnou a včasnou péči.

Metody zpracování

Všimněte si zhoršení vlasů, můžete kontaktovat odborníky, navštívit módní drahé salon nebo koupit značkové šampony a balzámy za obrovské peníze.

Tato volba není pro každého. To vše je vynikající alternativa - domácí masky, díky které se vaše kadeře stanou zdravé a silné. Efekt není dlouho v příchodu.

V poslední době stále oblíbenější maska ​​na vlasy se solí. Pokud smícháte sůl s různými ingrediencemi, pak se taková maska ​​může zabývat téměř všemi problémy vlasů a pokožky hlavy.

Užitečné vlastnosti

Většina věří, že nezbytná složka v kuchyni je docela škodlivá pro zdraví, ale někteří ani nevědí, kolik obsahuje živiny.

Sůl se může pochlubit množstvím minerálů ve svém složení, které posilují zdraví nejen vlasů, ale celého organismu. Patří mezi ně fluor, hořčík, draslík, sodík, vápník atd.

Každý z těchto prvků má svou vlastní funkci.

 • Fluor pomáhá regenerovat odumřelé kožní buňky pokožky hlavy, má regenerační vlastnosti. S pomocí hořčíku urychluje pohyb krve, čímž zvyšuje růst vlasů. Draslík - Ideální pro udržení čistoty a svěžesti, vlasy nevypadají přehnaně. Brom - Tajemství pružnosti a sodík je zodpovědný za ideální množství vody.
 • Velké solné granule budou skvělý křoviny. Tato masáž pomůže obnovit krevní oběh a odlupovat starou kůži, což urychlí obnovu poškozených vlasů.
 • Sůl je také dezinfekční prostředek. Pomáhá bojovat s nadměrným obsahem tuku v kadeřích.
 • Toto antiseptikum se také používá jako anestetikum.. Používá se pro bolest z "těsného" ocasu nebo jiného účesu s kudrlinkami. Stimuluje průtok krve.

Indikace pro použití masek obsahujících sůl:

 • Suché vlasy bez slámy;
 • Lupiny;
 • Spad;
 • Příliš mnoho tuku;
 • Ucpání pórů pokožky hlavy;
 • Stunt.

Důležitá vlastnost: před použitím soli na vlasy zkontrolujte, zda máte na hlavě nějaké otěry, rány nebo praskliny. Dokonce i malý řez při styku s žíravinou může způsobit pálení a bolest. S těmito příznaky by mělo být použití této složky odloženo až do úplného hojení ran.

Recepty

Mnozí jsou zvyklí používat při přípravě soli na vaření, ale na vlasy vhodnější pro moře. Obsahuje více vitamínů a mikroprvků. Ona bude moci tento efekt zvýšit.

Je třeba poznamenat, že je nutné správně vypočítat dávku přidané soli, protože její přebytek může zaschnout špičky.

Posílit

Je vhodný pro slabé a křehké kadeře. Směs obsahuje:

 • Sůl v množství dvou polévkových lžic;
 • Zlato - jedna velká lžička;
 • Koňak (může být vodka) - 50 gramů.

Všechny prvky důkladně zkombinujte a promíchejte. Pak se rozprostřel po celé pokožce hlavy, důkladně se masíroval. Nahoře položte na sprchový uzávěr a přikryjte ručníkem. Po 90 - 120 minutách omyjte si masku, poté - umyjte vlasy jemným šamponem.

Bojujte s tukem

Zde pomůže soda. Chcete-li takovou masku je velmi snadné.Musíte pouze smíchat sůl s jedlou sodu v poměru 1: 1. Můžete použít jak na všechny vlasy najednou, a pouze na kořeny. Po použití opláchněte hlavu vodou při optimální teplotě.

Pro růst

To je poměrně účinný nástroj.

Složky:

 • Sůl - jednu čajovou lžičku;
 • Voda - 2 lžíce;
 • Vaječný žloutek;
 • Kefír - 0,5 šálku.

Když připravujete tuto masku, musíte rozpustit sůl ve vodě, pak přidejte žloutek, po prvním poražení, pak teplý kefír. Všechno to mix, vmíchat do hlavy a dát do tepla (čepice + ručník). Procházka s maskou půl hodiny. Po opláchnutí bez přidání šamponu.

Banán

Tato maska ​​pomáhá se ztrátou. Musíte vzít jeden poměrně zralý a velmi měkký banán, rozdrcení v mixéru (takže pak nejsou žádné hrudky ve vlasech), promíchejte se solí (lžíce). Výsledná kaše se rozprostřela na vlasy. Po 30 minutách můžete získat dlouho očekávaný výsledek.

Pro měkkost

Zde přicházejí různé oleje. Vezměte si jakýkoliv kosmetický olej (je lepší koupit v lékárně): olivy, lopuch, mandle, atd., A zkombinujte to se solí 50 až 50. Všechno to na kořeny a pěšky půl hodiny. Po tomto postupu nezjistíte vaše vlasy. Bude poslušná a hedvábná.

Lupy

Takové onemocnění ušetří velmi jednoduché složení:

 • Sůl - jednu čajovou lžičku;
 • Vaječný žloutek - dva kusy;
 • Černý chléb - jeden nebo dva kusy.

Zvlhčete chléb vodou, promíchejte vše, abyste získali hustou hmotu bez hrudek. Po čtyřiceti minutách expozice opláchněte masku.

Maska na slané vlasy by neměla být podávána přes noc, protože urychlí krevní oběh pokožky hlavy, což vám může bránit v usínání.

Je třeba poznamenat, že to nejsou všechny recepty. Je jich spousta a všichni vám mohou pomoci. Každá dívka si bude moci vybrat masku pro sebe, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem těla.

Postupy s takovými maskami se provádějí jednou nebo dvakrát týdně.

Viz následující video pro recept na masku na vlasy se solí.

Recenze

Domácí recepty na péči o vlasy přinášejí dobré ovoce většině moderních žen. Hlavní je najít si vlastní.

Mnozí lidé jsou o solných maskách velmi bezplatní, považují je za nejlepší. Pomáhají s problémy s růstem, objemem, dělenými konci atd.

Někteří si všimnou jejich neefektivnosti. Říká se, že sůl schne vlasy nebo maska ​​vůbec nefunguje.

Vše záleží na vnímání určitých látek tělem, takže je někdy těžké najít něco, co vám pomůže. V takových případech stojí za to kontaktovat specialistu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky