Vlasové masky

Vlasové masky

Proces péče o vlasy by neměl být omezen na mytí hlavy. Pravidelně i dobře udržované a zdravé kadeře musí vyživovat a hydratovat. K tomu je nejlepší použít všechny druhy produktů péče o vlasy. Aktivně léčí a hojí vlasy a chrání ji před vlivem vnějšího prostředí. Jak si vybrat správnou masku a jak ji používat, naučíte se z tohoto článku.

Vlastnosti

Existuje mnoho zajímavých masek, které umožňují péči o různé typy vlasů. Můžete si vybrat výrobek pro blond vlasy nebo tmavší, pro křehké a dobře upravené.

Pro lesk a hedvábnost si můžete také vybrat vhodné produkty, které obnoví vaše kadeře a dodají jim dobře upravený vzhled. Kromě toho můžete najít zajímavé produkty pro péči o kudrnaté a nadýchané vlasy, které nechtějí zapadnout do správného účesu. Pro rovnání a hladkost kudrlinek, můžete si vybrat vhodný nástroj, který bude vaše vlasy elegantní a atraktivní.

Můžete si také vybrat dobrou péči o pokožku hlavy. Tento produkt je vhodný pro dívky, které trpí lupy nebo jinými problémy.

Masky jsou skvělý způsob, jak oživit vaše kadeře, což je činí zdravějšími a dobře udržovanými. Takové produkty pomáhají chránit prameny před aktivním vlivem vnějšího prostředí. Po jejich použití se kadeře stávají zdravějšími a krásnějšími. Ale nebuďte horliví a dělat masochki příliš často. Limit jednou nebo dvakrát týdně. To bude stačit, aby vaše vlasy silnější, ale ne váhu a neublíží.

Pokud nepotřebujete léčit kadeře, bude stačit použít vybraný produkt jednou měsíčně.

Složení

Existuje mnoho různých složek ve složení zakoupených i domácích masek. Každá složka musí být z nějakého důvodu přítomna a vykonávat určitý úkol. Takže, pokud chcete, aby vaše vlasy měkčí, použijte produkty s glycerin, med nebo vejce. Všechny tyto komponenty změkčují složení a činí kadeře hladké a dobře upravené.

Pokud chcete urychlit proces růstu vlasů, můžete použít původní masku kyselina nikotinová, pepř nebo hořčice. Všechny tyto složky urychlují proces krevního oběhu a vlasy jsou husté a krásné.

Vyberte si masky vhodné pro vás, av tomto případě nebudete zklamáni výsledkem.

Hodnocení populárních značek

Dnes existuje velké množství populárních značek, které produkují vysoce kvalitní vlasové masky. Plné hodnocení produktů péče je velmi obtížné. Je však možné izolovat účinné produkty, kterým mnoho dívek a žen věnuje pozornost. Takže, masky Ouai a numero. Kromě toho si můžete vždy vybrat dobrý výrobek z ekologických značek, včetně domácích.

Recepty na vaření doma

Pokud vám však zakoupené masky nevyhovují vůbec, můžete se pokusit připravit kvalitní a zajímavý produkt doma. Přírodní domácí masky lze použít v kombinaci se zakoupenými kosmetickými výrobky a odděleně. V každém případě vám zakoupený výrobek umožní obnovit vaše vlasy a učinit je zdravějším.

Pro extra péči o vlasy můžete opláchnout vlasy teplou vodou s aromatickými oleji nebo jinými přísadami. Kromě toho můžete také využít balzám, který vám ušetří v každodenním životě.

Domácí masky jsou dobré, protože pomáhají obnovit zdravý lesk a dobře upravený vzhled vlasů bez poškození jejich struktury. Můžete improvizovat a vylepšovat recepty, které vám nabízíme, vycházet z vlastností vašich vlasů. Pokud máte mastné vlasy, můžete přidat masku s citronovou šťávou. Lék s citronem lehce osuší pokožku a vytvoří kudrlinky lesklé.

Pokud chcete urychlit proces růstu vlasů, je třeba přidat trochu hořčice na složení vybraného činidla. Pro přehnané kadeře budou všechny druhy olejů skutečnou spásou. Nejlepší, pokud to bude olivový nebo ricinový olej. Ve stejném složení můžete přidat a éterických olejů. Může to být ylang-ylang, citronový nebo jedle olejnapříklad. A aby vlasy byly měkké, můžete si vybrat směs kakaový prášek nebo med.

Pojďme se podívat na několik možností pro lidové masky, které mohou pomoci zlepšit stav vlasů všech dívek.

Koňak

Pokud je tento silný alkoholický nápoj spojen výhradně s hostinou, pak vás příjemně překvapíme. Tato složka může dobře obohatit mnoho vašich vybraných masek na vlasy. Tak například, dívky, které chtějí urychlit proces růstu vlasů, mohou použít následující recept.

Smíchejte přírodní a vysokou kvalitu koňak s jedním kuřecí vaječný žloutek a lžíce dobrého olivový olej. Tato směs pomůže urychlit průtok krve do hlavy. Vlasy tak začnou růst rychleji.

Maska by měla být aplikována na pokožku hlavy a aktivně ji otírat. Není nutné distribuovat zbytky produktu po celé délce. Poté, co jste zpracovali své prameny s touto směsí, měli by být zabaleni do plastového obalu a ručníku. V tomto stavu všechny potřebné vitamíny a stopové prvky pronikají do struktury vlasů a vlasové pokožky, což je činí lepšími a zdravějšími.

Masku lze omýt běžným šamponem a vodou v kombinaci s jedním žloutkem. Dobrý účinek na stav opláchnutí vlasů z přírodních bylin. Pro tento účel je ideální odvar z lipy nebo máty.

Rum

Další maska ​​s použitím alkoholu, který lze připravit doma - rum. V tomto případě by měl být silný alkoholický nápoj přesunut z ricinový olej ve stejném množství. Přípravek by měl být aplikován na vlasy před tím, než se omyje. Kadeře by se měly na této masce podávat alespoň jednu hodinu. Po takové péči budou vaše vlasy dobře upravené a velmi krásné.

Lopuchový olej

Populární cibulovou masku lze dobře zmírnit olej lopuchu. A pro urychlení růstu vlasů v jeho složení, musíte přidat určité množství alkoholu. Malá dávka brandy způsobí, že vlasy budou silnější a zdravější. Pro dosažení požadovaného efektu budete muset tuto kompozici rozetřít do zámků dvě hodiny před tím, než několikrát týdně omyjete hlavu. Během měsíce po použití masky vlasy ztvrdnou a stanou se zdravějšími.

Cibule

Je tu další zajímavá možnost masky cibulových vlasů. K vaření potřebujete pouze tři lžíce. cibulová šťáva, který ve své čisté formě, budete muset třít do pokožky hlavy. Tento produkt výrazně aktivuje vlasové folikuly, v důsledku čehož se růst vlasů urychluje. Po aplikaci této masky je vhodné si vlasy umýt šamponem, aby vás tento trvalý a nepříjemný zápach cibule nesledoval.

Můžete také přidat do teplé vody několik kapek esenciálního oleje s vůní, která bude pro vás příjemná.

Zpevnění

Chcete-li posílit strukturu vlasů, můžete použít jednoduchý domácí lék, který byl známý našim babičkám. To je obvyklá maska ​​ředkvičky. Pokud nemůžete pěstovat tuto kořenovou zeleninu, pak si ji můžete koupit za nízkou cenu na trhu nebo v každém supermarketu. Chcete-li připravit tuto masku, stačí ji roštovat. Do této strouhané směsi nemusíte nic přidávat. Jednoduše zmáčkněte šťávu a vmíchejte ji do kořenů vlasů.

Tato maska ​​by měla být jemně vtírána do kořínků vlasů. Pak je třeba zabalit tenkou vrstvou polyetylénu a nahoře přikrýt ručníkem. Maska udržuje vlasy o něco méně než hodinu. Poté musí být velmi pečlivě vymyt. K tomu, nepotřebujete mýdlo a šampon, to bude stačit jen teplá čistá voda.

Pro neklidné kadeře

Pokud potřebujete trochu ošetřit vaše vlasy, můžete použít jednoduchou masku. na bázi aloe šťávy. Pro jeho přípravu budete potřebovat lžičku aloe šťávy, jeden vaječný žloutek a stroužek česneku, který musí být předem dobře uzemněn. Všechny tyto složky musí být navzájem promíchány a jemně vmasírovány do pokožky hlavy. Z výše uvedených důvodů je třeba masku zabalit do polyethylenu a ručníku.

Toto složení by mělo být udržováno na hlavě nejméně půl hodiny. Poté musíte vlasy dobře umýt teplou vodou. Můžete také použít odvar z přírodních bylin - heřmánek nebo kopřivy. Tento postup je žádoucí, aby se provedl průběh pěti masek.

Pokaždé je žádoucí umýt vlasy šamponem.

Mrkev

Rostlinné masky by také měly věnovat pozornost masce, skládající se z mrkvové šťávy a aloe vera. Kromě těchto základních komponent budete také potřebovat šťáva z poloviny citronu, jeden žloutek a lžíce koňaku a skočce. Výsledná směs se aplikuje na kadeře půl hodiny. Poté lze tento produkt opláchnout čistou teplou vodou.

Dokonce i blondýnky mohou použít mrkev masku, protože šťáva není malovat kadeře a nedává jim ošklivý nažloutlý odstín.

Travnaté

Tento prostředek je skvělý pro léčbu poškozených vlasů. Chcete-li jednoduché bylinné odvar, budete potřebovat několik složek. Můžete použít to, co můžete najít ve svém pruhu: listy břízy, kopřivy nebo měsíčku květiny. Všechny tyto složky samy o sobě mají dobrý vliv na stav vlasů. A pokud se také spojí, ukáže se vynikající složení, které pomůže vyřešit mnoho problémů, které jsou pro moderní dívky relevantní.

Nebudete muset pracovat zejména na přípravě masky - stačí nalít hrst bylin s litrem vařené vody a trvat na této kompozici. Výsledná kapalina bude muset otřít pokožku hlavy a vlasové kořeny. To je nejlepší použít jednoduché bavlněné podložky pro to.

Pro tučné kadeře

Pokud vaše vlasy jsou stále mastné a vypadají neatraktivní, téměř okamžitě poté, co jste si to umyli, pak je docela možné použít jednoduchou masku. založené na kdoulích. Chcete-li to provést, oloupejte ovoce vyříznutím jádra. Poté, co jste se zbavili semen, můžete produkt nalít do čisté vody a přivést do varu v takovém stavu.

Výsledný odvar stačí použít k obnovení vašich kudrlinek. Ale vařené kdoule pro vás už není užitečné. Teplá tekutina by měla být jemně vtřena do pokožky hlavy.

Po takové péči o vaše vlasy si všimnete pozitivních změn - vaše kadeře budou méně mastné a seborrhea, lupy a další problémy spojené s pokožkou hlavy projdou a zanechají za sebou jen nepříjemné vzpomínky.

Mastná

Zajímavou masku pro péči o poškozené vlasy lze získat několika mícháním aroma olej Ideální základ pro tuto směs bude aloe džus nebo avokádový olej. Budete potřebovat sto mililitrů čerstvého produktu nebo lékárenské alkoholické tinktury. Tento výrobek musí být smíchán čajový strom, cedrový a rozmarýnový olej. Pro dosažení maximálního účinku je žádoucí použít všechny tyto složky.

Výsledný produkt by měl být důkladně protřepán a položen na teplé místo. Před použitím bude nutné produkt neustále protřepávat. Nástroj musí být jemně vtírán do vlasových kořínků, aniž by byl nasazen na hroty. Tuto masku můžete použít i bez mytí.

Výrobek můžete aplikovat ihned po umytí vlasů pomocí běžného šamponu.

Protein

Masky vařené z vaječného bílku - To je vynikající produkt pro péči a vlasy a pro obličej a tělo. Aby bylo možné posílit vaše kadeře a učinit je zdravějšími, budete muset porazit dva vaječné bílky v husté pěně. Žloutky se musí nejprve oddělit a umístit do jiné nádoby.

Výsledná pěna by měla být jemně aplikována na pokožku hlavy a vlasové kořeny. Pěna by měla být udržována na hlavě přesně, dokud nezaschne. Poté by měl být produkt omyt jednoduchým šamponem nebo vodou, doplněnou sírovým mýdlem. Můžete si ho koupit v běžném kosmetickém obchodě nebo v lékárně.

Heřmánek

Pokud potřebujete, aby vaše kadeře hladké a hedvábné, můžete použít zajímavé složení bílkovin a heřmánkový vývar. Chcete-li připravit tento produkt péče, budete muset vařit dvě polévkové lžíce sušených květů heřmánku a trvat několik hodin. Poté je nutné kapalinu vypustit a smíchat s vaječnými bílky šlehanými do poměrně husté a stabilní pěny.

Alkohol

Další možnost masky založené na bylinném odvar - duch s březovými listy. Budete potřebovat sto mililitrů, aby tento výrobek. vodka a jednu polévkovou lžíci sušené listy. Všechny tyto komponenty je třeba nakreslit do banky na tmavém místě. Poté může být bezpečně použito k posílení vlasů. Kurz by měl trvat dva týdny, během kterých by měla být tato maska ​​používána denně.

Cherry

V létě můžete hýčkat své kadeře s lahodnou maskou bobule. Za tímto účelem musí být třešně ukamenovány a rozdrceny tak, aby bylo získáno hodně šťávy. Jen na to nezapomeňte neměly by být používány dívkami s blond vlasy. To bude vyhovovat jen brunetky. Obecně platí, že po jeho použití budou vlasy nasyceny vitamíny. V důsledku toho budou prameny zdravé a krásné.

Kvasinky

Chcete-li dát vlasům objem, můžete použít jinou neobvyklou masku, připravenou na bázi kvasinek. Na lžíci suchého produktu budete potřebovat lžičku dobře převařené vody. Kvasinky musí být pečlivě kombinovány proteinová kůže. Výrobek bude tlustý a snadno se aplikuje na vlasy. Masku uchovávejte až do úplného vyschnutí. Poté musíte dobře umýt hlavu, protože kousky sušeného produktu mohou zůstat na kůži a prameny samotné.

To samozřejmě nekončí seznam všech dostupných masek. Ostatní produkty můžete vyzvednout spojením dohromady. Hlavní věc je, že komponenty ve složení vám vyhovují.

Jak používat

Nestačí jen vyzvednout „vaši“ masku, je také důležité, abyste ji mohli správně používat. Pokud dáváte přednost domácí masky, pak Doporučuje se aplikovat produkt ihned po přípravě na vlasy. Existují pouze vzácné výjimky, které lze uchovávat v chladničce až týden. Pokud jde o zakoupené kosmetické výrobky, mohou být skladovány od několika měsíců do jednoho roku.

To je také stojí za to připomenout maska ​​musí být uchovávána na vlasech po dobu uvedenou v návodu. Navíc musí nutně odpovídat vašemu typu vlasů. Rozhodněte o tomto okamžiku a jaký je váš hlavní problém.

Kosmetologové doporučují střídavé masky. Tímto způsobem budou jednat tak efektivně, jak to dělali poprvé. Z času na čas můžete střídavě maskovat hydratační masky s prostředky pro růst vlasů nebo lesk.Nepoškozuje je vůbec.

Recenze

Masky pro všechny typy vlasů jsou osvědčeným způsobem řešení problémů křehkosti, ztráty a suchosti objednávky. Dobrá maska ​​vám pomůže kudrlinky silnější, silné a zdravé. Pro péči si můžete vybrat jak efektivní domácí masky, tak zakoupené produkty. Nemůžete pojmenovat nejlepší produkty, které budou vyhovovat všem bez výjimky. Existují však produkty, které jsou pro ženu určitě populární již mnoho let.

Takže, pokud hledáte dobrou domácí masku pro růst vlasů, pak byste měli věnovat pozornost výrobkům s hořčicí nebo pepřem. Také dobré odpovědi si zaslouží masku, která zahrnuje přírodní složky - ovoce, zeleninu nebo bobule. Pokud nemáte čas na přípravu přípravků pro domácí péči, můžete věnovat pozornost výrobcům bioproduktů - například značkám Natura Siberica nebo Organic Shop.

Níže naleznete nejlepší recepty z populárních blogerů krásy. Vyberte si „svou“ masku a používejte ji pravidelně, abyste zajistili řádnou péči o vaše vlasy a učinili ji zdravou a krásnou.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky