Masky na majonézu

Masky na majonézu

Krásné svěží vlasy jsou nejen přirozeným darem, ale také výsledkem řádné všestranné péče o ně. Jedním z jeho stupňů je použití různých masek pro kadeře. Mohou být zakoupeny nebo vařené na vlastní pěst. Ale ne každý ví, že masky na vlasy z majonézy mohou zcela transformovat prameny nad rámec uznání k lepšímu.

Výhody kosmetiky majonézy

Pro mnoho lidí, kteří poprvé slyšeli o používání majonézy jako produktu pro péči o vlasy, se to zdá divné. Ale pokud se podíváte, pak tento produkt se skládá z komponent, jako je hořčice, ocet, citronová šťáva a vaječný žloutek, a to jsou tyto složky, které nejčastěji působí jako hlavní složení mnoha masek pro kadeře. V majonéze se spojují dohromady, takže není divu, že kosmetika majonézy se aktivně používá v takových případech, jako jsou:

 1. Restaurování poškozených, suchých, křehkých a matných vlasů. Pravidelné používání masek na základě tohoto produktu umožňuje výživné poškozené prameny s potřebnými látkami a stopovými prvky, které jim dodávají lesk a zář, posilují vlasové folikuly a urychlují růst vlasů. Kromě toho, majonéza kosmetika zabraňuje vzniku rozštěpených konců a neumožňuje, aby se znovu objevily.
 2. Majonéza může dokonale nahradit drahý nástroj určený k praní barvy z kudrlinek. Vše, co je potřeba, je smíchat tento produkt se zvláštním mimořádným olejem a použít směs získanou denně po dobu 10 dnů. Během této doby mohou být prameny odlehčeny bez poškození pro ně 4-7 odstíny. Takový nástroj může být použit v případech neúspěšného barvení vlasů a v případech, kdy je nezbytné provést nejjemnější bělení kadeř.
 3. Laminovací prameny jsou pro ně jistě velmi užitečným postupem, ale také nákladným. Maska majonézy ale pomůže výrazně ušetřit peníze na její realizaci. Díky pravidelnému používání můžete dosáhnout efektu lehkých laminačních kadeř. A pokud tento postup byl proveden dříve v salonu, pak pomocí majonézy pro péči o vlasy, můžete výrazně rozšířit účinek laminace na vlasy. Laminovací směs obsahuje vejce, ricinový olej a majonézu.

Až donedávna mohla být majonézová kosmetika vyrobena pouze doma: na základě nákupů v obchodě zakoupených nebo vyrobených doma. Dnes, někteří výrobci dal na prodej speciální řadu výrobků na bázi majonézy.

Přehled obchodu

Při upřednostňování hotových výrobků z majonézy je třeba připomenout, že konzervační činidla budou nutně přítomna v jejich složení, a proto je lepší dát přednost produktům, jejichž složení je co nejpřirozenější a neobsahuje velké množství chemických přísad, jako jsou parabeny, konzervační látky a kyseliny.

I přes zdánlivou účinnost používání omáčky z majonézy jako produktu pro péči o vlasy se jen několik výrobců rozhodlo uvolnit výrobky na něm založené. Následující dva produkty jsou nejúčinnější, nejužitečnější a přirozené:

 1. Majonézová maska ​​Fresh Line je zcela přirozený, bezpečný a účinný kosmetický přípravek. Má hustou a mastnou konzistenci, snadno se rozdělí do kudrlinek. Opláchněte ho velkým množstvím teplé vody pomocí šamponu.Výsledkem použití takové masky budou zdravé, objemné, hladké a lesklé vlasy. Složení tohoto produktu jsou pouze přírodní složky, jako je mléko, hořčice, žloutky, vitamíny a lecitin.
 2. Neméně efektivní je maska ​​„Majonéza“ od společnosti Tasha & Co. Složení je mírně odlišné od předchozího nástroje, obsahuje med, brandy, hořčici, ocet a olivový olej. A pokud maska ​​prvního výrobce nestimuluje růst vlasů, pak tato plní tuto funkci. Kadeře začínají růst rychleji, jsou více lesklé, poslušné a hedvábné a vypadávání vlasů se zastaví.

Preferovat tyto kosmetické výrobky, je třeba chápat, že musí být řádně skladovány, jinak všechny výhody přírodních složek prostě zmizí.

Majonézová kosmetika, stejně jako samotný výrobek, který je jejím základem, musí být uchovávána na chladném místě a ve vzduchotěsném obalu.. Nejlepší je uskladnit masku v chladničce. Před použitím odstraňte potřebné množství z nádoby a mírně zahřejte ve vodní lázni. Takže můžete nejen plně zachovat všechny výhody tohoto nástroje, ale také se nebojte, že v něm budou vytvořeny škodlivé houby nebo plísně. Nadměrná vlhkost, stejně jako vysoká teplota, nepříznivě ovlivňují složky, které tvoří takovou masku.

Dělat produkt doma

Ale bez ohledu na to, jak efektivní a přirozený obchod znamená, maska, která byla vyrobena na základě domácí majonézy, může přinést maximální užitek.

Příprava této omáčky není tak obtížná, navíc existuje několik jednoduchých a přístupných receptů. Čas na jeho přípravu netrvá déle než 10 minut.

Při vlastním vaření je nutné zajistit, aby všechny produkty byly při pokojové teplotě, zejména pro žloutky. Olej lze použít jako zeleninu a olivový, dokonalý a lněný. Pokud to finanční prostředky dovolí, lze použít kokosový olej, jojobu nebo shi. V tomto případě je možné použít současně jeden typ a několik kombinací.

Existují tři základní recepty na majonézovou omáčku, která se nejlépe hodí pro výrobu masek na vlasy.

 1. Jeden kuřecí vaječný žloutek se smíchá s lžičkou cukru a špetkou soli, směs se důkladně promíchá a do čajové lžičky se přidá asi 40 g oleje, přičemž všechny složky musí být neustále poraženy. Když hmota začne silně zhušťovat, přidají se k ní lžička hořčičného prášku a lžíce citronové šťávy. Opět důkladně promíchejte. Je dovoleno měnit slepičí vejce na křepelčí vejce v poměru 1: 2.
 2. Majonézová omáčka Kefir je ideální pro přípravu masek určených pro velmi poškozené, roztříštěné a matné vlasy. K přípravě je třeba smíchat žloutek, špetku hořčičného prášku, 100 ml kefíru, 50 ml oleje a lžičku citronové šťávy nebo octa. Tato majonéza má méně agresivní složení a je vhodná i pro ty, kteří mají velmi suchou a citlivou pokožku hlavy.
 3. Nejjednodušší majonéza je vyrobena z půl sklenice másla, dvou žloutků křepelčích vajec a lžíce mouky nebo vinného octa. Všechny složky se smísí a šlehají po dobu 5-8 minut.

Tato domácí majonéza, připravená podle výše uvedených metod, může být použita jako nezávislá maska ​​na vlasy, ale můžete také zvýšit její účinek pomocí některých přísad.

Recepty na masku

Možnosti pro výrobu masek majonézy pro vlasy obrovské množství. Nejúčinnější a nejjednodušší jsou následující recepty:

 • Kombinace majonézy s banánem. Tyto dva produkty jsou smíchány do stavu rovnoměrných bramborových kaše. Pro jedno ovoce o hmotnosti asi 200 g bude potřeba 1 lžíce omáčky.Taková maska ​​však není aplikována na kořeny vlasů a hodí se spíše na velmi suché, poškozené vlasy.
 • Aby byly prameny nejen hedvábné, zářivé a zdravé, ale také aby zvýšily jejich růst, používá se maska ​​z avokádové majonézy. Tři lžíce omáčky a jedna lžička šťávy z tohoto ovoce nebo bramborová kaše z ní míchat. Taková maska ​​ve větších množstvích se aplikuje na vlasové kořeny a pokožku hlavy a její zbytky jsou rozloženy po celé délce.
 • K odlehčení vlasů a zpevnění se používá směs medu a majonézy, která se užívá ve stejném poměru. Maska se rovnoměrně aplikuje na celou délku kudrlinek.
 • Zakysaná smetana a domácí majonéza se ideálně doplňují a maska ​​vyrobená na základě těchto výrobků vyhovuje všem typům kudrlinek. Pro její přípravu se tyto dvě složky smísí v poměru 1: 3 a nanesou se rovnoměrně na pokožku hlavy a celou délku pramenů.

Po jeho aplikaci se i velmi poškozené vlasy rychle zotaví, přestanou se zamotat a začnou svítit a lépe růst.

 • Maska ze stejného množství cibule nebo česnekové buničiny a majonézové omáčky pomůže zvýšit růst vlasů a zastavit jejich ztrátu. Aby prameny po použití neměly specifický zápach, musí být opláchnuty vodou s malým množstvím octa nebo levandulového esenciálního oleje.

Nestačí však zvolit nejvhodnější recept na masku, je třeba vzít v úvahu některé nuance procedury, jediný způsob, jak dosáhnout požadovaného výsledku bez zklamání.

Další recepty na masky na majonézu viz další video.

Jak používat

Rozhodnout se začít používat majonézu masky k moci vaše kadeře, stojí za to zvážit, že je nutné provést celý kurz. Trvá dva měsíce s frekvencí používání masek jednou nebo dvakrát týdně.

Všechny typy této směsi se nanášejí pouze na suché kadeře, které není nutné předčistit. Pokud jsou vlasy suché, pak se směs aplikuje na celou jejich délku, kořeny vlasů a pokožku hlavy, pokud jsou kadeře mastné, maska ​​se aplikuje do středu jejich délky a na koncích. Toto pravidlo se však nevztahuje na masky, které stimulují růst vlasů, aplikují se většinou na kořeny a pokožku hlavy.

Mělo by se pamatovat a dávkovat používání této kosmetiky. Pro kadeře střední délky je dostatek 3-4 lžíce masky. Větší množství může vést k těžším vláknům a vytvořit efekt jejich drážkování.

Po nanesení masky musí být hlava zahřátá plastovým víčkem a teplým ručníkem nahoře. Masku ponechte na vlasech asi 35 minut. Pokud během procedury nedochází k žádnému nepohodlí, může být délka masky prodloužena na jednu hodinu, ale ne více.

Výjimkou je maska ​​sestávající z jedné majonézy bez jakýchkoli přísad, může být ponechána na vlasech v noci.

Opláchněte zbytky směsi musí být velmi opatrně, nezapomeňte použít šampon. Použijte jakýkoliv balzám nebo kondicionér nestojí za to, majonézu a tak dokonale změkčuje kadeře a činí je poslušnými. Nejlepší je opláchnout vlasy vodou okyselenou octem nebo limetkovou šťávou. Místo toho můžete použít levandulový esenciální olej - 3 kapky na litr vody. To dodá vlasům extra lesk a zbaví je specifického aroma majonézy.

Recenze

Obecně platí, že všechny názory na používání masek na bázi majonézy jsou pozitivní. Ženy si všimnou zlepšení vzhledu kadeří, zvýšení jejich lesku, odstranění nadměrné suchosti a křehkosti. Podle nich se prameny stanou objemnějšími a poslušnějšími, vlasy přestanou vypadávat a vlasy vypadají celkově lépe.

Negativní recenze jsou také nalezené, ale velmi zřídka, a oni jsou hlavně kvůli nesprávnému použití tohoto nástroje a nedodržování doporučení pro jeho použití. Ti, kteří dali směs na kořeny mastných vlasů říkají, že prameny začaly dostat tuk ještě více.Po zahájení správného používání tohoto nástroje však byly všechny problémy odstraněny.

Proto můžeme s jistotou říci, že maska ​​majonézy na vlasy je velmi jednoduchý, multifunkční a účinný přípravek na péči o vlasy.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky