Zlatý náhrdelník pro luxusní vzhled

Zlatý náhrdelník pro luxusní vzhled

Navzdory tomu, že se móda neustále měnila, láska žen k doplňkům se vždy nezměnila. Jedním z nejoblíbenějších doplňků, o kterých se dnes bude diskutovat, je zlatý náhrdelník.

Co to je?

Slovo “náhrdelník” od francouzštiny doslovně znamená “límec”, to je, příslušenství, které se vejde přes krk. Dnes jsou zlaté náhrdelníky populární mezi těmi, kteří mají možnost je koupit.

Zlatý náhrdelník má velmi dlouhou a bohatou historii. Starověké egyptské faraony vyzdobily své oblečení takovými doplňky. Taková ozdoba byla pro ně použita nejen pro výzdobu - takové náhrdelníky byly považovány za symbol moci.

Z moderních náhrdelníků, které nosí dívky, se tyto starodávné doplňky vyznačovaly obrovskou hmotností. Takové náhrdelníky se skládaly z velkého počtu talířů a byly neuvěřitelně těžké. Ve starověkých pramenech je dokonce i informace, že pro nošení takového příslušenství muselo být upevněno na zadní straně speciálního protizávaží, a to jen kvůli tomu, že se to mohlo pohybovat.

Zlaté náhrdelníky na dost dlouho nosili výhradně ušlechtilí lidé. Ve starověkém Římě to byli válečníci, ve středověku významní šlechtici. Pouze v osmnáctém století byl zlatý náhrdelník vnímán jako samostatné příslušenství. To bylo v té době že pravítko Dánska představilo zlaté náhrdelníky pevně kolem jejího krku. Takové doplňky byly nazývány "obojkem pro psy" a byly součástí oblečení mnoha bohatých žen.

K dnešnímu dni nosit zlatý náhrdelník neinvestuje žádný posvátný význam. To je jen stylový drahý doplněk, který dokáže přeměnit jakýkoliv outfit a učinit ho luxusnějším.

Vlastnosti a výhody

Zlatý náhrdelník okamžitě prohlásí stav svého majitele. Pokud váš výstroj doplňuje takové drahé příslušenství, znamená to, že pozornost vás bude kolem vás nýtovat.

Moderní zlaté náhrdelníky se liší velikostí. V závislosti na délce náhrdelníku, může být přičítán určité podskupině příslušenství.

Nejběžnější možnost - náhrdelník "Rope". Takové příslušenství je velmi dlouhé. Skládá se výhradně z jednotlivých zlatých prvků, které spolu drží drahokamy nebo polodrahokamy.

Kratší náhrdelníky se nazývají "opera". Délka tohoto příslušenství je na hrudi. Tento druh náhrdelníku vstoupil do módy poměrně nedávno. Model „opera“ může také sestávat z několika oddělených řetězců. Pokud je doplněk doplněn drahými kameny, pak se vloží mezi spoje.

Chcete-li vytvořit více jednoduchých obrázků, můžete použít „matný“ náhrdelník. Je kratší než předchozí verze a jeho délka je obvykle omezena na 60-65 centimetrů. Takový náhrdelník, pokud je to žádoucí, lze nosit i v každodenním životě a kombinovat s halenkami nebo šaty s mělkým výstřihem.

Večerní vzhled dokonale doplňuje náhrdelník princezny. Je ještě kratší, obvykle 47 cm dlouhá. Takový náhrdelník vypadá tak elegantně, že by se mohl stát součástí luxusního oblečení skutečné princezny. Obvykle se takové příslušenství skládá z rafinovaného řetězce, doplněného zavěšením.

Druhy kovů

Kvalita zlata, ze kterého je náhrdelník vyroben, určuje vzorek hotového šperku. Vzorek ukazuje, kolik zlata je přítomno v kovové slitině.

Žlutá

Náhrdelník ve žlutém zlatě se získává kombinací přírodního zlata s mědí a stříbra ve slitině. Navíc, podle odstínu zlata, můžete určit, kolik z kovu je přítomen.Tak, zlaté náhrdelníky s vyšším obsahem stříbra dopadají lehčí, a šperky s vysokým obsahem mědi, respektive vypadají tmavší a někdy dokonce načervenalé.

Bílá

Oblíbený mnoha moderními módy bílého zlata se získává kombinací zlata s platinou nebo niklem. První možnost je dražší, ale kombinace zlata a niklu může způsobit alergickou reakci u lidí s citlivou pokožkou.

Kombinované

Další společná možnost - kombinovaný náhrdelník, který se skládá z několika řetězů. Mohou být také vyrobeny z různých druhů zlata.

Typy a formy

Na formách náhrdelníku je mluvit odděleně. V návaznosti na popularitu chokers, velmi krátké náhrdelníky v blízkosti krku jsou populární. Taková výzdoba vypadá velkolepě a vypadá vhodně nejen ve večerních lukách, ale iv každodenním životě.

Další populární možností je vícevrstvý náhrdelník sestávající z několika řetězců. Takové příslušenství může být zcela zloté, nebo doplněné vložkami z různých drahých nebo polodrahokamů.

Pozastavení ve stylu Scythian prectoral nyní také v trendu. Toto příslušenství vypadá obzvláště dobře u dívek s dlouhým a tenkým krkem.

Pokud ze všech stávajících stylů dáváte přednost klasice, měli byste určitě věnovat pozornost náhrdelníku, vyrobený ve formě zlatého límce.

Ale romantické dívky budou mít rád styl "Riviera". Takový náhrdelník se skládá z elegantního zlatého tkaní, připomínajícího krajky v jeho vzhledu. Takový náhrdelník dokonale doplní jakýkoliv večerní vzhled.

Zajímavé modely

S míčky

Pokud hledáte rafinovaný, ale zároveň poměrně jednoduchý náhrdelník, věnujte pozornost příslušenství s míčky. Tato výzdoba vypadá docela zdrženlivě a je vhodná pro všechny dívky bez ohledu na typ vzhledu.

Bez kamenů

Dalším jednoduchým a elegantním doplňkem je prostý zlatý náhrdelník bez kamenů. Náhrdelníky s hladkými zlatými akcenty odrážejícími paprsky světla jsou populární.

Řetězový náhrdelník

Dívky, které preferují minimalistické luky, budou milovat elegantní řetízkový náhrdelník. Připomíná jednoduchý zlatý přívěsek a je vhodný i pro každodenní nošení.

S drahokamy a polodrahokamy

Luxusní náhrdelník, který je doplněn drahokamy nebo polodrahokamy, nelze ignorovat.

Jednou z nejčastějších možností je diamantový náhrdelník. Jak všichni vědí, diamanty jsou nejlepší přátelé dívek. Proto bude takový náhrdelník vynikající dárek pro každou ženu.

Zlaté náhrdelníky s topazes také vypadají stylově. Tento kámen může být hnědý, načervenalý nebo dokonce zlatý. Tyto odstíny jsou dokonale kombinovány se zlatem. Další výhodou těchto náhrdelníků je, že přírodní topaz má uklidňující účinek na dívky a umožňuje jim zůstat v uvolněném stavu.

Zlaté náhrdelníky se safíry vypadají jasněji. To je věřil, že tento kámen umožňuje svobodným dívkám najít jejich spřízněnou duši, a ženatý - udržet rodinné vztahy v harmonii.

Další jasný oblázek, který je často zdoben náhrdelníkem ze zlata - rubínem. Tento kámen nejenže vypadá velkolepě, ale také pomáhá v boji proti únavě. A pokud jste právě jako kombinace zlata a červené, můžete se také rozhodnout pro náhrdelník s granátem.

Jak si vybrat a kdo bude vyhovovat

Při výběru zlatého náhrdelníku nezapomeňte věnovat pozornost jeho kvalitě. Vysoká cena vás zajímá, zda je zlato před vámi skutečné. Kvalita příslušenství může být potvrzena vzorkem uvedeným na náhrdelníku a výrobcem. Zlatý náhrdelník by měl být bez jakýchkoliv závad - spona by měla fungovat normálně a spoje by měly být pevně spojeny.

Při výběru těchto šperků věnujte pozornost také tomu, zda je pro vás vhodná. Pro výrobu večerního vzhledu jsou vhodnější doplňky z drahých kamenů nebo z prolamované vazby řetězů. Ale v každodenním životě je lepší omezit se na minimalistický náhrdelník.

Náhrdelníky připomínající chokery jsou populární mezi mladými dívkami. Toto příslušenství pohodlně sedí na krku a vypadá velmi působivě. Popularita tohoto typu šperků byla nejprve přinesena princeznou Walesu, kdo zamaskoval její jizvu kolem jejího krku tak jednoduchým způsobem. Od té doby, tento styl ztratil mnohokrát a získal popularitu, dokud se nakonec etablovala ve světě módy jako stylový doplněk vhodný pro téměř všechny dívky.

Co na sebe

Zlatý náhrdelník je dokonalým doplňkem pro každý luk. Pokud chcete vytvořit nejjednodušší a nejvhodnější obrázek pro každodenní nošení, vyberte tenký náhrdelník s elegantním přívěskem. Ale pro večerní pohled, svatbu nebo ples je docela možné zvolit velkolepý masivní náhrdelník, který bude dokonale kombinován s jakýmkoliv oblečením.

Péče

Poslední věc, která stojí za zmínku v mluvení o zlatý náhrdelník je péče o to. Dokonce i skutečné zlato může ztratit lesk v průběhu času a stát se matný a neatraktivní. Aby se tomu zabránilo, musí být náhrdelník uložen v krabici nebo jen tak, aby na něj nespadlo přímé sluneční světlo. Kromě toho, pokud je stmívaný, můžete k němu vrátit atraktivní vzhled jednoduchým čištěním.

Zlatá dekorace dává obraz pevnosti, takže každý obraz je luxusnější. Vyberte si jednoduchý náhrdelník z nabídky nabízené v klenotnictví, nebo experimentujte, objednejte si jedinečné příslušenství od klenotníků. Hlavní věc je, že vybraný náhrdelník by měl být jako a vhodný pro vás.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky