Perlový náhrdelník - Coco Chanel oblíbené šperky

Perlový náhrdelník - Coco Chanel oblíbené šperky

Vlastnosti a výhody

Perlový náhrdelník získal neuvěřitelnou popularitu mezi módy po celém světě poté, co se stal prakticky konstantním doplňkem nenapodobitelného Coco Chanel ve 30. letech minulého století. Stát se trendem svého času, obrátila perlový náhrdelník na povinný atribut skutečné dámy, a to jak v neformálním vzhledu, tak na slavnostních akcích.

Tradiční náhrdelník Chanel je perla, která je spojena vazbami z drahých nebo ne-drahých kovů. K tomuto náhrdelníku mohou být přidány dekorační předměty v podobě značky, drahokamy a polodrahokamy. Gabrielle Chanel trvala na tom, že nejen drahý kov a diamanty v klenotnictví mohou být elegantně vypadající, ale také jednoduché šperky, přizpůsobené obrazu s chutí. A postupně s ní souhlasily všechny dámy vysoké společnosti. Perlový náhrdelník je jedním z nejpopulárnějších šperků naší doby.

K obleku

Perlový náhrdelník vypadá ženský a elegantní, vhodný pro klasický obchodní vzhled, pro večerní nošení, pro svatební oslavy a dokonce i pro obraz v neformálním stylu. Perlový náhrdelník bude vyhovovat jak mladé dívce, tak ženě ve věku, to vše závisí na typu náhrdelníku, délce jeho nití, velikosti, barvě perel a počtu řad perel v náhrdelníku. Předpokládá se, že starší ženy vhodné náhrdelník s velkými perlami, a mladé dívky, by naopak měly věnovat pozornost náhrdelník s miniaturními perlami.

Perlový náhrdelník je také vybrán v závislosti na barvě pleti - černé nebo nažloutlé perly jsou ideální pro tmavou opálenou pleť, pro bledou pleť - perly s růžovým nebo namodralým nádechem. Bílé perly, stejně jako krémově zbarvené perly jsou považovány za univerzální a vhodné pro všechny bez výjimky.

Perlové odrůdy

Existuje několik druhů perel - moře, řeka, kultivované a umělé perly. Moře - nejdražší, je brilantnější, rovnoměrně zbarvené, má světlejší odstín a pravidelný zaoblený tvar ve srovnání s řekou.

Říční perly mají nažloutlý odstín a jiný tvar - od oválu až po zaoblené, velikost perel může být odlišná.

Přírodní perly, které rostly v přírodních podmínkách, dnes téměř nikdy nedochází, jeho zásoby byly vyčerpány. Proto výrobci používají kultivované perly. Pro pěstování se do měkkýše umelo zavádí zrnko písku a poté začne roste perla. Tak, oni produkují oba říční a mořské perly. Ve vzhledu se naprosto neliší od jeho protějšků pěstovaných v přírodních podmínkách.

Životnost přírodních perel je omezená a pohybuje se od 50 do 200 let, takže vyžaduje určitý druh péče.. Například, perly je třeba nosit tak často, jak je to možné, pak to neztratí jeho lesk déle a nebude vysychat. Perly milují vlhkost, takže někdy je třeba perlový náhrdelník umýt v čisté studené vodě nebo otřít malým kouskem mokrého hadříku. Je lepší držet perly zabalené v kusu bavlněné tkaniny a jednou za 5 let by měl být perlový náhrdelník navlečen na další nit.

Umělé perly mají z hlediska péče výhodu oproti přírodním perličkám - nevyžadují tak pečlivou péči a pokud se s nimi zachází opatrně, vydrží mnohem déle než přírodní.Moderní technologie vám umožní provádět poměrně kvalitní imitace perel a dát jim potřebný tvar a velikost, ale na světě jsou výrobky vyrobené z přírodních perel nejcennější na světě.

Jaký druh perel dělá korálky?

Perlové náhrdelníky nebo korálky jsou vyrobeny z umělých perel nebo z přírodních perel. Jeho barvy mohou být zcela jiné - bílé perly se zelenými, modrými, růžovými nebo šedavými odstíny, perly teplé nažloutlé barvy, černé perly s modravým nebo fialovým odstínem.

Nejběžnějšími surovinami jsou stále bílé nebo nažloutlé perly - vždy je po nich poptávka, o které si výrobci dobře uvědomují.

Kombinace s kovy

Hodnota perlového náhrdelníku je také ovlivněna materiálem, ze kterého je spona zhotovena. Na nejdražší náhrdelník je spona vyrobena ze zlata. Více rozpočtu možnost je opatřena stříbrnými sponami, a umělé perle mají obvykle sponu z non-drahé kovy.

Typy náhrdelníku

Perlový náhrdelník může být několika typů:

  • Choker je klasický náhrdelník vyrobený z jednoho vlákna o délce 35 až 40 cm, který je ideální pro klasický vzhled, je dobře kombinován s oblekem, šatnou nebo přísnými večerními šaty.
  • Límec, náhrdelník o délce 30 až 32 cm, se skládá z několika pramenů přiléhajících k krku, vypadá jako límec, a proto je vhodný pro majitele dlouhého labutího krku. Tento náhrdelník může být kombinován s šaty nebo halenku s hlubokým výstřihem.
  • Matine je dlouhý náhrdelník o délce cca 60 cm, který dobře sedí s koktejlem nebo večerními šaty, stejně jako přísný oblek.
  • Princezna - náhrdelník o délce 42 až 48 cm je ideální pro majitele baculatého nebo krátkého krku, jak jej vizuálně prodlužuje.
  • Opera - délka náhrdelníku od 80 do 90 cm v jednom niti. Tento náhrdelník vypadá skvěle s monofonním oblečením v tmavých barvách a vizuálně štíhl jeho majitele.
  • Lano - náhrdelníky o délce 115 cm v jednom nitě nebo v několika. Nosí se kolem krku, jako pás, jako náramek, a také jako obruč, v závislosti na stylistických preferencích.

Náklady na

Cena perlového náhrdelníku je dána různými korálky, kvalitou, velikostí, brilancí perel, délkou nití korálků, materiálem uzávěru, stejně jako značkou, která je vyrobila. Cena náhrdelníku z přírodních perel slavného módního domu může dosáhnout několika set tisíc rublů. Náhrdelníky z umělých perel stojí od 500 rublů.

Jak si vybrat

Při výběru perel by se mělo přistupovat opatrně, pokud opravdu chcete koupit stylový doplněk, který vás potěší po dlouhou dobu svým vzhledem. Podívejte se pozorně na náhrdelník - perly by měly být stejné velikosti a barvy. I ve vysoce kvalitních výrobcích je v niti několik perel, které mají malé rozdíly ve velikosti a barvě.

Perlové odrůdy mají svou vlastní ratingovou stupnici - v závislosti na její kvalitě je písmeno A přiřazeno perličkám s nejnižší kvalitou, AAA - perlám nejvyšší kvality.

Je třeba poznamenat, že černé perly, které se těží na Tahiti, mají svou vlastní klasifikaci a také zcela unikátní odstíny - třešeň, zelenkavá, hnědá, šedá a fialová. Proto může být náhrdelník z černých tahitských perel shromážděn několik let, aby byla zajištěna harmonická kombinace perel mezi sebou. To je způsobeno vysokými náklady na takový náhrdelník - to může číst z několika tisíc dolarů.

Co na sebe

Velký Gabrielle Chanel doporučuje nosit korálky v pohodě a snadno, aniž by jim zvláštní význam.

Můžete nosit perlový náhrdelník s elegantní večerní šaty, malé černé šaty, džínové šaty, tvídový oblek, svetr, tričko nebo rolák. Stylisté neomezují kombinaci perlového náhrdelníku s různorodým oblečením. Jediné, na co byste měli dávat pozor, je tvar zářezu na oblečení a délka řetězu perel.

Stylové obrázky

  • . Klasická kombinace třívrstvého perlového náhrdelníku a černých šatů bude v každém případě vždy volbou win-win.
  • Perlový náhrdelník, doplněný značkami a různými dekorativními prvky, vypadá mladistvě a svěží a dobře se hodí k ležérnímu stylu.
  • Neobvyklý perlový náhrdelník s kovovými klouby a kontrastní kombinací světlých a tmavých korálků, které se nosí v několika pramenech, je dokonale kombinován s lehkým make-upem a přísnou bundou nebo oblekem, což dává celému obrazu zvláštní eleganci a půvab.
  • Krásný jemný obraz ve stylu Audrey Hepburn je harmonicky doplněn perlovým náhrdelníkem s velkým ozdobným přívěskem, který vypadá skvěle s černými šaty na tenkých pásech s hlubokým výstřihem.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky