Náhrdelník z přírodních kamenů - hodný šperk na krk

Náhrdelník z přírodních kamenů - hodný šperk na krk

Od dávných dob chtěly ženy a dívky vypadat krásně a elegantně. To pomohlo kosmetice a šperkům, které byly vytvořeny z různých improvizovaných prostředků.

Vášeň pro šperky pochází ze starověkého Řecka. Řekové měli absolutní chuť. Všechno muselo být krásné a estetické. Jednou z prvních dámských šperků v Řecku jsou vlásenky, vlásenky, diadémy s drahými kameny, korunky zlatých listů. Šperky na krku byly také v poptávce - náhrdelníky z korálků a přívěsků.

Móda pro šperky se postupně dostala do moderní doby. Teď jsou téměř všichni. Jeden slavný výraz nám připomíná, že nejlepší přátelé dívek jsou diamanty. Pozorování samozřejmě správné, ale ne zcela pravdivé. Když lidé věnují pozornost ekologii, začínají přemýšlet o tom, co jedí a nosí, věci z přírodních materiálů jsou stále populárnější.

V tomto ohledu zástupci slabšího pohlaví stále častěji najdeme náušnice, prsteny, náramky a náhrdelníky z přírodních kamenů. Zvláštním preferencím při vytváření jakéhokoliv obrazu je jeho upřednostnění.

Vlastnosti a výhody

Ve dvacátém prvním století návrháři šperků nabízejí velmi široký sortiment: od levných šperků až po vynikající autorská díla s nejdražšími drahými kameny. Pro kupujícího může být obtížné orientovat se v této rozmanitosti. Pokud jste si vybrali náhrdelník z přírodního kamene, určitě nebudete litovat. Bude to hodná dekorace krku.

Zvláštností přírodních kamenů je jejich magická minulost. Od nepaměti, to bylo věřil, že takové kameny, jestliže vhodně vybraný, by pomohl vyřešit zdravotní problémy. Obvykle se chovali jako talisman.

Přírodní kameny mají oproti zlatu, stříbru a diamantům mnoho výhod:

 • Příslušenství z těchto kamenů je univerzální. To může být nošeno v každodenním životě, dát na obchodní jednání, datum, párty. Náhrdelník bude nejvíc možností. To bude aktualizovat a zdůraznit jakýkoli obrázek, přidat jasný poznámku k němu. Tato dekorace je také vhodná jak pro mladé dívky, tak pro dospělé ženy;
 • V každém přírodním kameni je tajemství, což znamená zvláštní kouzlo;
 • Výrobky z přírodních kamenů jsou pro oko příjemnější, protože mají velkou paletu barev;
 • Náhrdelník z přírodního kamene zdůrazní eleganci každé ženy, a co je nejdůležitější, její přirozenost a přírodní krásy;
 • Takové výrobky, zejména polodrahokamy, jsou cenově dostupnější než zlato a stříbro.

V současné době je v přírodě spousta skal a minerálů, takže máme obrovskou škálu drahokamů a polodrahokamů. Jsou všechny v poptávce?

Nejpoužívanější drahokamy a polodrahokamy

V Rusku jsou diamanty, rubíny, smaragdy, safíry a přírodní perly považovány za vzácné a vzácné kameny. Všechny ostatní (malachit, jantar, tyrkys, onyx, granát, atd.) Jsou polodrahokamy. Nejběžnější kameny mezi klenotníky a kupci jsou:

Drahokamu

Tento kámen je typ krystalického křemene. Má tvar špičatého krystalu. Barva je naprosto transparentní, ale s pomocí nečistot, můžete získat nějaké odstíny: růžová, zlatá, fialová, atd.Skalní křišťál je považován za léčivý kámen. Hrdinové mýtů pili vodu pouze z křišťálu, mysleli si, že to čistí, a později se rány zhojily takovým kamenem, který jím procházel. Náhrdelník z křišťálového křišťálu Vás v chladném počasí ochladí a zahřeje. Také zvedněte své duchy a povzbuzujete duševní aktivitu.

Smaragdy

Vzhledem k barvě (všechny odstíny zelené) a tvaru (hranol), smaragdy jsou považovány za unikátní kameny. Mají také léčivé účinky. Pomáhá při bolestech hlavy a kloubů s vysokým tlakem. Smaragd je něžný kámen. Kámen lásky a rodinné pohody, moudrosti a naděje.

Amber

Má pověst báječného kamene. Slovo "jantar" připomíná především různé vnitřní položky. Například jantarová místnost v paláci Catherine Palace. Jantar je ruský kámen. Je vyroben z pryskyřice jehličnatých stromů. Kvůli duhové průsvitné barvě se kámen nazývá sluneční. Tento kámen se používá nejen v klenotnictví, ale i v lékařství. Pomáhá s téměř všemi chorobami. Jantar symbolizuje štěstí, zdraví. Sun Stone zvyšuje intuici, přináší hodně štěstí.

Granátové jablko

Malé kulaté kameny skutečně vypadají jako plody jedlého granátového jablka, a to si zaslouží. Mezi klenotníky jsou žádány šarlatové kameny, ale granátové jablko má poměrně rozsáhlé barevné spektrum s výjimkou modrého spektra. Granátové jablko je považováno za kámen vášnivé tvůrčí povahy v lásce se životem.

Ametyst

To je fialový křemen. Má tvar krystalu. Tento kámen má silnou pozitivní energii. Pomáhá při uvolnění stresu, zvyšuje inteligenci. Nesoucí ametyst, člověk stále více hledá sebe-rozvoj.

Tygří oko

Další druh křemene. Tento kámen má dokonale leštěný kulatý nebo eliptický tvar. Barva je zlatavě hnědá s třpytem podobným vlně. Oko tygra pomáhá při zotavení po operacích. Je to dobrý lék na nespavost a noční můry. Ve starověku byl kámen chráněn před poškozením a zlými duchy.

Měsíc

Název obdržel stříbrnou a modrou hru. Může být fialová, zlatá, mléčně bílá. Průhledný uvnitř. Dobrý účinek na trávení a nervový systém. Ve starověku, byl považován za posvátný a ceněn více než zlato.

Topaz

Je považován za nejzáhadnější ze všech polodrahokamů. Existuje mnoho legend o jeho výskytu. Topaz má výraznou brilanci, která nenechá nikoho lhostejného. Barevná škála kamene je různá. Přírodní topaz bude mít mnoho odstínů (modrá, hnědá, koňak, čaj, světle žlutá atd.). Byl považován za symbol duchovního osvícení.

Achát

Překlad z řečtiny - magie. Další druh křemene. Kouzelný kámen je považován za záhadu svého původu. Je úžasné, jak jeden malý oblázek může pojmout tolik odstínů barvy najednou. Taková odlišná forma achátu a jeho neuvěřitelná krása ve špercích vám umožní vypadat stylově a soběstačně.

Jak si vybrat a kdo bude vyhovovat

Každý přírodní kámen nese určitou energii, která může ideálně vyhovovat jedné osobě, a zároveň negativní pro druhého.

Jak se správně rozhodnout?

Před plánováním nákupu náhrdelník z přírodních kamenů je třeba důkladně připravit. Měli byste věnovat pozornost tomu, který kámen vám nejlépe vyhovuje v povaze, temperamentu. Možná máte zdravotní problém? Pak byste měli studovat léčivé vlastnosti kamenů.

Kámen musí odpovídat znamení zvěrokruhu.

 • Baran, granát, diamant, jantar, krystal;
 • Taurus - achát, tygří oko, topaz;
 • dvojčata - ametyst, smaragd, safír, měsíční kámen;
 • rakam - safír, akvamarín, smaragd;
 • lvi - křišťál, granát, topaz;
 • panny - tygří oko, perla, safír;
 • Libra - akvamarín, malachit, korál;
 • škorpion - jantar, měsíční kámen;
 • Strelety - ametyst, achát;
 • Kozoroh - tyrkysová, rubínová, safírová;
 • aquarius - ametyst, perly, granát;
 • Ryby - tygří oko, ametyst, safír.

Esoterická rada

Vzhledem k tomu, že se věří, že přírodní kameny mají magické vlastnosti, při výběru byste měli dbát na radu esoteriků.

Při výběru nejlépe berte v úvahu pozitivní a negativní vlastnosti určité osoby. Správně zvolený kámen pomůže při nápravě špatných vlastností. Bude mít příznivý vliv na charakter. Například nedostatek rovnováhy, sobectví a lenost vyhladí tygří oko a chamtivost bude hladký křišťál.

Tipy pro stylisty

Barva kamene by měla být kombinována s barevným typem osoby, s dívkou "zimní" (bílá hladká kůže, tmavé vlasy, jasné oči - modré, šedé) hladké kameny studených barev budou dokonale kombinovány: zelená, průhledná, bílá, červená, fialová. "Jaro" (lehká kůže, načechrané tenké vlasy s teplým stínem, jasné oči) bude vyhovovat teplým barvám s měkkými barvami: modrá, světle zelená, narůžovělá, zlatá.

Úspěšný tandem s „létem“ (kůže různých odstínů, studené, blond vlasy, oči šedo-modré, šedozelené) vytvoří studené kameny: modré, šedé, černé, šarlatové, fialové.

„Podzim“ (kůže je teplá, zlatá, barva - hladká, rudé vlasy, oči - světlé, zelené, hnědé) bude v souladu s teplými matnými kameny: hnědá, zlatá, zářivě žlutá.

Co na sebe

Zde je absolutní prostor pro fantazii. Dvacáté první století je obdobím kontrastů, kombinací všeho se vším, takže náhrdelník z přírodních kamenů bude vyhovovat jakémukoli obrazu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky