Diamantový náhrdelník

Diamantový náhrdelník

Mnoho módních žen sní o diamantový náhrdelník. Toto příslušenství nikdy neztrácí svou relevanci a je vždy vítaným dárkem.

Rozdíl od náhrdelníku

Pojem "náhrdelník" v Rusku se objevil až v XVIII století a byl používán jako synonymum pro náhrdelníky. Nicméně, náhrdelník se liší od ostatních typů šperků v blízkosti okamžiků.

  • Náhrdelník má prominentní centrální prvek, v jeho roli může být kámen nebo medailon, přívěsek. Podrobnosti o výzdobě jsou umístěny v ní vpředu, a za, zpravidla pouze řetěz nebo obruč. Povinné příslušenství má sponu.
  • Prodává se za vysoké ceny a jako součást jistě jen drahokamy a polodrahokamy.
  • Nejčastěji se kombinuje s večerním oblečením.

Druhy

Riviera

Zahrnuje identické nebo homogenní kameny, které jsou nepozorovaně připevněny k očím ostatních. Připomíná vodopád diamantů, safírů a dalších kamenů. Není divu, že ve francouzštině toto slovo znamená "řeku" a v 17. - 18. století bylo považováno za symbol luxusu.

Spona

Také, francouzské jméno, překládal se jako “spona”. Spona je centrální komponentou. Nachází se v přední části, protože to byla kdysi nejdražší část výzdoby.

Sklad

Šperkovitá tkanina, těsně na krku. Tento doplněk má přívěsek, který se do krku prohloubí. V XVIII - XIX století, když ženy módy nosily večerní šaty s otevřenými řezy nebo décolleté, sklavazh účinně zdůraznil formy.

Plastron

Těžká a malebná výzdoba, která se skrývá pod krkem i část hrudníku. Přeloženo z francouzského slova znamená "bryndák" a odkazuje nejen na náhrdelník, ale také na jakékoliv jiné vlastnosti, které skrývá krk a hrudník. Vzhledem k tomu, že toto příslušenství přitahuje pozornost k sobě, je ideální pro oblečení v minimalistickém stylu.

Délka výrobku

Existuje velké množství odrůd diamantových náhrdelníků v závislosti na jejich délce.

  • Choker. Krátká dekorace, volně přiléhající na krk, je možné regulovat. Délka atributu, jako obvykle, nepřesahuje 40 centimetrů.
  • Collard Jméno přišlo z Anglie, přeloženo do ruštiny zní jako "límec", to je také nazýváno límcem. Toto je variace předchozího druhu, ale, na rozdíl od choker, límec více těsně uzavře krk a zahrnuje mnoho řad řetězů.
  • Princezna Velmi omezená dekorace, často řetěz se zavěšením, jehož délka se pohybuje kolem 48 centimetrů.
  • Matine. Délka tohoto elegantního modelu náhrdelníku je 60 cm.

S diamanty a safíry

Zafíry samy o sobě neposkytují jasný elegantní lesk, takže ve svém náhrdelníku je obvyklé kombinovat s diamanty, šperky se nepochybně stanou hodným společníkem chytré ženy, zdůrazní ženskost a něhu vzhledu. Vzhledem k tomu, že safíry mají bohatou škálu barev od tmavě modré po modrou, jsou atributy s jejich použitím jedinečné. Jak je známo, takové příslušenství kdysi dal jeho nevěstě vikomt Lasells. Náhrdelník se skládal ze sedmi diamantových stuh, z nichž byly zkroucené květy, safírové centrum bylo připevněno k květům s diamantovými nitěmi, ze kterých padaly diamantové třásně a safírové přívěsky. Květiny se daly nosit individuálně, pak hrály roli broží.

Diamond smaragd

Jako spisovatel starověkého Říma, Guy Pliny, věřil, smaragdy, jako žádný jiný kameny, potěší oči bez únavy je. Tato historie se začala těžit ve starověku, jak ukazuje historie, královna Kleopatra se mu moc líbila, nyní smaragd je jedním z nejdražších a nejkrásnějších kamenů na světě.Náhrdelník s diamanty a smaragdy vypadá efektněji, když obsahuje mnoho malých oblázků nebo jeden velký.

S jedním diamantem

Kromě diamantových hoblíků mohou šperky obsahovat jeden kámen. Tyto doplňky patří k klasice, nikdy nevyjdou z módy a odpovídajícím způsobem doplňují řadu kolekcí šperků.

S černými diamanty

Barva diamantu je způsobena grafitem v něm obsaženým. Kámen je nádherný v souboru s jinými diamanty, zejména pokud je vyroben z platiny nebo bílého zlata. Náhrdelník s černými diamanty dává ženskému vzhledu tajemství a trochu magie, zdůrazňuje přirozenou krásu.

Exkluzivní

Náklady na unikátní náhrdelníky určuje řadu faktorů, jako je jedinečnost kamenů, jejich počet a složitost klenotnické práce. Někdy tyto produkty stojí hodně peněz a jsou dostupné pouze ženám z vysoké společnosti.

Náhrdelník Catherine II

Pozoruhodným příkladem tohoto brilantního šperku je diamantový náhrdelník královny. Obsahuje 27 těžkých diamantů, orámovaných shlukem středně velkých kamenů, a vynikající diamantový luk slouží jako upevňovací prvek pro císařovnu. Když Catherine zemřela, příslušenství se přikrývalo v zimním paláci Petrohradu, později byl poslán do hlavního města Ruska. Následně, atribut padl do rukou obchodníků z Británie, a poté, v Londýně, královna rodina koupila náhrdelník.

Náhrdelník Marie Antoinette

Historie tohoto příslušenství byla použita jako spiknutí v mnoha literárních dílech, je to skutečně detektivní příběh, ve kterém nebylo nalezeno vodítko. Francouzský král Louis XV se rozhodl dát své milované Madame Du Barry diamantový náhrdelník z 630 kamenů. Nejlepší mistři pilně prováděli rozkaz asi dva roky, ale přítomnost tohoto cíle nedosáhla, král zemřel a nekupoval ho zpět. Manželka nově zvoleného krále Ludvíka XVI. Marie-Antoinette byla uchvácena velkolepostí náhrdelníku, avšak vysoká cena nedovolila kupovat šperky.

Pak přišla postava dobrodruha a milovníka kardinála de Regana, hraběnky Jeanne de La Motte. Hádala, že kardinál nevychovaně vdechl Marii-Antoinette a inspiroval ho, že královna, která se chtěla tajně zmocnit příslušenství svého manžela, si vybrala Regana jako prostředníka. Jeanne de la Motte poslala svého milence falešný garanční dopis, údajně napsaný královnou, s níž Marie-Antoinette údajně slibuje, že postupně zaplatí za náhrdelník. Kardinál, lichotený pozorností královny, vzal příslušenství od klenotníků a podal ho Jeanne de la Motte. Když byl podvod odhalen, dobrodruh byl chycen a uvězněn v Bastille.

Jak si vybrat a co nosit.

Je nutné vyzvednout ornament, který se řídí řadou pravidel:

  • Žena s obličejem ve tvaru oválu jde každý náhrdelník.
  • Dáma s obdélníkovým obličejem by měla věnovat pozornost příslušenství ve tvaru písmene T nebo dekorace s jedním kulatým přívěskem.
  • Žena s kulatým obličejem se může podívat na náhrdelník, mírně obklopující klíční kost.

Je lepší nosit náhrdelník s monofonními večerními šaty ze saténu, sametu. Příslušenství se safíry a diamanty si zaslouží odpočinek na hrudi ženy s tmavými vlasy, oblečenou v bílých nebo modrých šatech. Pokud volba padla na šperky s diamanty a smaragdy, jsou vhodné černé, žluté nebo bílé šaty. Fanoušci zlatého náhrdelníku s černými diamanty budou mít vždy na obličeji černé šaty.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky