Kompresní ponožky pro muže a ženy

Kompresní ponožky pro muže a ženy

Velmi velké množství lidí trpí na křečové žíly po dlouhou dobu. Nemoc je poměrně nepříjemná a někdy je plná velmi špatných následků, které jsou nebezpečné pro zdraví. Pomoc v boji proti této nemoci je kompresní tkanina, a to ponožky z ní. Co to je, jaké jsou rysy a co je tajemstvím akce, nyní zvažujeme podrobněji.

Na co jsou?

Ponožky z kompresního punčochového zboží jsou potřebné pro profylaktické i terapeutické účely. Mají pevnou nohu, pomáhají udržovat stěny cév a normalizovat průtok krve, což snižuje opuch a snižuje riziko vzniku a dalšího vývoje křečových žil. Při pravidelném používání takového golfu si můžete udržet nohy ve zdravém tónu, aniž byste měli problémy s nezdravým stavem žil.

Funkce kompresního úpletu

Kompresní úplet je speciální tkanina, která se používá v bojových nebo profylaktických postupech pro křečové choroby. Onemocnění se progresivně projevuje v důsledku poklesu elasticity krevních cév dolních končetin. To napomáhá kompresnímu úpletu, který poskytuje podpůrný účinek na vnější straně nádob a zabraňuje jejich další deformaci.

Typy komprese

Druhy golfu se liší v kompresních třídách, to znamená v síle ždímacího účinku na nohu. Existují pouze tři typy kompresních tříd s různým stupněm tlaku, které jsou měřeny v milimetrech rtuti. Kromě stávajících určených tříd stlačování existují také ponožky pro profylaktické použití, které jsou určeny lidem, jejichž nohy jsou během dne vystaveny velkému zatížení.

 1. První třída komprese - má tlak 18 až 22 milimetrů rtuti (dále jen mm Hg) a je určena pro osoby s počátečními příznaky tohoto onemocnění: nohy jsou oteklé, vyčnívají žíly, pozoruje se výskyt žil pavouků, stejně jako bolest v nohách po cvičení.
 2. Druhá třída komprese - má tlak 23 až 32 mm Hg a má schůzku s výraznějšími symptomy: bolest v lýtkách a chodidlech, výskyt křečových žil, pozorované zvětšené žíly, možné záchvaty s následnou bolestí.
 3. Třetí třída komprese je charakterizována tlakovou hladinou 34 až 46 mm Hg a používá se striktně podle předpisu lékaře v případech, kdy jsou přítomny symptomy, jako je výskyt trombózy v pooperačním období.

Odrůdy

Mezi různými životními situacemi, kdy jsou nohy vystaveny různým druhům zatížení, je naprosto rozumné předpokládat, že existuje mnoho odrůd s charakteristickými rysy pro každou z nich. Podívejme se podrobněji na to, které golfové modely z kompresního úpletu jsou vhodné pro různé situace a jak se liší.

Pro těhotné ženy

Lékaři doporučují začít nosit kompresní ponožky již od prvních měsíců těhotenství, protože tělo potřebuje prevenci v souvislosti s následným těžkým zatížením nohou. Neměli byste si koupit běžné ponožky pro ženy, protože tam jsou speciálně navržené modely anti-varicose golf pro těhotné ženy. Před zakoupením tohoto výrobku se však poraďte s lékařem!

Pro lety

Lidé, kteří mají nějaké problémy s nohama a jejich nafouknutí, by měli při letu s nejmenší kompresní třídou používat kompresní ponožky.Vzhledem k tomu, že celé tělo je během letů velmi těžké a nohy nejsou výjimkou, kompresní punčochy nebo ponožky vám pomohou vyhnout se vdechům během letu a umožní vám cítit světlo po nohách po přistání.

Po operaci

Takové punčochy se často používají po operacích prováděných na žilách, aby se zabránilo komplikacím a nežádoucímu otoku v pooperačním období. Obvykle nosit ponožky v tomto případě je nutné od dvou týdnů do měsíce, pak postupné odstavení od nich se provádí. Pokud jsou vaše nohy vystaveny intenzivní fyzické námaze každý den tvrdou prací nebo sportem, doba nošení takového golfu může trvat velmi dlouhou dobu.

Na blesk

Zip ponožky jsou téměř stejné jako u jiných modelů s úpletem. Pokud jde o terapeutické a profylaktické vlastnosti, nejsou v žádném případě horší než jakýkoli jiný typ golfu a jejich jediným rozdílem je zip, který usnadňuje nasazení a sundání výrobku. Ale měli byste být opatrní a ne znovu vytáhnout golf, protože je zde riziko, že se rozbije nebo zničí zip.

Se stříbrnou nití

Anti-varicose ponožky se stříbrnou nití mohou být velmi užitečné pro lidi s problémovou pokožkou. Stříbrná nit zabraňuje vzniku bakterií, což nepochybně zabraňuje tvorbě nepříjemných pocitů, svědění a podráždění. Kromě toho stříbrná nit pomáhá vyhnout se nepříjemným pachům.

Otevřená špička

Tento model golfu poskytuje maximální pohodlí a pohodlí při jejich používání, protože to není stlačení prsty, a tím způsobuje nepříjemnosti. Vědí, jak posílit patu tak, aby seděli a plnili všechny stejné funkce jako běžný golfový model. Kromě toho můžete tento výrobek nosit, pokud používáte boty s otevřenými prsty.

Žádný prst a pata

Stejně jako u předchozí verze, i tento model plní všechny stejné funkce, které jsou vlastní tradičnímu modelu golfu. Tento model bude perfektní v létě, protože vám umožní nasadit otevřené boty a znovu nevystavovat nohy nákladům v podobě nadměrného vystavení teplu.

Jak si vybrat velikost

Při výběru kompresního golfového hřiště byste měli věnovat pozornost především rozložení tlaku, měl by být rovnoměrný po celé délce. Aby bylo možné vybrat nejlepší ponožky a odhadnout velikost, je nutné změřit proporce, a to kotník, nejužší část nohy a nejširší část svalů gastrocnemius. Pokud potřebujete model s uzavřenou špičkou, měli byste také měřit délku nohy a provádět měření při výběru výrobku. Pak je třeba porovnat měření provedená s tabulkou, ve které jsou uvedeny rozměry, na každém golfovém balíčku. Kompresní tabulka velikostí golfu je poměrně jednoduchá a má pouze 4 možnosti standardních standardních velikostí: S, M, L, XL.

Jak se nosí

Pro začátek stojí za to říct, že před nákupem a použitím tohoto výrobku byste se měli poradit se svým lékařem a vybrat si velikost pečlivě provedených měření. Můžete nosit kompresní ponožky po celý den, aniž by vzlétly, což bude jen přínosem pro vás.

V létě, během horkého období, dojde ke zhoršení nemoci a otoku nohou, takže ponožky budou mimochodem takové, jaké by měly být, ale aby se zabránilo nadměrnému tepelnému zatížení nohou, měli byste si vybrat lehký letní model. Kromě toho, pokud vaše nohy jsou oteklé, měli byste si pospíšit a dát na ponožky na již nabobtnal nohy, aby se zabránilo další nepříznivé účinky na zdraví.

Kolik můžete nosit

Nošení takových kolenních ponožek je neustále, zatímco zátěž na nohou. Můžete je sundat tak, aby se vaše nohy opíraly, když jste ve vodorovné poloze a tam není žádný náklad. V případě potřeby mohou spát.

Spánek v kompresním golfu vám neublíží ani nic dobrého.Protože ponožky fungují pouze tehdy, když je zatížení na nohách, to znamená, když jste ve vzpřímené poloze.

Jak se nosí

Chcete-li dát na golf bez větších obtíží, měli byste zpočátku otočit dovnitř ven do části, kde se nachází noha, pak držet nohu a distribuovat golf rovnoměrně po celé noze. Poté, s opatrným pohybem, začneme zahrávat golf na vnější straně a zároveň ho tahat na nohu. To by mělo být prováděno postupně, dokud se nedostanete na konec golfového hřiště. Pak ji vyrovnejte, aby nebyly zbytečné záhyby a golf nebyl zkroucený.

Je třeba mít na paměti, že pro pohodlí golfu s vysokou kompresní třídou existuje specializované zařízení, které lze také zakoupit v lékárně.

Jak umýt

Pravidla péče jsou poměrně jednoduchá, pokud dodržujete určitá pravidla.

Kompresní ponožky by měly být umývány ve studené vodě, aby se zabránilo smáčení silikonové gumy, stejně jako ne vysychání na baterii v zavěšeném stavu, je lepší nechat je uschnout a ve vodorovné poloze.

Kolik

Cenová rozmanitost je stejně rozsáhlá jako modelová řada. V podstatě se ceny pohybují od 700 rublů do 5000 rublů, v závislosti na výrobci, modelu a kompresní třídě.

Značky

Stejně jako u všech variant lékařského nebo jednoduchého oblečení se mnoho společností zabývá výrobou kompresního golfu. Zvažte nejoblíbenější značky.

 • "Comfy Sox"

Golfový model této značky nemá ponožku, která vám umožní vysílat prsty. Kromě toho jsou ponožky vybaveny zipem pro snadnější použití. Odolné, odolné, mají masážní účinek.

 • Medi

Německá značka pro výrobu punčochového punčochového zboží poskytuje kvalitní spodní prádlo s odpovídající vysokou cenou. Má širokou škálu golfu, který zahrnuje speciální model pro cestování a sport. Vzhledem k tomu, že nasazení může být obtížné, měli byste si zakoupit specializované zařízení.

 • Venoteks

Golfy této značky jsou vyvíjeny v Americe a na rozdíl od výše popsaných modelů mají mírnější cenovou politiku. To se však také odráží v kvalitě výrobku, protože jsou méně odolné proti opotřebení.

 • B.well

Mají speciální páření, které je objemnou buňkou, takže distribuce kompresního efektu probíhá rovnoměrně. Značka nabízí vysoce kvalitní výrobky, ale za stejně vysokou cenu.

 • Zip sox

Levná kompresní verze golfu, která při masáži působí masážně na nohy. K dispozici je vestavěný zip.

 • "Artemis"

Společnost byla založena v Rusku, ale většina výrobků je vyráběna v italských továrnách. Mají vysokou kvalitu za průměrnou cenu, mezi spotřebiteli je pozorována překvapivá účinnost.

 • Varisan

Italská značka nabízí vysoce kvalitní, prvotřídní ponožky za přijatelnou cenu. Kvalita výrobků je špičková. Tento model se liší od ostatních v tom, že mají poměrně dobrou kvalitu za rozumnou cenu, která se pohybuje od 400 do 700 rublů. Jedinou nevýhodou tohoto modelu je rychlé opotřebení paty a ponožky.

 • Sigvaris

Golfové modely tohoto modelu jsou vyráběny ve Švýcarsku a jsou považovány za elitní, protože mají velmi vysoké náklady. Podle hodnocení spotřebitelů je však kvalita na vysoké úrovni.

 • Ergoform

Na rozdíl od předchozí verze, tento model má velmi přijatelnou cenu, ale není vůbec horší kvality. Tento model má italskou výrobu.

 • "Inteks"

Jediná ruská společnost schopná konkurovat zahraničním golfovým producentům. Ponožky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní kompresní tkaniny za velmi příznivou cenu.

 • "Elast"

Výrobky této značky obsahují lycrovou nit, která zajišťuje vyšší účinnost při zpracování.

 • "Relaxax"

Italské ponožky proti varikózám této značky nejsou tou nejlepší volbou, protože cena je nepřiměřeně vysoká. Golf se rychle opotřebovává a efekt komprese je sotva dostačující na měsíc.

 • Dynamik

Povlečení vyrobené v Německu a vysoká kvalita za stejnou vysokou cenu. Golf má silný kompresní účinek, stejně jako dokonalou kvalitní tkaninu.

Recenze

Po podrobném prostudování mnoha modelů golfu vyrobených z kompresní tkaniny, stejně jako četbě spotřebitelských recenzí, můžeme učinit holistický závěr. Kompresní efekty golfů jsou velmi populární a ve vysoké poptávce, protože každý chce cítit lehké a zdravé v nohou.

Mnozí se snaží vybrat kvalitní modely za přijatelnější ceny, protože ne každý má peníze na nákup drahých modelů. Ale mezi kupujícími jsou ti, kteří nakupují prvotřídní výrobky, které jsou také vysoce kvalitní a mají silný terapeutický účinek.

Obecně lze říci, že popularita golfu je zcela oprávněná, protože jsou výborná pro léčbu křečových onemocnění a jsou také nezbytná během pooperačního období, protože dobře uvolňují opuch, zabraňují riziku onemocnění.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky