Kompresní dámské ponožky 1 třída

Kompresní dámské ponožky 1 třída

Kompresní spodní prádlo usnadňuje život lidem s příznaky křečových onemocnění, nebo kteří mají k němu předispozici. Golfy jsou populární možností, protože problémové oblasti žil jsou často umístěny přesně v kotníky.

Třída komprese 1 - co to znamená?

Stupeň 1 komprese je dána na lékařské pleteniny v případech, kdy je to užitečné pro lidi s časnými příznaky žilních onemocnění. Třída komprese 1 je malý tlak (13-18 mm Hg), který odstraňuje pocit únavy a otoků nohou. Stupeň 1 je minimální stupeň dopadu, který má zdravotnický úplet, což umožňuje pohodlně fixovat „správný“ stav žil.

Takové ponožky lze použít jako preventivní opatření. Proto by ve velkém stadiu nemoci mělo být na základě doporučení flebologa vybráno lékařské pleteniny.

Jak funguje kompresní úplet?

Základem terapeutického účinku je vnější tlak na tělo, který způsobuje, že svaly „drží tvar.“ Komprese rovnoměrně rozloží zátěž, což vytváří mírný rozdíl v krevním tlaku.

To je téměř přirozený způsob, jak udržet cévní tonus a venózní chlopně, zlepšit průtok krve z tkání do cév a vyhnout se stagnaci v žilách. Kvůli zatížení a opotřebení žil, to stane se obtížné nezávisle zvrátit pohyb krve. Vnější tlak usnadňuje jejich práci a zmírňuje nepříjemné symptomy.

Indikace a kontraindikace

Třída 1 kompresní ponožky mohou být předepsány pro léčbu a prevenci prvních příznaků nemoci. Často se doporučuje nosit je těhotným ženám, osobám s vysokou zátěží na nohou nebo sedavou prací, dědičnou predispozicí, plochou nohou a velkou tělesnou hmotností. Tito lidé jsou v ohrožení.

Podkolenky pomáhají zbavit se příznaků, jako jsou:

 • Pocit těžkosti a bolesti v nohou;
 • Pocit křečí;
 • Otok končetin a snížený průtok krve.

V tomto případě je kompresní prádlo součástí komplexní léčby křečového onemocnění a nevylučuje léky, alternativní nebo chirurgickou léčbu.

Omezit používání lékařských onemocnění pletenin, při kterých může komprese zhoršit stav pacienta. Patří mezi ně:

 • Nemoci a léze měkkých tkání nejsou způsobeny žilní nedostatečností;
 • Nekompatibilní onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • Infekční lokální onemocnění kůže chodidel.

Kompresní ponožky jsou předepsány pro udržení tvaru těch, kteří podstoupili operaci na žilách během prvních 3 měsíců rehabilitace.

Druhy

Kompresní ponožky jsou mužské, ženské a univerzální. Liší se v řezu a berou v úvahu fyziologické vlastnosti. Design výrobku je jiný: kromě obvyklých možností s uzavřenou špičkou a patou můžete najít modely golfu s otevřenou špičkou.

Flebologové, ortopedové a sportovní specialisté se nutně podílejí na vývoji forem a materiálů pro kompresní golf.

Otevřená špička

Výrobky třídy 1 se neliší od běžného punčochového zboží. Umožňují však skrýt pavoučí žíly a další nedokonalosti. Verze s otevřeným nosem je vynikajícím řešením pro teplou sezónu. Takové kolenní výšiny jsou často prováděny pomocí bezproblémové technologie.

Speciální design umožňuje "skrýt" ponožky a používat otevřené letní boty. Moderní kompresní ponožky mohou a měly by být krásné!

Jak si vybrat a nosit

Chcete-li použít kompresní prádlo bylo pohodlné, musíte si vybrat opatrně, vzhledem k sezónnosti. Okraje výrobku musí být nejméně 5 cm nad problémovou oblastí.

Změřte nejširší a nejužší část kotníku a vyberte si velikost podle doporučení výrobce. Velké velikosti jsou naprosto k ničemu a příliš malé jsou nepohodlné na nošení a mačkání cév.

Dovednost nasazení správné golfové komprese se získává se zkušenostmi. Aby byl výrobek udržován ve správném tvaru, nosí se ihned po probuzení nebo po krátkém odpočinku (přibližně 15 minut) ve vodorovné poloze. Pro zvedání nohou a zajištění pohodlného stavu (30-45 °) se doporučuje používat podložky na nohy. Skládaný golf je oblečen v harmonice tak, aby ležela podél nohy rovnoměrně a bez záhybů. Je důležité, aby se pata posadila.

Odstraňte kroužky a náramky, aby nedošlo k zavěšení nití výrobků při oblékání. Mohou být použity měkké gumové rukavice a hedvábné ponožky se používají pro výrobky s otevřenou špičkou, aby se usnadnilo uvedení na golf.

Pravidla péče

Chcete-li stlačit úplet vydržel déle, musíte dodržovat jednoduchá pravidla péče:

 • Mytí by mělo být prováděno denně, aby se povrch tkaniny vyčistil od malých částic, které mohou dráždit pokožku a poškodit vlákna výrobků.
 • Pro jemné mytí použijte měkké prostředky. Nepoužívejte mýdlo na prádlo, kondicionéry, máchání, bělidlo. To snižuje životnost golfu.
 • Prádlo na praní musí být ručně při nízké teplotě (do 30 ° C).
 • Kompresní ponožky nelze sušit na slunci nebo v baterii, vytahovat a otáčet. Umyjte je ručníkem, jemně rozložte a nechte uschnout na vodorovném povrchu.
 • Pokud má výrobek silikonovou gumu, je třeba ji očistit slabým roztokem alkoholu, protože je znečištěný a snaží se zabránit tomu, aby voda dopadla na silikon.

Vzhledem k tomu, lékaři doporučují nosit 1 třídy kompresní ponožky denně, odstranění pouze pro noční odpočinek, pro pohodlí a praktičnost, můžete si koupit 2-3 páry výrobků najednou. To vám umožní mít vždy náhradní pár. Oceníte pohodlí a lehkost, že vaše nohy budou poskytovat správné kompresní prádlo. To je opravdu nezbytný a příjemný prostředek pro léčbu a prevenci onemocnění žilních nohou!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky