Svetr pro dívky a mládež

Svetr pro dívky a mládež

Málokdo ví, že první svetr se objevil v Evropě v 19. století a byl používán, protože není divný, jako účinný prostředek pro hubnutí. Faktem je, že tento oděv byl výhradně vlněný, a proto přispíval k hojnému pocení, zejména při cvičení. Odtud je nám známo jméno, které v překladu z angličtiny znamená pot (ze slova "pot").

V moderní době, originální účel svetrů není ani si pamatoval a nosil bez ohledu na velikost těla, pohlaví a věk.

Jak si vybrat

Pokud mluvíme o svetrech určených pro dívky a mládež, pak ve výběrovém procesu musíte být velmi opatrní.

Jemná kůže dítěte může negativně reagovat na materiál, ze kterého jsou vyráběny klasické modely svetrů - vlna.

Lehké, ale teplé kašmírové výrobky jsou pro tento účel ideální. Nejoblíbenější jsou nyní svetry ze syntetické příze, protože jsou praktické na nošení a jsou poměrně levné. Ale stále se neohřívají velmi dobře, takže jsou vhodnější pro teplejší období.

O kvalitě pletení je třeba věnovat méně pozornosti než samotnému materiálu. Hrubé švy, zmeškané a prodloužené smyčky - znamení nekvalitního zboží. Barvení hraje více dekorativní roli, ale pro dítě je to velmi důležité, takže je lepší v této záležitosti důvěřovat mladé ženě módy.

Krásné styly

Dívky věnují pozornost dekorativním rysům svého oblečení téměř od narození, a proto se módní návrháři rozhodli co nejvíce rozšířit modelovou řadu dětských svetrů. Prodloužené svetry na knoflíky a vesty la dospělé dámy jsou považovány za skutečný výstřelek.

Asymetrické pletené pláštěnky se přesunuly do dětského šatníku od dospělého, takže malé holčičky se mohou těšit na spoustu stylové matky. A přesto je již dlouho známo, že každý věk má svá vlastní přání, takže pro rodiče bude užitečné číst, které svetry jsou vhodné pro děti různého věku.

Pro dívky 1, 2, 3 roky

Pro velmi mladé děti to není tak důležité, protože pohodlí, praktičnost a bezpečnost je pro krásu tak důležité, a proto je lepší vzdát se saka s množstvím ozdobných ozdob v podobě korálků a dalších drobných detailů. Stojí za to připomenout, že svetr by měl dokonale zapadnout do velikosti, protože dítě s pevným krkem bude nepříjemné nosit svetr. Spojovací prvky a knoflíky nejsou vždy dobrou volbou, protože od dvou let se dítě stalo velmi aktivním a snaží se odtrhnout a vytáhnout všechno. Barvení pro tento věk je lepší vybrat si jemnou barvu, která může negativně ovlivnit psychiku dítěte.

Pro dívky 4, 5, 6, 7, 8, 9 let

V této věkové meze dívky začínají ukazovat první chutné chutě a preference, takže by měly být pozorně naslouchány. Pamatujte si, že to jsou dospělí, kteří tvoří smysl pro styl a chuť u dítěte, takže v mnoha ohledech může záviset na tom, jak se rodiče sami oblékají. V této době se dívky začnou zabývat panenkami, karikaturami, filmy a superhvězdami, takže je možné, že si vyberou svetr s odpovídajícím obrázkem, nápisem nebo vzorem. Barvy mohou být vybrány docela jasné, protože tímto způsobem se dívky snaží vyniknout mezi svými vrstevníky.

Pro teenagera 11, 12, 13, 14 let

Vědomější a obtížnější období dívek prožívá různými způsoby a vždy ovlivňuje styl oblečení. V tomto věkovém intervalu začínají postupně opouštět frivolní kreslené výtisky a vybírat více modelů pro dospělé. Často se jedná o pletené tuniky s pásy, teplé svetry s originálním vzorem, halenky s knoflíky a zapínání. Barvy zvolit ženský - jasně červená, růžová, žlutá, světle zelená, bílá, šeřík.

Stylové modely

Skutečným trendem současné sezóny jsou protáhlé modely pletených svetrů. Bunda, v tomto případě může dosáhnout střední-stehna nebo dokonce více podobat krátký kabát. Nejčastěji tyto bundy jdou na knoflíky nebo jsou svázány s popruhem k vůni. Vypadají velmi stylově a dokonce i velmi mladé dívky se stávají módními dámami. Ale tento model není jediný v módním seznamu.

Do školy

Takové modely svetrů jsou jednoduché a stručné. Nejčastěji jsou monofonní, někdy doplněné nějakým diskrétním tiskem v podobě květu nebo proužku. Často jdou pod hrdlo nebo mají mělký ve tvaru písmene V a půlkruhový řez. Řez je co nejpohodlnější a nebrání pohybu vůbec. Dobře vyhovuje popisu školních svetrů s tlačítky nebo strunami.

S ornamentem

Ideální pro každodenní vzhled. Ozdoby na svetrech pro dívky mohou být abstraktní nebo mají geometrické motivy. Vypadá skvěle v kombinaci se zvířaty a kreslenými tisky. Nejoblíbenější jsou v této sezoně svetry s texturovanými vzory, to znamená ty, které lze cítit ručně.

Raglan

Raglánový svetr je ideální pro dívky, které rostou velmi rychle, protože rukáv v takovém modelu nepochází z ramene, ale z krku, takže i když dívka roste o několik centimetrů, rukáv nebude krátký. Tyto svetry vypadají velmi stylově, zejména pokud jsou doplněny prvky krajky.

S kosou

Nejoblíbenějším vzorem pro pletený svetr je cop a našel si své místo také na dětských halenkách. Pigtail může být široký nebo úzký, figurální nebo klasický, propletený s jinými typy vzorů nebo v jedné kopii. A co je nejdůležitější, je vždy relevantní.

S listy vzorem

Druhým nejpopulárnějším vzorem po rožni je listí. Jedinečnost tohoto vzoru je, že může vypadat úplně jinak. Avid needlewomen může vyvyazat leták, identický s přírodním, nebo ho učinit docela exklusivním a báječným, ale vždy je to jako mladé módní ženy.

Sportovní

Mohou to být klasické mikiny nebo svetry s hady. Často tyto modely přicházejí s kapotou, ale mohou být bez ní. Sportovní dresy pro dívky mají jednu společnou charakteristiku - pohodlný, neomezující pohybový řez a přírodní materiál.

Na blesk

Tento svetr je variace dříve zmíněného svetr s copánky. Vzorec, ve kterém se navzájem prolínají copánky, tvoří křížový volumetrický vzor, ​​který k nám přišel z Irska, ale byl tak milován našimi krajany, že dnes ho najdeme i na dětských modelech svetrů.

Snood svetr

Tato halenka bude ideální volbou pro školní uniformy, protože vypadá formálně a zároveň stylově. Hlavním rysem tohoto modelu je, že kombinuje dva oděvy najednou - pletenou bundu a halenku. Halenka, nebo spíše její límec, v tomto případě hraje roli tohoto velmi falešného, ​​dívající se zpod V-výstřihu saka a zavádějící ostatní.

Teplé

Takové svetry se vždy pletou z příze s příměsí přírodní vlny. Často vypadají velmi volumetricky a mohou být dokonce trochu plné, ale protože byste se o to neměli starat v mladším věku, dívky si mohou takový model bezpečně vybrat. Nejlepší ze všech je, že vypadají v kombinaci s džíny a sukně z tlusté tkaniny.

Prolamované

Svetry s prolamovanými vzory vždy vypadají jemně, žensky a lehce naivně, proto jsou vhodné pro dívky všech věkových kategorií. Je to zajímavé. Co může být prolamované, jako celý svetr, a jeho jednotlivé prvky, ale nikdy nezkazí celkový dojem ženskosti. Často tyto halenky doplňují různé luky a struny.

Aktuální barvy a výtisky

Módní návrháři v této sezóně nabízejí dětem, aby si vybrali svetry z přírodních odstínů - béžové, kávy, smetany, modři, písku, bažiny. Nejmodernější výtisky jsou následující:

  1. Pruhované.
  2. Hermetické.
  3. Abstrakt.
  4. Barevné
  5. Kreslený

Nejčastěji mladší dívky preferují poslední dva modely se vzory popsanými v posledních dvou odstavcích, zatímco starší dámy preferují svetry s vážnějšími vzory.

Materiály

Nejlepší materiál pro dětský svetr je ten, který nezpůsobuje alergie. Kromě již zmíněných syntetických vláken a kašmíru si můžete vybrat svetry z bavlny a rouna. Zahřívají tělo bez vytvoření skleníkového efektu a jsou velmi lehké. V moderní době, nejpopulárnější modely jsou svetry tří materiálů.

Pletené

Svetr z přírodní měkké tkaniny, přivázaný k továrnímu stroji, který to nazýval. Neodlišuje se originalitou, ale je ideální pro každodenní vzhled.

Vlna

Svetry ze 100% vlny mohou koupit teenageři, pokud nejsou alergičtí na tento materiál. Pro mladší děti si můžete vybrat vlněné svetry, ale pouze v kombinaci s hypoallegrinovými vlákny.

Žakár

Takový svetr může kombinovat jak syntetická, tak přírodní vlákna, ale vždy se vyznačuje trvanlivostí a pevností. Žakárové svetry husté textury dokonale zahřejí dítě v chladném období.

Jak ozdobit dětský svetr

Vzor na pleteném svetru se může stát ozdobou, ale pokud je pevný a bez vzoru, může být ozdoben korálky nebo výšivkou.

Co na sebe

Je možné kombinovat pletené svetry s jinými věcmi z příze a také kalhoty, sukně a tenké halenky.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky