Japonský styl v oblečení

Japonský styl v oblečení

Moderní móda se neobejde bez japonského stylu. Konec konců, oslabuje evropský konzervatismus a stručnost. Mnohé nuance a módní detaily z této země přinesly svěžest a originalitu designu oblečení. Vše se používá: řezané, texturované látky, neobvyklé doplňky - vytvořit jedinečný obraz.

Japonskou ženu si nelze představit bez tradičního šatníku. Její šatní skříň také obsahuje následující prvky:

 • halenka široký řez;

 • prostorné sukně-kalhoty;

 • obi opasek, který je svázán v podobě luk pod prsou;

 • kožené nebo látkové sandály s plochou podrážkou;

 • dřevěné boty na vysoké platformě - geta;

 • ponožky se samostatným palcem - tabi.

Jako příslušenství se používají ventilátory s různými vzory, vlásenkami, náramky a náušnicemi. Zvláště milované věci vyrobené ručně. Patří mezi ně nejen šperky, ale i kabelky.

Oblečení pro děti a dospělé nemůže dělat bez obrazu vašich oblíbených kreslených postaviček, anime.

Kimono a yukata jsou nejen tradiční japonské oblečení, ale také zavedený stereotyp. Japonsko je zahaleno dobře zavedenými pojmy. Ale vznikají a vyvíjejí se různé proudy. To je v mnoha ohledech podporováno živými, živými a kreativními mladými lidmi, kteří vytvářejí všechny druhy subkultur.

Pouliční móda pro dívky

Ulice japonských měst připomínají módní pódia. Pouliční móda je zde velmi rozvinutá, je extravagantní a neobvyklá. Tam je 10 nejslavnějších mládí styly, které vznikly v zemi vycházejícího slunce.

Visual Kei (vizuální styl)

Charakteristické rysy: chytlavý make-up a oblečení v černé, bílé a červené barvě. Materiál - kůže, kov. Používají se korzety, válce, obvazy, originální čočky.

Decora (Decor)

Toto je styl doplňků a milovníků dílů. Hlavní princip: čím více, tím lépe. Noste vlásenky, luky, náramky, řetízky - vše, co najdete doma a půjčíte si od svých přátel.

Cosplay (kostýmová hra)

Přívrženci tohoto stylu z celého srdce milují anime a počítačové hry a napodobují animované postavy. Snaží se být co nejblíže svým milovaným hrdinům jak v oblečení, tak v chování.

Kawaii (Kawai)

Pastelové barvy v oděvu a bezmezná půvab a plnost jsou výraznými rysy tohoto stylu. Fashionistas napodobují měkké hračky, chovají se dojemně, dětinsky. A podle toho vypadají.

Kigurumi (Kigurumi)

Montérky v podobě různých malých zvířat přišly do japonské módy z dětských večírků a promo akcí. Tyto měkké, načechrané kostýmy se používají jako pouliční oblečení a domácí pyžama.

Harajuku (Harajuku)

Světlé barvy - růžová, modrá, fialová. Hodně doplňků, šperků. Vintage detaily jsou kombinovány se všemi druhy kontrastních odstínů.

Lolita (Lolita)

Směr pro dívky, které chtějí zůstat mladé, sladké a něžné, bez ohledu na věk. Romantické šaty s volánky a květinovými potisky, malými sponkami a ozdobami, deštníkem a lehkým účesem - je vytvořen obraz Lolity.

Ko Gal

Ko Gal dívky nosí školní uniformy s minisukně, kolenními výšivkami a dětskou výzdobou. Jejich vlasy jsou barvené jasně a na kůži je opálení.

Ganguro (Ganguro)

Módní ženy vystupují s bílými, růžovými vlasy, velmi opálenou pletí, krátkými sukněmi, vysokými podpatky. Hlavní věc - zdůraznit kontrast mezi tmavou pleť a světlé vlasy, oblečení, make-up.

Dívka Mori (Mori Gerl)

Oblečení a make-up by měly zdůrazňovat přirozenou krásu dívky. Používají se jemné tóny v oblečení, kleci nebo květinovém tisku.Romantické šaty s krajkou a volánky. Minimální počet příslušenství z pravé kůže.

Podrobnosti

V současné době kimono neztratilo svůj význam a není z módy. Je transformován. Tradiční oděv je široká halenka s V-krkem pod krkem, svázaný pod hrudníkem s pásem. V barvách a výtiscích designéři dávají prostor pro sebe.

Primární barvy v japonském stylu:

 • červená,
 • černá
 • bílá

Japonský vzhled pomůže vytvořit detaily a specifická pravidla.

 • Vrstvení (můžete kombinovat šaty, džíny, tuniku).

 • Kontrastní kombinace materiálů, tkanin, stylů.

 • Světlé, neobvyklé, přírodní vzory v oblečení.

 • Obrázky anime postav.

 • Boty s vysokými podpatky, vysoká platforma.

 • Mnoho doplňků.

 • Sukně a šaty mají otočení a sestavy.

 • Svrchní oděvy v japonském stylu mají volnou siluetu a zakrývají ženské křivky a kruhovitost.

Tradice v Japonsku

Japonsko je zemí tradice. Jejich rysy by měly být známy a respektovány, pokud jste příznivcem tohoto stylu. Platí nejen pro oděvy. V létě je lepší nosit oblečení z přírodních materiálů - len, bavlna, hedvábí. Ponožky by měly být vždy čisté. Tetování a piercing jsou zakázány. Obraz by měl být skromný a elegantní.

Základem japonského šatníku je ovinovací tunika. Tento tisk se používá nejneobvyklejší, barevné, světlé. Mohou to být všechny druhy ptáků, rostlin, květin, mýtických tvorů, vzorů, připomínajících malbu na porcelánu.

Vlastnosti a detaily kimono používají designéři nejen v šatech, ale také v montérkách, sukních, halenkách, bundách. Obi pás je často vázán nejen nad kimonem, ale i jinými oděvy - džíny, tunikou. Dokončení japonské image boty na vysoké platformě - geta.

Snadný, romantický obraz pomůže vytvořit plynulý outfit z hedvábného volného střihu. Tradiční japonský ornament v kombinaci s moderními prvky šatníku bude vypadat originálně.

Udržet tradice, Japonci jsou před ostatními. To platí i pro módní trendy. V dnešním trendu, japonské ženy mají široké kalhoty, otevřené topy, tkané tašky, skládané sukně, volné šaty. Šátky, klobouky a, budete překvapeni, cardigans působí jako příslušenství. Mohou být přehozeny přes ramena nebo vázány v pase.

Zvládnout japonský styl je poměrně obtížné. K tomu musíte žít v této zemi. Každá žena však může do svého obrazu přinést orientální chuť s pomocí etnických prvků.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky