Preppy styl v oblečení

Preppy styl v oblečení

Historie

Tento styl oděvu se objevil ve čtyřicátých a padesátých letech minulého století mezi dětmi z bohatých rodin, kteří chtěli získat vzdělání v privilegovaných vzdělávacích institucích Ivy League, jako je například slavný vysokoškolský vzdělák. Pojem "preppy" pochází z anglického slova přípravného (předběžného) a znamená, pokud je interpretován doslovně, "absolvent střední soukromé školy". Potenciální studenti se snažili studovat v nejprestižnějších vzdělávacích institucích, a proto zkoumali jak jejich akademický výkon, tak jejich vzhled, způsob života a způsoby. Sledovali rodinné tradice, měli rádi užitečné druhy sportů, dobře věděli a vyhodili etiketu. Tento styl proto nelze nazvat jen módním trendem, ale i nezávislou subkulturou mládeže.

Zpočátku se tento preppy styl vyznačoval prvky oděvu rustikálního stylu a střihu, vyrobeného z přírodních materiálů vysoké kvality, které měly velmi jednoduchý klasický střih. Pro takový obraz nebylo dovoleno koketování, upřímnost a jasné akcenty, charakteristickým rysem byla obvyklá úprava a jednoduchost. Make-up nebyl vítán, a kdyby byl přítomen, pak nejjednodušší, nejasný den.

Zástupci tohoto stylu nosili elegantní vlasy, vlasy stylizované stručnými čelenkami a úzkými pruhy v pastelových barvách. Půvabné doplňky prostého designu byly povoleny a všechny šperky použité k doplnění tohoto stylu byly drahé a zpravidla šperky. Tento styl je vhodnější pro dívky od 16 do 22 let, ženy v tomto stylu nenosily oblečení.

Preppy styl se nazývá styl úspěchu. To je dáno tím, že zástupci tohoto stylu se vyznačují aktivním životním stylem, jednoduchostí a přirozeností. Navíc jsou zdvořilí a opatrní, čtou etiketu a respektují ostatní.

Po 80. letech minulého století, tento styl ztratil svou příslušnost k mladé generaci z privilegované části společnosti, ale zůstal relevantní a zcela nezmizel. Odráží se ve sbírkách prestižních značek Lacoste, Tommy Hilfighter, Burberry, Ralph Lauren, Gant a další.

Oblečení

Nedílnou součástí tohoto stylu jsou klasické blejzry a klubové blejzry, uzavřené rovné svetry, vesty, různé pulovry a mikiny v klasickém stylu. Nejtypičtějším oděvem je pletená vesta, která se nosí přes oxfordské košile, které jsou také populární mezi představiteli preppy stylu, zejména pokud jsou zdobeny pestrým potiskem.

Kromě halenek jsou však pro tvorbu takového obrazu vhodné i klasické klasické jednobarevné trička a polokošile (límcové košile).

Mezi představiteli tohoto stylu patří v současné době velmi oblíbené sportovní oděvy (tzv. Tenisové šaty nebo golfové šaty), které sedí trochu volně, stejně jako prosté šaty z tlusté tkaniny, které mají lichoběžníkový tvar - tzv. Styly A-silueta. Nejsou vybaveny a nevypadají příliš vulgárně. Preppy dívky často nosí sukně. Ale délka mini pro ně je nepřijatelná a náročná, takže si vybírají jiné méně explicitní styly: tužkovou sukni (klasická mírně přiléhající sukně nebo kolena), skládanou sukni (sukně s po celé délce) sukně).

Kluci s přepracovaným stylem nosí kalhoty v obchodním stylu (klasický model kalhot), zejména zúžené modely se šipkami, kalhoty z banánů (model široký od kyčlí k kolenům a zužující se k kotníku, také pro ženy) nebo kalhoty - Chinos (volný model kalhot, mírně se zužující směrem dolů, vyrobený zpravidla z lnu nebo bavlny, je také populární mezi ženami).Muži i ženy preferují klasické bundy, svetry, vesty, mikiny, košile a samozřejmě klasické vesty, které lze nosit s bundou nebo košili. V létě je přijatelné nosit kraťasy v klasickém stylu.

Boty

Klasické boty, boty, mokasíny, oxfordské boty (klasické šněrovací boty) a mokasíny (letní boty s tlustými podešvemi) jsou skvělé pro preppy styl. U dívek budou vývěvy s nízkými podpatky také výborným řešením, ale vysoký jehlový podpatek je docela přijatelný, pokud boty nejsou příliš světlé, neutrální odstíny. V horkém období, vietnamské sandály jsou skvělým řešením. Pro zimní sezónu si můžete vybrat klasické vysoké boty nebo napůl boty. Boty jsou lépe vybírat z vysoce kvalitní pravé kůže.

Příslušenství

Co se týče takového příslušenství jako sáčku, bylo by lepší dát přednost taškám ve stylu portfolia, čistým spojkám, taškám s kabelem nebo tašce s ramenním popruhem, tzv. Poštovním vakům. Kožené batohy malé velikosti dokonale zapadnou do stylu preppy. Vlasové doplňky je lepší zvolit středně velké, diskrétní odstíny, jako kdyby jste si vybrali šperky pro dívky školačky. Proto mohou být výborným řešením malé luky, neviditelné korálky a čepy, čelenky a neutrální vlásenky a elastické pásky.

Dokonale doplňují obraz klobouku, baretu, zvláště objemného a pleteného. Vyberte si klobouk, dávejte přednost modelu jako Fedor, Cloche nebo Trilby. Velké šperky, jako jsou prsteny, tlusté řetízky a velké medailony, by neměly být vybírány. Je lepší koupit skromný-vypadat náušnice, tenké řetězy s elegantní přívěsek nebo kříž, prostý tenký prsten nebo jiné malé šperky.

Nejoblíbenější mezi představiteli preppy stylu jsou docela jasné ve srovnání s jinými prvky oblečení, ponožky, pruhované legíny, kravaty nebo motýlky, které nosí nejen chlapci, ale i dívky. Obraz můžete aktualizovat šátkem nebo šátkem jasnějších odstínů. Můžete také nosit klasický kožený opasek s nejběžnější, diskrétní přezkou, lepší než tmavé barvy a malou šířku.

Make-up by měl být pouze přírodní, den, skládající se z kosmetiky přírodních barev, tzv. Odstínů "nahý". Dívky, které milují glamour, můžete make-up rty s rtěnkou nebo lesk světle růžové barvy. Pokud jde o oční make-up, můžete zvýraznit řasinky, odstínit je černou nebo hnědou řasenku a mírně přinést oční víčka tenké šipky. Je lepší nepoužívat jasný červenat, ale je nutné dodržovat dokonalý tón a strukturu kůže. Je lepší zvolit dobrý tonální nástroj přirozeného odstínu, který dodá pleti obličej rovnoměrným tónem a pomůže skrýt všechny nedokonalosti.

Manikůra je povolena pouze dim. Je lepší zvolit si světle růžový nebo béžový lak na nehty. Skvělým řešením by byla francouzská manikúra - špičaté nehty bílé barvy.

Barvy

Tento styl se vyznačuje omezenými odstíny barev a většinou pastelovými barvami. Aby odpovídaly tomuto trendu, musíte vyzvednout oblečení v bílých, béžových, šedých, tmavě modrých, hnědých tónech. Můžete zředit obraz červenou, tmavě zelenou, vínovou, terakotovou odstíny nebo khaki. A samozřejmě bez klasické černé barvy.

Vytiskne se

Pro preppy styl jsou přípustné neutrální výtisky nízkých kláves. Buňka (mimochodem, nejznámější tisk mezi zástupci tohoto trendu), proužek, diamanty a jiné geometrické tisky jsou perfektní Ale hlavním pravidlem není kombinovat více než dva různé výtisky v jednom obrázku.

Jak vytvořit harmonický obraz

Chcete-li, aby váš vzhled vypadal stylově, musíte si vybrat správnou velikost oblečení: nemělo by to být silně visící na vás nebo naopak příliš přiléhající silueta. Je důležité sledovat věci: neměly by být zmačkané, všechno musí být dokonale otglazhivat. Tento obraz by měl být vícevrstvý, kombinace různých textur a odstínů barev je vítána.

Vybrané oděvy by měly být vyrobeny pouze z přírodních materiálů, vlny, viskózy, lnu, bavlny nebo kašmíru jsou perfektní. A oblečení by mělo být vysoké kvality. Dekorace přivítají minimalismus, je důležité, abyste obraz nepřetěžovali zbytečnými detaily. Chcete-li vytvořit preppy styl, můžete zdůraznit úhledně vyžehlené límce, ohnuté manžety na rukávech, trochu jasu lze přidat k obrazu s řadou kontrastních vláken. Klasikou tohoto žánru jsou aplikace na oblečení ve formě znaku univerzity, znak sportovního týmu nebo loga vysoké školy a mnoho dalších, stanou se módním přízvukem vašeho stylu.

Chcete-li vytvořit moderní módní styl, můžete si vzít směs školních, sportovních a obchodních uniforem a tento neobvyklý soubor dobře zvoleného oblečení bude přeppy styl. Hlavní věcí je dodržet opatření. Make-up dívky - preppy by měly být vždy elegantní a naprosto dokonalé. Je nutné sledovat čistotu oblečení: i když umístíte nejmenší místo na věc, měli byste jej ihned poslat do prádelny, protože hlavní věcí je bezvadnost ve všem.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky