Gotický styl

Gotický styl

Pojem "gotika" znamená směr v umění, který převažoval od třináctého do patnáctého století. Zpočátku se jedná o architektonický styl a cestování po evropských zemích, můžete vidět mnoho historických budov v tomto stylu. Jeho výraznými rysy jsou vícebarevná vitráže, velké prolamované věže a znatelné prodloužení všech konstrukcí. Design interiéru má také výrazné rysy gotického slohu. Je charakterizován velikostí a milostí. Charakteristickými rysy jsou prolamované vzory, špičaté oblouky, kámen krajky vlákno, a hlavní dekorace je vitráž - okno. Tmavý a ponurý tento styl byl přezdíván již v renesanci, která uspěla v patnáctém století.

V éře středověku

Gotický styl je však přítomen nejen v architektuře, interiérovém designu, ale iv oděvu. Tento styl šel mezi mladé kluky a dívky, které jsou vášnivé subkultury je připraven. Je třeba poznamenat, že styl oděvu, ke kterému jsou noví Gótové spácháni, se výrazně liší od oděvu středověké Evropy. Gotická fascinuje svou pochmurnou majestátností, chladností a krutostí. Tento styl oděvu ve středověku se narodil ve Francii a pak se rozšířil po celé Evropě.

Středověký styl byl charakterizován jasným dělením na třídy feudálních pánů, rolníků a občanů. Každé oblečení bylo charakterizováno odlišnými rozdíly v závislosti na sociálním postavení. Oblečení feudálních pánů bylo vyrobeno z hedvábí s dlouhými smyčkami. Hlavní rysy byly protáhlá silueta, a proto, čepice s ostrými nosy a stejné boty. Černá barva se ještě nestane módou a převládají hlavně světlé barvy a různé vzory s obrazy rostlin.

Oděv pro ženy středověku byl také charakterizován protáhlou siluetou pasu, pevným korzetovým šněrováním z boku nebo zezadu. Dno šatů bylo doplněno širokou sukní s vlakem. Jeho délka závisela na společenském postavení žen. Móda na sukni v břiše vstoupila do módy. Pláště byly zaobleny a připevněny ke sponě vpředu. Okraje oděvu měly většinou špičatý tvar.

Mužský kostým v té době existoval ve dvou formách. První varianta byla volná střihačka a velmi dlouhá, druhá naopak postavila postavu a byla poměrně krátká. Krátké obleky většinou nosili chlapci. Postupně zkrácená bunda se zúženými rukávy přichází do módy a kromě toho začala nosit kalhoty ve formě punčoch.

Muži z ušlechtilé rodiny také nosili podobný oblek, ale to bylo rozlišováno tvarem jeho rukávů. Úzký živůtek byl doplněn širšími patry. Model pláště byl velmi jednoduchý a byl to kus látky s otvorem pro hlavu. Taková pláštěnka se jmenovala naramnik. Tento model není zpravidla ušitý na bocích, ale pokud je šitý a jsou tam otvory pro zbraně, pak se takový plášť nazýval - surco. Podobné modely byly v dlouhých i krátkých verzích.

Revival styl

Období gotiky v oděvu nahrazuje renesance a renesance. Gotika může být oživena jen na krátký čas v pozdní osmnáctý a brzy devatenácté století. Ale toto období bude velmi pomíjivé.

Gotika se projeví živěji a jasněji na konci sedmdesátých let dvacátého století. V našem pojetí je gotický styl stylem hotové subkultury mládeže. Z obrazů středověku zůstanou jen vzdálené charakteristiky. Styl bude představovat chladný šero, nadměrnou závažnost, zájem o mysticismus. Moderní oděv se více podobá gotickým katedrálám, tj. architektonický směr.

Hudba a móda mají na sebe velký vliv. Tak s příchodem nového trendu v hudbě - chowk - rock, styl získal druhý vítr.

Počátkem osmdesátých let dvacátého století vytvořila svůj vlastní gotický styl a módu. Hlavními charakteristikami tohoto trendu jsou dosud černá barva a odměrné doplňky ze stříbra. Dalším charakteristickým rysem je styl použití make-upu pro dívky i mladé lidi - bělavý prášek a silnou vrstvu oční linky na očích. Všechny vlasy musí být černé.

Oblečení je stylizované pro období krátkého oživení stylu v osmnáctém a devatenáctém století. Povinné prvky v moderním oblečení jsou dlouhé šaty v černé, saténové nebo kožené rukavice, množství krajky. Muži v šatníku mají klobouky v podobě válců a ocasních kabátů.

Někdy jsou šaty připraveny podobat se kovářům - hodně kožených oděvů, řetízků a množství kovových šperků. Na moderních Gótů můžete vidět obojky a náramky s kovovými hroty, které slouží jako ozdoby. Gótové milují používat styl VAMP v jejich make-upu, což znamená červený nebo černý lak na nehty, černé oční stíny a oční linky.

Milovníky tohoto stylu můžete vidět v kanceláři. Většinou se tito lidé vyznačují černým oblečením a přítomností nenápadných kovových ozdob.

Charakteristické rysy oblečení

Pokud shrnete všechny speciální vlastnosti tohoto stylu, je možné vidět charakteristické rysy tohoto směru.

 • Převaha jasných linií v oděvu.
 • Oblečení rovnou siluetu.
 • Přítomnost šatů ze sametu, saténu, taftu, kůže a brokátu.
 • Převaha jednobarevných černých šatů s mikroskopickou přítomností vínové, fialové, modré a zelené barvy.
 • Pestrá délka sukní a šatů. Od ultrakrátkých po maxi možnosti.
 • Přítomnost historických předmětů.
 • Kožené oblečení ve formě kalhot a bund - kožená bunda.
 • Černé barevné vlasy a důraz na oči.
 • Co je to šatník moderní goth.

Moderní člověk nemá ani otázku, jak se oblékat, protože obchody s masovými trhy a showroomy jsou plné různých textur a stylů.

 • Kalhoty v těsné kůži nebo tkanině. Tyto modely preferují dívky s dokonalým poměrem.
 • Korzety, možná, jsou klasiky žánru, každý self-respektovat Goths. Tento kus oděvu dokonale zdůrazňuje pas, dává obraz sexuality a přitažlivosti. Nosí se na halence nebo na nahém těle.
 • Krajkové šaty jsou skvělý outfit pro slavnostní výlet nebo zvláštní příležitosti. Délka takových šatů může být naprosto libovolná, ale zóna pasu a dekoltu musí být nutně podtržena.
 • Každý zná trička s kostmi, lebkami, vránami nebo pavouky. Každá samoobslužná gothka má takový šatník.
 • Obleky jsou možná nejvíce standardní volba, sestávat z sukně tužky a vesty bunda.
 • Vrchní oděvy jsou kožené nebo látkové pláštěnky, rozšířené na dno as velkou kapucí.

Oblíbené dekorace moderní připravenosti:

 • Ozdoby s hroty, řetězy a pouty. Co to může být a náramky a límce.
 • Postavy koček a draků a egyptské kříže jsou zobrazeny na prstencích, náušnicích a přívěšcích.
 • Černé kožené tašky a batohy s kovovými ozdobami v podobě lebek a pavouků.
 • Masivní stříbrné šperky.

Kategorie jsou připraveny

V samotné subkultuře jsou připraveny různé poddruhy a třídy, které se od sebe značně liší.

 • Obchod Takoví gothi muži a ženy nosí klasický černý oblek a bílou košili. Je velmi obtížné klasifikovat takové lidi jako subkultury a pouze černé vlasy a charakteristické doplňky jim mohou dát pryč.
 • Romantika. V tomto směru je hlavní důraz kladen na gotický obraz 18. století, ale v moderních trendech.
 • Upíři.Nedávno se objevil a začal získávat fanoušky díky filmům o upírech. Často se v oblečení používá červená, která charakterizuje krev.
 • Cyber Klasické černé šaty se ředí kyselými skvrnami. Na hlavě můžete často vidět dredy.

Tento styl je docela zajímavý, ale nemůžete ho ztělesnit úplně. Dost na to, abych použil pár akcentů a jakýkoliv obraz bude zajímavější.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky