Oblečení v ruském stylu

Oblečení v ruském stylu

Etnické motivy z různých částí světa vždy zdůrazňují obraz. Dovedně používáte prvky lidových krojů. Oblečení v ruském stylu vypadá elegantně a samozřejmě zdůrazňuje vlastenectví.

Co to je?

Originalita stylů oděvů a jejich vzorů v Rusku se odehrála před mnoha staletími, ale po revoluci v roce 1917 se objevila na světové scéně Ruska. Intelektuálové masivně opustili zemi, s sebou si vzali tradiční ruské kostýmy do Evropy, USA a Latinské Ameriky.

Světlé vzory, bohatá výzdoba, vznešenost tkanin a praktičnost si podmanily srdce cizinců.

Charakteristické rysy stylu „la russ“:

  • Volný střih. Sukně-zvonek, rozšiřující se dolů, šaty s výstřihem pod prsy, šaty se širokými popruhy, rovný střih košile.
  • Obojek - zatočený, zaoblený. Rukávy jsou úzké a dlouhé nebo nadýchané "lucerny".
  • Použití přírodních tkanin: bavlna, len, hedvábí, vlna, dolů, kůže. Povinné použití přírodní kožešiny: liška, sobolí, liška, medvěd, zajíc.
  • Výšivka na oblečení cross steh. Dekorace oděvů korálky vzory, korálky, tkaničky, střapce.
  • Světlé barvy. Preferované barvy: bílá, červená, černá, žlutá (zlatá). Malování chochlomské, Gzhel, Palekh jsou klasickými příklady ruské koloristiky a nevyčerpatelným zdrojem nápadů pro designéry.

Je třeba poznamenat, že tyto údaje jsou typické nejen pro ruský lid, ale i pro slovanský kostým jako celek. Pro mnoho národů je oblečení "bratři Slované" velmi podobné. .

Samozřejmě, v průběhu historie se ruský národní kroj změnil. Staré ruské oblečení bylo mnohem jednodušší než ukázky 17. - 18. století. Filozofie však zůstala nezměněna: jednoduchost, praktičnost a teplo v kombinaci s ... krásou! Dokonce i nejchudší rolnické ženy vyzdobily své skromné ​​košile a šaty tak, jak jen to šlo.

Tradice v moderním stylu

Samozřejmě, že dnes nikdo nenosí šaty a copánky do pasu. Pokud však chcete do vzhledu přidat trochu národní barvy a luxusu, lze to snadno udělat!

Začněme s svrchním oblečením. Zimní kabát nebo kabát v ruském stylu bude vypadat luxusně. Kožichy se vyznačují rovným střihem (ale pás je zdůrazněn pásem), dlouhým rukávem s manžetou, zaoblenou otočnou bránou.

Pláště z přírodní tkaniny mohou mít také límec a manžety. Královský vzhled, vyšívaný jasnými květinovými vzory, doplněný sametem nebo hedvábím.

Délka srsti nebo srsti "a russ" může být jakákoli: krátká srst / krátká srst až do pasu, do středu stehna, do středu holeně nebo "na podlahu". V každém případě, aby se vytvořilo národní barevné oblečení, je kombinováno v šatech nebo maxi sukni, může to být kontrastní barva. Dívky, které v zimě nosí dlouhé sukně místo kalhot, říkají, že je to samozřejmě nepraktické, ale velmi teplé!

Pokud chcete vytvořit „ruský styl“ založený na každodenním oblečení, použijte příslušenství. Za prvé, samozřejmě, šátky. Jednoduchý černý nebo bílý „norek“ zbarví a ozdobí světlý šátek Pavlovo Posad nebo šátek. Dokáže se vykouknout zpoza brány, může být vyhozen na ramena a zachycen brožem. Ale nejlepší ze všech takových šátek v kombinaci s kožichem vypadá na hlavě. Takový obraz bude vyžadovat elegantní a jasný make-up, ale nikdo nezůstane lhostejný!

Pro lehké kabáty (např. Šedý nebo modravý odstín) je ideální šátek dolů, například originální šátek Orenburg. Pokud si na šátek koupíte také pletené rukavice, dostanete skutečný obraz Sněhurky.

Kromě šátek, nejlepší čelenku v ruském stylu je kožešinová čepice.Klasická kulatá volumetrická čelenka ozdobí téměř každou dívku. Praktičtějším modelem je dámský klobouk z kůže, lemovaný kožešinou podél okraje.

Obraz doplní originální obuv. Klasické, samozřejmě, červené boty na koleno na malé pevné paty s ostrým a mírně ohnutým prstem.

Tyto boty mohou být zdobeny výšivkami nebo ozdobnými stehy. Nalezení takových modelů v přímém prodeji není snadné - pomáhá různým „řemeslným veletrhům“, kde si můžete koupit ručně vyráběné boty nebo si je objednat individuálně.

Ve stejných obchodech najdete jednoduché červené klasické oranžové boty, okrové barvy. K dispozici jsou černé semišové modely s výšivkou - to je také stylová volba.

Mimochodem, mnoho společností dnes vyrábí krásné a moderní plstěné boty, zdobené výšivkou, plstěnou vlnou, květinami a aplikací. Nejčastěji jsou vyrobeny na praktické podešvi z TEC - v takových botách můžete snadno řídit auto!

Různé vesty, pláštěnky, polstrované bundy, bolery a ponchos zdobené výšivkou a zdobené kožešinou jsou ideální pro vytvoření ruského stylu.

Pro nošení v létě si můžete vybrat košili / blůzu, sukni nebo šaty, navržené v etnickém stylu, ale dostatečně moderní, aby nevypadaly hloupě.

Blůza nebo košile se vejde docela dlouho, uprostřed boků, nejlépe s pásem, stahovací šňůrkou v pase. Vyšívání zářivě modré nebo červené barvy podél linie límce, podél středu, podél zipu, na rukávech. Ideální pro styl rukávu - ¾, svěží s gumičkou v lokte. Místo vyšívání může být merezhka nebo korálky.

Pro kancelář, kde není příliš striktní oblečení, je možné tuto halenku nosit v kombinaci s omezenou sukní červené nebo modré barvy nebo jednoduchými kalhotami. Klasické džíny bez "díry" a "scuffs" také nepokazí obraz.

Šaty pro ženy tradičního střihu jsou skvělé oblečení pro dovolenou, volný čas, nošení v zemi. Etno-styl je nyní v módě, takže můžete najít šaty ze střižů, patchwork nebo single-cut, šité přesně přesně stejně jako to bylo před 3-4 stoletími. Tento outfit má dlouhý volný rukáv a před šaty není cut-off pod prsou, ale i nad ním. Tento styl je určitě těšit baculaté dívky, ideální pro těhotné ženy kdykoliv. Nicméně, na štíhlé a vysoké dívky takové šaty také vypadají velmi pěkně, protože schovávají postavu v záhybech látky, což činí obraz záhadným. V případě potřeby můžete zachytit opasek.

Pro slavnostní příležitosti budou šaty více vybaveného střihu. Zpravidla se u takových modelů sukně v podlaze kombinuje s dlouhým rukávem, který je zdoben po celé délce výšivkou nebo ornamenty. Stejně zdobené a pás.

Pro odvážné obrázky najdete podprsenky - dlouhá sukně s páskem a ramenními popruhy, která se nosí v kombinaci s bílou blůzou.

Ruská sukně je jistě jasná, podlaha, široký střih. Obvykle se provádí na šňůrce v pase. Je zdobena širokou krajkou, výšivkou, stuhami. Pro ty, kteří chtějí "novoroční sukni", tam jsou možnosti pro krátké a luxusní sukně z jasně malované tkaniny. Na pódiích můžete vidět sukně kancelářského materiálu s ruským vzorem.

Rusko Styl haute couture

Světlý a originální ruský lidový styl pronásleduje módní návrháře po celém světě již několik desetiletí. Jedna z nejznámějších sbírek maestra Yves Saint Laurent se jmenovala „Ruská opera a balet“, kterou představil v roce 1976. Mistr ji považoval za nejkrásnější ze své práce. V něm používal načechrané dlouhé sukně na kožených pásech, kožešinových čepicích, vestách, botách a malovaných šátcích. Ve stejném roce byly kolekce módních domů Dior, Ungaro, Lanvin doplněny modely oblečení s prvky starého ruského stylu.

Více aktivně než ostatní podporují styl Ruska, samozřejmě, tuzemští návrháři.

Vyacheslav Zaitsev je nejjasnějším představitelem ruského stylu v módě. Žádná z jeho sbírek se neobejde bez jedné nebo jiné varianty tradičního kroje.

Denis Simachev splétá prvky ruské stylistiky do módy ulice hooligan. To je pro mladé, jasné, statečné. Sovětské symboly jsou také aktivně používány v jeho sbírkách.

Ale značkové oblečení od Aleny Akhmadulliny nezanechá lhostejné, sofistikované mladé dámy. Dostatečný pohled na sortiment jejího obchodu je vidět tradiční sukně a šaty, potištěné kabáty, sundresses. Moderní materiály umožňují nosit všechny tyto krásy, zatímco žijí v dynamické metropoli.

Originalita a elegance sbírky Ulyana Sergeenko, stejně jako skutečnost, že se nosí sama. Všechny ruské estetiky - střih, barvy tkanin, doplňky - ve svém čtení vypadají elegantně a sexy, ale bez sebemenšího květu vulgárnosti. Ve svých sbírkách je těžké najít základní věc - všechny jsou jasné, „na zvláštní den“. Nicméně, v tomto stylu každý den má právo být "zvláštní".

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky