Kovbojský styl

Kovbojský styl

Nekonečné prérie, rozžhavené teplo a závody v zuřivé rychlosti stáda mustangů - obraz divokého západu, který bude samozřejmě neúplný, aniž by silueta odvážného kovboje skákala na pozadí západu slunce. Odvaha, statečnost a nekonečný romantismus - to jsou rysy, které nesou obraz kovboje. Pokud je to ve vaší postavě neodmyslitelné, kovbojský styl šatů vám bude samozřejmě vyhovovat.

Životní styl

Dobyvatelé Divokého západu strávili spoustu času v sedle, řídili dobytek. Často museli spát na otevřeném prostranství.

Tyto okolnosti určovaly hlavní rysy kovbojského stylu:

  • Praktičnost. Věci z kovbojů musely být silné, protože uprostřed prérie nebo kaňonu nebyly žádné podmínky, aby se daly záplaty a zatraceně otírat.
  • Pohodlí. Kovboj byl vždycky ve svém oblečení. V něm spal, jel na koni, jedl. Je jasné, že kovbojské oblečení by mělo být pohodlné.
  • Jednoduchost Skuteční kovbojové své věci nezdobili. Zpočátku na to nebyl žádný čas v drsných podmínkách jejich života. Nadměrná výzdoba pak začala být považována za nevhodnou brutální cestu.

Materiály

Vlastnosti života identifikovaných kovbojů a materiálů, ze kterých se vyráběly oděvy a obuv. Tradičně, od doby vývoje Ameriky v obraze kovbojů, není místo pro syntetiku.

  • Nejdůležitějším nenahraditelným materiálem je přírodní kůže. Klobouky, boty, opasky, rukavice jsou z toho vyrobeny.
  • Pak trvanlivé džínoviny. Tato tkanina zlatokopů přišla na cestu a odvážní kovbojští jezdci.
  • Dále přicházejí bavlna, ložní prádlo na košile a šály a také sláma, ze které je vyrobena letní verze klobouků.

Hlavní prvky

Podívejme se tedy na kovboha od hlavy až k patě, co má na sobě a bez jakých prvků by se člověk mohl jmenovat kovbojem?

  1. Kovbojské boty - Je to základní atribut pravého kovboje. V tomto smyslu lze s nimi srovnávat, pokud kovbojský klobouk. Zajímavé je, že boty by se daly nosit bez klobouku, ale naopak - to je už špatná forma uprostřed opravdových kovbojů. Jezdecké boty mají speciální strukturu. Za prvé, špičaté ponožky snadno spadnout do třmenu. Za druhé, pata je nutná, 3-4 cm na výšku, aby noha v třmenech během skoku. Za třetí, široká botleg na rychlé boty, aniž by ztrácel čas na přezky. Bylo také rozhodnuto, že si obléknete kalhoty do bot.
  2. Kovbojský klobouk - legendární čelenka, která i v davu dokáže identifikovat obyvatele Texasu nebo někoho, kdo se rozhodl vyzkoušet si prvky kovbojského šatníku. Tento klobouk má rozeznatelnou siluetu - pole na stranách jsou ohnuté nahoru a koruna je vytvořena ve tvaru lichoběžníku. Dříve byl klobouk na zakázku, byl drahý a byl pýchou svého majitele.

Sekundární prvky

Samozřejmě, kovbojský kostým není omezen na boty a klobouk. Zde je samozřejmě prostorná košile, bez kapes nebo s jednou nebo dvěma hrudníky. Další - pohodlné džíny rovné nebo mírně zúžené na dno. Tradičně oblíbené značky jsou Levi's a Wrangler.

Příslušenství - šátek, chránící kůži před sluncem a prachem. Robustní kožené rukavice potřebné k jízdě nebo kontrole lasa. Povinný a široký kožený opasek.

Kovboj dnes

Pokud chcete přinést chuť a vytvořit zajímavý obraz, přidejte do šatníku pár prvků kovbojského stylu. Neměli byste nosit všechny výše uvedené prvky najednou. Objevení v plném kovbojském kostýmu bude vypadat směšné a nevhodné, pokud samozřejmě nebudete na maškarní nebo tematické fotografické sezení.

Designéři využívají motivy Divokého západu již mnoho let na svých výstavách. Kreativně přepracovávají základní principy, módní návrháři se odchýlí od brutálních kánonů a přinášejí pestrost do kovbojského stylu. To není překvapující, protože kovbojské klobouky a boty se začaly v ženských sbírkách objevovat často.

Ačkoliv muži byli a jsou kovboji, co by mohlo být horší než ženy v pánském oblečení? Krásná polovina lidstva toto tajemství dobře zná a používá ji v kovbojském stylu.

Pro ženy

Žena obraz zahrnuje zajímavé ozdoby a výšivky na oblečení a boty. Na kloboucích, stylisté umožňují vzhled popruhů, holí a dalších dekorativních prvků. Kovbojský styl v šatníku dívčí přirozené třásně, tkaní a cop.

Kombinace hrubých a jemných materiálů vypadá nejsvětlejší a zajímavá. Spolu s koženými botami můžete nosit minisukni s volánky nebo krajkou. Hustá kovbojská košile v dámském šatníku se stává tenkou a průsvitnou. Pokud používáte skutečnou pánskou košili, můžete hravě rozepnout pár horních tlačítek, nebo kravatu podlahy v pase.

Pravidlo “klobouk jen s botami” je také už ne relevantní. Tento hlavový díl je dokonale kombinován s sandály na ploché podešvi nebo klínu. Boty samy v ženské verzi také získaly lákavě vysoké podpatky.

Nezměněn v kovbojském obrazu, ať se to děje na ranči, nebo na módní přehlídce, zůstává pouze barevný gamut. Je to způsobeno použitím přírodních materiálů: hnědá, hořčičná, béžová, stejně jako modrá a ztlumená červená.

Kombinace s jinými styly

Prvky kovbojského stylu jsou velmi soběstačné, a proto špatně kombinované s jinými styly. Plastové doplňky, záměrná umělost a syntetika jsou zde nepřijatelné, protože budou váš obraz znát levně a bez chuti.

Pouze etnický styl a boho se mohou stát módními spojenci při vytváření kovbojského vzhledu. Přírodní vlněný pončo, náušnice zdobené peřím, kostěné náramky a prsteny jsou ideální pro ducha Divokého západu.

Nezapomeňte doplnit obrázek vhodného účesu. Bude to vypadat dobře dva copánky nebo zajímavé tkaní, pokud jste bez klobouku. Pokud budete nosit klobouk, pak uvolněné vlasy budou vypadat obzvláště výhodné, jako by se náhodně rozptýlily po ramenou.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky