Jak si vybrat sluneční brýle

Jak si vybrat sluneční brýle

V letní sezóně jsou sluneční brýle nepostradatelným doplňkem pro chlapce i dívky. V závislosti na kvalitě brýlí a správném tvaru brýlí mohou obraz buď zkazit, nebo učinit atraktivnějším.

Ochrana očí

Sluneční brýle jsou především chráněny před spalujícími paprsky. Na jaře av létě, kdy je slunce obzvláště aktivní, je taková ochrana pro naše oči prostě nezbytná. Přímé sluneční světlo může přispět k rozvoji různých onemocnění, mezi nimiž je nejznámější šedý zákal. Nejjednodušší způsob ochrany před sluncem je použití kvalitních brýlí.

Jak vybrat správné čočky

Pokud nevíte, které brýle jsou lépe chráněny před sluncem, můžete o tom požádat konzultanta v obchodě. Především byste měli věnovat pozornost objektivům s brýlemi. Za nejkvalitnější se považují brýle, které nepřenášejí ultrafialové paprsky. Tento typ záření je zpožděn polykarbonátovými a skleněnými čočkami. Ani sklo, ani plast chrání před infračerveným zářením a méně jemným zářením.

Ti, kteří nevědí, jak si vybrat brýle podle typu ochrany, jsou často vedeni pouze barvou čoček. Ale nemyslete si, že čím tmavší sklo, tím vyšší je úroveň ochrany před slunečním zářením. Pokud si koupíte brýle s tmavými čočkami, ale bez ochrany před ultrafialovými paprsky, účinek na vidění bude ještě silnější. Faktem je, že za tmavými brýlemi se žáci dilatují a jsou silněji ovlivněni světlou barvou.

Před nákupem slunečních brýlí je důležité se ujistit, že objektivy plně vyhovují všem požadavkům na kvalitu. Sklenice by měly být opatřeny speciálním označením, které označuje úroveň ochrany před sluncem. Další informace o tom jsou uvedeny také v přílohách, které jsou připojeny ke kvalitním bodům.

Úroveň ochrany před sluncem se rozhodla počítat v rozsahu od nuly do čtyř. Číslo 0 označuje čočky, které přenášejí 100 až 80% slunečních paprsků. Taková skla prakticky neukládají z ultrafialového záření, což znamená, že oči jsou stále v ohrožení. Pokud je čočka číslo 1 nebo 2, pak se brýle zbaví 80 až 20% UV záření. Tato skla se doporučuje používat v městském prostředí. Pro dovolenou na pláži nebo v létě je lepší vyzvednout si brýle s označením ve tvaru čísla 3 na čočkách. A konečně, nejsilnější ochranu proti ultrafialovým paprskům poskytují brýle s čočkami označenými číslem 4. Tato volba se doporučuje koupit, jít do horkých zemí, aby vám zachránil zrak.

Materiál rámu a čočky

Dalším ukazatelem kvality - použití kvalitního materiálu pro výrobu rámů. Nejlepší volba - brýle s kovovým rámem. Toto příslušenství vám bude sloužit co nejdéle, bez poškrábání a dalších vad. Cenově dostupnější varianta - brýle s plastovým lemem. Ale takové brýle vám nebudou sloužit tak dlouho. Čočky sklenic mohou být také vyrobeny z plastu nebo skla. Užitečné a spolehlivé brýle se skleněnými čočkami. Jsou lehce zatemněné a barevné. Barva čoček je při výběru velmi důležitá.

Nejpohodlnější pro oči jsou čočky s šedavým odstínem. Brýle s šedozelenými, šedo-hnědými nebo jen tmavě šedými brýlemi nenarušují vidění. Ale v brýlích s brýlemi žlutých, oranžových, červených nebo růžových květů se vaše oči velmi rychle unaví. Proto i přesto, že toto příslušenství vypadá velmi roztomilý, nedoporučujeme ho nosit denně.

Vybereme tvar obličeje

Výběr tvaru brýlí, stojí za to podívat se nejen na módní trendy, ale také na to, jak vám vyhovuje určitý styl. Pojďme se naučit, jak si vybrat brýle podle tvaru obličeje.

Zaoblené

Pokud máte obličej s měkkými zaoblenými rysy, jsou pro vás nejlepší obdélníkové brýle. Takový kontrast ve tvaru brýlí a rysů obličeje učiní váš vzhled harmoničtějším a atraktivnějším. Dalším způsobem, jak opravit zaoblené rysy obličeje, je použití sytých tmavých barev.

Oval

Máte-li oválný tvar obličeje, pak by se otázka, jaký tvar zvolit brýle, neměla obtěžovat. Pod těmito vlastnostmi se hodí všechna skla. Pozornost by zde neměla být věnována již tvaru obličeje, nýbrž svým individuálním rysům - například dlouhý nos může být opraven tím, že se brýle umístí do středu nosního můstku a brýle s malými čočkami pomohou odvrátit pozornost od tenkých rtů.

Náměstí

Držáky obličeje s jasnými rysy čtvercového tvaru zapadají do brýlí s širokým okrajem.

Podlouhlé

Ideálně sedět na obdélníkovém obličejovém brýlích by měla pokrývat jeho centrální část. Tyto body formátu vizuálně vytvoří obličej.

Trojúhelníkový

Správný výběr slunečních brýlí pro obličej s tvarem připomínajícím obrácený trojúhelník přispěje k tomu, aby jeho funkce byly hladší. Za tímto účelem stojí za to zvolit brýle s tenkým rámem. Všechny dekorativní detaily a čočky jasných barev budou zbytečné. Chcete-li pochopit, jak si vybrat sluneční brýle ze slunce, je nejlepší vyzkoušet několik různých modelů. Pouze tímto způsobem budete přesvědčeni, že vámi zvolené příslušenství vás činí atraktivnějším.

Než si vezmete brýle, ujistěte se, že jsou pohodlné. Madla by neměla být příliš volná, ani by neměla tlačit na spánky. Hlavní zátěž by měla spadnout na nos. Nezapomeňte, že v průběhu času se rám neroztahuje a nemění tvar, takže byste neměli kupovat brýle, ve kterých se necítíte příliš pohodlně. Než si koupíte brýle, musíte znát velikost modelu a ujistit se, že vám to vyhovuje.

Brýle by měly dobře sedět na nose, protože se nosí téměř každý den, a pokud neustále padají dolů, způsobují nepohodlí.

Různé modely

Neexistují žádné univerzální body, které by vyhovovaly všem bez výjimky. Pojďme se podívat, jak vyzvednout brýle tak, aby vám jejich styl nejlépe vyhovoval stylem nebo povoláním.

Pro řidiče

Pokud trávíte spoustu času za volantem, měli byste vyzvednout brýle s vysoce kvalitními polarizovanými čočkami. Taková skla jsou dobrá, protože neumožňují odraz mokrého asfaltu, vody, ledu nebo sněhu. Tak, obraz je viděn jasněji.

Pro ženu

Ženské modely jsou velmi půvabné. Můžete najít brýle zdobené kamínky nebo krystaly, i když omezení a minimalismus se postupně vracejí do módy. Jeden z nejoblíbenějších modelů pro dívky je považován za brýle typu cat-eye, které dávají obraz ženskosti a sexuality.

Pro muže

Pánské doplňky vypadají více zdrženlivě. Mladí lidé dávají přednost klasickým modelům nebo letcům, kteří se hodí téměř každému a dobře zapadají do jakéhokoliv stylu.

Dítě

Děti jsou ale přitahovány designéry s neobvyklým stylem ráfku a zářivými barvami. Body v podobě hvězd nebo srdcí zvýší náladu dítěte a nechce se jich zbavit.

Kvalita a značky

Pokud si chcete koupit dobré příslušenství, které bude trvat více než jednu sezónu, pak budete potřebovat informace o tom, jak si vybrat kvalitní brýle. Aby výrobek splňoval všechny požadavky, je nejlepší ho koupit v dobrém obchodě. Značkové body - to je správná investice peněz, která okamžitě zvýrazní váš styl. Značkové obchody nabízejí širokou škálu brýlí, mezi kterými si můžete vybrat model pro všechny typy osob a pro jakýkoliv styl.Pokud jste však připraveni poskytnout značnou částku za značkové body, musíte vědět, jak odlišit originální značkové příslušenství od padělků.

Pokud nevíte, jak kontrolovat kvalitu brýlí, pak je lepší je jednoduše koupit pouze v maloobchodních prodejnách. Pamatujte, že cena značkových slunečních brýlí nemůže být nižší než padesát dolarů. Nízká cena je obvykle indikátorem nízké kvality. Další bod, kterým můžete určit kvalitu brýlí - jejich okraj. Mělo by být ploché, hladké a dostatečně těžké. Rukojeti musí být bezpečně upevněny. Nyní, když znáte kritéria pro nákup brýlí, můžete získat atraktivní příslušenství jak externě, tak v kvalitě.

S ohledem na značky, které produkují sluneční brýle, je Ray Ben považován za nejoblíbenější. Brýle Ray-Ban jsou doplňkem, který definuje styl a zdůrazňuje stav jeho majitele. Určete, která skla jsou nejlepší ve stylu, může být vyzkoušena pouze na nich. Samozřejmě se můžete seznámit s názvem nejoblíbenějších modelů a změřit je, ale brýle byste si neměli kupovat jen proto, že jsou v trendu.

Péče o brýle

Kvalitní značkové brýle se obvykle dodávají se všemi prostředky k péči o ně. První věcí je přítomnost případu. Musí být tvrdý a pokrytý měkkou a příjemnou podšívkou zevnitř. V tomto případě je lze vzít s sebou kamkoliv, bez obav, že se objektivy při přepravě poškrábají.

Tak, že v nevhodnou dobu jste přemýšlel, jak čistit brýle a nepoužívat vlastní oblečení pro tento účel, měli byste mít vždy speciální ubrousek s vámi. Tento samet z měkkého semiše jemně čistí povrch brýlí bez poškrábání čoček. Značkové brýle vhodné pro váš tvar tváře, budou skvělým doplňkem vašeho stylu. Vyberte si kvalitní doplněk, který vám vydrží více než jednu sezónu, aby nedošlo k lítosti peněz vynaložených na nákup bodů.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky