Cibulová maska ​​na vlasy

Cibulová maska ​​na vlasy

Mnoho lidí tráví spoustu času a snaží se uklidit. Často se však potýkají s problémem, který nelze vyřešit pomocí kosmetiky nebo speciálního oblečení. Řídké a poškozené vlasy nelze skrýt. Existuje tedy mnoho způsobů, jak se s tímto problémem vypořádat.

Tradiční medicína nabízí různé způsoby, jak zlepšit strukturu vlasů, stimulovat růst a léčit lupy nebo podráždění kůže. Jedním z produktů, které jsou často součástí složení lékařských receptů, je cibule. Tato zelenina je nejen užitečná v potravinách, ale může někdy řešit mnoho kožních onemocnění. Cibulová maska ​​může zabránit plešatosti a zahájit proces regenerace buněk.

Výhody

Cibule je spíž jedinečných vlastností.. To je věřil, že to dává energii, sílu a zabíjí patogeny. Je těžké si představit moderní svět bez této zeleniny. Ano, a má spoustu druhů. Skládá se z těkavých látek (těkavých látek), které bojují proti nachlazení hnilobných bakterií. Obsahuje také železo, glukózu, fruktózu, vitamíny B a PP, karoten, kyselinu citrónovou a kyselinu jablečnou.

Když nakrájíme cibuli, odpaří těkavé látky, které tvoří oči. Jsou však nezbytné k ničení mikrobů. Těkavé látky mohou zabíjet difterický bacil a dokonce i Kochův tuberkulární bacil. Pokud si opláchnete ústa cibulovou šťávou, můžete zabít všechny mikroby v něm.

Cibule je baktericidní a antiseptické činidlo, které může bojovat proti různým virům. V kombinaci s dalšími složkami může vyléčit mnoho onemocnění. Například, zažívací potíže, kurděje, bronchitida, houba a vypadávání vlasů.

Cibulové masky pomáhají zbavit se lupů a zabraňují jejich opakování. Léčí svědění, posilují kořeny, obnovují přirozenou barvu vlasů, činí kadeře měkké a poslušné pro česání. A mohou být použity osobou s jakýmkoliv typem vlasů.

Hlavními vlastnostmi tohoto produktu jsou zrychlení růstu vlasů, prevence vypadávání vlasů, zvlhčování pokožky hlavy, zničení otravných lupů. Masky z cibule obsahují potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky, které posilují folikuly a přispívají k zesílení vlasů. Je dokonce užitečné použít odvar ze slupky k opravě poškození pokožky hlavy, počínaje léčbou folikulu.

Pravidelné používání pomůže dosáhnout požadovaného výsledku. Specifický zápach může být učiněn méně jasným přidáním dalších složek do kompozice.

Indikace pro použití

Cibule-založené recepty jsou vynikající pro majitele křehké, poškozené a rozdělené zámky. Použití cibulového kaše je zvláště účinné, pokud vlasy zředí, vlasy vypadnou, pomalu roste, pokožka hlavy se rychle stává tukem nebo z ní padají bílé vločky. Lze ji použít i dívkám v pozici a kojícím matkám.

Ale majitelé suchých a křehkých pramenů musí s touto zeleninou pečlivě aplikovat lidové prostředky.. Od něj je citlivá kůže podrážděná a kořeny rychle schnou. Maska by proto měla kromě cibule obsahovat přísady, které mají tukovou bázi. Například, zakysaná smetana, majonéza, olivový nebo lopuchový olej. A je třeba neustále kontrolovat reakce vlasů a oblastí kůže na tyto postupy.

V případě, že se problém nevyřeší nebo se objeví nové, je lepší tento produkt vyloučit z lékařských masek a vyhledat specializované léky.

V podstatě je tato zelenina neškodná pro většinu lidí, ale někteří mohou být alergičtí.Proto, než se rozhodnete udělat si cibulové masky pro sebe, je nutné zkontrolovat tělo na alergickou reakci. K tomu, trochu šťávy kape na ohonu lokte a počkejte alespoň 10 minut. Vzhled zarudnutí nebo vyrážky na povrchu kůže bude znamenat nemožnost použití cibulových receptů.

Jak používat a jak často

Cibulová maska ​​se nejlépe aplikuje na suché a špinavé kadeře. Je žádoucí, aby od posledního šamponování uplynul alespoň jeden den. To je nezbytné, aby se vlasy nespálily. Koneckonců, špína a pot zpozdí agresivní účinky těkavých látek na vlasovou strukturu a horní vrstvy epidermy, ale zároveň jim chybí správné množství užitečných vitamínů a stopových prvků.

Získání cibulového džusu ručně není příjemný proces. Oči začnou bolet a objeví se slzy. Proto je pro tyto účely nejlepší použít odšťavňovač nebo mixér. Je tedy možné odstranit nepohodlí při manipulaci. Pokud však tato zařízení nejsou přítomna, pak před zahájením práce se čepel nože potřísní citronovou šťávou. To pomůže odstranit podráždění sliznice očí.

Aby se zabránilo vedlejším účinkům, člověk by se neměl vyhýbat uvedenému receptu a přidávat cibuli více, než je nutné. A nástroj je distribuován pouze ke kořenům, a ne celé délce vlasů.

Hlava po nanesení směsi se bude muset zahřát. K tomu používají potravinářský film nebo zbytečný kapesník, který po zákroku bude mít velmi dlouhou vůni po velmi dlouhou dobu.

Masku uchovávejte po delší dobu, aby nedošlo ke spálení kořenů a kudrlinek. Doba expozice obvykle nepřesáhne půl hodiny. Pokud ale vydržíte pocit pálení, nejsou žádné síly, pak byste neměli trpět - směs by měla být okamžitě omyta.

Po stanovené době by měla být hlava důkladně promyta šamponem. Pokud nechcete vyzařovat drsné aroma, můžete kadeře opláchnout vodou s přídavkem kyseliny citrónové.

Často je nemožné používat cibulovou masku - to může vést k nežádoucím následkům může spálit kořeny a kůži. Proto je tato metoda optimálně používána každé 2-3 měsíce. Ale musíte to dělat pravidelně. Pokud se po prvním zákroku efekt neuskuteční, můžete jej opakovat za den, ale ne experimentovat. Jedno pravidlo za měsíc stačí, aby vlasy byly v pořádku.

Populární produkty Store

Mnoho výrobců vyrábí různé prostředky ke zlepšení zdraví vlasů. Jsou zaměřeny na eliminaci problémů s vypadáváním vlasů a křehkými vlasy, roztrženými konci, lupy a podrážděním pokožky hlavy.

Jedním z nejoblíbenějších produktů je přírodní vlasová maska ​​„Fito Cosmetic“ na bázi cibule.

Skládá se z medu a citronové šťávy, které vyživují, zvlhčují a dodávají kudrlinkám objem a přirozenou krásu. Tam je balíček 30 ml asi 50 r, ale to je dost pro dosažení ohromující výsledek. Je bezpečné ho používat více než jednou týdně, protože Složení nástroje má více benigních složek. Maska nemá žádný zápach, takže nebude způsobovat nepohodlí.

Dalším skvělým nástrojem je cibulový šampon 911. Je navržen tak, aby se zabránilo plešatění a hojné vypadávání vlasů. S ním se můžete zbavit lupů, bohatého obsahu tuku a zvýšit růst pramenů. Naneste šampon na mírně vlhké kadeře a přidržte je několik minut. Poté je nutné omýt obyčejnou vodou.

Skvělý způsob, jak přivézt vlasy, je použít cibulovou masku „Recepty babičky Agafi“. Skládá se z vaječného žloutku a lopuchového oleje. Všechny složky pomáhají obnovit strukturu pramenů, posilují kořeny a dodávají přirozený lesk. Jedinou nevýhodou tohoto výrobku je trvalý zápach, který se může držet na vlasy několik dní.

Značka "ruské pole" vytváří masku s cibulovým extraktem. Vyživuje, změkčuje a vyhlazuje neposlušné kadeře.Při každém následujícím postupu se vlasy stanou silnějšími, živějšími a zdravějšími. Balení 250 ml je v rozsahu 100 p.

Je třeba poznamenat, a další lék, který zastaví silné ztráty a obnoví strukturu poškozených pramenů. To je cibulový šampon "Mirroll". Toto je profylaktické činidlo, které má kvalitativní složení. Po pravidelném používání šamponu můžete dosáhnout silných a dlouhých kudrlinek a zbavit se svědění a zánětu.

Jak to udělat doma

Chcete-li vytvořit nástroj bez zápachu, je nejlepší použít cibulovou šťávu. Má téměř žádný zápach a je mnohem snazší je umýt než kaše. Aplikujte kompozici pouze na pokožku hlavy a vyhněte se nadměrnému kontaktu s prameny. Rychle absorbují zvláštní zápach, který je obtížné neutralizovat. Suché kadeře nebudou vydávat aroma, ale pokud jsou ještě mírně mokré, vůně se bude šířit kolem několika metrů.

Můžete udělat lék na vypadávání vlasů ze zelené cibule. Musí být rozmělněn v mixéru, dokud nebude vytvořena jednotná konzistence. A aby se zbavili korozivní vůně, kudrlinky je třeba opláchnout vodou s přídavkem jablečného octa nebo citronové šťávy.

Dalším způsobem, jak neutralizovat vůni, je přidat esenciální olej do šamponu. Eucalyptus, jedle, rozmarýn pomůže snížit nepříjemné pachy a snížit tuk vlasů.

Pokud dům nemá éterické oleje, můžete použít jakýkoliv kosmetický jíl. Hliněný prášek se zředí malým množstvím vody, aby se získala hustá hmota. Nanáší se na hlavu jen několik minut a opláchne se oxidovanou vodou.

V létě si můžete udělat odvar z kopřivy nebo máty a opláchnout kadeře s nimi po ošetření cibule.

Lidové recepty

Existuje mnoho receptů na masky proti vypadávání vlasů, stimulovat růst a léčbu různých poškození pramenů.

Nejúčinnější masky cibule

Česnek stimuluje krevní oběh a růst vlasů. K přípravě tohoto receptu používejte odšťavňovač šťávu z jedné cibule a 5 velkých stroužků česneku. Do výsledné šťávy se přidá trochu rozmarýnu, lopuchového oleje, vaječného žloutku a alkoholu. Směs se aplikuje na vlasy a vtírá se do pokožky hlavy. Po 40-60 minutách se promyje šamponem a promyje okyselenou vodou.

S brandy stimuluje růst a zabraňuje vypadávání vlasů. Pro tento recept budete potřebovat nakrájenou zelenou cibuli, do které přidáte trochu brandy. Udržujte masku déle než hodinu a omývejte odvarem z bylin nebo oxidované vody.

Černý chléb Vyživuje a zvlhčuje buňky epidermis a začíná proces regenerace tkání. 100 g cibulové šťávy se smíchá s namočenou dužinou černého chleba. Suspenze se rozprostře po celé délce pramenů a nechá se půl hodiny. Po opláchnutí teplou vodou pomocí šamponu. Černý chléb je velmi populární prostředek k hydrataci a zlepšení celkového vzhledu kadeří.

Kvasinky vyživuje a posiluje vlasy. Pro přípravu této směsi budete potřebovat šťávu z jedné cibule a lžičku suchých kvasnic. Volitelně můžete přidat lopuch nebo ricinový olej. Ve výsledné hmotě se přidá trochu teplé vody a nechá se několik minut vařit. Gruel se aplikuje do kořenové oblasti a zahřívá se shora ručníkem. Po půl hodině opláchněte masku šamponem.

Zlato posiluje a obnovuje strukturu poškozených vlasů. Malá jemná cibule se třese na jemném struhadle a roztavený med se přidává do buničiny. Výsledná hmota se vtírá do kořenů a drží ji asi hodinu.

S kefírem hydratuje a posiluje suché kadeře. 1/1 mix koňaku, kefíru, medu, cibulové kaše a mořské soli. Lehké pohyby směsi se aplikují na kořeny a zahřívají se nahoře šátkem. Po 40 minutách se hlava očistí šamponem.

Lopuchový olej zabraňuje vypadáváním pramenů. Mix šťávy z citronu, mrkve a cibule. Dále přidejte několik kapek rostlinného oleje, 10 g sušeného droždí a 2 lžíce teplé vody.To vše se míchá a nechá se několik minut vyluhovat. Maska se aplikuje na kořenovou plochu a izoluje hlavu vlněným šátkem. Po 40 minutách může být kompozice vymyta.

Cibule hojí pokožku a uvolňuje lupy. Pro tento recept si vezměte malou cibuli a nakrájejte na struhadlo nebo v mixéru. Výsledná směs se aplikuje na pokožku hlavy a zahřeje se plastovým sáčkem a teplým šátkem. Masku uchovávejte ne déle než hodinu a poté opláchněte okyselenou vodou.

S éterickými oleji posiluje a vyživuje vlasy užitečnými stopovými prvky. Chcete-li masku, budete potřebovat šťávu z jedné cibule, žloutku, medu a 1 lžičky esenciálních olejů. Například rosemary nebo muškátový olej. Maska se aplikuje na hlavu po dobu 30 minut a omyje se šamponem.

S majonézou vyživuje a zvlhčuje kořeny. Chcete-li vytvořit tento recept, mix 2 lžíce cibule šťávy, 1 lžíce olivového oleje, 1 lžíce medu a 1 lžíce majonézy. Všechny ingredience se míchají a aplikují se na pokožku hlavy půl hodiny.

S vodkou odstraňuje lupy a přebytečný tuk z vlasových kořenů. Smíchejte 50 g cibulové šťávy a 100 g vodky. Pokud je kůže náchylná k suchu, přidejte trochu oleje z lopuchu. Směs se aplikuje na kůži a udržuje se 30 minut.

Se slupkou posiluje prameny a uvolňuje lupy. Cibulová slupka se vaří 15 minut ve vodní lázni, filtruje se a nechá se vychladnout. Výsledný odvar opláchl kadeře. Tento lék směřuje především proti lupům.

Zelí obnovuje vlasové folikuly a posiluje vlasovou strukturu. V odšťavňovači připravte cibuli a zelí. Výsledná kapalina se vtírá do pokožky hlavy a zahřívá hlavu ručníkem. Udržujte masku půl hodiny a omyjte ji vodou s přidáním octu jablečného moštu.

Kamenec zabraňuje vypadávání vlasů. Pro přípravu tohoto receptu budete potřebovat šťávu ze dvou cibulí a kamence. To vše se míchá až do úplného rozpuštění kamence. Kompozice se aplikuje na vlasy a nechává na hlavě celou noc. Aby nedošlo k špinavé prádlo, kudrlinky zabalené s plastem. Masku opláchněte okyselenou vodou.

Zlato stimuluje proces regenerace buněk a zabraňuje plešatosti. Smíchejte šťávu z jedné malé cibule s medem a lžící olivového oleje. Směs se vtírá do kořenů a pokožky hlavy a drží se po dobu 40 minut. Omyjte ho teplou vodou.

S kokosovým olejem posiluje vlasy a zabraňuje jejich ztrátě. Z poloviny jedné malé cibule dostávejte šťávu a přidejte do ní 3 lžíce kokosového oleje. Maska se aplikuje do kořenové oblasti a inkubuje se déle než hodinu. Po důkladném umytí vlasů šamponem.

Se zeleným čajem pomáhá snižovat vypadávání vlasů a stimuluje jejich růst. Tento nástroj bude potřebovat 1 lžíci silného zeleného čaje, lžičku cibulové šťávy, lžíci hořčice a jeden vaječný žloutek. Všechny složky se smísí a výsledná suspenze se nanese na vlasy. Hlava se zahřívá šátkem a drží se po dobu 20 minut Nejprve omyjte čistou vodou a poté šamponem.

Recenze

Moderní ekologie není zdaleka ideální kvůli negativním dopadům lidí na životní prostředí, proto naše zdraví potřebuje další péči. Vlasová pokrývka nejčastěji trpí podvýživou, nedostatkem vitamínů a agresivním působením slunečních a ultrafialových paprsků. Z těchto důvodů se ženy a někdy i muži obracejí na tradiční medicínu.

Všechny nevýhody a výhody masky cibule jsou uvedeny ve videu níže.

Ti, kdo používají cibulové masky na vlasy, si uvědomují jejich účinnost. Objeví se další objem, hroty se zastaví, vlasy samy se nerozbijí a rychle rostou. Lidé, kteří trpí nadměrným vypadáváním vlasů říkají, že po prvním zákroku se ztráta sníží a prameny se stanou silnými. Jediný mínus cibule je specifický zápach, ale můžete se s ním snadno vypořádat - stačí masku opláchnout okyselenou vodou.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky