Kokosová oprava masek na vlasy

Kokosová oprava masek na vlasy

Kokosový olej je jedním ze zasloužených vůdců mezi kosmetickými přípravky pro péči nejen o tělo, ale i o vlasy. Tato popularita je samozřejmě oprávněná.

Kokosový olej má velmi cenné chemické složení a pomáhá bojovat nejen se suchými vlasy a pokožkou hlavy, ale také posiluje samotnou strukturu, udržuje vlhkost a kolagen.

Působí dostatečně hluboko, aby eliminovala i těžká zranění a zároveň má příjemnou světlou texturu, nezanechává na hlavě pocit únavy.

Delikátní aroma a bezbarvá textura - další výhoda vlastností, které hrají při výběru. Rovněž je dokonale vstřebávána kožními buňkami absorbovanými téměř okamžitě, nasycuje dermis všemi potřebnými vitamíny, což znamená, že na takové věci můžete zapomenout jako na lupy.

Hodně toho lze udělat z kokosového oleje: použijte jej v čisté formě, přidejte jej do šamponů a kondicionérů, můžete je smíchat s jinými esenciálními oleji a zkombinovat, nebo můžete použít v maskách. Pokud se rozhodnete, že vaše vlasy potřebují nouzovou obnovu, pak je kokos na základně produktu klíčem k vítězství.

Pro majitele suchých a poškozených vlasů mohou být kokosové výrobky použity v čisté formě. Jednoduše naneste rafinovaný kokosový olej na již vysušené čisté vlasy a nechte je vsáknout. Můžete si pomoci s rukama, lehkou masáž nebo použijte hřeben k rozložení nástroje po celé délce. Hlavní věc je nepoužívat příliš mnoho produktu. Je lepší dělat masku častěji, ale s méně prostředky.

Doporučuje se majitelům kudrnatých vlasů aplikovat prostředky před mytím hlavy. Udělejte si masku hodinu předtím, než se budete sprchovat. Umyjte si to není těžké, a účinek bude patrný, stejně jako po salonu a profesionální péči - měkké vlasy a krásné hladké kadeře.

Recepty

 • Velmi dobrého účinku lze dosáhnout kombinací kokosu a lopuchu (někdy přidaného broskví a olivového oleje). Můžete si udělat takový elixír sami, všechny oleje se jednoduše smíchají ve stejném poměru. Stačí vzít jednu čajovou lžičku každého výrobku. Směs naneste na vlasy a nechte působit 60 minut. Po čase opláchněte šamponem a naneste malé množství balzámu. Taková maska ​​má zároveň regenerační a hydratační účinek, rozpadá uzliny a dodává lesk.
 • Maska, kterou lze nechat přes noc, je směs na bázi kokosu a citronové šťávy. Takový nástroj pomůže normalizovat mazové žlázy a bojovat proti nadměrnému tuku. Vzhledem k tomu, kyselina citronová neutralizuje tuky, ráno nemůžete smýt masku.
 • Pro mastné vlasy, kokos a kefír pomáhají velmi dobře. Vezměte si malý kefír (dostatek párů lžic) a smíchejte s jednou lžící kokosu. Směs se důkladně promíchá a zahřívá se ve vodní lázni. Když je maska ​​připravena, naneste ji na vlasy a nechte ji asi hodinu, pevně zakryjte hlavu ručníkem. Po dokončení procedury opláchněte oblast aplikace vodou.
 • K dispozici je další hydratační a regenerační kombinace - kokos, med a vejce. Tyto tři složky jsou opravdu schopny pracovat zázraky, hlavní je, aby se takové masky s určitou frekvencí, alespoň jednou týdně, a nejlépe 2-3. Aplikace není co nejtěžší - jeden žloutek, lžíce medu a lžíce másla. Vše důkladně promíchejte, naneste na vlasy a nechte působit 30 minut. Na konci přidělené doby omyjte vodou.
 • Směs, která dokonale napomáhá růstu a posílení vlasů - kokosového a lopuchového oleje v jedné láhvi.Podíl by měl být jeden až dva, a měli byste takový olej udržet na hlavě ne déle než dvacet minut.
 • Proti vypadávání vlasů a posilování vlasových folikulů bude velkým přínosem směs kokosu, vajec a ricinového oleje. Bude to chvíli trvat a efekt stojí za to. Chcete-li začít, budete muset zahřát dvě lžíce Castorca přes nízké teplo a opatrně přidat jednu lžíci kokosu k nim. Pak se směs nechá mírně vychladnout a vsype se syrové vejce bez oddělení žloutku od proteinu. Tato hmota musí být důkladně šlehána a nanesena na kořeny vlasů a ponechána hodinu.

Tato maska ​​může být používána denně, nebude to škodit, nebude dělat mastné vlasy a nebude vážit vlasy.

 • Dalším dobrým receptem na využití je použití dvou lžiček známého produktu a jednoho zralého banánu nebo avokáda. Tyto plody jsou velmi nasycené tuky a dokonale vyživují jak vlasy, tak pokožku. Dávají všechny své síly a užitečné vlastnosti za pouhých 40 minut, po kterých může být hlava umýt.
 • Je lepší udělat následující masku o víkendu, když nepotřebujete běžet na schůzky a dělat urgentní obchody, protože kromě ohromujícího zdravotního efektu má bohatou vůni, která nemusí být tak snadné se během několika hodin zbavit. To je směs másla naší zázračné matice (padesát gramů bude stačit) a nasekané stroužky česneku smíchané s lžičkou jemného černého pepře. Celá „kytice“ se musí promítat do pokožky pomalými a čistými pohyby se zaměřením na místa, kde je růst vlasů méně aktivní. Pokud je problém příliš dramatický, pak se doporučuje, aby byla maska ​​zhotovena až dvakrát, třikrát týdně a jeden den v sedmi dnech postačuje k prevenci.
 • Pokud chcete, aby vaše vlasy měly kromě výživy úžasný lesk, zkuste použít 50 ml. kokosový olej, dvě kapky éteru tea tree přidané do ohřátého podkladu a dvě kapky éteru rozmarýnu. Je třeba použít na suché vlasy a trpí pár hodin. Je žádoucí, aby hlava s krytem ručníku.
 • Na prázdném žaludku se nedoporučuje provádět následující masku, protože do kompozice bude zahrnuta čokoláda. Samozřejmě, čokoláda s přísadami nebo mlékárnou nebude vhodná pro použití. Nejlepší je použít hořkou tmu s obsahem přírodního kakaa nejméně 70%. Budete mít spoustu celé dlaždice, stačí 20 gramů, zbytek si můžete vychutnat, zatímco výrobek posiluje vlasy. Samozřejmě, že čokoláda bude muset roztavit a smíchat, a teprve pak platí pro kořeny. Nebojte se, pokud směs padne na krk nebo čelo, nepřinese to škodu, pouze prospěch.
 • Poslední recept, o kterém se dnes dozvíte, bude vyžadovat trochu více péče při vaření. Struktura zahrnuje hlavní postavu, rozmarýnové listy a květy heřmánku. Podle podílu - 100 ml, 10 g a 10 g. Jak vařit: velmi jemně sekat listy rozmarýnu (můžete použít nůž, nebo můžete použít nůžky). Další, nakrájíme heřmánkové lístky (můžete si koupit již rozdrcené v čajových sáčcích). Smíchejte květiny a přidejte olej. Další krok - utopí výslednou hmotu ve vodní lázni po dobu třiceti minut. Hotový produkt se nalije do nádoby s tmavým, téměř neprůhledným sklem a nechá se stát týden. Je důležité, aby byl kontejner skryt před přímým slunečním zářením.

Po uplynutí sedmi dnů musí být směs znovu zahřátá ve vodě a přefiltrována za použití sítka nebo volné tkáně. Výsledná rotace může být aplikována v malých množstvích na kořeny, jemně se třese do pokožky a ponechá po dobu 30 minut, aby se provedla infuze. Po aplikaci omyjte šamponem a odstraňte zbytky na tmavém, chladném místě.

Pět dalších receptů na masky s kokosovým olejem naleznete ve videu níže.

Vzhledem k tomu, že existuje celá řada receptů na masky, které můžete udělat sami, pro ty, kteří nechtějí pokazit a znovu objevovat kolo, můžete vidět možnost od těch, kteří jsou již na trhu.

Který si vybrat?

Velmi často se dává přednost thajským výrobkům. Tato země vyváží obrovské množství kokosových materiálů a kvalita je zpravidla velmi přijatelná.

Jena je jedním z nejznámějších ve svém prostředí. Obecně platí, že společnost je známá tím, že fondy zahrnují extrakty různých rostlin. Jedná se o thajskou značku a pravděpodobně víte, že kokosový ořech v Thajsku je komoditou, která je pod kontrolou samotného císaře, a proto je kvalita výrobků, které obsahují toto ovoce, pečlivě sledována. Pro kupující to znamená především vysoké standardy, což je velmi důležité, pokud jde o kosmetiku.

V řadě regeneračních masek nejsou jen produkty na bázi kokosového ošetření, můžete si také vyzkoušet výrobek vyrobený na základě bergamotu, bobulí Goji a dokonce i slavného thajského květu keře, ale stojí za zmínku, že i přes množství možností má první nástroj vedoucí postavení.

Existují i ​​další značky, které můžete také vyzkoušet, například Tropicana nebo Parachute. Tyto oleje a masky lze nalézt nejen v lékárnách, ale také v obchodech, které obhajují zdravý životní styl, například ve vegetariánských obchodech.

Přečtěte si recenze před výběrem konkrétní značky, ne honit nízkou cenu a krásné balení. Samozřejmě, na konci, stále musíte jednat pokusem a omylem, ale i ve fázi výběru můžete ušetřit z nesprávného pohybu, který může poškodit krásu vašich vlasů.

Pokud se stále chcete pokusit udělat masku sami, budete muset být velmi opatrní na dobroty produktu. Jak pochopit, co je dobré a co špatné?

Dobrý kokosový olej se liší od špatného v tom, že má přírodní kokosovou příchuť bez nečistot, jeho barva by měla být od světle žluté až průhledné, pokud jsou odstíny tmavší, to znamená, že olej nebyl řádně vyčištěn. Všimněte si také konzistence. Teplota, při které se olej z pevného stavu stane kapalným, je 25 ° C. Pokud k přechodu nedošlo - něco je v rozporu s olejem.

Jak používat?

Pečlivě si přečtěte popis výrobku na štítcích, složení by mělo být 100% kokosový olej a nic víc, žádné konzervační látky. A bez nich lze olej po otevření obalu skladovat minimálně 12 měsíců.

Někteří doporučují použití za studena lisovaného oleje vzhledem k tomu, že se touto metodou zpracování zachová více užitečných vlastností. Takové málo dobré pouze pro vnější použití, nepoužívejte pro potraviny.

Způsoby, jak sledovat krásu vašich vlasů se nepočítají na prstech. Můžete sledovat ve stopách předků a používat recepty pro výrobu, kterou jste sami měli, nebo se můžete pokusit o důvěru v moderní společnosti a jejich standardy. Obě možnosti nejsou špatné, hlavní je, že vaše akce by měly být pravidelné. Vlastní péče je jako dieta. Pokud na něm zůstanete pouze týden a výsledek neopravíte, vrátí se další centimetry do pasu. Podobná situace s vlasy. Pokud se o ně po celou dobu nestaráte, problémy se vrátí a možná přivedou pár přátel.

Milovat se a šetřit čas pro své zdraví a vzít v úvahu zvláštnosti vašich vlasů při výběru produktů péče. Být krásná!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky