Ručně vyráběné peněženky

Ručně vyráběné peněženky

Vlastnosti a výhody

Peněženka je módním doplňkem a nepostradatelnou praktickou věcí, kterou většina lidí používá každý den. Nejedná se pouze o dočasný depozitář peněz, ale také o zařízení pro přepravu jiných drobných každodenních věcí: plastové karty, lístky, vizitky. A ručně vyráběné peněženky také zdůrazňují stav a dobrý vkus majitele.

Dnes jsou zakázkové peněženky získávány nejen dobře fungujícími lidmi. Hodně k chuti není čínské spotřební zboží, uvolněné miliony kopií na dopravníku, ale ruční práce mistra, který s duší zapadá do každého objektu, který vyrobil. Kromě toho mnozí poznamenávají, že tovární peněženky jsou kvůli častému používání brzy schopny rozdrtit, roztrhnout a ztratit svou prezentaci.

Majitelé i řemeslníci, kteří vyrábějí peněženky, si všimnou následujících zásluh:

 • Tanner, který pracuje na předmětu bude používat pouze přírodní materiál vysoké kvality - je mu známo. Proto, na rozdíl od výroby, je takové příslušenství vždy zaručeno z pravé kůže.
 • Celý proces, včetně řezání, blikání, vyrovnání, probíhá pod kontrolou mistra. Je plně zodpovědný za svou práci.
 • Tyto výrobky mají vysokou uměleckou hodnotu. A na zakázku budou jedinou jedinečnou kopií.

Z nedostatků ručně vyráběných peněženek lze uvést pouze jednu - jejich hodnotu. Ale to nezastaví kupující - pro virtuózní práci mistra a vysoké kvality jsou ochotni zaplatit jakékoliv peníze.

Módní modely

Pánské peněženky mají několik tradičních modelů. Nejčastěji objednávka vybírá jednu z klasických forem. Rozdíl může být v dalších přihrádkách a kapsách, ozdobném lemování a logu. Muži se často snaží vybrat minimální dekor - jejich peněženky vypadají přísně a brutálně.

Klasická forma pánské peněženky je čtverec, který se odvíjí jako kniha. Účty v něm jsou obvykle ohnuty na polovinu a boční přihrádky slouží k ukládání karet, vizitek a dalších položek. Nejčastěji se uzavírá na kovovém tlačítku. Originálnost těchto výrobků může být doplněna rytím, ražbou, ozdobou pruhů z kůže, kovu nebo hrubých tkanin.

Další model pro muže je kabelka, která má vertikální obdélníkový tvar. Obvykle se nosí ve vnitřní kapse bundy nebo bundy. Nejvíc ze všeho vypadá jako cestovní pas, který má jen spoustu přihrádek. Spojovací materiál obvykle takové příslušenství nemá. Díky průvodci můžete vytvořit mnoho originálních verzí tohoto typu peněženky.

Dámské peněženky, na rozdíl od pánských, mají větší rozmanitost tvarů a vzorů. Dámy si obvykle volí kabelku takové velikosti, že se vejde do kabelky bez jakýchkoliv problémů. Existují však možnosti, kdy je příslušenství použito ve formě sáčku spojky, pak je neseno v rukou.

Ženy nejčastěji používají klasický obdélníkový model. Poměry výšky a délky u takových výrobků budou přibližně 1: 2 nebo 1: 2,5. Předpokládá se, že bankovky v nich jsou umístěny zcela bez ohýbání. To je hlavní rozdíl od klasického mužského modelu. Zapíná se knoflíkem nebo kovovým uzávěrem umístěným ve spodní části přední části peněženky. Pokud je však výrobek vyroben na zakázku, jsou možné další možnosti: suchý zip, knoflíky, zipy.

Zvláštní variantou ženské kabelky je malá kabelka ve formě obálky. Obvykle nemá popruh ani rukojeť. Spojka se nosí v rukou nebo pod paží. Tento produkt je obzvláště zamilovaný do módy, kteří ho používají v kombinaci s některými oblečení, s důrazem na jejich milost. Ale jako peněženka plní také každodenní praktické funkce.

Při výrobě dámských peněženek mohou mistři ukázat představivost a učinit například toto příslušenství ve tvaru srdce, nějakého mazlíčka nebo květiny. Výběr barev a dekorů je téměř neomezený.

Peněženky na objednávku s rytím mohou dokonale zvýraznit vynikající chuť majitele. Někteří lidé dávají přednost tomu, aby své iniciály nebo celé jméno dali na povrch, jiní si objednají firemní sety s názvem společnosti, jiní jen chtějí mít nějakou frázi nebo vtipné slovo o svém osobním předmětu. Stojí za to připomenout peněženku od hrdiny filmu "Pulp Fiction" s velmi veselým nápisem.

Gravírování na peněžence se provádí pomocí speciálních nástrojů vypálením nebo použitím laseru. Pravá kůže je velmi nepředvídatelný materiál, pro získání hladkého nápisu musí být velmi dobré opalování. Proto gravírování s dokonalými jednotnými okraji bude znamenat vynikající stav pokožky. Další výhodou těchto modelů je, že mohou být prezentovány jako dárek tím, že se na přední straně objeví pozdravný nápis.

Ručně vyráběné embosované peněženky se zpracovávají mechanicky. K jejich výrobě se používá mnoho nástrojů - zkušený řemeslník má ve své sadě desítky řezáků, škrabek, jehel a dalších nástrojů. Proto, takové doplňky, na zakázku, bude vysoké hodnoty, ale vypadají impozantně. Nejvíce jsou schopni zdůraznit individualitu a originalitu.

Rozměry

Velikost peněženky by měla především odpovídat praktičnosti a pohodlí nošení s svrchním oděvem. Dámské modely by měly být umístěny volně v kabelce a pánské oblečení bez problémů v kapse kalhot, bundy nebo bundy. To neplatí pro spojky, které se nosí v rukou, ale neměly by být příliš velké.

Optimální velikosti klasických peněženek:

 • pro ženy: délka 20–25 cm, výška 9–12 cm;
 • pro muže: délka 12-15 cm, výška 9-12 cm;
 • ve formě kabelky: šířka 8 - 10 cm, výška 13 - 15 cm.

Tloušťka by také neměla překročit 2 - 3 cm, jinak by peněženka vyčnívala z oděvu, narušovala vzhled a způsobovala nepříjemné pocity při chůzi.

Kromě toho existuje celý systém výběru velikostí peněženek dle Feng Shui. Podle této teorie existují pozitivní a negativní segmenty délky, šířky a tloušťky. Pokud zvolíte správné možnosti, můžete dosáhnout úspěchu nejen ve finančních záležitostech, ale iv mnoha dalších oblastech života.

Barvy

Pokud muži mají obvykle přísné, nejasné barvy a monotónní design, pak pro ženy je možnost objednat nejjasnější paletu s veselými vzory a romantické kresby. Nejoblíbenější barvy pro pánské peněženky: béžová, hnědá, černá, tmavě zelená. Ženy nejčastěji volí růžové, žluté, bílé odstíny a různé barevné textury.

Feng Shui také předpokládá závislost barvy peněženky na prvcích zvláštních pro majitele v souladu s datem jeho narození. K dispozici je 5 typů prvků, z nichž každý obsahuje vlastní sadu odstínů.

Materiály

Nejčastěji jsou ruční peněženky vyráběny z různých druhů kůže. Tento materiál je trvanlivý a odolný, dobře se hodí k řezání, šití a ražbě. Velmi dobrá volba - výrobky z přírodní hladké kůže, s reprezentativním vzhledem a leskem. Existují i ​​jiné odrůdy: opálená, vařená, ekologická kůže. Jaký typ kůže je vyroben z příslušenství, ovlivní trvanlivost a odolnost peněženky proti opotřebení.

Výrobky ze semiše budou mít také dostatečnou pevnost a dlouhou životnost.Díky příjemnému povrchu na dotek mají tyto peněženky originální vzhled.

Nenosit peněženky z textilních materiálů. Jsou nejvíce citlivé na znečištění, méně trvanlivé, a proto netrvají dlouho.

Jak si vybrat

Při výběru ruční peněženky byste měli věnovat pozornost plochosti švů, rovnoměrnosti materiálu, absenci řezů a dalších vad. Na vysoce kvalitní kůži by měly být všechny rytiny dokonale hladké. Před nákupem byste měli vyzkoušet peněženku v kapse nebo tašce - tam by se tam pohodlně hodila. Obecně platí, že řemesla znamená zaručenou kvalitu, ale předběžná kontrola nebude nikdy zbytečná.

Co na sebe

Dámské peněženky by měly být vybrány tak, aby byly v souladu s barvou s taškou, ve které jsou nošeny. A spojky jsou také vybrány v souladu s použitým oblečením.

Novinky značky

Zbrusu nové ruční peněženky stojí za zmínku:

 • Pánská peněženka SEJUE vintage hnědá z pravé kůže s polyesterovými podložkami;
 • elegantní kabelka podlouhlá forma QIGER, mající přísný obchodní styl;
 • kabelka reliéfní Bicolor jemné barvy kávy.

Stylové obrázky

Následující modely jsou ideální pro lidi, kteří ocení eleganci a styl:

 • Pánské peněženky a peněženky od talentovaného mistra Gmleathera;
 • minimalistická designová spojka pro ženy Skin_and_Skill;
 • Hnědá kožená peněženka od řemeslníka Drakkar.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky