Sportovní kompresní prádlo

Sportovní kompresní prádlo

Sportování je nejen módní a stylové, ale také velmi užitečná zábava, která vám umožní vypadat dobře, vyrovnat se se stresem a udržet si zdraví. Samozřejmě, že pro aktivní sport a oblečení je vhodné, a nejlepší volbou pro poměr pohodlí, praktičnosti a užitečnosti bude sportovní kompresní prádlo.

Nejdříve musíte zjistit, co to je.

Kompresní spodní prádlo je druh oděvu vyrobeného ze speciálních materiálů, které mají výrazný stlačovací a podpůrný účinek na tkaninu. To je také pohodlné a dokonale zapadá na postavu, s důrazem na nejvíce vítězná místa.

Proč potřebujeme sportovní kompresní prádlo?

Existují čtyři hlavní důvody.

 • Hlavní efekt kompresního prádla, aplikovaného nejen ve sportu, ale i v medicíně - komprese svalů a kloubů. Specifičnost struktury lidského těla je taková, že během intenzivní činnosti se krevní cévy rozšiřují a průtok krve zpomaluje. To platí zejména pro nožní žíly umístěné nejdále od "motoru" - srdce. Kompresní spodní prádlo vyvíjí tlak na sval, čímž se zužuje průměr cévy a napomáhá rychlejšímu proudění krve, což udržuje tón systému. A zlepšení krevního oběhu zase urychluje výživu buněk kyslíkem a stopovými prvky.
 • Druhý bod - snížení rizika zranění. Vzhledem k tomu, že sportovní kompresní prádlo je velmi těsné k tělu, poskytuje dodatečnou podporu pro svaly a šlachy. A také částečně tlumí vibrace, ke kterým dochází při náhlých pohybech, což často vede k mikrotrhlinám a mikrotraumatům.
 • Řada experimentů ukazuje, že nošení kompresního prádla výrazně zlepšuje pocit propriocepce - pocit vlastního těla. Správně zvolené kvalitní sportovní kompresní spodní prádlo by mělo být vnímáno osobou jako druhá kůže - ideálně se hodí a neomezuje pohyby.
 • Přes poměrně specifickou strukturu má sportovní kompresní prádlo dobrou termoregulaci a chrání před přehřátím i podchlazením. Odstraňuje také přebytečnou vlhkost zevnitř, je zvenčí odolný vůči vlhkosti a má dobré větrání.

Existují různé typy sportovního kompresního prádla, v závislosti na specializaci. V každém sportu nebo typu fyzické aktivity spadá hlavní zátěž na přesně definované svalové skupiny. Podporovat a posilovat - to je úkol kompresního prádla. Toho je dosaženo zvláštním tvarem, rozdílem materiálů a stupněm komprese nebo speciálními kompresními vložkami.

 • Kompresní šortky, kalhoty nebo kalhotky, zesílené v hýžďových svalech a stehnech jsou vhodné pro fitness.
 • Sporty, jako je hokej a fotbal, které nejvíce stres nohy a kotníku jsou vhodné pro použití kompresní ponožky a legíny.
 • Běh vyžaduje podporu svalů dolní části zad, kyčlí a kotníků. Standardním vybavením je tedy kompresní legíny, kalhoty nebo šortky, kompletní s punčochy, ponožkami nebo legíny.

 • Existuje také mnoho druhů částí sportovního kompresního oděvu, které mají poměrně úzký rozsah použití. Například kompresní punčocháče pro udržení svalového tónu. Nebo těsně přiléhající rukávy, rukávy nebo manžety na bocích, které hrají roli podpůrných doplňků spíše než samostatných oděvů.
 • Samostatně existuje kategorie výplňového spodního prádla.Jeho cílem je poskytnout co nejrychlejší a vysoce kvalitní obnovu svalového tónu po cvičení, urychlit vylučování kyseliny mléčné a tím snížit bolest. Toho je dosaženo speciální formou a sníženou kompresí, která má měkký, ale konstantní účinek na poškozenou tkáň.
 • Tepelné prádlo je často zaměňováno za sportovní kompresní prádlo díky svému termoregulačnímu efektu. Existuje však rozdíl. Hlavním úkolem termálního prádla je udržet tělesné teplo a zajistit příjemné podmínky v chladném počasí. Termoprádlo často přichází s dodatečným kompresním efektem, ale není povinné. Zatímco kompresní prádlo má jistě vlastnost udržovat teplotu.

Indikace a kontraindikace pro nošení sportovního kompresního prádla.

Sportovní kompresní spodní prádlo se doporučuje všem, kteří se podílejí na sportu a fyzické aktivitě. Stejně jako ti, kteří tráví spoustu času na nohou, čelí pravidelnému vzpírání nebo mají predispozici k křečovým žilám a dalším onemocněním spojeným s krevním oběhem.

Nedoporučuje se používat kompresní prádlo, ani po konzultaci s lékařem, který trpí kožními onemocněními. Dávejte pozor, abyste nebyli nadváha, diabetici, kuřáci, stejně jako pacienti s aterosklerózou, náchylní k tvorbě krevních sraženin a řadě dalších onemocnění. S opatrností a pouze na doporučení lékaře by si měli vybrat kompresní oděvy pro těhotné ženy.

Jak často se můžete přihlásit?

Nezapomeňte, že sportovní kompresní prádlo - specializované oblečení, vytvořené pro specifické účely. Mělo by být aplikováno v rámci tréninku a fyzické aktivity. V klidu jsou kompresní oděvy škodlivé pro svaly - hrozí nebezpečí sevření krevních cév a tvorba krevních stagnací v orgánech.

Populární a nejlepší modely

Pánské kolekce jsou vyráběny převážně v jasných barvách. Populární barvy spolu s klasickou černou jsou bílé, modré, červené, okrové žluté a tyrkysové odstíny. Velká pozornost je věnována detailům a barevným akcentům.

Dobrá sada bude: kompresní ponožky, punčochy nebo lehké legíny s kontrastním vzorem. Pak šortky, kalhoty nebo kalhoty s jasným potiskem, nebo pokud je použijete jako spodní prádlo na šortky, jsou šedé nebo černé. Nahoře je lepší zvolit kompresní tričko nebo bundu s dlouhými rukávy. Barva je neutrální, klidná s výrazným vzorem světla a stínu.

Naopak dámské sbírky umístí hlavní ohnisko na horní polovinu těla. V módní těsné kompresní trička křičí kyselé nebo měkké světlé odstíny. Šortky, legíny nebo kalhoty jsou obvykle vyráběny v černých nebo tmavě šedých barvách, aby viditelně štíhlé a prodloužily nohy. Pro ty, kteří nemají rádi tmavé barvy, si jako alternativu můžete vybrat kompletně monofonní kostým.

Dětské kompresní prádlo ovlivňuje bohatost odstínů a jasné detaily. Růžové, červené, modré, modré, zelené, fialové, oranžové barvy a nejlépe v kombinaci několika odstínů na věci. Objemové výtisky - od velmi dětinské až po přísné. Vše je děláno pro to, aby bylo dítě viditelné a co je nejdůležitějším uspokojením - v takovém širokém sortimentu najde vhodného i nejnáročnějšího mladého sportovce.

Novinky značky

 • Nike je dobrá řada produktů pro děti i dospělé - «Compression & Nike Pro». Spolu s kompresním spodním prádlem obsahuje kolekce termo prádlo.
 • Reebok může nabídnout stylové možnosti pro základní vybavení pro muže a ženy, pouze nemají dětskou linku.
 • Compressport potěší velké množství originálních výrobků, jako jsou stehenní manžety, rukávy a punčochy, trička. Kvalita produktu je velmi vysoká, dobrý kompresní účinek.
 • Skiny jsou pozoruhodné svou vysokou kvalitou a rozmanitostí sortimentu kompresních položek a příslušenství. K dispozici je kolekce pro dospělé a děti, modely, ve kterých jsou zpravidla prezentovány v několika barvách.
 • 2XU - jedna z nejznámějších značek pro výrobu kompresních oděvů. Profesionální kvalita, striktní styl a komfort obsluhy jsou hlavními principy společnosti.
 • Puma byla také označena řadou kompresního oblečení pro muže a ženy. Firemním know-how jsou silikonové vložky určené k stimulaci krevního oběhu a masážního účinku.
 • Značka CEP je známá vydáváním nejen sportovního, ale i zdravotního kompresního prádla. Produkty CEP se samozřejmě vyznačují funkčností a ověřenou anatomickou rovnováhou.
 • Under Armor vyrábí stylové kompresní oblečení s přísným minimalistickým designem. Tam jsou linky pro dospělé a děti.

Recenze spotřebitelů

Mnozí si všimnou pohodlí nošení, kvality výrobku a silného kompresního účinku. Někteří dokonce si všimnou zlepšení ve sportovních úspěších kvůli kompresnímu prádlu, ačkoli všichni výzkumníci souhlasí, že tento účinek je čistě psychologický.

Další část uživatelů považuje sportovní kompresní prádlo za nic jiného než za módní atribut, který nepřináší žádný praktický užitek. Nejčastěji si stěžují na nepříjemnosti kompresního oblečení, ztuhlost pohybů a obtíže se svlékáním.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky