Kompresní punčochové kalhoty

Kompresní punčochové kalhoty

Kompresní punčocháče se používají v medicíně již mnoho let. Jejich nepostradatelný terapeutický účinek byl v praxi prokázán. Punčochy se doporučují pro pacienty s křečovými žilami, slabými cévami a těhotnými ženami. Kompresní spodní prádlo se používá při operacích a při porodu, takže krev v žilách nestagnuje.

Vlastnosti a výhody

Kompresní punčocháče, navzdory jménu, jsou vhodné jak pro muže, tak pro ženy. Jsou podobné běžným punčochám, ale mají terapeutické vlastnosti. Kompresní prádlo zlepšuje krevní oběh, ohřívá, udržuje tón dolních končetin, usnadňuje pohyb, zmírňuje bolest, otok a nepohodlí v nohou. Takové punčocháče vytvářejí zvláštní tlak na kůži, díky čemuž se zvyšuje rychlost krevního oběhu v žilách.

Tlak punčochových kalhotek je rovnoměrně rozložen. Je silnější v kotnících a kotnících, minimálně v bocích, chybí na břiše. Pokud se na nohou objeví pavoučí žíly, získáte profylaktické kompresní punčocháče. Budou chránit před vážnějšími problémy. Je nutné zvolit spodní prádlo s přihlédnutím k problému a velikosti.

Třídy komprese

Kompresní prádlo má vlastní klasifikaci. Záleží na vlastnostech aplikace a nemoci.

 • 1 třída. Preventivní punčocháče se předepisují, pokud se zvětší žíly saphenous, na nohou se objeví malé cévy. Spodní prádlo první třídy vytváří minimální tlak, zmírňuje únavu, malý otok, udržuje normální tlak v žilách.
 • 2 třída. Terapeutická komprese pantyhose se doporučuje, pokud se zhorší onemocnění žíly. Tlak je vyšší než první třída. Předepsané nošení s křečovými žilami v počáteční fázi.
 • Třída 3. Nemocniční kompresní oděvy jsou používány během / po operacích, se středně těžkými křečovými žilami a k ​​prevenci tvorby krevních sraženin v žilách. Vytváří nejrovnoměrnější tlak na povrch žil.
 • 4. ročník Kompresní punčochové kalhoty jsou předepsány pro těžké stadia křečových žil, tromboflebitidy, trofické vředy a následky trombózy.

Můžete si koupit kompresní punčocháče sami, pouze pokud jste si všimli počáteční fáze křečových žil. Zvolte stupeň komprese - od 8 do 15 mm. sloupec rtuti, je uveden na obalu výrobku. Takové kompresní prádlo se používá pro profylaktické účely.

Indikace a kontraindikace

Kompresní punčocháče - terapeutické činidlo, které má kontraindikace. Spodní prádlo si nemůžete koupit sami a nosit jej, pokud lékař nedoporučuje tuto léčbu. Je zakázáno nakupovat a nosit punčochové kalhoty pro pacienty s onemocněním tepen, otevřených ran v nohách, kožních onemocnění (dermatitida, ekzémy), vysoké citlivosti kůže a sklonu k výskytu alergických reakcí.

 • S křečovými žilami. Křečové žíly, bez ohledu na závažnost, jsou přímou indikací pro nošení kompresního prádla. Lékař si vybere požadovanou třídu vzhledem k obrazu onemocnění.
 • Preventivní. Používá se, pokud je pacient zaneprázdněn těžkou fyzickou prací nebo musí během dne hodně sedět. Punčochy účinně zmírňují otok, únavu. Preventivní komprese je předepsána, pokud existuje dědičná predispozice na křečové žíly.
 • Terapeutické.Kompresní punčochy s léčebným účinkem, předepsané pacientům, kteří podstoupili operaci, pacienti s křečovými žilami, trombóza a další nemoci dolních končetin. V podstatě, indikace pro léčebné komprese - porušení krevního oběhu v žilách.
 • Těhotenství Ve druhém a třetím trimestru se zrychleným růstem plodu může žena pociťovat únavu nohou a progredovat křečové žíly, i když žena předtím neměla žádné problémy se žilami. Pohyb během těhotenství je někdy obtížný, takže odborník doporučuje nosit kompresní punčocháče pro těhotné ženy, aby si udržely zdravé nohy. Jsou anatomicky pohodlné, mají speciální tlak, který neumožňuje žíly nabobtnat. Punčocháče neomezují a usnadňují pohyb, zabraňují vzniku strie na kůži.

Jak si vybrat

Volba kompresních punčoch je obrovská. Modely se mohou od sebe lišit stupněm komprese, designu a trvanlivosti. Nejvyšší kvalita je považována za lékařské výrobky vyrobené v Německu. Pamatujte si, že punčocháče vytvářejí tlak, který způsobuje nepohodlí u zdravých lidí. Než se rozhodnete utratit peníze za kompresní prádlo, poraďte se s odborníkem.

Výběr punčochových kalhotek pro ženy je mnohem více. Vyrábí produkty nejen monofonní, ale také vzory, různých barev. Pro muže, kompresní úplet standardní přísné odstíny. Při nákupu punčochových kalhot zastavte výběr těch modelů, které vydrží déle a neztrácejí své terapeutické vlastnosti.

Před nákupem si vyberte svou velikost. Změřte doma obvod boků, pasu, horní a dolní části kotníku, délku nohy od kyčle po nohu a délku od kolena k noze. Nezapomeňte, že velikost mřížky se liší od domácích výrobců, takže si pozorně přečtěte obal. Navíc, kompresní modely, které produkují punčochové kalhoty a velmi velké velikosti.

Jak se nosí a opotřebovává

V kompresních punčochách se nedoporučuje spát. Noste je třeba po probuzení. Udělej to správně: bez toho, aby ses z postele, sbírat jemně punčocháče v akordeon, jako obvykle, projít dlaň uvnitř výrobku a natáhnout ji na nohu. Doporučujeme nosit punčochové kalhoty. Akordeon by měl být rovnoměrně rozložen na noze, vytáhnout na boky a pak na pás.

Noste kompresní punčochové kalhoty se speciálními rukavicemi, které byste měli zakoupit v lékárně. Chrání před poškozením tkáně, úsekem a poškrábáním. Ve večerních hodinách dejte do pořádku paty a kůži nohou: měla by být hladká, bez drsnosti. Nasaďte si punčochy nebo punčochy na čisté a suché nohy.

Přehled značek

Kvalita a cena do značné míry závisí na zemi původu a technologiích, které se používají k výrobě zdravotnického úpletu.

 • Medi. Německý výrobce, který vyrábí lékařské úplety. Výrobky z mědi vynikající kvality plně odpovídají deklarované hodnotě. Měděný kompresní úplet se snadno udržuje a je odolný.
 • Relaxan. Výrobky vyráběné touto společností mají certifikáty a certifikáty: CEmark, IQNet, FDA. V případě splnění požadavků na provoz poskytuje společnost záruku na bezpečnost lisovacích vlastností do 6 měsíců u zdravotnických prostředků a do 3 měsíců u profylaktických přípravků. Společnost také potvrzuje garantovaný počet praní v souladu s pokyny připojenými k výrobku.
 • Venoteks (Venoteks). Populární americký kompresní úplet, díky širokému sortimentu, modelům a velikostem. Náklady a trvanlivost - průměr.
 • Ortho. Španělský zdravotnický úplet, který má průměrnou cenu a vysokou kvalitu. Terapeutické vlastnosti hadic kompresních kalhotek udržují až čtyři měsíce denního nošení.
 • Ergoform (Ergoforma).Italské kompresní punčochové kalhoty z přírodních vláken, které umožňují vzduch. Obvykle se doporučují pro sport a těhotné ženy. Panty jsou pohodlné, mají vysokou odolnost proti opotřebení.
 • Solidea. Italská punčochová terapeutická destinace navenek se neliší od běžných punčoch. K dispozici v různých barvách.
 • Sigvaris Švýcarská výrobní společnost se zabývá vydáváním elitních kompresních úpletů. Výrobky mají krásný design, cena je vysoká.

Kolik

Kompresní prádlo se prodává pouze v lékárenském řetězci a není levné. Proto je doporučeno koupit punčocháče s terapeutickým účinkem pouze na lékařský předpis. Je možné objednat kompresní oděvy, které budou zhotoveny podle jednotlivých měření. Náklady na punčochové kalhoty začínají v pěti regionech. V Moskvě jsou průměrné náklady na kompresi tři tisíce rublů. Cena závisí na kvalitě, třídě a velikosti kompresního úpletu.

Recenze

Soudě podle uživatelských recenzí, kompresní prádlo opravdu uvolňuje unavené nohy, uvolňuje se z křečí, ranního a večerního otoku. Jsou pohodlné, neomezují pohyby, ale musí být vybírány opatrně. Většina kupujících hodnotila jejich terapeutické účinky. Punčochy snižují bolest v nohou, vytvářejí korzetový efekt, který podporuje tón cév a žil.

Hodnotili také kompresní punčochové kalhotky a těhotné ženy, které se v posledních měsících těhotenství obtížně pohybují. Mnoho kupujících má rád preventivní účinek kompresních punčoch a punčoch. Zlepšují blahobyt, bojují s těžkostí v nohách. Nevýhodou jsou vysoké náklady na kompresní prádlo. Postupem času je cena kompenzována léčebným zákrokem.

Zajímavé modely

Lékařské punčocháče s léčivým účinkem jsou určeny pro muže i ženy. Terapeutické výrobky se prodávají ve formě golfu, legín, punčoch. Panty jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který je schopen napodobit běžný nylon. Žena může nosit kompresní prádlo bez rozpaků, protože zdravotní úplet vypadá stylově a je vhodný i pro večerní nošení. Barva punčochových kalhot je klasická - masa a černá. Na přání existuje možnost koupit světlé odstíny, modely s kresbami a vzory.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky