Dámské kožichy z let 2019-2020

Dámské kožichy z let 2019-2020

Již v této sezóně je ovčí srst vážným konkurentem drahého a masivního kožichu. Vede to nejen cenou, ale i trvanlivostí. Luxusní výrobek může vypadat jednoduše a stručně a může být ozdoben ušlechtilou kožešinou. Tato věc je schopna zdůraznit důstojnost postavy a zmenšit obraz.

Pokud hledáte zimní oblečení, doporučujeme Vám věnovat pozornost stylovým a módním kožichům.

Vlastnosti a výhody

Za prvé, tato věc se může pochlubit demokratickou hodnotou. Bohužel, ne každý si může dovolit sobolí srst, takže kožich je vynikající alternativou. Kromě toho není v mnoha ohledech horší než luxusní výrobky z kožešin. Mnoho lidí ví, že naše hlavní postava je považována za neuvěřitelně odolnou vůči teplu. Samozřejmě hodně záleží na srsti a výrobci, ale většina výrobků toto kritérium splňuje.

Dobrá a vysoce kvalitní ovčí srst vždy zachrání svého majitele před silným větrem. Kůže z vnějšku je vystavena speciálnímu ošetření, a proto se jí takové podmínky nezastrašují. Vzhledem k tomu, že většina modelů je šitá s kapucí, můžete určitě zapomenout na nebezpečí náhlého vánice.

Ve většině případů je tento svrchní oděv zpracován speciálním složením, které nepropouští vlhkost. Výjimku tvoří několik modelů, ale jedná se spíše o demi sezóny.

Nemluvě o tom, že kožich může být velmi lehký a pohodlný. Pryč jsou dny, kdy tyto produkty vážily více než jejich hostitelka. Nyní výrobci dělají vše pro to, aby zákazníci byli spokojeni.

Mnozí však tuto věc oceňují pro svou eleganci. Tenká kůže dělá dívku křehkou a rafinovanou. Koneckonců, mnoho žen nechce zabalit do objemných a objemných výrobků, které skrývají všechny ženskosti svého majitele. Kromě toho, kožichy z ovčí kůže jsou opravdu ideálně kombinovány nejen s běžným oblečením, ale také s prázdninovým oblečením.

Nejlepší na tom je, že nyní existuje neuvěřitelně mnoho různých modelů tohoto oblečení. Jsou tak odlišné, že naprosto každá žena si bude moci vybrat věc, která jí konkrétně vyhovuje. Pokud chcete vypadat pevněji, podívejte se na styly s kožešinovým límcem nebo kapucí. Pro příležitostný nebo lehký vzhled, tam jsou také variace.

Jak vidíte, kožichy z ovčí kůže se mohou pochlubit řadou výhod. Ale hlavní je, že tento rok je obzvláště módní trend.

Módní typy

Biker bunda

Mnoho z tohoto modelu se zamilovalo i do lehkých kožených bund. Někteří to považují za velmi agresivní, ale v kožichu je tento design zcela odlišný. Kosuha ho činí stylovějším a modernějším, přidává malou tvář. Nicméně, vzhledem k materiálu věc vypadá docela ženský a elegantní.

Jeho hlavním rysem je odbočka se širokými klopy, která mírně odkrývá elegantní krk. Další výrobek je vždy zdoben zipem, který je často asymetrický. Taková výzdoba činí kožich srsti více originální a módní. Proto, pokud máte možnost tuto možnost koupit, neváhejte si ji vybrat.

Pokud jde o eleganci, hodně záleží na materiálu a záložní srsti. Mimochodem, délka může také změnit postoj k této věci. Nejčastěji je krátká, ale vyskytují se i výjimky. V každém případě může být biker bunda docela každodenní a docela elegantní věc.

Srst ovčí kůže

Nejdříve je kožená bunda lehká. Vypadá docela příležitostně a elegantně. Nejběžnější délka je zkrácena, ale jsou zde i prodloužené modely bund. Tento styl nemá žádný specifický design, ale tam jsou více společných rysů takových kožichů.

Návrháři milují ozdobit věc dlouhým zipem, který jde do límce límce. Může být ponechána v původní podobě a můžete ji rozepnout a zakrýt ramena hranami. Mnoho dívek má rád tuto transformaci, protože jsou to dvě zcela odlišné designové bundy.

Pokud jde o výzdobu kožešin, pak je častěji spíše skromný. Výrobci chápou, že se jedná o každodenní věc, takže většina detailů je zdobena ostříhanou hromádkou. Někdy v tomto modelu je malá kapuce.

Plíce

Velmi oblíbené jsou lehké kožichy. Koneckonců mohou být nošeni nejen v zimě, ale i v období demi sezóny. Obvykle jsou vyrobeny z nejvážnější a vzácné kožešiny. Pro tyto produkty se zvířecí chlupy stříhají, aby se odstranila masivnost takového kožichu. Nejčastěji však můžete najít umělou hromadu, která je nejen levnější, ale je také považována za méně teplou.

Modely samy o sobě jsou velmi rozmanité, protože i dlouhé styly mohou být docela lehké. Existují jak každodenní možnosti, tak i elegantní. Ta obvykle zdůrazňují pas se speciálním střihem nebo pásem. Pokud jde o jednodušší kožichy, jsou nejčastěji krátké a mají design jako kožená bunda.

Avtoledi

Hlavním rysem modelu "avtoledi" je jeho krátká délka. Dívky, které tráví spoustu času za volantem, trpí strašně, protože svrchní oděv rychle ztrácí svůj vzhled. Především se jedná o místo ve svalech hýždí, které se nachází na samotném sedadle. Konstantní tření může tvořit ošklivé odření a dokonce i zabarvení.

Proto milí milovníci automobilů preferují přesně zkrácené kožichy. Kromě toho jsou považovány nejen za velmi praktické, ale také velmi pohodlné. Taková věc nedrží pohyby a je zde menší šance na pocení.

Pokud jde o určité rysy výzdoby, nejsou. Dívky si vybírají bránu, kapsy a srst samotnou v závislosti na preferencích. Pro tento případ je však vhodnější lehký kožich.

Na podzim

Srst ovčí kůže pro podzim by měla být lehká a méně masivní. Mnoho výrobců nabízí na tuto roční dobu vyzvednout speciální produkty. Nyní existuje spousta modelů, které mají externí materiál se zpracováním. Speciální složení není na tkanině vůbec patrné, ale může odpuzovat kapalinu. Pro období dešťů hraje tato výhoda velkou roli.

Pro září a říjen je lepší koupit krátké verze se zastřiženou srstí. V nich se budete cítit nejpohodlněji, protože vážné zima ještě přijde. Pokud jde o listopad, v tomto období budou vhodnější prodloužené modely s uzavřeným límcem. Luxusní srst bude vypadat dost hloupě, takže si vyberte krátkosrstou vlnu. Nezapomeňte na kapotu, protože to určitě přijde vhod.

Srst ovčí kůže

Tento styl imituje modely trendových kabátů. Snížení tohoto zimního výrobku tedy opakuje módní trendy, které jsou lehčí a odolnější. Obzvláště oblíbené jsou možnosti štíhlého střihu a rovný řez. V jakémkoli formátu, tyto kabáty vypadají velmi elegantní a stručné.

Jsou téměř vždy duplikovány kožešinou, která zdobí manžety, brány a kapsy. Taková výzdoba dělá věc více ženskou a elegantnější. Můžete si vybrat řez sám v závislosti na tvaru a preferencích. Plné holky jsou vhodnější rovné ovčí kabáty, které jsou trochu hladké siluety. Skinny ženy mohou zdůraznit jejich tenký pas s pásem.První možnost je navíc vhodnější pro každodenní nošení a druhá je užitečná pro publikaci.

Eco

Tento model je srst, která vypadá jako kožich. Tento výrobek je vyroben z umělých materiálů, což je pro mnohé velkou výhodou. Někdo je rád, že takový výrobek bude stát mnohem méně, a někdo ocení, že při šití tohoto výrobku zvířata netrpí.

Stojí za zmínku další plus, který přitahuje módy. Umělý materiál snadno přijímá různé vzory a vzory na své struktuře. Tato vlastnost přirozeného kožichu se nemůže chlubit.

Jak již můžete hádat, styly tohoto oblečení mohou být naprosto libovolné.

Měli byste však pochopit, že syntetické plátno se nemůže chlubit stejnou tepelnou odolností jako přírodní kůže. Proto, pokud si vyberete produkt na zimu, pak si koupit tlustší ovčí srst s dlouhými vlasy-srst.

Letec

Model „letec“ kdysi nosili pouze muži, protože to byli piloti, kteří začali tuto věc používat. Jeho hlavní rys je široký límec s klopy a V-výstřih. Délka takového kožichu by měla být zkrácena a kůže by měla být hustá. Klasická verze má vždy zip, popruhy na manžetách a ramenou. Totéž platí pro časté kapsy a pruhy na hrudi a na horní části rukávu.

Nyní však návrháři zanechávají jen střih a mnoho je opraveno novými nápady. Manžety jsou nyní zdobeny kožešinou a aplikace jsou velmi vzácné. Stojí za to říci, že více originální takový ovčí srst bude zip na boku. Mimochodem, je to skvělý styl pro dívky, které tráví spoustu času řízením svých aut.

Nalil

Pláště z ovčí kůže vypadají poněkud těžkopádně a někdy i hrubé. Faktem je, že jsou pokryty určitou kompozicí, která činí kůži mnohem tvrdší. To umožňuje produktu chránit hostesku před nejnižšími teplotami a silným větrem. Kromě toho se materiál stává vodotěsný, což znamená, že déšť a sníh nikdy nepokazí svrchní oděv. A můžete snadno odstranit všechny nečistoty vlhkým hadříkem, protože toto složení také chrání výrobek před skvrnami.

Typicky, tyto modely váží o něco těžší, takže nedoporučujeme kupovat výrobky v podlaze. Pokud jde o dekor, je nutné. Drsná kůže činí ovčí kůži poměrně přísnou a krásná a luxusní srst ji opraví. Nejlepší ze všeho je, když ozdobí kapuci, límec a manžety. To vše vytvoří harmonickou rovnováhu se základním materiálem.

Oboustranně

Oboustranný ovčí kabát může potěšit dívky, které chtějí ušetřit. Koneckonců, tento produkt může být dvě úplně jiné věci. Věc má dvě pracovní skupiny, které se mohou lišit v náladě nebo počasí. Vnější část se samozřejmě skládá z kůže, ale nejčastěji je doplněna několika detaily srsti. Vlnitá mořská strana je obvykle stříhaná.

Nejdůležitější je, že vlna je jednotná, a to není snadné dosáhnout. Tyto nátěry vyžadují pečlivý výběr. Mimochodem, ne vždy vypadají slušně na obou stranách. Možná, že takový design nebude pro vás vůbec užitečný. Nyní není mnoho nejmodernějších produktů tohoto formátu.

Transformátor

To je slavný styl, který získává stále větší popularitu. Jeho výhodou je, že jednotlivé prvky na kožichu lze odstranit. Mohou být propojeny zipem nebo nějakými lepidly, tkaničkami a někdy knoflíky. Hlavní věc je, že tyto úchyty by měly být bezpečně skryty a v žádném případě nevydávají myšlenku kožichu.

Nejlepší na tom je, že taková věc se příliš neliší od ceny. Někdy za tuto cenu si můžete koupit běžný výrobek. Proto je tato možnost nejen univerzální, ale i cenově dostupná.

Nejčastěji se transformátory mohou pochlubit odnímatelnou kapucí nebo límcem.Tyto věci mohou dělat oblečení více sportovní, takže v určité situaci můžete se jich zbavit. Takový podvod může být otočen o délku a rukávy. Srst ovčí kůže se tak může proměnit v bundu nebo vestu. To nejen zásadně mění vzhled výrobku, ale také dělá věc důležitou v jakémkoliv klimatu.

Vybaveno

Vybavený model je velmi oblíbený u mnoha dívek. Je ženská a elegantní. To je spása pro ty, kteří chtějí iv zimě vypadat křehčí a půvabní. Je však lepší vyhnout se tomuto stylu pro ženy s velkými formami, protože v jejich případě zdůrazní všechny nedostatky.

Nejčastěji jsou tyto kabáty zdobeny pásem. Výrazněji zvýrazňuje pas a vytváří více rozšířené dno, které se podobá sukni. Mimochodem, pokud máte příležitost, pak si vyberte pás z jiného materiálu. Tento kontrast dodává vzhledu vzhled a činí ho stylovějším.

Nejvhodnější volbou pro prodlouženou srst ovčí kůže. Vždycky vypadá mnohem více žensky. Navíc v tandemu s řezem vás tato délka zcela ochrání před foukáním. Nezapomeňte, že další dekorace v podobě krásné a ušlechtilé kožešiny nebude nikdy zbytečná.

Materiály a povrchové úpravy

Nejčastěji je základem kožichu z ovčí kůže několik druhů přírodních kožek. Snad nejoblíbenější z nich lze považovat za ovčí kůži. Je přítomen na většině výrobků, protože je přístupnější a demokratičtější. Kromě toho se tato vlna nebojí vlhkosti a je velmi teplá. Nejsvětlejší ovčí kabáty jsou z ní šité.

Kromě ovčí výrobci rádi používají astrakhan, toskánsko a kozy. Jejich hromada je podrobena zpracování a stříhání, což umožňuje speciální měkkost. Z nich všechny astrakhanské kožešiny se vyznačují svým zvláštním vzorem, který se s něčím obtížně zaměňuje. Co se týče koz, její srst je vhodnější pro demi sezónu, protože to není považováno za tak teplé.

Mnozí výrobci opouští pouze kůži a nahrazují srst. Typicky, tyto ovčí kabáty jsou dražší, a jejich špatná strana může být několikrát krásnější než přední. To se samozřejmě týká modelů z hromady divokých zvířat.

Jejich dlouhá hromada načechraná srst je neuvěřitelně měkká a velmi teplá. Navíc takový výrobek vypadá ušlechtilý, i když je rozepnut. Vnitřní výzdoba interiéru se jemně přesune do límce, kapuce a dalších detailů.

Snad nejoblíbenější zvíře pro takový design je stříbrná liška. Vlna se může pochlubit neuvěřitelnou měkkostí a tepelnou odolností. Zdobení zvenčí s takovou srstí navíc činí srst z ovčí kůže šíleně pevnou a stavovou.

Nicméně, liška je považována za trvanlivější a tlustší srst. Je méně populární, ale není to o nic horší. Produkt s ním je velmi teplý a neuvěřitelně krásný. To je opravdu drahé a velkolepé oblečení.

Pro mnoho dívek jsou však podobné kožichy považovány za nepochopitelný luxus. Protože toto, většina výrobců používá drahé kožešiny jen dokončit vnější části produktu. Nyní je největší poptávka po lišce, sobolí a norkové vlně.

Nicméně, přední strana také rád přizpůsobit. Docela často můžete najít kožich z husté kůže nebo semiše. Pro mnohé jsou tyto možnosti považovány za elegantní a moderní.

Pokud hovoříme o kůži, pak je to samozřejmě mnohem praktičtější než semiš. Hustý materiál přesto odpuzuje kapalinu a lépe chrání před větrem. Suede také vypadá poněkud zajímavější, než abych zavřel oči k mnoha nedostatkům. Stejně tak doporučujeme dát přednost tmavým barvám, protože je velmi obtížné je odstranit.

Pro ty, kteří hledají nejekonomičtější variantu, existují kožené kabáty z umělých materiálů. Navenek se nemusí lišit od přírodních produktů, ale stále ztrácejí z hlediska falešných vlastností.Měly by být nošeny během demi sezóny, protože v zimě vás taková kůže stěží zahřeje.

Délka

Nyní v trendu dlouhé svrchní oblečení. Tyto kožichy se mohou dotknout kotníků nebo jen zakrýt holeně.

Za prvé jsou považovány za neuvěřitelně teplé. Výrobek však zcela pokrývá tělo, které chrání nejen před chladem, ale také před větrem a sněhem. Navíc je takové oblečení považováno za elegantnější. Není divu, že v minulých stoletích šly všechny dívky do šatů a kožichů na podlahu.

Nemají však rádi ty, kteří jsou neustále za volantem. Za prvé, taková délka omezuje pohyb, a za druhé, plášť z ovčí kůže rychle ztrácí svůj reprezentativní vzhled. Poslední upozornění platí nejen pro avtolyobitelnitsy, protože na ulici a ve veřejné dopravě hodně špíny. Proto s tímto koženým kabátem vždy používejte vysoké podpatky.

Krátký svrchní oděv je považován za pohodlnější a praktičtější. Jeho průměrná délka je až do poloviny stehen, takže zadní a hýždě budou také uzavřeny. Mrazit můžete pouze ve zkráceném modelu, který pokrývá pouze spodní část zad. Je lepší chlubit se v teplejším čase, nebo zahřívat spodní část. Mimochodem, tato ovčí srst osloví ty, kteří rádi tráví čas v přírodě.

Pokud hledáte klasiku, podívejte se na výrobek na kolena. To je zvažováno docela uzavřený a zdrženlivý. Možná je to zlatý průměr všech výše uvedených modelů.

Barvy

Nyní jsou nejen přírodní odstíny v módě, ale i nestandardní, chytlavé barvy.

Snad nejoblíbenější jsou vždy ovčí kabáty z jasných barev. Ty mohou být bezpečně přičítány béžové, šedé a bílé. Jsou to neuvěřitelně osvěžující obraz a dávají mu ušlechtilý vzhled. Pro mnoho, takové modely jsou považovány za ženský a moderní. Dívky nejsou ani v rozpacích tím, že tyto barvy jsou považovány za nejvíce značkové.

Druhou nejoblíbenější jsou červené, hnědé a modré odstíny. Jsou praktičtější, ale zároveň originální. Samozřejmě, pokud je porovnáte s nudnou černou, kterou preferuje velké množství dívek.

Pokud chcete vyniknout mezi davem, můžete věnovat pozornost živějším barvám. Nasycená zelená, třešňová a fialová bude vypadat mimořádně neobvykle s některými kontrastními kožešinami.

Pokud jste jemná a romantická dívka, pak budete určitě mít rádi pastelové barvy. Mezi nejmodernější patří světle růžové, světle žluté a broskvové. Ano, budou také docela nepraktické, ale protože krása vyžaduje oběť.

Jak si vybrat

Volba kožichu by měla být brána vážně, protože na trhu je mnoho bezohledných výrobců.

Pečlivě zkontrolujte vnější část výrobku, která má často nevyjasněné vady. Mohou to být malé skvrny, škrábance nebo záhyby. Mluví nejen o nesprávném skladování, ale také o nepraktičnosti.

Pokud prodávající tvrdí, že kožich je vodotěsný, můžete požádat o experiment. Prodám láhev vody předem a dát pár kapek na povrchu. Samozřejmě, že věc by neměla absorbovat kapalinu.

Pečlivě zkontrolujte, zda má předmět jednotnou barvu. Na nejneočekávanějším místě se mohou objevit jasné skvrny, které nelze odstranit. Stejně tak musíte vidět všechny švy a spolehlivost příslušenství.

Pokud jde o mořskou stranu, je třeba ji také prozkoumat. Směr vlasu by měl být stejný a jeho délka by měla být stejná. Zkontrolujte měkkost srsti rukou a také zvažte tloušťku podsady. Zkontrolujte tepelnou odolnost, můžete dokonce vyzkoušet na kožich. V dobré věci se budete během prvních několika minut cítit horký.

Také stojí za to zkontrolovat kvalitu vlny. Můžete tiše vytáhnout pár chlupů z kůže. Pokud snadno podlehnou tomuto experimentu, pak máte nekvalitní výrobek. Kožešina vypadne po celou dobu, což znamená, že všechny vaše oblečení přiláká tyto vlasy.Ale to není hlavní problém, protože v první řadě se srst z ovčí kůže rychle nestane tak teplou.

Pokud jde o volbu stylu, jedná se o hluboce individuální otázku. Hodně záleží na věku, tvaru a chuťových preferencích. Ženy ve věku lépe dávají pozor na prodloužené modely. Jsou nejen více zdrženliví, ale také teplí.

Plné dámy by se měly dívat na kožené kabáty rovné a volné. Nesedí na tělo, a proto nebude klást důraz na vystupující strany a břicho. Žhavé rukávy pro ženy s plnýma rukama. Ti, kteří jsou plachí, mohou nabídnout styly s délkou maxi. Hlavní věc, kterou se cítíte pohodlně ve vybraném kožichu.

Je velmi důležité pochopit, že hodně záleží na obchodě, který si vyberete. Preferují známá oddělení, která existují na trhu déle než jeden rok. Musí mít osvědčení o jakosti a záruku na zboží. Je lepší zaplatit za kvalitní výrobek o něco více, než ušetřit za špatný výrobek.

Pamatujte, že hodně záleží nejen na srsti ovčí kůže, ale také na Vámi zvoleném cíli. Některé kožešiny jsou méně odolné. Proto je třeba mít na paměti i tyto nuance.

Co na sebe

S krátkými produkty dámské šaty a sukně bude vypadat skvěle. Jen nezapomeňte, že mini není v módě. Pokud dáváte přednost elegantnímu stylu, pak si vyberte styl přizpůsobeného střihu. Objemné kožichy jsou vhodnější pro příležitostný vzhled.

Džíny s tričkem nebo jumperem budou perfektně kombinovány s mnoha modely. Nicméně, s štíhlým fit, je lepší nosit hubené nebo hubené kalhoty.

Kožené punčochové kalhoty různých odstínů a odvážné průsvitné halenky budou dokonale kombinovány s koženou bundou.

Holiday outfit bude vždy doplňovat produkt, přezdívaný luxusní kožešinou. Bude to ještě bohatší a efektnější.

Samozřejmě hodně záleží nejen na oblečení, ale také na botách s příslušenstvím.

Jaké příslušenství a obuv se hodí

Boty těsně pod koleny nebo na holeně se hodí téměř ke všem modelům kožichů. Doporučuje se zvolit jejich barvu v barvě samotného výrobku a ne tak, aby odpovídala příslušenství.

Pokud jde o boty s podpatky, je lepší je kombinovat se zabudovanými styly. Běhouny budou vypadat působivější s krátkými koženými kabáty, protože budou moci zdůraznit eleganci této boty. Totéž platí pro izolované boty s malým patem. Krátký svrchní oděv je dokonale doplní.

Elegantní botičky budou vypadat skvěle s ovčí srstí na kolenou. Nejlepší ze všeho je, pokud pas zvýrazní opasek, protože tento prvek vždy dělá obraz více ženským.

A uggs a vysoké kožešinové boty jsou vhodnější pro semišové výrobky s límcem z ovčí kůže. Budou více konzistentní ve stylu než model s luxusní stříbrnou liškou.

Mnoho dívek neradi nosí nějaký druh klobouků s kabáty. Zvláště pro tyto dámské návrháře a přicházejí s kožešinami. Ale pokud máte jiný styl, můžete věnovat pozornost pletené čepice z velké příze. V této sezoně jsou považovány za neuvěřitelně populární.

S více příležitostnými a jednoduchými možnostmi můžete nosit pletenou čepici s klopou. Často je přeměněn v podlouhlý model, který je považován za semi-sporty. Také s takovými styly bude klobouk z plsti vypadat skvěle. Samozřejmě, že je to více stylové než teplé.

Šátky jsou vítány s produkty ze stříhané kožešiny. Fluffy obojky určitě tento doplněk neocení. Nyní populární barevné stoly a pletené snoody originální odstíny.

Vyberte si sáček v závislosti na vašem vkusu. Stojí za to říci, že hobo, shopper, kupole a malé batohy jsou v módě. Pro některé akce je lepší chytit tašku spojky nebo kufr.

Stylové obrázky

1. Na dívce masivní kožich v zámoří stylu. S tímto neformálním obrazem se rychle staly přáteli úzký klobouk a módní hrubé boty.Skinny džíny vypadají vyvážené s objemným top.

2. Vynikající příklad kombinace srsti na botách a kožichu samotném. Tato kombinace vypadá neuvěřitelně stylově a doplňuje další věci. Známé značkové tašky a trendové barvy naznačují, že dívka rozumí módě.

3. Zajímavý kožený límec z kožichu plynule přechází do kapuce, která vypadá velmi originálně. Veškeré doplňky a oblečení jsou v černé barvě, což činí obraz elegantnějším, ale přísnějším.

Krátký výrobek s dlouhosrstou srstí má něco společného s uggs a ležérními džíny. Taška v harmonii s nenápadným doplňkem a rolákem.

5. Na dívčí kabátce, která je zdobena módními etnickými vzory. Tento oděv a podpatky dělají efektní, ležérní oblečení.

6. Lehká verze se skládá z kombinovaných materiálů. Kůže zdobí horní a kožešinovou část výrobku. Stylové kalhoty a světlé boty se zajímavě odrážejí v texturovaném můstku.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky