Slavný islandský svetr lapepeys

Slavný islandský svetr lapepeys

S přiblížením zimy je stále více vidět muže a ženy v útulných svetrech. Mnohé z jejich stylů a pletacích metod jsou si navzájem podobné, ale jeden typ svetrů je obtížné zaměňovat s něčím jiným. Lopapeys - stylové teplé oblečení s bohatou historií.

Islandský Lopapeis svetr

Muži a ženy nosí svetr, který nese bizarní jméno Lope Pape, aniž by věděl, jak daleko od nich vznik tohoto modelu a jak unikátní jsou jeho vlastnosti.

Historie

Ovce na Islandu byly vždy zdrojem masa a vlny. Malé děti, od 4 let, se učily plést věci, protože v mnoha rodinách to byl jediný způsob, jak se živit a milovat.

Česaná vlna islandských ovcí bývala nazývána „lopi“, tedy jméno svetr, které je pro ruské uši tak neobvyklé.

Historici a rodáci z Islandu stále nemohou přijít ke společnému názoru, odkud pochází tento nezapomenutelný vzor na svetrech. Někdo v něm najde podobnost s norským ornamentem a někdo v něm vidí prototyp grónského vzoru. V jiných záležitostech, symbióza těchto stylů dovolila Islanďanům vytvořit jejich vlastní rozpoznatelný vzor.

Poprvé se lopapeys objevil ve švédském časopise pletení v roce 1956 a okamžitě získal širokou popularitu. Až dosud Islanďané oceňují toto barevné lidové oblečení a oblékají se do něj celá rodina.

Vlastnosti

Hlavním znakem papázy je příze, ze které je svetr vyroben. Obsahuje pouze nejlepší vlnu islandských ovcí bez přídavku jiných vláken. Díky této lopapeys je neuvěřitelně teplá věc, která může chránit v nejtvrdším mrazu.

Dalším charakteristickým znakem těchto svetrů z Islandu je rukáv, kratší než potřeba ruské osoby. To je vysvětleno nízkým růstem Islanďanů, a tedy kratších rukou. Proto turisté často čelí problému výběru komplexního modelu.

Tradičně, Lope Pape nemá žádné prostorové brány a přezky. Moderní modely mohou mít zámek uprostřed, knoflíky a útulnou kapotu.

A samozřejmě, hlavní zaměření svetr je jho s charakteristickým vzorem.

Jak si vybrat

Chcete-li si vybrat populární islandský svetr, je důležité určit barvu, která obnoví váš obličej a prostě zapadne do stylu. Černé a bílé barvy jsou klasické pro lopapeys, nicméně nyní jsou barvy svetrů rozmanité.

Při objednávání modelu přímo z Islandu je lepší nechat na výběr stylové bundy bez rukávů. Nákup takový model, nemůžete se starat o vhodné délky rukávu.

Kauni papilla je velmi populární. Tento typ příze je velmi měkký a teplý. Výběr takového svetru bude jistě úspěšný.

Co na sebe

V Rusku, Lopapeys jsou na cestě k popularitě, zatímco v současné době je preferován zástupci hippie chic. Na Islandu je Lopapeys univerzální šatní skříň. Svetr se nosí s džíny, kalhotami, kombinovanými se sukněmi, oblečenými přes košile a halenky. Dokonce i ležérní šaty se neobejdou bez přidání lopapeys.

Tipy

Výrobci jehel budou samozřejmě mít rádi Lopapeys, protože se vejdou do zajímavé techniky az neobvyklé příze a kresba dává spoustu fantazie a dovedností.

Několik tipů vám pomůže usnadnit proces vytváření svetrů:

  • čepele jsou poměrně drahá vlna, proto je při výrobě svetr poprvé snazší vyzkoušet si obyčejnou přízi;
  • svetr lze plést shora dolů a zdola nahoru. Mnoho jehelnic považuje druhou možnost za jednodušší;
  • Existují počítačové programy pro vytváření lapapeys. S jejich pomocí můžete vybrat požadovanou barvu a ornament, vypočítat počet smyček a zobrazit náčrt budoucího svetr.

Módní obrázky

Bílý svetr s šedým a černým vzorem vypadá zvláště stylově s tlustými šedými punčochami a preppy-stylem drobné sukně.

Spárujte modrý svetr s tmavými džíny pro snadné nošení vzhledu. Čepice, která odpovídá svetru a opakující se vzorek, dokončí obraz.

Černý svetr na zip s černým zipem a černou ležérní koženou sukní pro příležitostný vzhled. Doplňte luk těsné černé punčocháče.

Šedý svetr s ležérními kalhotami a hnědými vysokými botami jsou skvělým vzorcem oblečení ve vašem arzenálu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky