Kabátová tkanina - zvolte nejlepší variantu

Kabátová tkanina - zvolte nejlepší variantu

Mnoho lidí při koupi kabátu je tak nadšené volbou stylu, že na tkaninu zcela zapomenou. Ale to není o nic méně důležité. Je to materiál, který určuje základní vlastnosti vnějšího oděvu, včetně vnějších. Doporučujeme studovat klady a zápory nejoblíbenějších pláten, abychom mohli i nadále nakupovat pouze slušný výrobek.

Jak si vybrat

Existují dva oficiální typy kabátů - demi-sezóna a zima. Volba demi-season volby, věnujte pozornost měkké a vlhkost-odolné tkaniny. Neměly by být velmi těsné a nemohou být zdobeny podšívkou.

Zimní kabát na špatné straně by měl sestávat ze tří vrstev. První v seznamu bude materiál, který chrání před větrem, a druhou je samotná izolace. A pak to všechno uzavře krásnou podšívkou. Samozřejmě, že všechny tyto části nemohou bez vnějšího materiálu dělat nic. Mělo by být teplé, odolné a silné.

Před nákupem se ujistěte, podívejte se na složení výrobku, takže budete rádi nosit kabát a nestěžovat si na výrobce.

Odrůdy

Hromada

To je tkanina, která má zdřímnout na přední straně. Skládá se z mnoha vertikálních vláken. Existuje několik základních materiálů, které mají takový povlak. Pro šití na míru se nejčastěji používá srst, velveteen a umělá srst.

Výhodou hromady je její schopnost udržet teplo při nejnižších teplotách. Kromě toho je tkanina považována za velmi silnou a trvanlivou. Je vhodný pro běžné nošení i pro slavnostní akce. Pokud jde o dlouhé nitě, rychle ztrácejí svůj reprezentativní vzhled. Kromě toho je tkanina naprosto odolná, ale dobře chrání před větrem.

Oboustranně

Existuje spousta oboustranných tkanin a všechny se liší. Vypadají stejně zvenčí a mořská strana. Mezi nejoblíbenější patří vlna, kašmír a rouška. Hlavním rysem je, že v budoucnu mohou být opotřebované látky vyměněny. Někdy jsou materiály natřeny v různých barvách tak, aby se srst mohla nosit na obou stranách.

Obvykle jsou tyto tkaniny o něco dražší, ale mají dobrou odolnost proti opotřebení. Tkaniny chrání svého majitele před větrem a teplem v chladném počasí. Jejich hustá a vysoce kvalitní vazba někdy ani nepotřebuje podšívku.

Varenka

Tato tkanina má další známý název - loden. Jeho hlavní složkou je krátká ovčí vlna, která se lisuje horkou vodou. Plátno je měkké a velmi příjemné na dotek. Navenek se podobá drcené srsti.

Použitá technologie činí materiál velmi trvanlivým a vodotěsným. Plášť varenky šíleně lehký, ale hustý.

Samozřejmostí je velká nepříjemnost při péči o tento materiál. Věci nelze z ní vymazat, protože je vyžadováno zvláštní ošetření. Povlaky se doporučuje čistit za sucha, aby nedošlo ke zkažení tkaniny. Proto se nedoporučuje nakupovat velmi lehké svrchní oděvy z varu.

Kudrnaté

Tkanina se nazývá kudrnatá díky svým původním vláknům. Všechna vlákna různých tlouštěk a různých uzlin, hrudek, smyček. Materiál se ukáže být objemný a trochu jako kudrnaté vlasy.

Jeho předností je nejen originální a velkolepý vzhled, ale i dobré vlastnosti. Jedná se o velmi teplý materiál, který dokonale chrání před větrem a vlhkostí. I přes sílu, bohužel, někdy rychle ztrácí vzhled. Je snadné vytvořit obláčky. Je také nemožné jej vymazat, proto se doporučuje jej čistit.

Pláštěnka

Pláštěnka se skládá ze syntetických a bavlněných nití. Existují některé z nejoblíbenějších druhů tkanin.Nejznámější jsou lak, paměť a olej. Z nich je lak nejčastěji používán pro šití plášťů, protože je považován za nejjemnější a lesklý.

Materiál je jeden z nejodolnějších. Dokonale chrání před větrem a vlhkostí. Mimochodem, obvykle je vnější povrch ošetřen speciální směsí, která plně chrání plátno před vodou. Plášť kabát není milován každým, protože vypadá dost jednoduše a někdy upřímně levně. Nejčastěji je preferován pro zimní modely.

Další nevýhodou je, že měkká tkáň může být při řezu sešita a tento trik nebude fungovat s pláštěnkou.

Textilie

Textilie může být přírodního nebo umělého původu. Dva vzájemně kolmé systémy nití tvoří textilní tkaninu.

Nejčastěji se tento materiál používá pro lehké vrchní nátěry. Je dostatečně silný, ale velmi tenký. Špatná ochrana proti větru a vlhkosti. Navíc skutečnost, že textilní plášť vypadá docela reprezentativně. Pokud použijete podšívku, bude lepší udržet se v teple. Taková věc se doporučuje nosit na začátku podzimu nebo na konci jara, protože v něm tělo rychle zamrzne.

Husa nohy

Slavný vzor se nejčastěji používá na tvídu a pepit. Pro jejich výrobu používáme propletení několika kontrastních vláken, které poskytují obraz.

Výhody těchto materiálů jsou v jejich síle. Hustá tkanina zachrání svého majitele před větrem a nízkými teplotami. Vypadá to velmi slušně a kvalitně.

Nicméně, z minusů stojí za to zdůraznit skutečnost, že tvídový nebo dřeňový kabát je poměrně těžký. Nejčastěji si ženy stěžují na únavu v ramenou po nošení takového výrobku.

S knoflíky

Srst s knoflíky je vyrobena z příze, a proto je vhodná pouze pro teplou sezónu. Kužely jsou spojené hrudky, které jsou náhodně uspořádány v celém výrobku nebo jeho části. Mohou být sotva znatelné nebo velmi velké.

Povlak má řadu nevýhod. Nechrání před větrem a vlhkostí a udržuje teplo pouze při určitých teplotách. Materiál vypadá originální a neobvyklý. Je měkký, příjemný na dotek. A je kujný a od něj si můžete objednat styl, o kterém jste dlouho snili.

Žakár

Materiál se získává z propletení hlavních a útkových nití. Vlákna mohou být přírodní nebo umělá.

Žakár je považován za velmi trvanlivou a trvanlivou tkaninu. Plášť tohoto plátna vám bude sloužit mnoho let. Je šíleně lehká a tenká. Proto je vhodný pouze pro teplé počasí.

Ve stylové věci se nedoporučuje zůstat na slunci po dlouhou dobu, protože barevný materiál rychle vyhoří. Srst musí být pečlivě, protože může tvořit záhyby. Všechny tyto minusy jsou však zanedbatelné, protože tkanina má tak bohatou strukturu, že se od ní nedá odtrhnout.

Velur

Jedná se o jemný materiál na povrchu. Velur je přírodní materiál, který je často doplňován syntetickými nitěmi pro zlepšení vlastností. Pro nátěry použijte vlnu a roušku velur.

Tato plátna šetří před nízkými teplotami a také dokonale chrání před větrem. Srst z velur neztratí svůj vzhled po dlouhou dobu a udržuje si tvar dobře. Chci říci, že ani neváhá.

Měkká a příjemná tkanina těla vyžaduje zvláštní vztah. Výrobky nelze zkroutit a umýt pouze při nízkých teplotách.

Pogumovaný

Jedná se o tkaninu, která je ošetřena speciální směsí pro odolnost proti vlhkosti. Pogumovaný povlak je vhodný pro období dešťů. Má hladký lesklý povrch, který je považován za velmi trvanlivý.

Stereotypy, které taková věc vypadá podivně a specificky, postupně mizí. Koneckonců, nyní se používá nejviditelnější zpracování. Nicméně, s příliš elegantní věci takové oblečení bude obtížné kombinovat.

Kromě ochrany proti vlhkosti je pogumovaná tkanina také vzduchotěsná. Proto je velmi teplý, zejména pokud je těsné obložení.

Strukturální

K nejlepší strukturální tkáni lze přičítat ratin. Má reliéfní vzor, ​​který se získá vzájemným proložením nití oboustranným způsobem.

Jedná se o vysoce kvalitní tkaninu pro svrchní oděvy, která dobře drží teplo a má také několik výhod.

Je dostatečně větruodolný a odolný. Je téměř nepodléhající opotřebení, takže je šíleně trvanlivý.

Materiál jako takový nemá žádné nevýhody. Lze rozlišovat pouze náchylnost ke smáčení, ale to platí pro většinu měkkých pláten.

Jersey

Kdysi byl tento materiál čistou vlnou, ale nyní je vyroben z bavlny, lnu a různých směsí.

Jersey dobře zakrývá, vrásky trochu a je velmi jemný na dotek. Další přínosy jsou zcela závislé na přidaných vláknech. Například, s bavlněným materiálem bude docela hygroskopický, ale viskóza pomůže dosáhnout odolnosti vůči vlhkosti.

Vyberte si kabát z tlusté tkaniny, která je izolována podšívkou. Faktem je, že samotný materiál je prodyšný, což znamená, že je dobře prodyšný.

Kupón

Jedná se o tkaninu se vzorem nebo výšivkou, která se nejčastěji nachází na okrajích. Může být s jinou izolací. Jedním z nejpopulárnějších je vlna.

Takový plášť nejenže vypadá krásně, ale také dobře udržuje teplo. Pokud použijete extra retard, srst bude větruvzdorná.

Říká se, že dýchá a je zcela hygroskopický.

Plstěný

Jedná se o vlněnou tkaninu, která se podobá látce. Je vyrobena z ovčí vlny s krátkými vlasy.

Plstěný materiál dýchá, ale zároveň udržuje teplo při silném větru a nízkých teplotách. Je velmi elastický, proto je poddajný pro různé provedení.

Říká se, že látka může způsobit alergie. Proto ti, kteří trpí touto nemocí, to nebude fungovat. Kromě toho, plstěné plátno snadno mění tvar, když se na něj dostane vlhkost. Nezapomeňte, že potřebuje zvláštní péči a praní při nízkých teplotách, protože materiál snadno sedí.

Rybí kost

Rybinový tisk je nejčastěji zdoben tvídem, rouškou a vlnou. Vzor je získán díky speciálnímu plexu hustých, kontrastních nití.

Tyto materiály jsou ideální pro pozdní podzim nebo začátek zimy. V takovém plášti bude velmi teplý, zejména s podšívkou. Mělo by být řečeno o jejich síle a odolnosti. Taková věc bude trvat déle než jednu sezónu, protože téměř nepodléhá oděru.

Textilní tkanina vypadá velmi stylově a často se používá při šití jiných oděvů. Pláště s tímto potiskem dokonale splňují jednoduché a elegantní věci.

Kašmír

Kašmírové nitě se skládají ze speciální příze. Nejjemnější dolů se vyčeří z vlny horských koz, která se následně promění v přízi. Jedná se o velmi drahou tkaninu, protože materiál je extrahován s velkými obtížemi.

Kašmírový kabát vypadá velmi draho a reprezentativně. Měkká tkanina dokonale chrání před větrem a nízkými teplotami. V této srsti nezmrzne ani v zimě. Cashmere se může pochlubit vynikající odolností proti opotřebení a lehkostí svých výrobků.

Bohužel, po chvíli se mohou tvořit pelety, ale pouze v místech, kde dochází ke stálému tření.

Vigone

Vyrábí se z horských lamy. Tato zvířata patří k mizejícím druhům, takže je velmi obtížné dostat tuto podsadu. Příze je velmi měkká a lehká, což přispívá k nízké hmotnosti výrobku. Téměř nikdy není malován, aby nedošlo ke zbavení materiálu určité struktury. Proto má Vigon nejčastěji oranžovo-pískovou barvu.

Tkanina je velmi hustá, volná a měkká. Může se pochlubit nejvyšší tepelnou izolací. Bohužel, kabát vigoni je považován za jeden z nejdražších, takže si ho každý nemůže dovolit. Kromě toho mínus, možná, nejsou žádné nedostatky.Samozřejmě je nutná zvláštní péče, takže je lepší dát takové luxusní věci do čistírny.

Diagonální

Tkanina je pojmenována díky speciálnímu vzoru - lemu. Externě to vypadá jako úhlopříčka obdélníku. Diagonální příze se nejčastěji skládá z bavlny, ale někdy je doplněna směsí.

Materiál je hygroskopický a také se může pochlubit schopností dobře projít vzduchem. Chrání před chladem kvůli své hustotě, ale nechrání před větrem. Látka nezpůsobuje alergie, ale je také velmi snadno čistitelná. Z minusů je možné si všimnout jednoduchosti tohoto materiálu, ale tuto chybu lze napravit dobrým zbarvením.

Moleskine

Hladký materiál se skládá z bavlny s přídavkem velmi hustého tkaní saténu. V překladu je "moleskin" kůže molu. Opravdu jí připomíná a vypadá leštěně.

Moleskine má velmi vysokou odolnost proti opotřebení a trvanlivost. Díky přírodním surovinám je tkanina hypoalergenní a dobře prodyšná. Prachotěsný a velmi snadno se čistí.

Stojí za to říct, že se jedná o cenově dostupný a cenově dostupný materiál. Vzhledem k tuhosti a hladkosti nití je však zcela volně tekoucí. Kožich je považován za nejčastější moleskinský styl.

Gabardine

Gabardine se může pochlubit keprovou vazbou. Reliéfní materiál může sestávat ze zcela odlišných vláken. Často přidávám do vlny bavlnu, viskózu a dokonce i hedvábí. Přirozený gabardine vypadá matně a s přídavkem syntetických látek začne svítit.

Je odolný a extrémně odolný. Srst z ní dokonale drží tvar a je také dokonale přehozená. S ním můžete dosáhnout jakéhokoliv designu. Gabardine je prodyšná tkanina, která po dlouhou dobu nezaschne.

Svrchní oděv z tohoto materiálu však není příliš teplý a není vhodný na zimu. Další mínus lze připsat tekutosti a snadné deformaci ostrých předmětů.

Faux semiš

To se liší od přírodní tkaniny v množství výhod. Vyrábí se dělením umělých přízí na jemná vlákna. Externě, to je téměř stejné jako přírodní semiš, který přitahuje mnoho.

Tkanina není natažena a nevypouští se a má také vysokou odolnost proti opotřebení. Speciální teflonový povlak umožňuje odpuzovat nečistoty a vlhkost z povrchu. Suede neváhá a může se pochlubit neuvěřitelnou měkkostí. Je třeba říci, že na rozdíl od současného plátna na něm nejsou žádné škrábance.

Na tmavém kabátu budou velmi patrné různé skvrny prachu, takže je lepší dát přednost světelným modelům.

Který z nich je lepší

Všechny tkaniny mají určité výhody, které jsou zajímavé svým vlastním způsobem. Nicméně, z rozmanitosti ještě lze identifikovat několik vůdců.

Prvním místem je kašmír. Tento jemný materiál vypadá neuvěřitelně reprezentativně a je ideální pro šití povlaků. Stojí za to říct, že má mnoho výhod. Jedním z nejdůležitějších je dobrá tepelná izolace, odolnost proti větru a trvanlivost.

Na druhém místě můžete dát druh vlněné tkaniny - tvíd. To má téměř všechny vlastnosti, které kašmír se může pochlubit. Tvíd však vypadá levněji, ale ne méně originálně.

A třetí místo jde do pláštěnky. Tkanina může vypadat velmi jednoduše, ale její vynikající vlastnosti nelze ignorovat. To nejlépe chrání před chladem, samozřejmě, pokud je izolace. A také šetří před větrem, deštěm a nejnepříjemnějšími povětrnostními podmínkami. Lesklý materiál se snadno čistí od nečistot, které lze označit za jednu z hlavních výhod.

V každém případě můžete studovat všechny druhy sami a případně vyvodit další závěry týkající se vůdců. Koneckonců, pro někoho jsou důležitá pouze externí data a pro někoho pouze vlastnosti.

Recenze

Popisy samozřejmě nesou spoustu rozumných informací, ale nestačí. Upřímná zpětná vazba od lidí může pomoci uzavřít ty, kteří stále pochybují o své volbě.

Většina komentářů dává přednost vlně.Doporučuje se však brát materiál, který je kombinován s jinými nitěmi. Tvrdí se, že přírodní vlna je rychle pokryta peletami.

Druhá polovina je kašmírová chvála. Někteří komentátoři se domnívají, že je měkčí a teplejší, ale mnozí jsou zmateni cenou.

Zbývající tkáně jsou přítomny ve sporu, ale jasné vůdce jsou dva materiály.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky