Oblečení pro lyžování

Oblečení pro lyžování

Lyžování je považováno za nejoblíbenější formu zimní rekreace, která vám nejen umožní aktivně relaxovat na čerstvém vzduchu, ale také vás nabije pozitivní náladou. Jít do zimního střediska je třeba se obávat předem o získání tak důležité vlastnosti jako lyžařský oblek. Tento typ oblečení je také ideální pro sáňkování a bruslení. V poslední době je oblečení pro lyžování prezentováno v obrovském rozsahu, takže pro milovníky zimních procházek nebude těžké najít veškeré potřebné příslušenství.

Při výběru oblečení pro lyžaře je třeba mít na paměti, že oblek by měl mít nejen krásný vzhled, ale také spolehlivě chránit sportovce před zimou, být pohodlný pro praxi a neomezovat pohyb. Proto byste měli vždy nakupovat kvalitní oblečení. Moderní modely kostýmů jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, které odvádějí výpar a zadržují teplo.

Oblečení sada

Chcete-li dlouhou procházku na čerstvém vzduchu přinést maximální potěšení, musíte si vybrat správné oblečení. Pro začátečníky v lyžování by správnou volbou byl kvalitní oblek pro ty, kteří mají nějaké zkušenosti s profesionálním oblečením. V prvním i druhém případě by sportovní oblečení mělo být vyrobeno ze speciálních materiálů, díky čemuž sportovec nezmokne ani nezmrzne.

Každý lyžařský oblek se skládá ze tří hlavních vrstev, které chrání tělo před vlhkostí a zadržují teplo při různých teplotách vzduchu.

Jako první vrstva se používá speciální termoprádlo, které těsně přiléhá k tělu. Takové prádlo je šito z určitého typu syntetických nebo polyesterových materiálů. Kromě toho, v mnoha modelech kostýmů ve výrobě s použitím kombinace syntetiky s vlnou. Kvalitní termoprádlo má minimum švů, je dobře přiléhající k tělu.

Druhá vrstva lyžařského obleku je prezentována ve formě izolace. Pro výrobu izolace byly použity různé materiály. To může být buď chmýří nebo sintepon. Současně se dobře udržuje teplo, ale rychle klesá. Pokud jde o polstrovaný polyester, udržuje teplo horší a po každém praní ztrácí svůj původní vzhled. Proto je nejideálnějším materiálem fleece.

Třetí vrstvou lyžařského oblečení je přímo kalhoty, bunda nebo kombinézy, která se vyznačuje odolností proti vodě. Kromě toho složení profesionálních obleků zahrnuje speciální membránovou vrstvu. Je lepší si vybrat kalhoty a bundu, protože kombinéza pro běžecké lyžování omezuje pohyb.

Jak si vybrat

Výběr lyžařského vybavení je třeba brát vážně, protože pohodlí a zdraví sportovce přímo závisí na tomto sportovním vybavení. Lyžařské kombinézy se používají ve speciálních podmínkách, takže byste měli dávat přednost výhradně vysoce kvalitním výrobkům.

Základním prvkem v oděvu lyžařů je oblek nebo kombinéza, složená ze speciální bundy a kalhot. Hlavním účelem oblečení pro lyžování je ochrana před chladem, větrem a vlhkostí. Při výběru obleku je proto nutné věnovat zvláštní pozornost jeho lehkosti, pohodlí a odolnosti proti vodě. Všechny švy na oděvu by měly být nahrané. Pokud jde o kapsy, jejich přítomnost je také důležitá, musíte si vybrat obleky s kapsami na zip.

Lyžařské rukavice jsou považovány za stejně důležité příslušenství v lyžařské soupravě, protože ruce patří mezi nejzranitelnější části těla. Pro krátké procházky v mrazu, rukavice na netkané oděvy budou moci přijít, ale rychle se navlhčí, pokud sníh vstoupí.Proto byste měli koupit rukavice z odolnějších a vodotěsných materiálů. V tomto případě by výrobky měly být pohodlné, ne těsné prsty. Doporučuje se kupovat vysoké rukavice, chrání před sněhem a větrem.

Je také důležité vybrat si ten správný klobouk pro váš lyžařský oblek. V současné době je většina modelů vyrobena z moderních syntetických materiálů a rouna. Zkušenější atleti dávají přednost nošení originálních kukel, které mají očka a zcela pokrývají obličej.

Kromě lyžařského oblečení budete potřebovat fleecovou mikinu. Dokonale zadržuje teplo, nezachycuje vlhkost. Zpravidla jsou mikiny zdobeny pohodlnými kapsami. V lyžařském oblečení si zaslouží zvláštní pozornost termální prádlo. Je vyroben z takových přírodních materiálů, jako je bavlna, stejně jako vysoce kvalitní syntetické materiály. Termoprádlo pevně zapadá do těla a zajišťuje termoregulaci.

Značka pro lyžaře

Dnes je Sportful považován za nejznámějšího výrobce lyžařského oblečení. V moderních sbírkách této značky se nacházejí dámské i pánské dětské oblečení. Sportovní je především kvalitní, spolehlivá ochrana před větrem a vlhkostí. Díky inovativnímu vývoji při výrobě lyžařských obleků používá značka pouze přírodní materiály.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky