Běžecké oblečení v zimě

Běžecké oblečení v zimě

Pro velmi skutečné sportovce a jen běžce není chladné počasí překážkou pro trénink. I když prší nebo sněží venku, nebo tam je silná mráz, nebude to pro závodníka překážkou, protože je velmi důležité, aby nedošlo ke ztrátě tvaru kvůli nedostatku tréninku. Ale mnoho sportovců neradi chodí na běh v zimní sezóně, protože se bojí chytit chlad a onemocní. Ale odborníci se domnívají, že zimní běhy jsou velmi užitečné pro tělo každého sportovce, navíc v takovém cvičení energie je spotřebována ve velkém množství než v létě, a to i ve srovnání s nejžhavější počasí. Proto byste se neměli vzdát běhu v zimě, a pokud se bojíte chytat chlad, je to zbytečné, protože správné a správné sportovní oblečení pro běh v zimě vám pomůže vyhnout se.

Co nosit?

Správná příprava na zimní výcvik je velmi důležitá a jednou z jeho součástí je nejlepší sportovní vybavení. Při volbě obleku pro zimní sporty je důležité, aby všechny vaše končetiny byly teplé, trup a hlava by měly být zahřívány co nejlépe. Ale hlavní věc není přehánět, protože pokud si dáte příliš mnoho oblečení, budete se cítit téměř nehybní a trénink v této formě vám přinese více nepříjemností než výsledků. Ale velmi volné oblečení není také stojí za vyzvednutí na běhání.

Dalším důležitým prvkem sportovního zimního oblečení je obuv. Vzhledem k tomu, zimní cvičení hlavně poskytují kardio, je třeba mít na paměti, že její nohy pracují ze všeho nejvíce, zejména takové části jako nohy. Předpokládá se, že alfa a omega jakéhokoliv tréninku v zimní sezóně - to je správná volba sportovní obuvi.

Jak si vybrat boty?

První věc, kterou musíte věnovat pozornost při výběru boty na zimní sporty, je její podrážka. Měl by být elastický a měkký a neměl by bránit pohybu, ale zároveň by měl být poněkud hustý, aby nohy nezmrzly. Důležitým bodem při nákupu takových bot je přítomnost běhounu na něm nebo jinými slovy objemný reliéf na podešvi, který umožňuje větší přilnavost k zamrzlé zemi, která může být také velmi kluzká. Tento prvek boty vám dodá rychlost a ochrání vás před pádem při běhu.

Je důležité, aby boty byly opravdu zimní, to znamená, že byly izolovány. Je vhodnější, aby izolace uvnitř obuvi nebo tenisek byla vyrobena z přírodních materiálů, protože nohu dobře ohřívá a zároveň umožňuje její dech. Umělá izolace pro sportovní obuv je však přípustná, má pouze nižší kvalitu a neumožňuje dýchat nohu, ale moderní výrobci vyrobili mnoho oteplovacích nepřirozených materiálů, které jsou schopny poskytnout pohodlí nohou během zimního tréninku. Nejlepší je dát přednost botám s odnímatelnými stélkami, které by mohly být v případě potřeby snadno nahrazeny jinými. Výška tenisek a bot pro zimní sporty by měla být větší než u standardních letních tenisek, je lepší si vybrat boty s vyšším pozadím a jazykem.

Ponožky

Sportovci a trenéři se důrazně doporučuje, aby nosili vlněné ponožky pro jogging, protože jejich nohy budou příliš horké a to může způsobit nadměrné pocení. Nejlepší je zvolit ponožky, které se skládají z poloviny syntetických a poloviny přírodních materiálů, dobře prodyšné a vlhké. Vynikající možností pro běh budou bezšvové ponožky, protože jsou během aktivních pohybů co nejpohodlnější.Pokud je teplota vzduchu nad patnácti stupni, stačí jeden pár ponožek, aby se vaše nohy udržely v mrazu, ale pokud teplota klesne pod tuto značku, je lepší nosit dva páry. Někteří výrobci vyrábějí termální ponožky pro běh, které se vyznačují termolitovým těsněním v patě a prsty na nohou, navíc na nohou takových ponožek existují speciální žebrovaná vyboulení, která neumožňují sklouznutí nohy do bot.

Svrchní oděvy

Vrchní oblečení pro zimní běh je nejdůležitějším ochranným prvkem. Nejoblíbenější svrchní oděvy mezi sportovci jsou bundy a dvoudílné tepláky s vodotěsnými vlastnostmi, stejně jako vodotěsné vesty. Oblečení pro takový sport je vyrobeno z materiálů, které mají schopnost nedovolit déšť, sníh a jiné sedimenty, nejčastěji membrány. Kromě toho bychom neměli dovolit, aby běžecké oblečení bylo větrné, takže je důležité koupit si venkovní oblečení pro běhání, které by bylo odolné proti větru a zároveň by bylo schopno odstranit přebytečné teplo a vlhkost.

Chcete-li se cítit pohodlně při běhu v zimě, je nejlepší si vybrat kvalitní oblečení a dokonce i značkové oblečení, protože nejznámější značky, které vyrábějí zimní oblečení pro sport, neztrácejí na reklamě spoustu peněz. Udržují svou značku na nejvyšší úrovni kvality, aby neztratili popularitu a využívali stále více nových technologií při výrobě těchto oděvů. A teď ne všichni výrobci vyrábějí svrchní oděv z přírodních materiálů, protože takové látky nemohou mít všechny potřebné ochranné vlastnosti, i když dobře fungují.

Mikiny, roláky, mikiny

Pod teplou sportovní bundou a vestou pro běh, je nejlepší nosit rolák, teplou mikinu nebo bundu, ale je povinné, aby to bylo s dlouhým rukávem, protože je důležité, aby všechny části těla byly zavřené. Nejvhodnější je preferovat takové oblečení vyrobené z materiálů, které by nenarušovaly normální výměnu vzduchu a přenos tepla. Tkanina by měla tělu umožnit dýchat. Jedním z nejvhodnějších materiálů v tomto případě bude polyester.

Při výběru oblečení je důležité chránit nejen trupy, ale také boky s tříslem, aby nedošlo k ochlazení důležitých orgánů. V tomto případě někteří sportovci nosí dokonce pár párů kalhot, například punčochové kalhoty z přírodních materiálů a na vrchu sportovních kalhot.

Je-li teplota vzduchu na ulici nižší než patnáct stupňů Celsia, je lepší zvolit si dámské i pánské sportovní oblečení s membránou. Takové velké množství oblečení: mohou to být speciální sportovní košile, mikiny nebo mikiny.

Vynikající variantou těla je termoprádlo, které dokonale udrží teplo a ochrání vás před chladem.

Nebojte se nasadit pár párů kalhot nebo triček, pokud se budete cítit pohodlně a v teple a ledový vzduch se nestane překážkou vašeho tréninku.

Předpokládá se, že nejlepší možností je zařízení sestávající ze tří vrstev. První vrstva, která je nejblíže k tělu, by měla být zametací a spíše pružná. Nejčastěji jsou tyto funkce prováděny tepelným prádlem nebo speciálním nositelným oblečením s elastanem. Druhá vrstva oblečení pro jogging by měla vykonávat svou hlavní funkci - zadržování tepla, takové oblečení by mělo chránit tělo před podchlazení a odstranit přebytečnou vlhkost do třetí vrstvy jídla. Poslední vrstva plní hlavní funkci - ochrannou, to znamená, že musí být bez větru a vodoodpudivá, aby se zabránilo pronikání větru a srážek venku.

Pokrývky hlavy a příslušenství

Vzhledem k tomu, že v zimním počasí, zpravidla velmi silný vítr, musíte spolehlivě chránit svou pokožku před podchlazení, takže výrobci přišli s nejlepší ochrannou pokrývku hlavy pro sport - kuklu. To je něco mezi maskou a kloboukem.Úplně jí pohřbí obličej a ponechá jen oči a ústa otevřená. Tento klobouk je účinnou ochranou proti chladnému počasí a dešti.

Nejoblíbenější pokrývky hlavy pro zimní běh je klobouk. Nejlepší je pro sport v chladném období koupit klobouk, izolovaný fleecem nebo obvyklým teplým pleteným kloboukem. Izolovaná baseballová čepice je vynikající volbou pro muže i ženy, má na zadní straně a na bocích ochrannou vrstvu, která umožňuje, aby uši a krk zůstaly teplé.

Mnozí sportovci dostávají sportovní brýle, zejména pro lyžování, protože chrání běžce před sněhem, který k němu letí, což značně ztěžuje viditelnost.

Důležitým prvkem oblečení pro běhání v zimě je teplý šátek. Musí bezpečně zavřít krk, aby ochránil hrdlo před chladem a zabránil nachlazení.

Rukavice

V tomto případě můžete dát přednost pletené vlněné rukavice nebo rukavice, které jsou mnohem horší než pletené rukavice. Nejteplejším materiálem je ovčí vlna, takové boty budou moci dlouho chránit ruce před chladem. Pokud během tréninku není zima, můžete si vyzvednout specializované high-tech rukavice pro sebe, ale pro chladnější počasí je lepší dávat přednost rukavicím, protože prsty nejsou oddělené, což umožňuje udržet v nich teplo déle.

Módní značky

Nike

Tato sportovní značka vyrábí mnoho řad zimních sportů, takže z těchto sbírek můžete snadno vyzvednout sportovní vybavení pro běh.

Tepelné kalhoty Nike jsou vyrobeny ze speciálního materiálu se suchou technologií, která má dobré vlastnosti pro absorpci vlhkosti. Kromě toho jsou všechny švy na tomto výrobku ploché a netřete kůži. Tyto kalhoty jsou vybaveny speciálními vložkami - síťovinou, která umožňuje větrání.

Rolák Nike Hyperwarm - dvouvrstvý rolák, který dokonale odstraňuje vlhkost a poskytuje potřebný vzduch, ale udržuje teplo. Tento oděv má také pohodlné ploché švy. Tento rolák je velmi pohodlný a elastický a skládá se především z polyesteru.

Bunda Nike Vapor, jejímž hlavním znakem je přítomnost kapuce, kterou lze snadno vyjmout a vysokou sponu, která dosahuje přibližně spodního rtu. Perfektně chrání před silnými srážkami a je vybaven pružnými manžetami pro větší pohodlí. Pro zajištění bezpečnosti při běhu je navíc bunda vybavena reflektory.

Tenisky Fitness lite trenér. Jejich hlavní výhodou jsou objemové běhouny na podešvi, které zajišťují dobrou přilnavost k ledovému povrchu a dalším povrchům. Díky tomu se rychlost jízdy výrazně zvýší.

Asics

Asics je známá značka, která vyrábí zimní oblečení pro sport. Jedním z nejznámějších prvků oblečení této značky jsou sportovní zimní běžecká obuv Gel-Fuji setsu. Tento model tenisek je pojmenován po populárním SUV a vyznačuje se tím, že na podešvi je dvanáct hrotů, které poskytují dobrou přilnavost i na kluzkém povrchu.

Dalším známým prvkem oblečení značky Asics jsou kalhoty Kint Pant, které jsou nejen vysoce funkční a pohodlné, ale také velmi módní součástí sportovního vybavení, protože perfektně zapadají na postavu a překonávají všechny její přednosti.

Kromě toho mají vynikající vlhkost a ochranné vlastnosti. Tento model se skládá z polyesteru s přídavkem elastanu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky