Odrůdy pracovních obleků

Odrůdy pracovních obleků

Vlastnosti

Pracovní oblek by měl poskytovat co nejpohodlnější práci osoby v různých oblastech výroby, být co nejfunkční a nebránit pohybu. Pokud jsou v podniku škodlivé faktory, takové oblečení by mělo zabránit jejich účinkům na tělo. Pracovní obleky z několika odrůd by měly účinně chránit před mechanickým poškozením, jiskrami, prachem, rozstřikem kovu, štěpkami. Při práci venku v chladném počasí by měly mít vysoký tepelně izolační výkon, zabránit pronikání vlhkosti a za určitých podmínek mít jasné barvy a reflexní prvky.

Pracovní oděvy různých výrobců však mají jedinečné vlastnosti. Například kostýmy svářeče, strážce nebo prodavače, bez ohledu na značku, jsou obvykle podobné a profese majitele může být určena vzhledem k vybavení. Totéž platí pro uniformu silničního pracovníka, stavitele, šoféra, elektrikáře a dalších specialit.

Hlavní požadavky kladené na tento typ oblečení jsou: \ t

 • ochrana proti výrobním faktorům;
 • kvalitní materiály používané pro výrobu;
 • neomezené pohyby a praktičnost;
 • volný řez;
 • standardní design, charakteristický pro danou profesi.

V naší zemi existuje standardizace pracovních oděvů. Tyto výrobky musí být vyráběny v souladu s GOST 27575-87. Mohou existovat mírné odchylky od absolutního sjednocení, například aplikace loga společnosti.

Odrůdy

Stojí za to zvážit několik praktických a kvalitních značek, které jsou oblíbené ve výrobě.

 • Společnost Mont Blanc se specializuje na výrobu ochranných, zdravotnických, signálních oděvů pro letní a zimní sezónu. Hlavní strategií výrobce je vydávání spolehlivých a kvalitních pracovních obleků s využitím speciálních technologií v souladu s normami GOST. Zimní vybavení Apartmá s velkou kapotou a vnitřní izolací umožňuje pracovat venku v drsných povětrnostních podmínkách, chrání před větrem a vlhkostí. Model je tmavě modrý se stříbrnými reflexními pruhy. Kostýmy Hunter také představují hřejivou verzi s kapucí na umělých kožešinách a kamuflážních barvách. Odrůda Mont Blanc je velmi podobná Luxu, pouze s kapucí.
 • Pracovní oblečení značky Favorite liší se v kvalitním zboží z bavlněné tkaniny s přídavkem polymerů odolných proti vlhkosti, umělé izolace. Zimní oblek Favorit Mega má zářivě červené a modré zbarvení, je dodáván s holofiber izolací a semi-puzzle. Práce v zimě v ní bude co nejpohodlnější. Model Vlajková loď se zkrácenou bundou a kalhotami je určena pro technické a technické pracovníky v podnicích. Má pohodlné zipy. Jedná se o letní, ne zahřátou verzi, která je zcela vhodná pro prostory, chrání před všemi druhy škodlivých výrobních faktorů. Světle šedá sada Favorite Suite s pláštěm a semi-overaly je vyrobena z kvalitní tkaniny Rodos-Tomboy. Bunda je upevněna skrytým zipem. Toto je také letní verze.
 • Firma "Sirius" zabývající se vydáváním různých možností pro průmyslové práce a stavebnictví, rybolov, myslivost a cestovní ruch, rezortní služby. Mezi nimi můžeme vyzdvihnout oblek se zimní bundou a semi-overaly Berkut. Je modrá s černými pruhy, vyrobena z nepromokavého materiálu s tlustou izolací.Sada obsahuje 4 oděvy.
 • Letní uniforma pro ženy Golden Eagle Popelka má světle modrou barvu. Bunda je protáhlá, opatřena knoflíky a kalhotami s bočními sponami.
 • Model pracovního oblečení Damašek Je to sada bavlněných kalhot a zelené bundy se žlutým topem. Vybaven hrudní kapsou s klopou, vyztužením kolen a loktů.
 • Kostýmní legie je komfortní volitelná zimní uniforma. Skládá se z tlustých kalhot na popruzích a bundy s umělým kožešinovým límcem, opatřeným další kapsou pro rádio. Má tmavě modrou barvu.
 • Model Viking Workwear vytvořen speciálně pro lov, rybolov a cestovní ruch v drsných podmínkách Dálného severu. Maskovací barvy, nastavitelná odnímatelná kapuce, větruodolný pás, zvýšená tepelná ochrana činí tento oděv nepostradatelným v agresivním prostředí.

Tkaniny

Pro výrobu většiny modelů pracovních oděvů používajících standardní sadu tkanin. Nejběžnější jsou:

 • Greta
 • Twill.
 • Diagonální
 • Hadřík.

Látková greta z polyesteru a bavlny. Je schopen dobře zadržet vlhkost, je odolný vůči mechanickému poškození, při stricku se nesníží a zachovává si barvu. Různé barvy tohoto materiálu se používají k vytvoření kalhot, bund, semi-overaly pro letní pracovní oděvy a práce v areálu.

100% bavlna Keprová tkanina velmi příjemný a šetrný k životnímu prostředí. Dokonale chrání před hoblinkami nebo jiskrami, proto je vhodný pro obleky svářečů, soustružníků a kovářů. Používá se v jiných průmyslových odvětvích. Díky bavlně po umytí se trochu posadí, což je třeba vzít v úvahu při výběru velikosti obleku.

Materiál Diagonální také se skládá z bavlny bez dalších složek. Tkanina se nazývá tak, protože se skládá z diagonálních řezů, které jsou umístěny pod úhlem 45 stupňů k okrajům. Může být používán v podnicích se škodlivými výrobními faktory, s vysokými teplotami, otevřeným ohněm, vlhkostí, mechanickými fragmenty.

Hadřík je tkanina z vlněné nebo vlněné směsi. Tento materiál se používá pro šití oděvů s kyselými ochrannými vlastnostmi. V kombinaci s ohnivzdornou vrstvou lze látku použít v hutních a chemických závodech, kde je nutná ochrana před vysokými teplotami.

Jak si vybrat

Výběr pracovních oděvů závisí na následujících kritériích:

 • lidská činnost;
 • sezóna - zima nebo léto;
 • vnější pracovní podmínky;

 • přítomnost škodlivých a nebezpečných faktorů na pracovišti;
 • Další požadavky: signální reflektory, kapsy, tepelná, vlhkostní a elektrická izolace, ochrana před chemikáliemi.
Před nákupem byste měli vyzkoušet na obleku a zkontrolovat, jak pohodlně sedí na těle, ať už je povolen volný pohyb, zatáčky, zatáčky, pohodlná chůze. Je třeba mít na paměti, že při mytí mnoha variant letních uniforem dochází ke zmenšení, takže tyto výrobky musí být zakoupeny s určitou rezervou. V nepoužité formě by neměly být 100% přiléhající k tělu, ale měly by být mírně volné.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat místům švů, spojovacích prostředků, rukávů, kapes. U kloubů by úlomky oděvu měly být úhledně spojeny, neměly by obsahovat vlákna vyčnívající ven. Pracovní obleky by měly být zakoupeny tak, aby nejenže vypadaly elegantně, ale také poskytovaly pohodlí určité práce po celou dobu používání.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky