Oblečení: historie a moderní analogie

Oblečení: historie a moderní analogie

Oblečení kabát je luxusní večerní záchod pro muže. V některých případech se jedná o povinnou formu oděvu, například při vystoupeních v tanečním sále. Ale nemůžete ho nosit, když chcete, ale až po 19:00. Ve skutečnosti, můžete říct o tailcoat mnoho dalších zajímavých věcí.

Co je a jak vypadá

Oděv představuje večerní toaletu, která je nasazena zejména při slavnostních příležitostech nebo na speciálních akcích. Skládá se z bundy neobvyklého střihu: krátké vpředu as dlouhými patry vzadu. Kalhoty také nejsou tak jednoduché. Jsou zdobeny saténovými pruhy.

Trochu historie

Oděv vděčí za svůj vzhled důstojníkům, kteří v sedle chtěli zůstat inteligentní a zároveň se necítili omezeni ve svých pohybech. Oblečení bylo součástí uniformy. Krátká přední bunda nebyla omezena pohyby a dlouhé klopy vzadu dávaly kostýmní eleganci.

Taková uniforma se objevila v polovině 18. století. Byla určena výhradně pro armádu a neměla nic společného s oblekem na přehlídku. Ale protože v té době k důstojníkům patřili pouze muži vyšší třídy, jejich uniformy přispěly k zavedení kabátu jako elegantní pánské toalety. Když se v ní objevili na plesech a jiných slavnostních recepcích, zavedli důstojníci módní oděv.

Po nějaké době se kabát pokusil „vylepšit“ a ozdobit, pro které byl vynalezen obrovský límec a stejné klopy. Kravata, která zakrývala bradu, se také stala působivou. No, límec dosáhl tváří. Ale móda pro tuto podivnou podobu rychle přešla a ocasní kabáty se vrátily do svého původního vzhledu.

V průběhu 19. století došlo k částečné změně některých detailů kabátu. Tam byla možnost pro jízdu, který byl rozlišován širokými ocasy. V některých modelech zcela zakryli žaludek a měli šikmý tvar. Límec byl velmi vysoký, klopy byly velké. Postupně se měnily až do úplného přilehnutí.

Plášť klopě se změnil na krátký, pak dlouhý. Krejčí experimentovali s rukávy, pak je zúžili na maximum a pak je rozšířili.

Charakteristické rysy a výhody

Mimochodem, personál na akcích může být také oblečen v plášti. Ale nebojte se, že budete zmateni. Osoba, která rozumí módě, ví, že černé vesty se používají pro personál místo bílých bílých a motýlek.

Šaty Coats pro různé akce se liší. Takže kostým pro společenský tanec má jiný střih. A ten, který se používá v závodech na jezdeckém závodě, se liší ve tvaru jak ze slavnostního, tak ze společenského sálu. Je navržen tak, aby byl jezdec co nejpohodlnější.

Smoking a smoking: rozdíly

Ocasy i smokingy patří k slavnostním kostýmům. Ocas se však nosí výhradně na oficiálních akcích. O skutečnosti, že musíte přijít do pláště, než některá setkání varují odděleně. Tuxedo může být nasazen na neformální oslavu.

Je snadné odhadnout ocasní kabát dlouhými klopami bundy vzadu. Je šitá z černého krepu, používá lesklé hedvábí pro klopy. Stejné klopy mohou být na smokingu. Ten nevyžaduje dodržení základních údajů, které jsou povinné pro plášť.

Srst je otevřená, aby ukázala vestu s drahými knoflíky. Ale smoking musí být upevněn na všech knoflících.Barva smokingu může být různá, a dokonce jasný gamma tónů je povolen, zatímco tailcoat může být jen černý.

Módní styly a modely

Dnes se ocasní plášť podrobuje mnoha změnám. Je určena nejen pro muže, ale i pro ženy.

Šaty

Nebudeš nikoho překvapovat takovými šaty jako šaty. Opakuje styl pánské bundy zdobené dlouhými ocasy vzadu, zatímco přední strana zůstává krátká. Přední šatní kabát také vypadá jako sako s klopy, pod kterým lze nosit halenku. Existují modely, ve kterých výřez "bunda" neznamená dodatečné oblečení odspodu.

Dámské šaty lze nosit s bílou košili a motýlek.

Dámské šaty kabát může být samostatný kus oblečení. Pod ním se na podlahu položí dlouhé šaty. Rozzářené verze s objemnými sukněmi, na kterých dlouhé klopy vypadají velmi expresivně, vypadají obzvláště luxusní.

Kabát

Kabátová srst se příliš podobá mužskému klasickému kabátu. Škála takových věcí je bohatá a různorodá: dlouhé klopy nebo lichoběžníkový tvar, klopy, které se na sebe vlní, bohaté obojky. Srst v tomto stylu vypadá luxusně a je ideální jako svrchní oděv pro večerní šaty.

Svatba

Pokud si ženich vybere oblek pro nejslavnější příležitost v životě, neztratí. Podle stupně chic, jeho oblečení nebude přinášet straně nevěsty. Nejčastěji je svatební šaty šité na zakázku. Krejčí by měl být co nejpohodlnější, protože ženich bude muset strávit spoustu hodin ve formálním oblečení.

Chcete-li oblékat vypadal dokonale, je třeba zvážit všechny položky toalety: košile s stand-up límec, dokonale zapadají vestu. Kalhoty by měly být na správné úrovni v kontaktu s botami.

Tunika

Tunika ve formě oděvního kabátu se liší ve všech stejných dlouhých klopách. I když v této verzi oblečení mohou být nejen vpředu, ale i vzadu. Tuniky mohou být jak elegantní oblečení, tak i každodenní, šité z různých tkanin, různých barev a vzorů, včetně pohodlného nošení doma.

Bunda dole

Srst srsti je dnes jedním z nejoblíbenějších modelů. Podlouhlá zadní část řezu může být dokonce nebo rozdělena na klopy. Dlouhé podlahy jsou vítány na přední straně oblečení. V některých provedeních jsou podlahy šité zápachem.

Cardigan

Svetr v podobě šaty kabát je zajímavá výzdoba, která může doplnit svůj obrázek tím, že nosí pravidelné tričko a džíny zespodu. Dlouhé podlahy dresinkového svetru a tenké, těsně přiléhající látky vizuálně prodlouží postavu a učiní z vás štíhlejší. Kardigan může být s límcem, shromážděným vzadu, se štěrbinou na klopách. Vypadá skvěle s kloboukem.

Vesta

Vesta, která je založena na stylu kabátu je velmi originální doplněk k oblečení. Vypadá nádherně na bílé košili a vytváří skutečně slavnostní vzhled, zejména pokud je šitý z vhodného černého materiálu a je doplněn lesklými klopy. Tvar vesty se může lišit, klobouk klobouku je pro něj ideální. Ženy na tomto snímku vypadají obzvláště působivě.

Vesta bez rukávů dále otevírá košili, která se nosí pod ní. Černá na bílé, vypadá to, že je to působivé. Vesta může být nošena jako samostatný oděv. Otevřené paže a ramena dávají ženě svůdný a sexy vzhled.

Bunda

Kabátový kabát lze dnes nalézt z různých tkanin a je navržen pro jakoukoli sezónu, až po možnosti kožených nebo teplých kožešinových modelů.

Mikina

Srst ve formě šaty je pohodlný teplý oděv, který spolehlivě zakryje záda a dolní záda od zimy. Dlouhé podlahy této bundy chrání před větrem. Je hezké nosit doma. To dokonale nahradí svrchní oděvy, zatímco počasí venku není příliš chladno.

Klasika

Klasický kabát by měl striktně dodržovat etiketu a plně odpovídat stanovenému oblečení.Límec by měl dokonale sedět na krku, látce a barvě - přesně podle klasických pravidel. Nošení takového pláště je také nutné určitým způsobem, to znamená, že má zapnutou vestu, rozepnutou bundu, rukavice, které se mají nosit, a tak dále.

Moderní

Moderní kabát přestal být tak přísný jako dříve. Jiné barvy kromě černé jsou povoleny, stejně jako různé verze tkanin.

Pro jízdu

Jezdecký plášť může být mužský i ženský. K němu jsou připevněny speciální legíny z bavlny, které dobře padnou na postavu a nezpůsobují žádné nepříjemnosti při soutěžích a jednoduchou jízdu na koni.

Model pro společenský tanec

Taneční sako má některé rozdíly v řezu. To platí pro rameno a rukáv, takže během tance se neobjeví záhyby v ramenním pletenci. Sklon ramene by měl být snížen. Objímka doslova vlévá do ramene.

Límec je také důležitý. Měl by otevřít krk tak, aby během tance nenarušoval a netíral kůži. Pro tento účel je speciálně šitá. Když si vyberete taneční šaty, všimnete si, že celý řez kostýmu se zdá být trochu zpátky. To je jeho zvláštnost.

Dětské modely

Pro děti samozřejmě neexistují žádné přísné požadavky na dospělé. Jsou povoleny a různé barvy a styly bund a kalhot. Srst pro chlapce může být bílá, černá a šedá. A dokonce kombinovat několik populárních odstínů.

Pro dívky si můžete vybrat šaty nebo vestu s dlouhými klopami, pokud potřebuje vypadat "jako muž."

Obálka šaty pro miminko

Obálka ve formě šatního kabátu pro miminko je velmi originální dárek pro den propuštění z nemocnice. Při chůzi v takovém „obleku“ na ulici vaše dítě nevyhnutelně upoutá milující pohledy kolemjdoucí. Obálka rámu není svrchní oděv, ale obálka vyrobená v černé a bílé nebo modré barvě, s motýly na horní straně obálky a dokonce i tlačítky.

Obálku ve formě šaty lze najít pro dívku. A bude vyrobena ve většině barev duhy. Populární, samozřejmě, je růžová barva a světlé vícebarevné možnosti.

S plnou sukní

Šaty s plnou sukní - možnost pro okouzlující dívky, které chtějí vyčnívat z davu. V této verzi, místo tradičních klop, je shromážděná tkanina, která působí jako sukně.

Barvy

Klasická barva srsti je samozřejmě černá. Pokud ale hovoříme o nejrůznějších moderních možnostech, zejména těch, které jsou určeny pro ženy, najdete zde různé modely. Nebudete nikoho překvapovat zelenou, červenou nebo modrou. Šedé a bílé barvy jsou již dávno povoleny i pro muže v oficiálních ocasech.

Materiály

Velvetový kabát je mimořádně luxusní díky speciálnímu typu tkaniny. Z tohoto materiálu bylo rozhodnuto šít šaty i ve starých časech. V tomto případě bylo povoleno vícebarevné provedení nátěrů - modré, zelené nebo hnědé.

Jak si vybrat

Zvláště opatrně je třeba přistupovat k výběru oblékání. A přestože kabát, navzdory svému slavnostnímu vzhledu, velmi pohodlnou formou oblečení, nemusí být vhodný pro každého. Nevýhodou je, že díky svému ideálnímu řezu zdůrazní všechny nedostatky vaší postavy. Z tohoto důvodu bude jasně viditelný sklon, defekty páteře. Pokud je nemůžete opravit, srst bude muset být opuštěna, ale můžete ji nahradit smokingem.

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud přišijete plášť na zakázku od dobrého mistra. Pak bude schopen skrýt všechny nedostatky své postavy.

Co na sebe

Pod pláštěm se přijímá košile. Košile by měla být pevně škrobená, stojací límec a rohy mírně ohnuté. Motýlek zdobí krk a diskrétní manžetové knoflíčky na košili. Vesta je nosena přes to, vždy se třemi tlačítky. Nezapomeňte, že hedvábná tkanina pro vestu není dobrá volba.

Bunda je zdobena objednávkami, pokud nějaké existují. Pokud nejsou, pak se do náprsní kapsy vloží kapesník.Oblečení kabát zavazuje muže, aby s sebou nesl bílé rukavice a změnil své obvyklé náramkové hodinky na verzi s řetězem.

Pro boty existují zvláštní požadavky. Měly by to být boty z černé lakované kůže a stejné ponožky. Pokud je zima, měli byste nosit černý kabát na ocasní kabát a na bundu přidat bílý šátek a klobouk, který je také černý.

Moderní mladí lidé nosí kabát i s džíny. Samozřejmě, toto je již vzdálený obraz od klasiky. Ale je moderní a moderní.

Stylové obrázky

Muž v pláštěnce je již stylový a neuvěřitelně luxusní. A pokud se k volbě přistupujete velmi opatrně, můžete vytvořit opravdu přesvědčivý obraz.

Vytvořte stylový obraz s šaty kabát není těžké ani pro dívku. Existuje spousta variací a nejslavnější módní domy se k nim často uchylují.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky