Pletené kostýmy pro novorozence

Pletené kostýmy pro novorozence

Pletené obleky jsou často první oblečení pro novorozence narozené v zimě, stejně jako na jaře a na podzim. Chci, aby dávali drobky jen příjemné pocity, aby byly pohodlné a krásné, protože estetická chuť dětí začíná mít tvar od prvních dnů života.

Pletené věci mohou být také užitečné pro letní děti k zahřátí ve večerních hodinách nebo v chladném počasí, což je často případ na začátku nebo na konci sezóny.

Vlastnosti

Některé matky si pletou kostýmy, zaměřují se na své preference, intuitivní představy, investují do tvorby budoucího obleku, všechny své lásky a přání.

Jednou, pletené věci zdobené speciální ozdobou by mohly, podle populární víry, dokonce hrát roli talisman, chránit je před všemi to bylo nevlídné.

Při vlastní pletení je třeba vzít v úvahu následující vlastnosti:

 1. Můžete vázat produkt pomocí pletacích jehel nebo háčku. Ty, které jsou pletené s pletacími jehlicemi, mají hladší tkaninu, a ty, které jsou vytvořeny háčkováním, se často vyznačují vzorovaným, krajkovým úpletem.
 2. Pletené obleky pro novorozence zahrnují 2 až 5 položek. Obvykle se jedná o kalhoty, halenku, botičky a klobouk ve formě čepice, čepice, čepice nebo baret. Kalhoty a halenka mohou snadno nahradit pletenou kombinézu. Také kompletní s halenku místo kalhot je často semi-overaly. Čelenka může být také nahrazena kapucí. Dalším doplňkem jsou obvykle palčáky, obálka nebo pletený spací pytel z kukly, který pomáhá vyhnout se změnám pleny, zejména pokud to neklidné dítě netoleruje.
 3. Produkty pro nejmenší se minimálně liší v závislosti na pohlaví dítěte - pouze v barvě a umístění zipů na blůze nebo kombinéze (knoflíky, knoflíky): chlapec je šitý vpravo, dívky jsou naopak vlevo.
 4. Při výrobě pletených obleků pro novorozence se obvykle používají světlé barvy a tlumené pastelové odstíny, protože jasné, bohaté gama může dítě dráždit. To také usnadňuje mytí, eliminuje potřebu odděleně umýt lehké a tmavé věci.

Matky, které neradi pletou nebo nevědí, nebo věří ve znamení, že není dobré být pletením při čekání na dítě, raději nakupují hotové pletené předměty, protože volba je nyní bohatá: pro každý vkus a rozpočet.

Jak si vybrat

Správné kostýmy pro ty nejmenší:

 • vyšilaby nedocházelo k odření a podráždění pokožky, aby nezpůsobovaly nepohodlí pro děti;
 • vyrobeny z vhodných typů příze pro jemnou pokožku;
 • musí být vyrobeny z příze vhodné pro sezónu: v zimě jsou příze s přírodní vlnou vhodnější a pro léto bavlněné nebo lněné prádlo;
 • dodáván s velkým počtem upevňovacích prvků, což usnadňuje oblékání dítěte, dělá to méně nepříjemné pro dítě: uzávěry kolem přední části kombinézy nebo blůzy eliminovat potřebu dát věci přes hlavu, a ty, které jsou v dolní části mezi nohama kombinézy nebo semi-kombinézy pomáhají vyhnout se snaží sklouznout nohy dítěte do nohou ;
 • upevňovací prvky by měly být umístěny pouze vpředu: většinu času novorozenci tráví na zádech, takže spony mu přinesou nepohodlí.

Barvy

V naší době je móda zcela demokratická a často odmítá tradiční dělení barev na ženský, mužský a neutrální. Ale při výběru oblečení pro novorozence z hlediska barev je lepší být konzervativní.

Tak, pro dívky sady pastelových tónů - růžové, korálové, oranžové, fialové květy ze všeho nejvíce přístup.

Pro chlapce jsou nejlepší světle modré, zelené, fialové tóny.

Bílá, žlutá, šedá, béžová - univerzální barvy.

Pletené kostýmy pro novorozence mají téměř vždy jiný barevný lem, zdobený ornamenty.

Materiály

Příze pro pletení dětských výrobků může být odlišná.

Přírodní materiály

To jsou ty, které jsou nejlépe vnímány dětskou pokožkou, protože jí umožňují dýchat, které jsou velmi hygroskopické:

 • Vlna: ohřívá to nejlepší. Nejlepší je merino: to je nejjemnější ze všech druhů ovčí vlny a velmi teplé. Mínus: některé dětské vlny mohou způsobit alergie, náchylné ke smršťování.
 • Bavlna: vytvářet produkty pro mimosezónní nebo letní období, dobře se ohřívá, odolné proti opotřebení, hypoalergenní.
 • Len: udržuje teplo horší než bavlna, drsnější než je méně elastická, zmačkaná, ale více hygroskopická. Je vhodnější pro letní produkty, protože se předpokládá, že v teple dodává chlad. Také lněné vlákno je hypoalergenní a odolné proti smrštění - lze ho prát i v horké vodě.
 • Hedvábí: měkčí než len a bavlna, hřeje lépe, hypoalergenně. Výrobky z ní se téměř neuvolní a nedrží se.

Umělé materiály.

 • AkrylK dispozici je speciální akrylát určený pro pletení výrobků pro nejmenší. Je hypoalergenní, měkká a elastická, dokonale vnímaná dětskou pokožkou.
 • Mikrovlákno: dobře zahřátý, velmi hygroskopický, prodyšný, ale obtížně se udržuje: netoleruje vysoké teploty. Po chvíli ponožky ztrácejí své příznivé vlastnosti a mohou dokonce způsobit alergie.
 • ViskózaUmělé vlákno přírodního původu - vyrobené z dřevní buničiny. To je podobné ve vlastnostech k bavlně, ale více hygroskopický a méně trvanlivý.
 • Plyšová: polyester s načechranými přízemi mimořádné měkkosti, které poskytují nejpříjemnější hmatové vjemy. Díky speciální pletací technice se dosáhne efektu „stříhaného norka“. Dokonce i ty nejrozsáhlejší obleky z ní jsou velmi lehké. Z minusů: vhodné pouze pro teploty od + 5 ° C do + 17 ° C a neprochází vzduchem velmi dobře.

Pletené obleky pro novorozence lze vyrobit z dětského úpletu - pleteniny, vytvořené pomocí speciálního šicího stroje. Vzhledem k tomu, že nitě v pleteninách jsou propleteny zvláštním způsobem, výrobky se dokonale protahují, jsou velmi elastické, nedrží se a dobře se drží.

Nyní se zřídka nachází v prodeji příze, 100% se skládá pouze z jednoho typu přírodního vlákna - vlny nebo bavlny. A to je dobré, protože s přidáním syntetických vláken se mohou vlastnosti příze zlepšit a nevýhody, které mohou mít přírodní materiály.

Akrylát, v kombinaci s vlnou, mu dodává sílu a když je přidán do bavlny, je měkčí, pružnější a snadnější. Polyester snižuje odlupování a mikrovlákna dělá prodyšnější.

Nezapomeňte se podívat na procento typů vláken v přízi: co víc, takové vlastnosti a bude příze vyjádřená.

Některé druhy příze - \ t mohair, angora vlna, polyamid, příze s lurexem a podobně, nejsou vůbec vhodné pro výrobu dětských výrobků.

Módní styly a modely

Modely a styly pletených obleků v naší době mnoho.

Pro zimu jsou vhodné soupravy z nejteplejších typů příze, s klobouky, které pevně pokrývají uši a krk, spací pytle nebo obálky.

Modely pro mimosezóny nebo léto mají obvykle pletenou krajku. Najdete zde výrobky s neobvyklým a velmi zajímavým designem: ve formě vtipných zvířat, pohádkových a kreslených postaviček. Zvláště vtipné kostýmy z plyšu.

Obleky a nápady pro focení

Pletené kostýmy mohou být nejen praktické, ale také vytvořené pro zvláštní příležitosti, například pro focení. Nejčastěji jsou novorozenci během focení fotografováni spí.

Obleky mohou být prezentovány ve formě pletených doplňků: klobouky, koberce, botičky, které pomáhají vytvářet vtipný nebo báječný obraz:

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky