Co dělá balzám jiný než vlasový kondicionér?

Co dělá balzám jiný než vlasový kondicionér?

Balzám a kondicionér - prostředky, které vykonávají určité funkce pro péči o kadeře. Někteří lidé se mylně domnívají, že mezi nimi není žádný zásadní rozdíl a jsou zaměnitelné. Ale to není úplně pravda. Rozdíl mezi oběma výrobky je nejen v názvu, ale také v účelu, složení, ceně. Při výběru kondicionéru a balzámu je důležité pečlivě prostudovat složení, které by mělo obsahovat výživné, přírodní složky. Mají příznivý vliv na strukturu vlasů a vlasové pokožky hlavy, takže vlasy jsou hladké a lesklé.

Vlastnosti

Všechny produkty péče musí obsahovat takové regenerační a výživné složky jako bílkoviny, výtažky rostlinného původu a vitamíny. Prací prostředky ve směsi by neměly být, jako v tomto případě, klimatizační nebo balzámové prostředky, které jsou detergentem. Je důležité si uvědomit, že balzám, oplach, kondicionér není to samé, existuje mezi nimi významný rozdíl.

Balzám má nejvíce léčivých vlastností, protože obsahuje maximální množství užitečných přísad. Vlastnosti tohoto nástroje jsou zaměřeny na obnovu struktury kudrlinek, vyrovnávání jejich povrchu, posilování a ochranu před negativními faktory. Kromě toho má pozitivní vliv na pokožku hlavy, zvlhčuje ji. Tento výrobek je ve svém složení mastnější, takže je ideální pro aplikaci na suché a poškozené vlasy.

Kondicionéry a oplachy jsou podobné. Přispívají k rychlejšímu sušení. Pokud tyto nástroje pravidelně používáte, zřejmě jste si všimli, jak mnohem jednodušší je rozdrtit prameny.

Kondicionéry a kondicionéry jsou používány především v péči o nedráždivé vlasy a náchylné k rychlé kontaminaci. Jsou ideální pro majitele kudrnatých, tenkých vlasů, které jsou často zmatené a elektrifikované.

Co by mělo být ve složení

Kvalitní nástroje stojí hodně peněz. Sjednocují se v tzv. „Profesionálních linkách“ a prodávají se ve specializovaných prodejnách nebo kosmetických salonech. Odborníci však radí, aby reklama nevěřila na sto procent: ale účinný a nákladný zvolený výrobek pro péči o vlasy, nezapomeňte, že ponechává ochranný a výživný film na povrchu po dobu delší než čtyři hodiny. Balzámy a kondicionéry tak šetří vliv vnějších faktorů jen na chvíli.

Následující komponenty pomohou obnovit krásu vlasů:

  • Bílkoviny, kolageny a výtažky rostlinného původu zodpovědný za zvlhčování.
  • Keratin schopný obnovit poškozený povrch vlasů.
  • Organické kyseliny zaměřené na lepení loupaných keratinových šupin na povrchu.
  • Látky jako dimethikon a cyklomethikon, \ t každá srst je obalena ochranným pouzdrem, čímž vzniká další efekt lesklých a zdravých kudrlinek.
  • Panthenol zajišťuje vlhkost a pružnost.

Pokud chcete posílit vlasy zevnitř, v tomto případě bude účinná vyvážená strava, správný životní styl a užívání komplexu vitamin-minerál:

  • Vitamin A - podporuje růst kudrlinek.
  • Vitaminy skupiny B - pozitivně ovlivňují jejich strukturu a růst.
  • Vitamin H - posiluje vlasový folikul a pomáhá zachovat přirozené barvy.
  • Vitamin F - poskytuje lesk a vlhkost.
  • Důležité stopové prvky: jod, zinek, hořčík, vápník a železo - vyživují a chrání.

No, pokud jsou v balzámu a kondicionéru všechny výše uvedené vitamíny.

Rozdíly

Chcete-li si vybrat správné přípravky pro péči o vlasy podle individuálních potřeb, musíte zjistit, co dělá balzám jiný než vlasový kondicionér a máchání. Linku pro péči o kadeře představují následující moderní prostředky: šampon, balzám, kondicionér, vlasová maska ​​a sprej. Jedná se o kompletní seznam nástrojů, které lze použít ke zlepšení stavu kudrlinek, udržet je čisté, dát zdravý a dobře upravený vzhled a zároveň je chránit před agresivními vlivy prostředí.

Restaurování, vyživující, přírodní produkty, které jsou aplikovány na kadeře po šamponování, aby je nasycily užitečnými látkami - balzámy. Jejich hlavním cílem je, aby vlasy byly zdravější, aby jim lesk a sílu. Sekundárními cíli je dát pramenům měkkost, schopnost dosáhnout snadného česání po umytí hlavy, chránit prameny před UV paprsky, vyživovat a hydratovat pokožku hlavy.

Lékaři-trichologové doporučují zvolit nástroj založený na typu vlasů.

Balzámy často obsahují přírodní oleje, minerály, bylinné extrakty, vitamíny a bílkoviny. Po vystavení šamponu mají složky balzámu regenerační účinek na kadeře. Proniknou hluboko do jejich struktury, obnovují vlasy, lepící vločky, které se otevřely před účinky vody, přidávají lesk a sílu, aniž by je vážily. Balzám má také blahodárný vliv na pokožku hlavy a cibuli, zvlhčuje, vyživuje a stimuluje růst vlasů. Existují však prostředky, které je lepší, aby se nevztahovala na kůži, takže je důležité si před použitím přečíst návod.

Balzámy lze rozdělit do několika typů: čistý, balzámový kondicionér, odstín a kondicionér. Tento nástroj je užitečný, má příznivý vliv na vlasovou pokožku a strukturu vlasů. S ním můžete nastavit alkalickou rovnováhu, stimulovat růst, navlhčit a vyživovat kořeny a kadeře nezbytnými prvky.

Balzámový kondicionér - komplexní nástroj. Poskytuje hladké vlasy, omývá agresivní prvky šamponu, vyhlazuje mezery ve struktuře vlasů a také dodává lesk. Produkt kombinuje regenerační a kosmetické funkce.

Balzám na stíny je speciální produkt určený k jemné změně barvy kudrlinek. To jim dodá jemnost a hladkost, ale jeho hlavní funkcí je barvení vlasů na krátkou dobu. Jak dlouho bude pigment trvat, závisí na vlastnostech kudrlinek a frekvenci jejich praní. Barvicí prvky se nanášejí na povrch tyčí, proto se snadno vymývají.

Balzám-kondicionér je těžší než všechny kadeře, takže by se neměly používat často. Má antistatický účinek, vyhlazování a ochranu. Sjednocuje funkce balzámu a kondicionéru. Látka by neměla být aplikována na pokožku hlavy a vlasové kořeny. Kondicionéry na vlasy jsou produkty povrchní péče, na rozdíl od balzámů. Jejich hlavním úkolem je chránit prameny před škodlivými vlivy. Chrání kadeře před účinky šamponu, vody z vodovodu, a pak pokrývají vlasy speciální film, který chrání před dalšími vlivy prostředí. Tento film dodá vlasům větší objem a učiní ho mírně těžším.

Je lepší nepoužít takové přípravky na vlasové kořeny a kůži, protože prameny vizuálně „přilnou“ k hlavě, účes se nezdá objemný. Kondicionéry vyhlazují šupiny při mytí a utěsňují.

Kromě ochranných funkcí má klimatizace také další úkoly: pomáhá kudrům rychleji vysychat, dodává vlasům lesk a má antistatické vlastnosti. Kadeře jsou měkké, plynulé a snadno se rozčesávají. Tyto prostředky jsou rozděleny do linek pro péči o různé typy vlasů. Mohou být rozděleny podle způsobu použití: kondicionér-máchání a kondicionér.Kondicionér se na vlasy mírně zraje a po aplikaci se vymyje.

Express nevyžaduje oplach, je aplikován na suché i mokré kadeře. Dobře vyhlazuje a okamžitě obnovuje prameny. To je vhodný nástroj, který je vhodný pro každodenní použití. Kondicionéry mohou být ve formě spreje, emulze nebo pěny, v závislosti na místě určení.

Jak používat

Při výběru balzámu a kondicionéru by se měl zaměřit na typ vlasů. To znamená, že je žádoucí použít jeden řádek a jeden výrobce. Výjimkou jsou majitelé mastných skalpů a suché kadeře. V takových případech se šampon volí podle typu pokožky a ošetřovacího přípravku - pod typem vlasů. Přípravky se aplikují na vlasy po očištění kudrlinky šamponem.

Některé produkty by měly být aplikovány pouze na prameny (například kondicionér) a balzámy na vlasy a pokožku hlavy.

Balzámy se aplikují od kořenů ke koncům a kondicionéry, naopak, od konců k hlavě. Informace o tom, jak správně používat nejnovější nástroj - viz níže uvedený průvodce.

Je také lepší vyhnout se produktům „2 v 1“, jako je například „kondicionér šamponů“ - nedávají účinek uzdravení. Takové výrobky pro péči o kadeře nejsou určeny pro každodenní použití, s výjimkou klimatizačních zařízení, která se aplikují na suché vlasy. Výživné balzámy a výplachy s častým používáním mohou přetížit kudrlinky, takže vypadají neupravené. Pokud tyto nástroje pravidelně používáte, ale bez fanatismu, budou vlasy krásné a zdravé.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky