Inspekční boty nebo slavné brogues

Inspekční boty nebo slavné brogues

Vlastnosti a výhody modelu Brogue

Příběh nyní velmi populární Brogue boty začíná v 17. století. Zemědělci, kteří potřebují lehkou a praktickou obuv, která by za suchého počasí rychle schnula a nechali vzduch v suchém prostředí, preferované tlusté šněrovací boty s domácími perforacemi. Perforace je hlavním rysem klasických brogues.

Díky své úžasné praktičnosti a pohodlí při nošení za každého počasí se tyto boty velmi rychle usadily v šatníku a šlechticích. V 18.-19. Století začaly brože brát přesně ten pohled, v jakém je nyní vidíme: těsné šněrování, lehce protáhlý odnímatelný prst, stejně jako použití několika částí konfigurace v procesu, jejichž švy jsou zdobeny perforací - prolamované hromadění otvorů v podobě různých vzory.

Zpočátku byli noseni výhradně muži. Brogues byl velmi vhodný pro elegantní, semi-sportovní styl, ve kterém kostým byl vyroben pro populární 19. století golf. To bylo v tomto sportu, že brogues byly nejoblíbenější, protože oni byli skvělí na nohou hráče, neplazili a neměli houpat, dokonale udržovat pohodlí během horkého počasí.

V 20. století se tento atribut oděvu úspěšně stěhoval do dámského šatníku, který si zachoval velmi elegantní styl.

Módní trendy

Pro muže

Muži často dávají přednost tomu, aby se vyhnuli moderním adaptacím brogues, preferují jejich více klasické modely.

Takzvané plné brože lze považovat za „čistou“ klasiku. Jsou vyrobeny ve formě bot na malém patu a mají perforace na celém povrchu boty. Hlavním rysem těchto broží je přítomnost odnímatelného prstu ve tvaru písmene W na špičce bot.

"Čtvrtletní brogues" na rozdíl od předchozího modelu není tak hrubý. Jejich rysem je minimalismus ve vztahu k perforaci, která probíhá pouze podél švů boty. Tento model je velmi lakonický a snadno doplní elegantní styl svého majitele.

Neméně relevantní mezi muži je model „half-brogue“. Na rozdíl od "plné brog", má hladký odnímatelný prst, který zdobí elegantní vzor malých děr - medailon.

Při výběru broží, muži obvykle preferují neutrální černé nebo bílé barvy, stejně jako modré, nebo věnují pozornost klasické a typické hnědé barvě pro tuto botu.

Pro ženy

Designéři, vnímající "zlatý důl", velmi důkladně zapracovali na vývoji nových modelů této boty. Překvapivě se jedná o ženskou řadu, která má obrovskou škálu modelů. Přítomnost velkého sortimentu umožňuje ženám vybrat si přesně ty boty, které mohou zdůraznit jejich styl, ale zároveň si v něm zachovávají ženskost. To je důvod, proč se designéři snaží, aby brožury pro dívky lehčí, výstižnější, elegantní a hladké.

Při výběru ženských modelů byste měli věnovat pozornost především aktuálním brogues této sezóny s tlustými podešvemi. Tento model je extrémně upraven a výrazně odlišný od klasických bot. Lehké šněrování, měkký materiál a nepřítomnost perforace, stejně jako přítomnost silné podešve od 3 do 12 centimetrů - to jsou charakteristické rysy tohoto modelu. Vypadá velmi působivě v obrazech městského stylu.

Velmi zajímavý vzhled a dvoubarevné modely samiček. Obvykle jsou vyrobeny z lehčího materiálu než klasické, ale mají husté šněrování a perforaci.Oblíbená kombinace černé a červené a bílé, žluto-zelené a modro-černé barvy.

Tam jsou také ženské modely brogues na zip. Nejčastěji jsou vyrobeny z jednoho kusu hustého materiálu a horní část boty nemá žádné švy. Tento model je velmi oblíbený mezi milovníky polovičního sportu.

Neméně populární jsou takové ženské brogues, jejichž vrchol je vyroben v podobě macasina. Přítomnost perforace a pevné pevné podešve s klasickým malým podpatkem vám umožní doplnit takový model o elegantní obrazy.

Velký výběr ženských modelů umožňuje návrhářům experimentovat s barvami a materiály: jasně modrou na lakovaném povrchu broží; šedá nebo tmavě zelená semiš; černá, červená matná kůže; Stříbrný reflexní povrch a mnoho dalšího najdete na policích značkových obchodů.

Jak si vybrat

Samozřejmě, při výběru brogues, především byste měli věnovat pozornost kvalitě produktu. Při výběru klasických modelů by měla také věnovat pozornost tomu, jaký materiál je vyroben z bot. Pokud chcete, aby vám tyto boty sloužily bez sezóny, měli byste věnovat pozornost modelům z pravé kůže.

Také věnujte pozornost kvalitě perforace výrobku. Otvory by měly být stejné velikosti, vždy čisté, bez froté nebo praskání kolem základny. Nezapomeňte se ujistit, že šněrování je pro vás pohodlné - krajka by měla být pevná a dostatečně dlouhá, abyste si mohli obléct boty bez ztráty času a mimořádného úsilí.

Nejlepší je, pokud je spodní část podešve sama šitá s dobrým stehem. Pokud se však ukáže, že je lepidlo přilepeno, ujistěte se, že podešev je lepena rovnoměrně a na ní nejsou žádné viditelné vrstvy lepivé látky.

Nezapomeňte také na jaké účely si tyto boty koupíte. Vyberte si model brožur pro svůj šatník nebo skříň. Pokud hledáte něco elegantního, vyberte si něco z klasiky. Pro příležitostné procházky nebo kancelář, můžete se podívat na něco v semi-sportovní styl. Ženy by také měly brát v úvahu skutečnost, že ne všechny modely broží jsou vhodné pro nošení se sukní.

Co na sebe

Muži a ženy, kteří doufají, že vyzvednou boty na formální akci, by měli vzít v úvahu skutečnost, že perforace na výrobku naznačuje něco jiného. Proto byste neměli nosit brože s sofistikovanými klasickými obleky a smokingy, stejně jako šaty oficiálního stylu.

Pamatujte si, že hlavním účelem Brogues je jejich schopnost přidat zvýraznění elegance v neformálním nebo sportovním stylu. Právě pro tyto rysy z nich aristokraté, kteří kdysi chtěli ukázat ostatním v každé situaci, že vědí, jak následovat módu, ale zároveň mohou zůstat elegantní v jakémkoliv prostředí, tak milovali.

Pro muže, brogues jsou nejlépe kombinované s lehkými můstky, svetry a košile. Jako dno, můžete vyzvednout džíny nebo hubené černé šaty kalhoty. Od svrchních oděvů budou brože velmi dobře kombinované s kabátem nebo klasickým parkem.

V létě je oblíbená kombinace této boty s tričkami a polokošile různých odstínů a tónů. Bundy by měly být vybrány v městském stylu: klub, vybavený nebo protáhlý.

Ženy mohou docela úspěšně kombinovat brože nejen s kalhotami a džínami, ale i sukněmi a šaty. V tomto případě byste si měli vybrat ty modely oděvů, které budou nést charakter semi-sportovního stylu: pletená sukně s vysokým pasem, lehké šaty s krátkými rukávy nebo šaty v podobě prodlouženého svetru.

Mimořádně zajímavé jsou kombinace dámského oblečení s broky se silnou podešví. V tomto případě se s nimi spojí téměř všechno. V některých případech se mohou stát zajímavým doplňkem klasického obleku nebo formálního oblečení.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky