Gel polský kit

Gel polský kit

Moderní dívka by měla vypadat ohromně na špičkách nehtů. To je důvod, proč se nyní stala nutností, aby bylo možné aplikovat make-up a manikúru na profesionální úrovni. Nástroje a materiály, které byly považovány za výhradně profesionální, se začaly objevovat všude v obchodech s kosmetikou. Proto musíte pečlivě pochopit, jak si vybrat perfektní sadu pro použití gelu polštář, aniž by ztratili cokoliv a nečerpali peníze navíc.

Co potřebujete pro manikúru

Otázka, co je ještě potřeba pro aplikaci gelového laku, je poměrně kontroverzní téma. Pro začátečníky je tu jedna velmi cenná rada: nespěchejte si kupovat vše najednou. Nejdříve je třeba zakoupit minimální sadu nezbytných nástrojů a materiálů, a pak znovu koupit zbytek drobností, které usnadňují proces.

Nejjednodušší startovací souprava pro gelové leštění se zpravidla skládá z následujících komponent:

 1. LED nebo uf lampa;
 2. Odmašťovadlo, které je nejčastěji také dezinfekčním prostředkem;
 3. Základní nátěr (gelový polštář);
 4. Povrchová úprava;
 5. Kapalina pro odstranění lepivé vrstvy;
 6. Odstraňovač povlaků;
 7. Jeden nebo více barevných laků.

Takový kit lze nalézt s lampou nebo bez ní. To však není všechno, co může být užitečné pro úspěšnou práci. Kromě základního setu musíte mít také několik pilníků na nehty s různou tuhostí, dobrými nůžkami na nehty nebo kleštěmi na kutikuly, buffem, který odstraní mastnou vrstvu z nehtu, pomerančovými tyčinkami nebo posunovačem na kůžičku, utěrkami bez chlupů a také pomerančem nebo jiným olejem pro zvlhčování. po vystavení ultrafialovým paprskům.

V prodeji jsou připravené sady pro začátečníky, jejich složení je popsáno ve videu níže.

Dekor, samolepky a kamínky, stuhy, fólie, spony pro odstranění gelu a mnoho dalšího, co lze najít v obchodech, je lepší kupovat postupně podle potřeby. Všechny tyto drobnosti značně usnadní práci, ale pro jejich nákup potřebujete poměrně vážnou investici.

Za prvé, měli byste se ujistit, že dělat manikúru je dobrý nápad.

Materiály

Mistr, který miluje svou práci, je člověk se závislostí, protože má vždy málo nástrojů, laků a dalších maličkostí. Seznam musí mít pro práci s gelem leštění může být nekonečné, takže popisujeme pouze nejdůležitější materiály a nástroje, které jsou nezbytné pro vytvoření vysoce kvalitní manikúru.

Odmašťovač, desinfekční, dehydratátor

Jak název napovídá, Hlavním úkolem odmašťovadla je odstranit mastnou vrstvu a veškerá možná kontaminace z povrchu nehtové desky. Tento postup je nezbytný pro zajištění nejlepší přilnavosti laku na nehty. Prakticky každý odmašťovač je vyroben na bázi alkoholu, ale vysoce kvalitní výrobek obsahuje také vitamíny, které pomáhají léčit a zlepšovat stav nehtů. Kromě toho, alkohol je také vynikající antiseptikum, které zabrání výskytu hub nebo infekce.

Někteří lidé si pletou odmašťovadlo s dehydratátorem, ale to je v zásadě špatné. Dehydratátor je potřebný pro maximální sušení nehtů před nanesením základu, aplikuje se po odmašťovači. Tato složka je nutná v podmínkách salonku, kde je čas strávený na klientovi omezen. Doma není nutná jeho přítomnost. Odmašťovač se vypařuje dostatečně rychle, trvá o něco déle než s dehydratátorem, ale rozdíl není příliš významný.

Stojí za to věnovat pozornost tvaru láhve. Láhev s rozprašovací pumpou nebo jednoduchou, s obyčejným otvorem. Nejekonomičtější formou je láhev čerpadla, protože na rozdíl od stříkací láhve, která ji rozprašuje v různých směrech, dodává přímo na ubrousek malou dávku kapaliny.

Základní báze

Nejmodernější gelové leštění, které dnes existují na volném trhu - třífázové laky. To znamená, že jejich aplikace bude vyžadovat tři vrstvy: základnu, samotný lak a fixátor (nahoře). Každý mistr řekne s jistotou, že odstraněním alespoň jedné položky z tohoto seznamu dostaneme manikúru nekvalitní kvality, takže je důležité dělat krok za krokem.

Dobrá základna je nejdůležitější složkou v procesu nanášení gelu. Záleží na vizuálním výsledku a době nošení gelu. Existuje několik speciálních typů bází, například tlustší, která pomáhá skrýt vady na nehtech nebo obohacené vitamíny a minerály, které pomáhají vyživovat nehty. Stojí za to věnovat pozornost základně s vysokým obsahem hydrolyzovaného keratinu. Tato látka významně zvyšuje trvanlivost manikúry beze změny.

Základem na bázi pryžových vláken je stále oblíbenější. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že má zvýšené elastické vlastnosti, díky čemuž je zabráněno praskání a odlupování laku.

Gel lesk

Volba dokonalého leštěného gelu není snadný úkol a je daleko od výběru barvy. Opravdu vysoce kvalitní gelový polštář by měl být nejen vhodný v mnoha směrech, ale také potěšit pána.

První věc, kterou musíte věnovat pozornost, je způsob nanášení laku. Podle tohoto kritéria lze takové typy laků nalézt na moderním trhu: tři fáze, dvoufázové a jednofázové. Čím méně kroků je zapotřebí pro nanášení laku, tím vyšší jsou jeho náklady.

 • Jednofázový lak ideální pro začátečníky nebo vlastní aplikace doma, protože výrazně šetří čas a úsilí. Složení tohoto laku zahrnuje látky jak ze základny, tak z vrchu. Nepočítejte však s účinkem rovným účinku třífázového laku. Tento lak bude trvat mnohem méně na nehtech.

V katalozích mnoha známých značek lze nalézt tzv. Jednofázové laky, které nepotřebují vytvrzování pod lampou. Tyto laky jsou silnější a jasnější než běžné, ale nemohou být nazývány gelovým lakem, protože v jejich složení nejsou žádné polymery.

 • Složení dvoufázového laku zahrnuje vrchní složky., ale potřebuje předběžnou aplikaci základny. Taková manikúra vydrží mnohem déle, ale není srovnatelná s manikúrou s třífázovým lakem.
 • Třífázové pokrytí je považováno za nejvíce profesionálníprotože to vypadá mnohem lépe než jiné, chrání nehty před vnějšími faktory, a byl nosen poměrně dlouhou dobu.

Zbytek výběru gelu leštidlo je podobné jako u běžných laků na nehty: je třeba věnovat pozornost těmto bodům: \ t

 1. Kvalitní gelový lesk musí být poněkud tlustá, ale ne lakomá;
 2. Struktura musí být homogenní.při aplikaci by neměly docházet k nesrovnalostem v barvě, proužcích nebo hrudkách;
 3. Stojí za to věnovat pozornost životnosti a integrity balení;
 4. Při použití štětcem štětiny by se neměly vylézt ven;

Nezapomeňte! Pokud gelový leštidlo zasychá na nehtech bez vystavení ultrafialovému záření - je to falešný.

Povrchová úprava

Vrchní nátěr pro gelové leštění má dvojí funkci. Jeho hlavním úkolem je upevnit barevný nátěr a prodloužit dobu manikúrových ponožekModerní vrcholy také hrají stejně důležitou dekorativní roli.

Z funkčního hlediska lze všechny dokončovací nátěry rozdělit do dvou typů: horní a bez lepicí vrstvy. Jediný rozdíl je v tom, že vršek s lepivou vrstvou po dokončení polymeračního procesu vyžaduje dodatečné ošetření speciální kapalinou.

Některé vrcholy také zahrnují kaučuk, jehož hlavním úkolem je zpevnit nehet a zabránit mechanickému poškození manikúry.

Některé moderní topy mají dekorativní vlastnosti. Například, vrcholy s matným nebo superglossickým (mokrým) povlakem se staly velmi rozšířené. Kromě toho, magnetické vrcholy se staly populární v poslední době. "Kočičí oko", pomocí kterého můžete ozdobit absolutně jakýkoli gelový polštář s vynikajícím přetokem. Můžete také najít topy s flitry nebo manšestrový efekt.

Kapalina pro odstranění lepivé vrstvy

Tento materiál je obvykle tvořen alkoholem, vodou a parfémy. Mistři nejčastěji používají univerzální kapalinu k odstranění lepivé vrstvy, která je vhodná jak pro tento účel, tak i jako odmašťovadlo.

Pro tento účel je vhodná jakákoliv kapalina nebo alkohol s obsahem alkoholu, ale je lepší používat profesionální produkty.

Odstraňovač nátěru

Odstranění gelového leštěného řezu je nebezpečný, zdlouhavý a často nepříjemný proces. Proto téměř každá počáteční sada mistrovské manikúry zahrnuje odstraňovač gelového povlaku. Díky tomu můžete odstranit nátěr poměrně jednoduchým a bezpečným způsobem. Stačí v této tekutině namočit vatový tampón, zavřít hřebík s ním, zabalit ho fólií nahoře a počkat asi 15 minut.

Díky této magické tekutině se gelový lesk odlupuje od samotných nehtů, vše, co zbývá, je opatrně ji odstranit oranžovou tyčí nebo posunovačem.

Olej kůžičky

Po mechanickém působení na kůžičku, stejně jako její dlouhodobý pobyt pod vlivem ultrafialových paprsků, se stává suchým a bez života. To může způsobit nepohodlí a zkazit dojem z čerstvé manikúry. Aby se předešlo takové nepříjemné situaci, je nutné prostředky navlhčit a vyživovat kůžičku. Pro tento účel se ideálně hodí ke každé malé zelenině.

Mistři se nejčastěji rozhodnou pro pomeranč, protože mají příjemnou vůni a největší škálu živin, včetně vitamínu C, karotenu, minerálů a přírodních kyselin, které mají vynikající antiseptický účinek.

Barvy a barvy pro malování

K dispozici je obrovský výběr past, gelů, gelových leštidel a barev vytvořených speciálně pro malování nehtů. Většina z nich je téměř identická ve složení s gelem. Liší se konzistencí a sytostí barev. S jejich pomocí můžete na nehtech vytvořit unikátní vzor. Některé barvy pro malování mají jednoduše jedinečné vlastnosti, například jsou rozloženy na nehty takovým způsobem, že vytvářejí mramorový efekt. Existují speciální laky pro kreslení květin, stejně jako tepelné laky, které mění barvu v závislosti na okolní teplotě.

Dekor

Dnes je zde jen obrovský výběr dekorativních prvků pro manikúru: stuhy, kamínky, flitry, samolepky, tiskárny a další. Všechny tyto pomůcky pomohou vytvořit jedinečný design, promění běžnou manikúru na jedinečné umělecké dílo. Většina uvedených produktů je navržena tak, aby co nejvíce usnadňovala práci velitele, a proto s nimi není obtížná a nezávislá práce.

Nástroje

Udělejte kompletní seznam stávajících nástrojů pro manikúru - není to snadný úkol, protože existuje několik stovek jejich typů a odrůd. Popíšeme ty nejnutnější, které jsou obsaženy ve standardním souboru novice mater.

LED nebo uf lampa

Nejdražším a nejpodstatnějším nástrojem pro práci s gelovou polštářkou je lampa pro její sušení. Je nezbytné zajistit, aby polymery, které jsou základem všech leštících gelů, zmrazené. Tyto látky nejsou schopny samovolného odpařování vlhkosti, takže nemohou být sušeny bez tepelné expozice, která zajišťuje ultrafialové světlo lampy.

Pro polymeraci laků se hodí tři typy lamp - CCFL, Led nebo UF. Všechny produkují ultrafialové světlo, pod jehož vlivem se polymery mění na molekulární úrovni a vytvrzují. Liší se pouze způsobem, jakým produkují UV záření, výkon a čas potřebný pro polymeraci.

Doba schnutí závisí na síle záření, o to silnější je - čím rychleji polymery zesílí. Nejrychlejší sušení zajišťuje LED lampa. - zvládne tento úkol za 30-60 sekund, zatímco ostatní budou potřebovat 2-3 minuty. Celková délka svítilny nesmí přesáhnout 10 minut.

Stojí za to věnovat pozornost dalším funkcím lamp, například vestavěného časovače.

Nůžky a kleště

Je těžké si představit kvalitní manikúru bez použití nůžky a pinzety. Dobrý mistr v arzenálu má několik typů tohoto nástroje: pro nehty a pro kůžičku.

Hlavním ukazatelem spolehlivosti a profesionality mistra je sterilita tohoto nástroje.

Při nákupu nůžek je důležité věnovat pozornost jejich tvaru: měly by být pohodlné v ruce, špičky lopatek by měly být mírně ohnuté - to jim pomůže vést je podél kutikuly bez přerušení procesu.

Je velmi důležité, aby nůžky a kleště byly vždy dobře naostřeny - tím se minimalizuje možnost zranění.

Pushers

Pusher - Je to nástroj, který vypadá jako malá plochá čepel, nutná k přípravě kutikuly pro řezání. Po dlouhou dobu byly velmi populární kovové, oboustranné tlačné. Na jedné straně byly vyzdobeny ve tvaru lopatky a na druhé vypadaly spíše jako miniaturní skalpel. Tento docela pohodlný vynález byl dnes nahrazen. oranžové holezvláštním způsobem. Tyto tyčinky mají několik důležitých výhod:

 1. Jsou jednorázové a nepotřebují sterilizaci.
 2. Mají tenčí konec, který výrazně usnadňuje práci a činí ji méně traumatickou a bolestivou.
 3. Takové tyčinky mají poměrně nízkou cenu, nepotřebují ostření.
 4. Nerezí.
 5. Esenciální oleje obsažené v oranžovém dřevu mají antiseptické vlastnosti.

Soubory a nadšenci

V arzenálu dobrého mistra není mnoho pilníků na nehty. Nováček je pro něj lepší zvolit si obvyklé formy. Výběr perfektního pilníku pro práci s gelovým polštářem je nutné jasně rozlišit mezi funkční hodnotou.

Pilníky na nehty s brusivem č. 60 nebo č. 80 jsou ideální pro korekci tvaru nehtů a pro řezání gelového laku budete potřebovat hrubší pilník s nátěrem č. 100.

Buff je nezbytný pro leštění nehtů, stejně jako pro dávat otupení manikúru tím, že myje to. Tento nástroj má zpravidla velmi malý a měkký abrazivní a poměrně objemný tvar. Při nákupu buffu byste měli věnovat pozornost tuhosti brusného materiálu.

Dívky s tenkými, křehkými nehty potřebují buff s rozprašovačem 500 a vyšším, a majitelé tvrdých, tlustých nehtů by se měli rozhodnout pro buff se sprejem 300-500 zrna.

Štětce

Pokud novici mater "vyroste ruce tam, kde je to nutné," pokud má talent, schopnost a touhu ozdobit nehty malbou, nepochybně bude potřebovat kvalitní štětce. První věc, kterou byste měli věnovat pozornost při nákupu kartáčů je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Kartáče z umělého materiálu jsou zpravidla vyrobeny z nejkvalitnějších nylonových nebo akrylových klků. Tento materiál není horší než přírodní, je měkký a snadno se používá, navíc kartáče vyrobené z akrylu budou mít téměř nekonečnou životnost s normální péčí. Přírodní kartáče jsou vyrobeny z vlněné vlny nebo veverek. Tento kartáč potřebuje pečlivější péči, jeho životnost je dlouhá, ale nižší než u syntetických materiálů a náklady jsou mnohem vyšší.

Klipy

V poslední době se na trhu kosmetických pomůcek objevily plastové svorky pro odstranění gelu. Tato nádherná forma vynálezu může mírně usnadnit proces odstraňování gelového povlaku z nehtů.Pokud bylo dříve, bylo nutné zabalit hřebík s bavlněnou podložkou namočenou ve speciální tekutině, obalit ji fólií nahoře, ale teď je vše mnohem snazší. Stačí do prstu vložit prst se zvlhčeným diskem a počkat.

K dispozici je obrovský výběr barev a vzorů tohoto nově vytvořeného gadgetu - pomůže přinést jasné barvy do takového každodenního procesu, jako je odstranění krytu, a inspirovat nová, jasná designová řešení.

Bavlněné podložky a utěrky bez chlupů

Pokud je vše více či méně jasné s vatovými polštářky, otázka potřeby nákupu ubrousků bez chloupků zůstává relevantní. V procesu práce s gelovými leštidly, zejména během tréninku, může být nutné vymazat vzor ze stále lepivého povlaku. V tomto bodě stačí ubrousky bez chlupů, protože po jejich použití nezůstanou kousky bavlny na nedokončeném povrchu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky