Výběr deštníku od slunce

Výběr deštníku od slunce

Letní prázdniny, teplé počasí, pozitivní nálada a dobrý úkryt před sluncem - vše, co je v sezoně potřeba. Spolu se slunečními brýlemi, krémem a kloboukem je deštník nepostradatelnou položkou pro každou dovolenou.

Kdy se deštník stal nezbytným doplňkem osoby?

Zdánlivě ležérní šatní skříň někdy skrývá zajímavý příběh v sobě. Podle historických údajů byl deštník poprvé použit v Indii, Egyptě a Číně. Vypadalo to jako ochranné opatření před sluncem, z listů, peří ptáků a rukojeti tak vysoké jako muž. Peter jsem ho dovezl z Holandska do Ruska. Deštník nejpodobnější současnému modelu se objevil v devatenáctém století v Anglii.

Jak se jmenuje

První model byl úkryt před spalujícími paprsky. Jméno, které dnes používáme, pochází z nizozemského slova zondec, znamená „střechu ze slunečního světla na lodi“. Po chvíli se stal známým jako deštník.

Odrůdy

Moderní modely jsou rozděleny na klasické, kompaktní, automatické, mechanické, deštníky - hole a další možnosti.

Vlastnosti a výhody

  • Klasická verze je standardní. Dokonale chrání v deštivém počasí.
  • Automatický deštník - podtyp standardního modelu. Otevření takového modelu je možné kliknutím na tlačítko umístěné na rukojeti deštníku. Praktické pro každodenní nošení v kufříku a kabelce.
  • Mechanický deštník je třeba otevřít ručně, záleží na jeho provedení. Poloautomatické deštníky se otevírají stisknutím tlačítka, ale můžete je zavřít pouze ručně.
  • Kompaktní skládaný deštník je ne více než třicet centimetrů a teleskopická rukojeť. Takové modely mohou být automatické, mechanické nebo poloautomatické. Má lehkou konstrukci, je velmi miniaturní a dokonale chrání před deštěm. Nevýhodou tohoto modelu je, že nebude odolávat silnému větru. Takový model, jak je uvedeno výše, se týká skládacího modelu.
  • Deštník - třtina rozlišuje paprsky, které se neohnou na kloubech. Kopule tohoto deštníku má tvar polokoule, tkanina je velmi těsná. Díky tomu se kapky deště valí rychleji a deštník okamžitě zasychá. Model má dlouhou rukojeť, která umožňuje použití jako vycházková hůl. Pevný a spolehlivý model. Mínus lze nazvat jeho velkou velikostí, což není příliš pohodlné.

Odrůdy deštníků jsou nápadité ve své rozmanitosti, zbývá jen zvolit přijatelnou možnost. Podívejme se podrobněji na modely deštníků, které dokonale chrání před sluncem.

Skládací

Takový model se týká automatických deštníků s teleskopickou tyčí, která se pohybuje od 2 do 5. Deštník ve dvou sériích není zcela pohodlný, je poměrně těžkopádný a je nepravděpodobné, že by byl umístěn v ženské kabelce. Takové modely jsou často největším rozpočtem v tomto segmentu zboží. Pro jejich výrobu s použitím levných prostředků pro rám a kopuli. Hlavní výhodou je snad jejich levná cena.

Deštník, který má tři svazky sestavení, je dobrou volbou. To je jeden z nejpopulárnějších a často prodávaných modelů. Kopule takového deštníku je téměř sto dvacet centimetrů. Tento model je kompaktnější než deštník ve dvou doplňcích. Deštník ve čtyřech přílohách nebo kompaktní deštník má nejmenší velikost. Takový model se vejde do každé kabelky. Z minusů je možné zaznamenat jeho křehkost. Zpravidla platí, že čím více částí má deštník, tím je pravděpodobnější, že něco zlomí. Velikost kopule také není příliš velká a možná se do ní nevejdou ani dva lidé.

Deštník-třtina, kromě své síly a velkých rozměrů, je vyroben z poměrně odolných a vysoce kvalitních materiálů.

Dát

Taková věc jako deštník na pozemku je považována za žádanou a správnou věc. Tyto modely mají v podstatě nízkou hmotnost a vysokou ochranu proti UV záření. Obvykle je vyroben z tkaniny s polymerním povlakem. To znamená, že se nebojí náhlých změn počasí a spalujícího slunečního světla. Jas tohoto deštníku zůstane velmi dlouhý kvůli ochraně před ultrafialovými paprsky.

Zahradní slunečníky mají různé průměry, od malých až po jeden a půl metru, dokončující konstrukce o průměru tří metrů. Můžete si objednat zónu o průměru asi čtyři metry, dokonce i velká rodina se snadno vejde pod kopuli. Zahradní deštník může být kulatý, čtvercový nebo obdélníkový.

Konstrukce modelu může být standardní, teleskopická nebo konzolová.

  • Standardní nebo klasický design je vhodný pro použití, má nízkou cenu, je univerzální na umístění. Takový zahradní deštník může stát v jakékoli části příměstské oblasti. Mezi nevýhody takového modelu patří potřeba velkého prostoru pro instalaci a používání takového deštníku.
  • Teleskopický model se liší od standardní funkce otevírání. Pro otevření takového modelu potřebujete mnohem méně místa než v první verzi.
  • Model konzoly je nejdražším modelem. Tento design má zajímavý design a skvělou funkčnost. Držák tohoto designu je umístěn na boku a kopule je zavěšena na konzole. Díky tomuto designu může výrazně rozšířit prostor.

Na pláži

V současné době existuje jen málo lidí, kteří se opalují na přímém slunečním světle. Skutečnost ultrafialového poškození kůže je široce známa. Proto se na plážových slunečnících objevilo stále více fanoušků. Tyto modely dokonale chrání před sluncem a před větrem a jsou také poměrně kompaktní. Odborníci nedoporučují výběr lehčích modelů, rám takových deštníků by měl být silný a upevnění by mělo být spolehlivé. Navíc tento model vydrží mnohem déle. Zvláštní pozornost by měla být věnována kupole takového deštníku. Obvykle při výrobě použitého saténu nebo bavlny, které jsou impregnovány speciálním roztokem, který odpuzuje vodu.

Stojí za to podívat se na deštníky s polyesterovou kopulí. Tento model má dobrou odolnost proti vlhkosti a trvanlivost, ale téměř nedovoluje vzduch. Je vhodnější zastavit volbu přírodních tkanin. Je důležité si uvědomit, že takový slunečník by měl být řádně instalován, v tomto případě ho v silném větru neodnesou a nezraní ostatní.

Silnice

Takový model je důmyslným řešením pro relaxaci na moři, perfektně se vejde do kufru nebo cestovní tašky a zabere trochu místa. Hlavní výhodou je jejich kompaktnost.

Kopule takového deštníku je zpravidla vyrobena z polyesteru nebo bavlny, která je impregnována určitým složením. Existují však nevýhody obou možností. Pod syntetickou tkaninou je těžké být v teple, je velmi špatný prodyšný a bavlněné tkaniny velmi rychle vyblednou. Stojí za to věnovat pozornost velikosti kopule deštníku.

Pobyt v nádrži na dlouhou dobu, rekreanti pohybovat plážové rohože v brázdě slunečních paprsků. Modely silničních deštníků na stojanu mají speciální rukojeť. S jeho pomocí lze snadno nastavit úhel sklonu, což umožňuje nedotýkat se stojanu nebo nohy deštníku.

Pěkný bonus je speciální případ pro uložení. Také takový deštníkový model má rukojeť, díky které může být nesen na rameni, čímž se ruce uvolňují. Speciální otvory v pouzdře slouží k ventilaci a zabraňují vzniku plísní.

A co je nejdůležitější, musíte se pečlivě podívat na technický popis takového modelu.

Manuál

Slunečník pro ženy je stylovým doplňkem a dobrou ochranou proti UV záření. Modely takových deštníků jsou obvykle vyrobeny z tkaniny, polyesteru, hedvábí, saténu a samozřejmě krajky. V posledních letech se krajkou deštníky stala nejoblíbenější možností. Navzdory přítomnosti mezer ve vláknech tento deštník dokonale šetří sluneční paprsky. Nejoblíbenější barva v těchto modelech je bílá, o které je známo, že má vynikající schopnost odrážet slunce. Taková šatní skříňka představuje harmonický obraz. Takový deštník v kombinaci s džíny a teniskami bude vypadat velmi směšně. A pokud budete nosit dlouhé blond šaty, ozdobíte si vlasy jemným vlasovým klipem, pak takový deštník bude vypadat velmi harmonicky a stylově.

Móda nestojí klidně. V obchodech najdete modely deštníků s fantasy vzory, zajímavými barvami a neobvyklým tvarem, který je nejen standardní kulatý, ale také čtvercový nebo dokonce plochý.

Stacionární

Dobrá ochrana před horkými slunečními paprsky je nutná na jakémkoliv místě letních prázdnin, kde lidé zůstanou po dlouhou dobu. Tento model se liší od ostatních možností slunečníků ve velké kopuli velikosti, silný rám a velmi těžké základny. Váha takové nadace je dvacet kilogramů a více. Díky vážení je stabilní před nárazem větru, ale při silných deštích a nárazech větru je stále lepší skládat deštník. Tento model je instalován na těžkém podkladu z betonu nebo žuly. Je také možné použít speciální upevnění naplněné vodou nebo pískem, a pokud je to žádoucí, pohřbeno v zemi. To zajišťuje požadovanou stabilitu.

Často se takový deštník používá při uspořádání jídelny nebo letní chaty. Tento deštník se také používá na lehátkách u bazénu, na dětském hřišti nebo v pískovišti nebo v letní kavárně.

S ventilem pro větrání

Často v obchodech můžete vidět deštníky na pláž s ventily pro větrání. Tento model bude velkým plusem v horkém a bezvětrném počasí. Takový otvor v kopuli deštníku podporuje cirkulaci vzduchu. Tento detail pomáhá odolávat nárazovému větru.

Jak si vybrat

K takové volbě by se mělo přistupovat se všemi zodpovědnostmi, protože správný model může potěšit více než jednu sezónu.

Rozměry

Výška měřidla deštníku je obvykle osmdesát centimetrů. Je to docela pohodlné a mobilní, zabírá málo místa, když složil. Pro velkou rodinu nebo společnost se doporučuje zvolit si velkou velikost.

Zbarvení

V současné době existuje obrovská škála barev tohoto příslušenství nepostradatelného v životě každého člověka. Můžete si vybrat buď hotové zbarvení, nebo vytvořit deštník požadované barvy na zakázku.

Materiál

Obvykle si vyberte přírodní - to je satén a bavlna. Jsou dobře prodyšné, vypadají hezčí než syntetické protějšky. K dispozici je také syntetický materiál.

Existuje však velký počet nevýhod. Obtíže v péči znamenají potíže při čištění takového deštníku. Tyto modely jsou dražší než polyester. Nicméně, polyester modely mají obrovský výběr různých barev a je mnohem snazší vyčistit takový model. Některé z těchto modelů mají také ochranu před ultrafialovým zářením.

Často při výrobě rámu pomocí hliníku, ale takové deštníky jsou velmi lehké a nespolehlivé. Odolné modely budou deštníky z oceli. Paprsky deštníků jsou také kovové, i když existují i ​​možnosti rozpočtu z plastu. Takové možnosti se nejlépe neberou v úvahu.

Příznivci celého stylu ECO si mohou zakoupit deštník vyrobený z rákosu, látky nebo dřevěného deštníku.

Náklady na

Záleží na materiálu, ze kterého je vyroben, a na značce výrobce. Je spravedlivé, že velký deštník je dražší. Před zakoupením stojí za to věnovat pozornost kompletní sadě.

Rozpočet možnost, můžete si koupit asi 1000 - 3500 rublů. Za takovou částku obdrží kupující jednoduchý model deštníku.Rám bude vyroben z plastu, s klasickým skládacím mechanismem a kupole je vyrobena z polyesteru. Takový výrobek váží asi jeden kilogram, často se takové deštníky dostávají do obchodů z Číny.

  • Průměr za cenu modelu bude stát kolem 4000 - 10 000 rublů. Takové modely s ocelovým rámem. Může existovat oboustranná tkanina s UV ochranou. Tyto modely jsou často vyráběny v Rusku, Bělorusku nebo na Ukrajině.
  • Modely Premium - třída nejvyšší kvality. V tomto modelu je robustní ocelová konstrukce, zesílené paprsky a pohodlný skládací mechanismus. Výrobce těchto modelů poskytuje záruku. Tyto modely jsou často vyráběny v Evropě nebo v Americe. Cena těchto modelů začíná od 20 000 rublů.

Novinky značky

Existuje velké množství různých výrobců deštníků. Tyto společnosti ve skutečnosti nefungují na odvíjení své značky. Sluneční deštník je velmi úzká specializace a zpravidla je to jedna z pozic společnosti výrobce. Hlavními dodavateli zboží na náš trh jsou ruské a čínské značky. Ženy jistě milují neobvyklé modely, stylový design a vynikající deštníky firmy Moschino, Doppler, Zest nebo Stilla.

Společnost Onlitop vyrábí poměrně levné modely deštníků. V přítomnosti velkého výběru barev pro každý vkus je materiál kupole polyester. Zajímavé modely deštníků najdete u švýcarské firmy Brafab. Zpravidla platí, že kupole čtverečních deštníků, a základna je hliník. Neobvyklé, vektorové modely deštníků lze nalézt ve společnosti Serena. Jsou zpravidla středně cenové a mají funkční design, nízkou hmotnost a snadnou přepravu. Na webových stránkách společnosti Vector je možné se podívat na zajímavé modely deštníků. Velký výběr deštníků ze slunce můžete najít v síti Leroy Merlin, získat radu od prodejce a osobně se seznámit s vlastnostmi výrobku.

Stylové obrázky

Jak již bylo řečeno, oblečení a doplňky by měly vypadat harmonicky a relevantně.

Krajkový deštník bude vypadat dobře s šaty jemně - světle zelená nebo světle modrá, s sandály na tenkém popruhu. Tento obrázek je ideální pro procházky, randění nebo romantické focení.

Černý krajkový deštník a polka-dot šaty, zajímavá a odvážná kombinace pro procházku podél pobřeží. Perly a masivní sluneční brýle vám pomohou dokončit vzhled.

A absolutním hitem je samozřejmě kombinace vintage deštníku a svatebních šatů. Jemný, roztomilý a romantický obraz nevěsty bude takovým deštníkem zdůrazňovat nejlepší způsob.

Velké deštníky spojené s mořem, sluncem a dovolenou. Na dovolené často bereme demokratické oblečení. Bílé pánské kraťasy a modré tričko na mužském, světle zeleném tričku a modrých šortkách na ženu, jasný deštník v modré barvě - bílý pruh, to je nádherný a snadný způsob.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky