Módní deštníky - nepostradatelný doplněk za nepříznivého počasí

Módní deštníky - nepostradatelný doplněk za nepříznivého počasí

V moderní módě je pozornost věnována naprosto každému detailu šatníku. Proto nebylo možné si všimnout módního boomu pro zdánlivě tak obyčejný doplněk jako deštník.

Co to je?

Deštník je zařízení, které chrání před deštěm a sluncem, ve formě skládacího a upevněného na tyč (rukojeť deštníku), pokryté látkou.

Historie

Takový „slunečník“ byl pravděpodobně používán již v XI. Století před naším letopočtem. V té době patřilo takové příslušenství pouze veřejné elitě. V některých zemích byly žádány i tzv. Deštníkové nosiče.

Teprve v 17. století se v západní Evropě objevuje deštník. Jeho přímé jmenování bylo pouze ochranou před sluncem. Hmotnost konstrukce byla větší než 2 kg a délka rukojeti byla asi 1,5 m. Angličan Jonas Henvey, který je nyní považován za osobu, která tento přístroj vynalezla, navrhl používat jako ochranný prostředek proti dešti deštník. Takový vynález se k nám dostal mnohem později.

Vlastnosti a výhody

Každý člověk alespoň jednou v životě čelil problému výběru deštníku. Zvláště když vezmete v úvahu širokou škálu možností, které nám nabízejí jak módní domy, tak i masové výrobci. Co by to mělo být? Který deštník se harmonicky vejde do obrazu a dává majiteli chuť? Na co se musíme zaměřit?

Výběr příslušenství hraje důležitou roli pro jeho majitele. Zvažte typy deštníků v závislosti na mechanismu.

  • Mechanika. Tento typ vyžaduje, aby majitel byl trpělivý a opatrný, protože všechny manipulace musí být prováděny ručně. Tyto deštníky mohou mít od jedné do pěti doplňků.

Výhodyněkteré produkty jsou tak kompaktní, že nejsou menší než peněženka. Obvykle jsou vyrobeny z lehkých materiálů. Výrobky vyráběné hmotnostně nepřesahují 200 g. Jejich hlavní výhodou je absolutní pohodlí při přepravě a skladování. Kromě toho jsou poměrně silné a trvanlivé.

Nevýhody: Ale k provedení funkce otevírání a zavírání zařízení dodá svému majiteli spoustu nepříjemností.

  • Poloautomatický. Jedná se o nejběžnější a cenově dostupný typ deštníků. Prut se automaticky roztahuje, dokud se nezastaví, stačí stisknout tlačítko. Bohužel, otevření přes hlavu, a pak skládání deštník bude muset být provedeno ručně.

Výhody: kompaktnost, snadné použití, nízké náklady, dostupnost.

NevýhodyVýznamnou nevýhodou je nedokonalost kupole, protože se silným poryvem větru se může ohnout dovnitř. Při nákupu je nutné se zaměřit na dostupnost systému proti větru.

  • Automaticky. Po kliknutí na tlačítko se deštník automaticky otevře.

Výhody: minimální úsilí a doba použití.

  • Dvojitá automatická - proces otevírání a zavírání je plně automatizovaný. Stačí kliknout na tlačítko.

Výhody: vhodný mechanismus.

Druhy

Skládací deštníky - produkty dostatečně kompaktní, aby se vešly do kabelky nebo do kapsy luxusního kabátu. Je škoda, že hlavní nevýhodou takového deštníku je špatná schopnost odpuzovat a navíjet vlhkost z jejího povrchu, a to vše díky vícenásobným záhybům na tkanině.

Byt To má některé rysy před obvyklým skládacím modelem, který hraje důležitou roli při výběru příslušenství. Tyto modely jsou v podstatě klasifikovány jako lehké a kompaktní deštníky.To je důvod, proč je ještě jednodušší je skrýt v dolní části obchodního případu nebo dokonce i spojkového sáčku. Tyto modely jsou nejoblíbenější mezi ostatními.

Pokud potřebujete udělat dobré světlo pro fotografii, pak je zde docela možnost rozpočtu, a to, deštník pro flash (difuzní deštník).

Stále oblíbenější dobývání kreativních modelů. Například deštník ve tvaru srdce. Jeho velikost umožňuje skrýt dva lidi. Kromě toho je tento originální doplněk schopen vytvořit romantické poznámky v šedém každodenním životě a diverzifikovat scény na nádherných fotografických sezeních.

Deštník pro knír. Tento speciální deštník je určen speciálně pro romantické dámy a příznivce poetických hrdinek. Model se složitými dekorativními prvky dokonale vyhovuje smyslnému obrazu. Někdy se používají také kamínky, korálky, krajky.

Vynikající prostředek sebeobrany bude obvyklá deštníková třtina z ocelového rámu. Ne každý porušovatel zákona se rozhodne přistoupit k majiteli takové znatelné věci.

Deštníková brokovnice, nepochybně přitahuje pozornost životního prostředí. Když složený deštník vypadá jako zakrytá zbraň. Špička je vyrobena ve tvaru hlavně a rukojeti - ve formě zadku. Takové neobvyklé příslušenství dodá majiteli jedinečnost.

Vypadá neméně působivě deštník pistole Nejoblíbenější modely ve formě revolveru. Konstrukce takové věci je sestavena analogicky s výše uvedenou možností.

Bez ohledu na sociální postavení by se měl každý člověk cítit nadřazený. To je důvod, proč nejlepší dárek pro nejsofistikovanější bude třtina s čepelí nebo deštníkem se styletem. Taková věc, dát majiteli velmi solidní pohled, bude pohánět jeho ego a dávat pocit sebeobrany.

Neméně originální bude dar ženě - deštník-květ "Tulipán". Světlý a krásný deštníkový květ díky originálnímu obalu dodá svému majiteli opravdovou jarní náladu.

Moderní designéři nebrali v úvahu potřeby majitelů automobilů. Tak se objevil deštník Je malý, ergonomický a stylový. Kryt takového deštníku je vybaven upevňovacími prvky (například suchým zipem na pouzdře), což umožňuje upevnění výrobku na určitý povrch.

Deštník s baterkou. To je nepochybně praktický dárek. Je vybaven jasnou a úspornou LED diodou. Vysoce výkonné LED diody mohou měnit barvu a vytvářet barevnou náladu. Vynikající kvalita a materiál deštníku umožní provozovat toto užitečné příslušenství po mnoho let.

Deštník "ptačí klec". Neobvyklý tvar tohoto deštníku dává jasnou výhodu svým krásným majitelům. A to vše proto, že podlouhlá kupole uzavírá tělo téměř na úroveň hrudníku a má nejsofistikovanější vzhled.

Deštníková třtina. Zpravidla se jedná o nejklasičtější verzi deštníku. Je nepochybně spolehlivý, rychle schne a dává obraz státnosti bez ohledu na pohlaví.

Dvojitý deštník. Co více vynálezců by mohlo potěšit páry v lásce? Samozřejmě, dvojitý deštník. Silný rám, pestrá paleta barev a velká velikost deštníku, která je jistě důležitá, vám umožní provádět společné procházky s maximálním komfortem.

Barvy a výzdoba

Dnes mohou výrobci poskytnout širokou škálu deštníků různých stylů a odstínů.

Stojí za zmínku, že obraz s průhledným modelem deštníku vypadá velmi stručně. Jeho sortiment zahrnuje také výrobky s dekorem a barevným lemováním.

Například mužům v každodenním životě bude dána stručnost s přísnými barvami, jako je černá, hnědá, šedá, námořnická a zelená.

Deštníky jsou také vyráběny s použitím různých obrazů a fotografií, abstraktních kreseb, různých symbolů, stejně jako koček a peněz. Například kupole s logem poskytne nezapomenutelnou reklamu. Získání hybnosti a deštníků s projevujícím se vzorem. Kyselé barvy a světelné modely jsou mezi mladými lidmi méně populární.

Řada je také jasných monochromatických barev. Například, žluté, oranžové, červené a zelené barvy budou vždy oblíbené mezi dívkami. Tyto šťavnaté odstíny vždy rozveselují svou krásnou milenku. Také neobvyklý je deštník, který má tematický vzor jak uvnitř, tak vně kopule. Dodatečná originalita dá luky, kamínky nebo krajky, umístěné na okrajích příslušenství.

Materiály

Většinu kvality deštníku určuje materiál kupole. Hlavní tkaniny pro jeho výrobu jsou zpravidla nylon, polyester, pongee, satén.

Polyester - syntetická tkanina. Je odolný proti opotřebení, odpuzuje vodu a má vysoký stupeň ochrany proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Nylon - hladký, příjemný na dotek. Považuje se za předchůdce polyesteru. Nenáročná péče, trvanlivá, levná za cenu.

Pongee Je považován za nejoptimálnější materiál pro kupoli deštníků. Jedná se o měkkou houbovitou bavlněnou tkaninu.

Satén - hustá bavlněná tkanina.

Levné deštníky jsou obvykle vyrobeny z nylonu a drahé deštníky jsou vyrobeny ze směsi polyesteru a bavlny.

Pro letní modely by byla extravagantní volba pletený deštník. Pro výrobu takového neobvyklého produktu se používá hlavně bavlněná příze nebo viskóza. Ale originalita takových uměleckých děl nebude stejná.

Komponenty

Nejsilnější je považován za ocelové paprsky s titanovým povlakem, což však významně zvýší hmotnost deštníku. Proto jsou rozpočtové deštníky nejčastěji vyráběny s hliníkovými paprsky, což bohužel ovlivňuje pevnost příslušenství. Sklolaminátové paprsky jsou poměrně drahé. Tyto modely nejsou vhodné pro silný vítr a váží málo.

Jak si vybrat

Rukojeť deštníku - otázka chuti. Někdo preferuje tvar háčku, někoho - rovného, ​​a někteří dokola. Výrobci se naštěstí starali o rozmanitost tak důležitých detailů.

Materiály pro výrobu per jsou nabízeny také ve velkém sortimentu. Jedná se o dřevo, gumu, plast a dokonce ocel nebo sklo. Manipulační produkty obvykle poskytují speciální protiskluzový povlak.

Kolik bylo vynalezeno pro krásu módního a důležitého příslušenství. Přezky a krajky, luky a kamínky - to není vše, co mistři nabízejí městskému obyvatelstvu. Je však třeba mít na paměti, že deštník je především prostředkem ochrany. Proto by měly být upřednostněny modely s vysoce kvalitní konstrukcí. Krása v takové věci, jak se říká, je druhotná záležitost.

Při výběru příslušenství musíte podrobně prostudovat všechny informace poskytnuté výrobcem. To zahrnuje informace o materiálu výrobku, mechanismus zveřejnění, parametry deštníku ve složených a rozložených stavech. Tyto údaje jsou obvykle na štítku. Ve specializovaných prodejnách musí mít prodávající veškeré potřebné informace o výrobku.

Pro zajištění kvality a provozuschopnosti výrobku můžete prodávajícího požádat o otevření deštníku. Zkontrolujte neporušenost kupole a přítomnost závad na rukojeti a tyči zboží. Pletací jehly by měly být bezpečně upevněny.

Deštník lze prohlížet pod jakýmkoliv světelným zdrojem. V tomto případě se projeví i sebemenší poškození.

Zbarvení kopule by mělo být vysoké kvality. Znalcům se doporučuje, aby si dážďovou kopuli potřeli něčím bílým. Pokud se materiál deštníku vrhne, zůstanou charakteristické stopy na bílém.

Spolehlivost deštníku přímo závisí na materiálu paprsků. Sklolaminát je proto považován za nejlepší díky své spolehlivosti a životnosti. Mírně nižší v pevnostní oceli. Hliníkové paprsky se však začnou ohýbat při prvním silném nárazu větru.

Nezanedbávejte systém proti větru. Samozřejmě je lepší zvolit příslušenství s přítomností takové funkce, aby se dostatečně přežil silný vítr. Ne všichni výrobci jsou však upřímní a slib nemusí být pravdivý. Tak se snažte koupit deštníky v maloobchodních prodejnách.

Znalci výhradně značkových věcí by měli požádat o příslušnou licenci v obchodě, aby se ujistili o pravosti značkového zboží. Značkové výrobky mají vždy odpovídající označení.

Důležitou roli při rozhodování o koupi deštníku hraje způsob jeho dalšího využívání. Například výrobky pro ruční přepravu jsou vybaveny speciálním popruhem. Pro skladování v kabelce potřebujete kompaktní model.

Pokud jde o velikost, zde výrobci poskytli velký výběr. Nejmenší jsou deštníky pro děti. Průměrná délka paprsků je přibližně 40 cm, u ženských paprsků je průměrně asi 60 cm dlouhá. Tyto údaje jsou však velmi podmíněné, protože velikost modelů může být nečekaná.

Aby se předešlo nepříjemným překvapením, při nákupu deštníku s „plně automatickým“ nebo „poloautomatickým“ mechanismem, musíte se ujistit, že tlačítko při stisknutí otevírá / zavírá kupoli, nepotopí a nemá žádné jiné vady.

Na pevné výrobní záruky certifikáty vždy rozšířit. Proto se u prodávajícího informujte o podmínkách záruky na zboží.

Co na sebe

Výběr správného deštníku nestačí. Není to jen ochrana před deštěm, ale také důležitý doplněk, který obraz doplňuje.

Aktivní lidé by si měli vybrat pohodlný skládací deštník.

A milovníci klasického stylu budou mít rádi deštník. V kombinaci s retikulum, spojkami a kotníkovými botami bude tento model vypadat dokonale. Tento styl je vhodný i pro ženy.

Vynikající letní možností by byla transparentní klec v kombinaci s lehkými šaty a sandály. To opět zdůrazní romantiku a lehkost obrazu. Tento deštník model také dám ženskost v kombinaci s jarní kabát. Základním pravidlem pro tuto volbu nejsou žádné nudné barvy v oblečení!

Novinky značky

Na začátku jarní sezóny se značky značek rozhodly pro milovníky kvality vychutnat zářivými novinkami. Internetové obchody jsou plné zásob a originálních modelů deštníků pro každý vkus a barvu. Mezi nejoblíbenější modely patří značky jako Labbra, Senz, Guy de Jean, Blunt, Chantal Thomass, Happy Rain, Pasotti, Fabretti, Ame Yoke a další. I přes vysokou cenu tyto značky zaručují vysokou kvalitu a ohromující tvary a design svých výrobků.

Stylové obrázky

Samozřejmě, v každé situaci budou klasické odstíny vypadat vítězně. Například dobrý starý černý deštník. Deklarované módní ženy mezi hvězdami preferují transparentní modely pro červené stopy. Tyto deštníky jsou naprosto univerzální bez ohledu na jejich formu.

Takže, pro ležérní styl, který je nyní nejoblíbenější v oblečení, absolutně žádné hranice. Jak se říká, hlavní věc je ochutnat. Proto jak klasický černý deštník, tak deštník s některým z nejneobvyklejších vzorů budou vypadat skvěle se stejnými džíny a tričkem.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky