Pletené oblečení

Pletené oblečení

V moderním světě je pletenina považována za jeden z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu oděvů. Skříň téměř každé ženy obsahuje minimálně několik kusů úpletu. Popularita tohoto materiálu je docela rozumná, protože má řadu výhod, které jiné typy tkanin nemohou chlubit.

Výhody pleteniny

Pletené oblečení má řadu výhod, kvůli kterým ho preferují zástupci krásné poloviny lidstva. Mezi tyto výhody patří:

 • příjemný na dotek povrchu materiálu, který při nošení nezpůsobuje nepohodlí;
 • vysoká odolnost, takže pletenina je co nejodolnější;
 • nejjednodušší péče (zejména takový materiál prakticky nemusí být žehlen);
 • úplná bezpečnost (tento typ látky nezpůsobuje alergie a také nenabývá elektrostatického náboje).

Další důležitou výhodou tohoto materiálu je jeho kompaktnost při skladování. U pletených oděvů není nutné přidávat do skříně samostatné závěsy. Takové oblečení může být skladováno ve složené formě, protože není prakticky pomačkané.

Kromě toho je pletenina považována za všestranný materiál. Je vhodný pro ženy jakéhokoliv tvaru a stavby. Z ní můžete vyrobit naprosto jakýkoliv typ oblečení: pro domácí použití a pro oslavy.

Druhy pleteniny do cíle

Podle rozsahu použití úpletu může být:

 • nahoru;
 • prádlo;
 • punčochové zboží;
 • rukavice;
 • Šátek;
 • pro klobouky.

Horní typ materiálu se používá k vytvoření dámských svetrů, šatů, bund, kabátů. Tyto typy šatníku se mohou lišit ve stylu, barvě, délce. Kromě toho mohou být pro konkrétní sezónu vhodné svetry, bundy a kabáty. Na trhu jsou zejména modely léto, zima a podzim-jaro.

Pletený úplet se používá při výrobě spodního prádla. Charakteristické rysy každého modelu jsou design a barvy. Existují jednoduché modely pro každodenní život. Také žena si může koupit nějaké speciální prádlo na romantický večer.

Pletené výrobky pletené pleteniny používají výrobci punčoch, punčochových kalhot a ponožek. Pláště a šály a úplety jsou vyrobeny z pláštěk, které se nosí přes bundy a kabáty, šály a šály přes hlavu. Také tento typ materiálu lze použít k vytvoření klobouků (pro každou sezónu) a rukavic (jak izolovaných, tak běžných).

Jersey složení

Tento materiál má zpravidla formu plátna, ze kterého se pak zhotovuje oděv. Některé šatní skříně však mohou být vyrobeny z příze (např. Rukavice, punčochy a ponožky).

Ve většině případů je úplet 100% bavlna. Kromě toho existují odrůdy tkanin obsahujících pouze polyester. Někdy můžete najít materiál, který obsahuje akryl nebo viskózu.

Kombinované typy pletenin jsou považovány za zcela běžné. Zejména na trhu najdete tkaninu z bavlny, viskózy a lnu. Velmi populární je postup přidání složení lycry (díky tomu je hotový výrobek pružnější). Některé typy pletenin se mohou skládat z vlny. Tyto modely jsou zpravidla potřebné pro výrobu svetrů a izolovaných rukavic.

Obecně může být složení pletenin přirozené, syntetické a smíšené. Nejpraktičtější je syntetický typ tkaniny.To snadno přenáší mytí, nevybledne, slabě absorbuje vlhkost. Jediný mínus syntetiky je pravděpodobnost alergií u některých žen.

Pravidla výběru

Výběr oblečení z úpletu, musíte především vzít v úvahu styl modelu. Pokud si chcete koupit šatní skříň, která se bude nosit pouze doma, můžete dát přednost nejjednoduššímu a nejpohodlnějšímu modelu. Takové oblečení může mít jakoukoliv barvu a vzor, ​​i když je lepší brát výrobky vyrobené v tmavých barvách, protože díky neustálému používání budou rychleji špinavé. Takové prvky šatníku nemusí toto číslo zdůrazňovat, nepřítomnost designérského nadšení je povolena. Hlavní pozornost by se měla zaměřit na pohodlí.

Pokud potřebujete koupit oblečení pro přístup k lidem, pak se seznam požadavků zvyšuje. Takový pletený šatník by měl být pohodlný, měl příjemný design a zdůrazňoval jedinečnost svého majitele. Nezapomeňte zvážit kombinaci barev.

Pokud si chcete koupit oblečení pro chladné období, pak musíte věnovat pozornost stupni oteplování. Zde je lepší si vybrat něco z pletených vlněných svetrů nebo izolovaných kabátů. Také se doporučuje dát přednost čepicím z přírodního úpletu.

Sportovní oblečení musí být elastické, aby nedošlo k roztržení při zatížení.

Kvalita

Kvalita výrobku závisí na jeho trvanlivosti. Výběr pleteného oblečení, musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 • šev - kvalitní model by měl mít těsné švy, které nejspolehlivěji spojují všechny jeho prvky (je povoleno jen mírné protažení švů);
 • povrch - oděv by měl být příjemný na dotek, během kování by neměly být žádné nepříjemné pocity (brnění, svědění atd.);
 • hrana - na tomto prvku tkaniny by neměly být žádné vady (oděrky, řezy, silné zakřivení);
 • hustota - toto číslo závisí na typu modelu (svrchní oděvy by měly být poměrně husté, ale trička a svetry by měly být lehce natažené, aby se při prudkém pohybu neroztrhly);
 • kvalita upevnění knoflíku (je-li k dispozici) - to je třeba vzít v úvahu při nákupu kabátů, bund a některých svetrů (zapínání knoflíků by mělo být mírně těsné, aby se knoflíky samy udržovaly, ale bez problémů zapnuté).

Zvažujeme barvu

Předpokládá se, že oblečení z černého úpletu se nejlépe hodí pro nádherné ženy, protože schovává ty nejzřejmější nedostatky postavy. To je pravda, ale vše není omezeno na černou. Svěží ženy si mohou vybrat i vícebarevné modely, ale musí obsahovat šikmé nebo svislé čáry. Tyto linie vizuálně zakrývají nedostatky a činí ženu štíhlejší. Kromě toho, vertikální linky jsou vhodné pro nízké dívky, protože oni budou dělat je vyšší.

Pro ženy slabšího pohlaví je naopak lepší dát přednost modelům, které obsahují vodorovné čáry. Tak budou moci zdůraznit štíhlost své postavy.

Pokud mluvíme podrobněji o barvě, pak se doporučuje zaměřit se na kontrast mezi oblečením a vlasy. Tak, blondýnky jsou vhodné pro tmavší barvy (tmavě modrá, černá, třešeň). Na brunetky a hnědé vlasy ženy šaty bílé, světle růžové, žlutá barva bude vypadat perfektně.

Stín oděvu může záviset nejen na barvě vlasů, ale také na aplikaci. Pro obchodní jednání je lepší koupit něco přísného a jasné modely jsou vhodné pro strany.

Určete styl

Pletené oblečení lze kombinovat s téměř všemi existujícími typy tkanin. Zejména pletené trička a svetry budou vypadat krásně spolu s džíny nebo džínové kraťasy. Kombinace s pokožkou může být také příjemná. Například pletená čepice nebo šátek dokonale doplní vzhled dívky, která nosí koženou bundu.

Pokud kombinujete latex a úplet, můžete získat neuvěřitelně atraktivní vzhled. Zejména můžete nosit latexové šortky a pletené punčochy. Latexové kalhoty a pletená bunda (nebo svetr) budou na mladé dívce vypadat velmi krásně.

Jak přírodní, tak syntetické úplety se hodí k hedvábí. Například hedvábný šátek bude vypadat harmonicky přes kabát nebo bundu. Pro pletenou bundu je navíc ideální hedvábná halenka.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky