Elza Oblečení

Elza Oblečení

Elsa Schiaparelli může být právem považována za vynikající módní návrhářku a za vynikající módní návrhářku svého času. Koncem 19. století pochází z Říma, její rodiče byli bohatí a vzdělaní lidé.

Stalo se tak, že Elsa byla v Anglii a tam našla svůj osud. Byl to hrabě William de Vend de Kerr-Lor, mladí lidé se angažovali. Ale hezký manžel nebyl věrný své ženě a často si dovolil zradu. Když měla Elsa 29 let, stala se matkou v těžké práci a brzy opustila svého nevěrného manžela.

Začněte

Aby žena nepotřebovala, musela si najít práci. Setkala se tedy s některými umělci, mezi nimiž bylo mnoho známých jmen. Ale objevovat Elsu jako tvůrce oblečení nebylo určeno jim, ale Paulovi Poiretovi, kterému žena přišla na módní přehlídku.

Všechno to začalo otevřením obchodu se sportovními oděvy, v němž byly prodávány modely Elsa, kde moderní žena mohla získat praktické oblečení, které bylo možné snadno měnit a kombinovat. Tato móda je dnes důležitá, nejen sportovní. Úspěch přišel do Elsy, díky jednomu arménskému páru, který navrhl své návrhy podle jejích náčrtků a stal se slavným a bohatým.

1954 byl posledním v kariéře vynikající ženy a slavného módního návrháře. Ona se nestala v roce 1973, a pro XX století, toto číslo bylo možná nejvíce zarážející a kontroverzní. Oblečení Elza je neobvyklou jednoduchostí, v souladu s vtipem a extravagancí, je to netradiční řešení v názorech a odvážných experimentech, které mohou šokovat buržoazii.

Podle Elsy Schiaparelli je modelovací oblečení nevděčné a obtížné umění, protože od okamžiku narození nového modelu uplyne jen velmi málo času, protože již přechází do kategorie věcí z minulosti. Ale kdyby Elsa věděla, jak je špatná, protože pokud je to pravé umění, nikdy nestárne.

Kreativní vítězství

Tvořivost této ženy je dnes obdivována a ti, kteří se chtějí věnovat tomuto komplikovanému umění, se učí z jejího příkladu. Tak, rukopis Elsy Schiaparelli dnes může být stopován k pracím takových slavných módních návrhářů jako Jean Paul Gautier a John Galliano.

Co je jedním z nejdrsnějších úspěchů v práci Elsy? To je samozřejmě dámské večerní šaty, které jí vytvořila. To je místo, kde se mělo obrátit k neúnavnému inovativnímu a provokativnímu talentu, kde můžete jednou provždy rozšířit zavedený rámec.

Pret-a-porter je také fenomén, který vytvořila Elsa, a všechny běžné ženy mají možnost nosit módní oblečení také díky Else Schiaparelli. Koneckonců, předtím, než by tyto módní šaty mohly reprezentovat pouze elitu společnosti, a šili si oblečení výhradně na objednávku. A když byl díky Else otevřen butik s hotovými šaty, potřeba individuálního krejčovství zmizelo samo o sobě.

Klíč k úspěchu

S její lehkou rukou se módní přehlídka změnila v něco okouzlujícího a velmi velkolepého. Všechny výstavy a všechny sbírky byly rozděleny podle tématu: od tetování námořníků až po motýly a astrologii. Všechny defily byly vždy doprovázeny buď zmatkem nebo šokem, a jednou skandál znamená úspěch. A nikdy neopustil Elsu.

Elsa jako první použila syntetické tkaniny, nejprve vyvinula dámské plavky ve stylu split, které ji navíc provedly v tónech těla. Parfém s napůl nahým trupem na láhvi je také Elsa. Skutečný provokativní duch této ženy však byl odhalen, když začala pracovat ve dvojici s takovými slavnými excentry jako Jean Cocteau, Salvador Dali a Pablo Picasso.

Jedinečnost talentu

Dali a Elsa vytvořili „patchwork šaty“, Cocteau se zabýval výšivkou a Picasso vylíčil kousky z novinových článků o šatech. Epatace veřejnosti - to je přesně to, co Else ve svých dílech nejvíce zaujalo.

Elsa měla jedinečný talent, ona mohla udělat obyčejný kus oděvu skutečný umělecký předmět. Výsledkem tohoto tandemu v dílech se objevilo mnoho mistrovských děl surrealismu z Elsy. E-mail byl ve všem, včetně příslušenství.

Módní dům Shiaparelli vyrobil například rukavice se zlatými nehty, které už na ně byly nalepeny. Zahrnuje také náhrdelník skládající se z hmyzu a knoflíků zobrazujících klauny a astrologické znaky, ovoce, zeleninu - ale to vše byly dekorativní prvky šatů.

Tisk na oblečení také začal v dobách Elsa, stejně jako barva "fuchsia", který přijal pochopitelnější jméno "šokující růžová", který byl použit všude - pro bundy, a pro kabelky, a pro punčochy.

Autentické umění navždy

A ať přijde čas a módní dům Shiaparelli přestal existovat, ale díla Elsy v různých časech inspirovala Yvesa Saint Laurenta, Johna Galliana, Jean-Paula Gotyeho a Alexandra McQueena. Před Schiaparelli, móda byla něco jako “uzavřený klub”, a když to stalo se dostupné široké veřejnosti. Vždy bylo výzvou stát se odvážným, stát se silným duchem a být osvobozen.

Naše dny

Módní dům Elsa byl vzkříšen po šesti desetiletích díky úsilí designéra Marco Zaniniho. Jeho cílem bylo udělat vše pro to, aby jméno slavného módního návrháře nikdy nepřestalo znít. A soudě podle první výstavy, kterou představil, bude vše tak.

Jak to bylo

Všechno to začalo tím, že zapomenutý Fashion House Elsa v roce 2006 koupil výkonný ředitel, jehož jméno je Diego Della Valle. Poté začíná tisk aktivně diskutovat o možných kandidátech na pozici stálého projektanta. Mnozí se přikláněli k názoru, že by to nebyl nikdo jiný než bývalý kreativní ředitel Dior John Galliano - excentrická osobnost, podobná duchu Elsy samotné.

Ale rashly se rozhodl, že nebude jednat. Nová značka byla poprvé představena novou kolekcí navrženou módní návrhářkou Christianem Lacroixem a svět ji viděl na pařížském Fashion Week v roce 2014. A v září všichni slyšeli jméno Marco Zaniniho, zastoupeného jako kreativní ředitel Schiaparelli.

Jeho debut byl asistentem Domenica Dolce, po kterém pracoval s Donatellou Versace a vedl řadu dámských oděvů Versace. Díky tomuto muži se týden módy v Paříži stal pro módní dům Elsa triumfem a skutečným znovuzrozením.

Druhý život

V nové kolekci jaro-léto vytvořili obrazy obklopené romantickým šarmem, ze kterého se nechci dívat dál - to je nečekaný obraz nevěsty v kalhotách, ostrov s bydlištěm na čelence připomínající slámový dům, krásný rusovlasý mladý cizinec v dech beroucích dlouhých šatech.

Kritici pozitivně ocenili novou kolekci a dospěli ke společnému názoru na to, že Elsa Fashion House má opravdu druhý začátek v životě a skončil ve spolehlivých rukou.

Elza Fashion je považován za jednoho z nejvýznamnějších autorů stylových šatů a úpletu pro ženy. To ocení jak velkoobchodní, tak maloobchodní zákazníci - doma i v jiných částech světa, včetně Ruska. Z této vynikající ochranné známky jsou nové kolekce nabízeny kupujícím dvakrát ročně, podle ročního období jaro a léto, podzim a zima. Řada je vždy spokojena s rozmanitostí a směry ve stylu: kancelář, ležérní a elegance.

Každá žena je krásná

Každá z prezentovaných kolekcí je vždy nejnovějším módním trendem, kvalita výrobků se vždy těší a obdivuje, dokončovací detaily jsou odolné a originální a dodávají modelům zvláštní kouzlo a eleganci.

Rozměrová mřížka pokrývá široký rozsah - od 42. do 62. tak, aby si dáma jakékoli formy mohla vybrat své oblečení podle chuti.

Pletené zboží Elsa Móda bude z každé ženy módní a moderní krásu, s důrazem na všechny její vrcholy, protože každý model je přizpůsoben tak, aby všechny výhody ženy budou zdůrazněny, a nevýhody - dovedně maskované.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky