Oděvní design

Oděvní design

Oblečení design je zvažován mnoho být kompletní umělecká forma. Designové oblečení se vyznačuje originálním a elegantním vzhledem a vysokou kvalitou.

Při nákupu značkových předmětů se lidé obvykle snaží nejen dobře vypadat, ale také zdůrazňovat jejich individualitu a sociální postavení. Podívejme se, proč jsou značkové oblečení tak dobré a proč byste je měli koupit.

Co jsou to designérské předměty a proč stojí za nákup.

Oblečení vytvořené slavným módním návrhářem pomáhá zdůraznit stav člověka a učinit jeho šatní skříň stylovější. Dokonce i jedna malá designérská věc může zdůraznit rafinovanost chuti a patří do kruhu "vybraných" znalců vysoké módy.

Značkové věci, které stojí za to koupit alespoň kvůli jejich vysoké kvalitě. Návrháři neriskují svou pověst a vždy se snaží vytvářet věci nejvyšší kvality. To platí i pro kování a základy.

Tak, utrácet spoustu peněz na designérskou věc, získáte vysoce kvalitní produkt, který vám bude sloužit po dlouhou dobu, aniž by se to nedařilo. Mnoho designérů navíc poskytuje záruku na příslušenství, například tašky. Pokud se tedy některá část rozpadne nebo je třeba ji vyměnit kvůli opotřebení, můžete to udělat zdarma.

Dalším důvodem, proč se mnozí pokoušejí doplnit svůj šatník značky - jméno autora. Není nutné, aby byla značka napsána velkými písmeny na nejvýraznějším místě - je důležité, aby každý detail připomínal jednoho z jeho tvorby.

Historie

Oblečení design byl poměrně lukrativní průmysl po celá desetiletí. Od počátku minulého století se začala věnovat značná pozornost vzniku kvalitního dámského a pánského oblečení.

Móda se začala rozvíjet ve dvacátém století v Paříži. Toto město je stále nazýváno hlavním městem módy. Na počátku dvacátého století byly všechny sbírky slavných návrhářů poslány do Paříže. Už tam jsou věci z nich v otevřené kopii a šité podobné oblečení ve studiu. Tak, věci jako oblečení ze slavných sbírek, se staly dostupnými i obyčejným lidem.

To bylo na počátku dvacátého století, že móda začala být podmíněně rozdělena na vysoké a každodenní. Výrobky, které byly přisuzovány vysoké módě, byly šity individuálně a ukázaly se na módních přehlídkách v mnoha městech. Příležitostné oblečení bylo zbaveno individuality - byly šité hromadně, velmi často, nevěnují pozornost kvalitě. Tyto dva hlavní módní průmysl nebyl konkurenceschopný.

Na počátku dvacátého století se staly populárními módní časopisy. Vydali fotografie nejštýlovějších šatů. Ženy a dívky z celého světa byly inspirovány obrazy na stránkách a samy vytvořily stylové luky.

Tyto dva hlavní módní trendy - vznik módních časopisů a rozdělení módy na vysoké a každodenní - přetrvávají dodnes.

Velký svět couturiers

Hlavní lidé, kteří ovlivňují formování a rozvoj módy ve světě, jsou designéři. Mezi slavnými módními návrháři, kteří jsou známí všem milovníkům módy, patří muži i ženy.

Jeden z nejpopulárnějších světových designérů je Tom Ford. Především je známý svou spoluprací se značkou. Gucci. Kromě toho vytvořil kostýmy pro mnoho populárních filmů a jen pro slavné lidi. Již ve dva tisíce letech byl oficiálně uznán jako nejlepší módní návrhář na světě.

Z žen couturiers, především, to stojí za zmínku slavný Donatella Versace. Sestra velkého světového návrháře nezůstala ve stínu slavného bratra a po jeho smrti pokračovala v rozvoji tradic módního domu.

Další zakladatel globální značky, která stojí za zmínku - Ralph Lauren. Jako zralý muž založil vlastní oděvní firmu. Předtím se dlouho věnoval hledání - sloužil v armádě, studoval vědu. Nakonec však přišel na design.

Jeden z nejvíce okouzlující svět couturiers je zvažován Marc Jacobs. Tento módní návrhář vytváří oblečení pro dva světové módní domy najednou, z nichž jeden je pojmenován po něm.

Známý po celém světě a italský designér Valentino. Svoji kariéru začal ve škole a během několika let dosáhl velkého povolání. Mezi jeho klienty patří mnoho osobností.

Nemůžete ignorovat designéry jako Dolce a Gabbana. Zakladatelé stejné značky dosáhli neuvěřitelné popularity během několika let. Každá z jejich nových sbírek má dnes celosvětovou popularitu.

Jeden z nejslavnějších britských návrhářů je zvažován Alexander McQueen. Po dlouhou dobu působil v jiných světových značkách, zejména v Zhivanshi a Gucci. Postupem času se mu však podařilo navázat svou módní řadu oblečení a učinit z něj neuvěřitelně populární mezi znalci vysoké módy.

Mezi milovníky neobvyklého a dokonce pobuřujícího značkového oblečení, oblečení od John Galliano. Každý outfit z kolekce tohoto jasného couturier vyniká mezi ostatními značkami pro jeho jas a neobvyklé detaily.

Klasika vysoké módy je považována za oděv z domu módy Chanel. Jméno Coco Chanel asi každý ví.

Většina z jejích módních nálezů Mademoiselle Chanel dělala opravdu kultovní. Je to díky této skvělé ženské návrhářce v dámském šatníku se objevilo obrovské množství věcí v pánském stylu - bundy, bundy, kalhoty a tvídové obleky.

Další ikonický designér - Yves Saint Laurent. Spolu s Coco Chanel byl jedním z předních módních návrhářů dvacátého století. Dlouho pracoval s dalším brilantním designérem - Christian diorcož mu přineslo popularitu. Již v jednadvaceti letech se tento designér stal hlavou slavného módního domu Dior a vytvořil svou první kolekci značkového oblečení.

Mimochodem, to byl Laurent, který byl prvním světovým designérem, který přinesl svou módní kolekci na území Sovětského svazu a vzbudil zájem o zahraniční designové trendy mezi ruskými módy.

Nejslavnější ruské a ukrajinské návrháře

Moderní domácí móda je blíže evropské než sovětské. Ano, a stát se designérem dnes je mnohem snazší než před několika desítkami let. Mnoho domácích couturiers je nyní populární v zahraničí.

Jedním z nejpopulárnějších ukrajinských návrhářů je romantická dívka. Lilia Pustovit. Její sbírky se vyznačují zvláštní originalitou a vyznačují se přítomností určitých etnických prvků, které spojují oblečení vytvořené Lily s tradičním oděvem. Mnoho lidových detailů je přítomno v téměř každé její výbavě.

Ona vytváří její návrhář oblečení pro mnoho domácích osobností a politiků. Své sbírky pravidelně prezentuje na domácích módních týdnech. Ale popularita oděvů z Pustovova roste mimo jeho rodnou zemi. Takže, tento návrhář má sbírky, které se prodávají v obchodech v Londýně, Tokiu a Paříži.

Další ukrajinská návrhářka, jejíž sláva se již dávno rozšířila za hranice své rodné země - Irina Karavai. Kromě kvalitních oděvů vytváří také jedinečné šperky. Jedná se o značkové brože, které se nazývají „čipem“ všech svých sbírek.

Obecně platí, že všechny sbírky Irina Karavaya jsou obzvláště jasné a neobvyklé.Svými sbírkami se neustále snaží protestovat proti monotónnosti a otupělosti světové módy. Oblečení z tohoto domácího couturier dokonale spojuje moderní střihy a etnické vzory. A fantasy brože velmi organicky doplňují všechny její sady ojeda.

Pokud mluvíme o mužských designérech, stojí za zmínku Alexey Zalevsky. On je slavný nejen pro své designérské oblečení, ale i pro představení, do kterých se jeho každá show promění.

Tento designér je docela šokující, a to jak ve věci sestavování přehlídek, tak z hlediska přizpůsobení jeho oblečení. To je důvod, proč jeho oblečení přitahují pozornost a celebrity, a ty, kteří se mohou na tyto oblečení dívat pouze na stránkách módních časopisů.

Z ruských návrhářů stojí za zmínku Alexandra Terekhova. Jeho sbírky kombinují ženské romantické oblečení a poznámky neformality, které přitahují mladé lidi. Tento domácí couturier opravdu ví, jak vytvořit oblečení, které bude rozpoznáno. Dlouhou dobu trénoval ve slavném pařížském módním domě Yves Saint Laurent.

Jeho první butik se značkovým oblečením byl otevřen ne v Rusku, ale v Los Angeles poté, co představil jednu ze svých sbírek v New York Fashion Week.

Typy značkového oblečení

Designové oblečení je vždy něco jasného a neobvyklého. Pečlivý přístup k vytváření vlastních věcí umožňuje designérům v každé kolekci prezentovat stylové oblečení, z nichž každý je opravdovým uměleckým dílem.

Obecně, jak již bylo zmíněno, mohou být všechny designové věci rozděleny na ty, které se týkají vysoké módy a tzv. Pret-a-porter. Vysoká móda je nejdražší a neobvyklá věc, ve které designéři ukazují všechny své schopnosti a nadání. Tento druh oblečení je prezentován na světových módních týdnech. Patří mezi ně sukně, šaty, obleky a doplňky.

Pret-a-Porter je levnější verze oblečení od slavných návrhářů. Toto slovo je samo přeloženo jako "hotové oblečení". Takové oblečení jsou šité v továrnách ve velkém množství. Takové oblečení jsou k dispozici více modům a módy. Oblečení tohoto typu je vhodnější pro každodenní nošení a je vytvořeno s ohledem na všechny požadavky na kvalitu a vzhled.

Moderní kolekce věcí "haute couture" \ t

V moderním světě nejsou věci od známých návrhářů k dispozici všem. Ale držení alespoň jedné stylové věci s příslušnou značkou příjemně potěší milovníky vysoké módy.

Moderní designové šaty mohou být šity jak v továrnách, tak i ručně. Věci pro individuální krejčovství jsou podstatně dražší, ale liší se i vyšší kvalitou. Značkové oblečení může být buď pletené nebo látkové nebo vyrobené z jakýchkoli originálních materiálů. Pro šití značkového oblečení se často používají spíše podivné materiály a dekorativní materiály.

Jako dekorativní prvky používají moderní designéři nejen látkové vložky, ale i malá tlačítka, květiny, peří a další poměrně neobvyklé detaily. Neobvyklé může být umístění takových dekorativních dílů. Mohou být umístěny kdekoli, například, mnoho značkových bot nebo bot doplňují původní spony umístěné za nebo vpředu a ne na boku.

Originální vzhled a tisk, zdobení oblečení. Stylové šaty nebo sukně lze tedy ozdobit netradičním plameňákem nebo ozdobnými malými okurkami.

Moderní značkové oblečení je skvělý způsob, jak zdůraznit své postavení ve společnosti a potěšit se kvalitním oblečením, které vám bude dlouho trvat. Nákup i jeden návrhář položky nebo šperky bude okamžitě vzít svůj šatník na novou úroveň a učinit z něj stylovější.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky