Zimní oblek pro rybolov a lov

Zimní oblek pro rybolov a lov

Vlastnosti a výhody

Vysoce kvalitní zimní oblek pro rybolov a lov může dlouhodobě chránit tělo před nepříznivými vlivy prostředí. S takovým vybavením, subzero teplota, silný vítr a déšť nebude zasahovat kdykoliv během dne. Milovníci lovu, rybaření, turistiky, lezení na vrcholky hor jsou nutně vybaveni speciální uniformou. V závislosti na účelu existuje několik druhů.

Rybářské obleky

Hlavním rysem zimního rybolovu je, že rybář je po většinu času stacionární. Příležitosti se trochu zahřát, pohybovat, ne, takže oblečení má speciální požadavky na tepelnou izolaci. Rybářský oblek pro chladné období by měl mít vícevrstvou podšívku z materiálu, který spolehlivě drží teplo: umělé kožešiny, polyesterová vlákna, rouno. Spojovací materiál, zipy, rukávy a límec by měly být co nejvíce uzavřené, aby se zabránilo sebemenšímu foukání. Nejoptimálnější je bunda nebo sako s kapucí, semi-overaly se zavřeným zadem. Vnější povrch by měl být pokryt materiálem odolným proti vlhkosti, jako je polyester nebo polyester.

Zimní obleky pro rybolov mají různé ukazatele odolnosti proti teplotám pod nulou: od -10 ° C do -50 ° C. Měli byste si vybrat, vzhledem k počasí v zimě v určitém regionu. Mnoho pokročilých modelů má další vlastnosti: ochranu před párou, příslušenství pro záchrannou vestu, odnímatelné vložky na klíně, teplý prostor pro mobilní telefon. Některé typy kostýmů neumožňují navlhčit, i když rybář propadl vodou na tenkém ledu. Tyto produkty jsou však mnohem vyšší.

Dobré vybavení pro zimní rybolov poskytuje maximální tepelnou izolaci, ale má možnost se hodně potit, což způsobuje určité nepohodlí. Proto je lepší nenosit extra teplé oblečení pod vícevrstvým oblekem: svetry, bajky, punčochové kalhoty

Lovecké obleky

Na rozdíl od zimních oděvů by měl být lovecký oděv co nejobtížnější, umožňoval rychlý pohyb a volný pohyb kolen, loktů a pasu. Dalším požadavkem je maskovací zbarvení, které vám umožní vizuálně splynout s okolním terénem. Vzhledem k tomu, že zad je nejzranitelnější částí těla při silných mrazech, je lepší nepoužívat běžné kalhoty. Místo toho, většina zimních loveckých obleků přijde s polořadovka-overaly s ohřívaným hřbetem. Pomůže tak vyhnout se tak nepříjemným následkům zimního lovu, jako je osteochondróza, radiculitis a další nemoci. Bunda nebo bunda je vyrobena z nepromokavé membránové tkaniny, umožňuje pokožce dýchat a chrání před pronikáním vlhkosti. Vnitřní obložení by mělo být vyrobeno z dobrých izolačních materiálů, jako je rouno nebo polyester.

Dalším důležitým detailem spolehlivého loveckého obleku je jeho bezhlučnost. Pomůže dostat se na šelmu na minimální vzdálenost, aniž by ho děsila. Tento typ zařízení musí obsahovat dostatečný počet pohodlných a přístupných kapes a prostor pro potřebné vybavení.

Lovecký kostým medvěda by měl být tak tichý, jak je to jen možné, neuskutečňovat žádné šustivé zvuky, i když se člověk plíží. V tomto případě, kamufláž barvy, žádné světlé nebo černé (uvolněné na zimní sníh) fragmenty. Pokud jsou lesklé části - knoflíky a zipy, měly by být zavřené.

Aby se lovec v zimním lese nemohl vidět, používají se speciální maskovací šaty.Jsou vyrobeny z pletené sítě, mají kapuci a knoflíkový uzávěr. Nejznámější modely jsou: Leshy, Kikimora, Huntsman, Ghost. Takové věci se nosí nad loveckým oblečením. Nechrání před chladem, větrem a vlhkostí, jejich funkcí je pouze zajistit rozmazání postavy na pozadí okolní krajiny. Maskovací oblek Blizzard je nejvhodnější pro lov v zimě. Má vhodnou kamuflážní texturu, která dokonale ladí se zasněženou krajinou.

Obleky pro spearfishing

Pro spearfishing, obleky jsou používány, které mohou udržet tělesné teplo ve vodě po dlouhou dobu, kde dochází k výměně tepla 20 krát rychleji než ve vzduchu. Proto jsou vyrobeny z izolačních materiálů: pogumovaný nebo pěnový neopren a vícevrstvý nylon. Aby se zabránilo pronikání vlhkosti dovnitř, mají vyztužené lepené hrany švy, hermetické zesílení v oblasti rukávů, chodidel a krku. V závislosti na stupni ochrany před vlhkostí mohou být tyto obleky suché, polosuché a mokré. Kostýmy pro spearfishing lze použít s rukavicemi, ploutvemi nebo gumovými holemi, potápěním nebo obličejovou maskou.

Horský oblek

Navzdory jménu je tento typ oblečení oblíbený u rybářů, turistů, lovců. To bylo původně používáno horskými strážci. Dnes je toto oblečení obzvláště oblíbené u horolezců. Skládá se z bavlněné bundy s kapucí a skrytého knoflíku, stejně jako kalhoty s podvazky. V pase se napínal pás av oblasti kolen se speciálními popruhy. Poskytuje spolehlivou ochranu před vlhkostí, nečistotami. Stanová tkanina se vyznačuje vysokou životností.

Top Kostýmy Hodnocení

Mezi nejoblíbenější obleky pro zimní lov a rybolov patří tyto modely:

  • Plavák
  • Burane.
  • Bojovník
  • Triton.
  • Aljaška.

Model Float chrání nejen před mrazem a srážkami, ale také vám umožní zůstat na vodě v případě pádu do vody. Takový oblek je obzvláště důležitý při lovu na tenkém ledu, pokud existuje riziko selhání. Bunda a kombinézy jsou vyrobeny z nepromokavého, prodyšného materiálu, v případě, že je ve vodě, rybář se vyhne riziku podchlazení. Rozsah teplot od -20 ° C do -60 ° C. Nejčastěji je povrchová vrstva jasnou barvou, takže je snadné vidět siluetu v dálce.

Souprava Buran má maximální možnou tepelnou izolaci. Skládá se z vícevrstvé bundy s kapucí, vesty a kombinézy. Všechny upevňovací prvky jsou bezpečně uzavřeny, je zde výškové nastavení, je zde mnoho kapes, zesíleny jsou zadní a kolenní díly. Tyto oděvy jsou jedinečné pro cestování, lov a rybolov v podmínkách Dálného severu.

Zimní maskovací oblek Warrior byl vytvořen speciálně pro vojenské a bezpečnostní síly. Má maskovací vzor, ​​stejně jako v ozbrojených silách. Obsahuje kalhoty s podvazky, bundu s dvouvrstvou fleecovou izolací, odnímatelnou kapuci a spodní prádlo horolezectví nebo speciální oblečení. Toto oblečení s dostatečnou pevností a tepelnou konzervací poskytuje mobilitu, větší volnost pohybu.

Kostýmy Triton s různými kamuflážními barvami jsou také oblíbené u rybářů a lovců. Skládají se z rovné bundy s odnímatelnou kapucí, kalhoty s bočními kapsami a vyztuženými koleny. Lze jej nastavit do pasu a spodku kalhot.

Model Aljaška s kapucí na umělé kožešině je oblíbený u příznivců zimního rybolovu. Oblek obsahuje: bundu s vícevrstvou izolací v modré barvě, kalhoty s odnímatelným hřbetem a vysokým pásem. Je vybaven velkým množstvím vnitřních a vnějších kapes, má reflexní bílé pruhy. Nastavení je možné na spodní straně bundy a nohy.

Materiály

Pro výrobu rybářských a loveckých zimních obleků s využitím několika materiálů.

Fleecová tkanina je syntetická polyesterová tkanina. Jeho užitečné vlastnosti jsou lehkost, pružnost a schopnost projít kyslík, takže kůže dýchá. Z tohoto materiálu jsou vyrobeny nepromokavé, prodyšné oděvy.

Tkanina je vlněná nebo vlněná směs. Tento materiál se používá pro šití s ​​vysokou hydroizolací. V této oblasti našly uplatnění také oděvy s přídavkem vícevrstvé izolace.

Neoprénové obleky jsou vyrobeny ze syntetického kaučuku, který zabraňuje pronikání vlhkosti. Vnější vrstva mnoha rybářských bund a kombinézy se skládá z ní.

Membránové tkaniny se skládají z několika vrstev: horní je nejodolnější, střední ochranné a spodní vrstva měkká. Membrány ve složení poskytují vodoodpudivé vlastnosti a ochranu před větrem, ale umožňují průchodu vzduchu.

Populární značky

Mezi výrobci uniforem pro zimní podmínky je Norfin široce známý. Velmi populární jsou rybáři a lovci. Kvalitní kostýmy z vícevrstvé membránové prodyšné tkaniny. Vývojář webových stránek http://www.norfin.ru nabízí řadu kvalitních produktů.

Výrobce Fisherman dodává řadu zimního rybářského vybavení, jako je Buran, Pole a Nord. Charakteristickým rysem této značky je, že existují speciální obleky pro ženy. Modely Fisherman NORFIN Lady mají stylový design a dokonale chrání spravedlivý sex v drsných zimních podmínkách.

Značka Seafox je známá svými plavkovými obleky s pozoruhodnými vlastnostmi. Používají se k rybolovu z lodi, rybaření na ledě. Barva je jasně žlutá, s reflexními signálními prvky. Uvnitř je třívrstvá izolace a speciální vrstva, která zvyšuje vztlak.

Zimní obleky Graff jsou prezentovány v různých verzích, jak pro lov, tak pro rybolov v zimě. Na webových stránkách ruského dodavatele těchto produktů http://graff-russia.ru se můžete dozvědět více o vlastnostech a rozsahu.

Kombinézy pro zimní rybolov Shimano je vyroben z nylonu, který má vysokou pevnost, takže je velmi těžké roztrhnout kombinézu nebo bundu. To vám umožní cítit se pohodlně při teplotách do -30 ° C, zatímco tělo volně dýchá a vynikající izolace nedovolí vodě uvnitř.

Holster je dalším výrobcem, který dodává nejen mužské, ale i ženské modely pro zimní rybolov. Kostýmy jsou vyrobeny z nylonu s vícevrstvou izolací, prezentovány jsou různé maskovací barvy, včetně chladného období.

Značka Raftlayer je známá svými univerzálními soupravami pro lov, rybaření a outdoorové aktivity. Zimní modely vydrží teploty až -40 ° C a izolace isolon umožňuje tělu pohodlně dýchat.

Mezi zimní obleky pro lov a rybaření vyrobené v Rusku lze uvést Tyson Triton, který poskytuje teplo a pohodlí v zimě v našich severních zeměpisných šířkách. Pro výrobu použitých fleece, pláštěnky a nylonu. Sada obsahuje kalhoty a teplou bundu s kapucí.

Jak si vybrat

Při výběru je třeba se řídit následujícími kritérii: velikost, složení soupravy, přítomnost tepelně izolačních, vodoodpudivých, větruvzdorných vlastností. Je důležité věnovat pozornost udržovaným teplotním podmínkám. Výrobce hraje také důležitou roli, proto byste měli pečlivě prostudovat nejoblíbenější značky.

V každém případě je nutné si vybrat oblek, který zajistí nejpohodlnější stav v zimních podmínkách, nebude omezovat pohyb a bude vhodný pro několik sezón.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky