Kyselé toniky pro obličej

Kyselé toniky pro obličej

Tonic je druhou fází péče o pleť a má tonizující účinek, normalizuje kyselost pokožky a připravuje ji na další krok - zvlhčující nebo výživný. Bez tonikum je řetězec řádné péče o epidermis rozbit, takže je velmi důležité nezapomenout na používání výrobku po mytí po určité době. Kyselé toniky nejen tónují pokožku obličeje, ale také pomáhají v boji proti nedokonalostem pleti, jako jsou komedony, ucpané póry, drobné záněty, pigmentace, matný a neživý povrch, jemné vrásky. Seznam užitečných vlastností kyselého složení může pokračovat po dlouhou dobu, a proto postupujeme ihned k popisu jeho výrazných výhod.

Vlastnosti a výhody

Pleťová voda s kyselinami plní důležitou funkci - rozpouští horní vrstvu epidermy, ničí spojení mezi bílkovinnými prvky a mrtvými buňkami nebo "mrtvými" buňkami. Kyseliny se od sebe liší, jsou však spojeny množstvím výhod a vlastností:

  1. Tonic s kyselinami bude potřebný pro dívky a ženy s problémovou pokožkou: výrobek normalizuje PH rovnováhu kůže, nebo ji přenese z alkalického prostředí do normálního.
  2. Práce s kyselinou v tonice je spojena s bojem proti bakteriím, které narušují normální činnost epidermis - mazových žláz.
  3. Díky rozpuštění horní zrohovatělé vrstvy se zvyšuje přirozená produkce elastinu a kolagenu, které jsou "odpovědné" za pružnost a hladkost kůže.
  4. Kyselina v tonikum hydratuje pokožku a nasycuje ji užitečnými stopovými prvky.

Druhy

Kyseliny lze rozdělit do dvou širokých kategorií:

  • AHA - alfa-hydroxy kyseliny nebo ovoce. Rozpustí se ve vodě a pracují výhradně na povrchu - odstraňují keratinové buňky. Jako součást prostředků je účinné použití ovocných kyselin s koncentrací 5-10%, pokud je vyšší, pak je činidlo považováno za profesionální a vhodné pro použití v salonu; pouze vysoce odborníci pracují s vysoce koncentrovanými kyselinami, aby se vyloučilo riziko popálení kůže.

Výrobci na tonických obalech označují ovocné extrakty jako alfa hydroxy kyseliny, kyselina jablečná, kyselina mléčná, kyselina glykolová, kyselina citrónová.

Existuje mnoho druhů ovocných kyselin: za nejčastější jsou považovány jablečná, mléčná, mandlová, glykolová, citrónová, boritá, mléčná a glykolová, včetně gelu. Tonika s ovocnými výtažky je vhodná pro majitele suché a citlivé, stárnoucí pleti, protože mají tendenci zvlhčovat pokožku, vyhlazovat povrch a bojovat proti změnám souvisejícím s věkem.

Po skončení letního období se doporučuje používat exfoliační tonikum s kyselinou mléčnou, mandlovou, glykolovou, citrónovou, jantarovou a kyselinou jantarovou, aby se normalizovala činnost epidermis, což je hladké a svěží. Kompozice bez alkoholu se stane preferenčním při volbě tonikum pro pokožku obličeje, zatímco hodnota pH produktu PH by měla být v rozmezí 3-4 (ideálně 4) pro jeho efektivní provoz. Tonikum regenerující pokožku hlavy bojuje proti lupům a stimuluje růst vlasů, seznam jeho vlastností je působivý.

  • BHA - betahydroxykyseliny - druhý typ, který se vyznačuje rozpustností lipidů, jsou schopny proniknout do pórů a „pracovat“ v hlubších vrstvách epidermy. Kyselina salicylová, účinná pomoc při potírání komedonů různých stupňů a hloubek, je kyselina BHA. Kyselina salicylová ve složení tonikum by neměla překročit koncentraci 1-2%, naopak by takový výrobek neměl obsahovat alkohol, aby se zabránilo vysychání kůže.

Kyselina salicylová je vhodná pro celoroční použití, protože nezvyšuje fotosenzitivitu epidermy a nezpůsobuje vzhled pigmentace (za předpokladu, že používáte hydratační krém a ochranný faktor SPF50 + pro obličej).

Tonic se salicylovou základnou je vynikající pro majitele kombinace, mastné, problémové pleti, protože mají vlastnosti pro zastavení tvorby kožního mazu, snížení zvětšených pórů a dodávají pleti příjemnou matnou texturu.

Jak si vybrat

Tonikum je vybráno z typu kůže: pro problémové epidermis se zánětem by se černé tečky měly rozhodnout pro BHA - betahydroxykyseliny nebo kyselinu salicylovou. Složka je založena na aspirinu a má schopnost bojovat proti bakteriím a zánětům, odstraňuje zarudnutí.

Hydrokyseliny ničí spojení mezi bílkovinami stratum corneum kůže a rozpouští ji, odlupují povrch kůže a dávají jí lesk, takže kyselina salicylová v tonikum by měla být vybrána pro ženy s blokovanými póry, komedony, záněty, mělké pigmentované skvrny od akné, s výraznými zvýšená produkce podkožního tuku a lesku v T-zóně.

Krém na bázi ovocných výtažků je ideální pro mladé dívky se suchou a citlivou pokožkou stejně jako pro starší ženy s normálním typem epidermis. Ovocné kyseliny fungují stejným způsobem jako salicylový analog, navíc hydratují pokožku a pronikají trochu hlouběji.

Při volbě tonika s kyselinou, měli byste věnovat pozornost jeho koncentraci (jeho úroveň je uvedena na obalu výrobci): pro roztok kyseliny salicylové je vhodné se zaměřit na koncentraci 1-2%, ale ne méně než 0,5, na tonikum s ovocnými kyselinami, 5-10%. Je důležité vzít v úvahu hodnotu pH PH: pro BHA je obvykle 3-4 jednotky, větší množství snižuje účinnost tonikum.

Můžete si vybrat obličejové mléko v lékárně nebo kosmetickém obchodě, kosmetickém salonu. V každém případě stojí za to se poradit s kosmetičkou při výběru nástrojů, profesionální lékař vám pomůže správně určit typ pleti a identifikovat existující problémy a způsoby, jak se s nimi vypořádat mimo kosmetický salon.

Aplikace

Výrobci kyseliny tonické obvykle uvádějí doporučení pro použití na obalu - na etiketě. Mimochodem, existují nástroje pro každodenní péči a nástroje, jejichž použití je sníženo na 7 až 10 dní: obvykle záleží na úrovni koncentrace kyseliny v kompozici a čím vyšší je, tím méně by se mělo používat méně tonikum.

Promluvme si o účinnějších prostředcích - tonikách pro každý den. Doporučuje se aplikovat po umytí a před použitím hydratačního přípravku je důležité chvíli počkat, až se tonikum zcela vstřebá do pokožky (až 30 minut).

Před prvním použitím se vyplatí provést test na alergickou reakci: aplikujte krém na kůži ohybu paže a počkejte 5-10 minut, pokud se zarudnutí nebo svědění netvoří, může se bezpečně aplikovat na pokožku obličeje. Pokud pleťové mléko způsobuje pocit pálení, zarudnutí, mělo by být okamžitě omyto a zastaveno.

Stojí za zmínku, že produkty s jakýmikoliv kyselinami se nedoporučují pro použití v létě, protože chemické prvky ve složení výrobku mohou dokonce i malou část zvýšit fotosenzitivitu kůže; To platí pro tonika a lotiony s kyselinami, po jejichž aplikaci se nedoporučuje strávit dlouhou dobu na slunci (slunění).

Nejlépe hodnocené

Krém Aravia obsahuje jako hlavní složky heřmánkový extrakt a esenciální olej z máty peprné, určený k čištění epidermis před zákrokem parafínové terapie, tonizací.

Norel gel lotion je vysoká koncentrace kyseliny mandlové a nemá alkohol. Dokonale čistí pokožku obličeje a bojuje proti zrohovatělé vrstvě epidermy, zlepšuje strukturu a pleť.Lumenové čistící tonikum se sadou ovocných kyselin vytvořených pro transformaci kůže; Obsahuje borůvky, pomeranč, citron, cukr třtiny a arktické extrakty morušky. Tonic Arkady s ovocnými kyselinami očistí pokožku, heřmánkový extrakt, slad, měsíčku uklidňují.

Tonic Mist má schopnost odlupovat díky extraktu z citronu, který rozjasňuje a tóny epidermis.

Mléko značky Stopproblem je založeno na kyselině salicylové a účinně bojuje proti zánětům a kožním vyrážkám, to znamená, že se stane ideálním spojencem pro potírání nedokonalostí mastné a kombinované kůže. Ve složení Stopproblem tonika není alkohol. Amway ARTISTRY HYDRA-V osvěžuje pokožku a normalizuje rovnováhu lipidů.

Recenze

Kyselé lotiony vyvolávají skutečnou radost mezi majiteli nedokonalých epidermis, a to zejména prací fondů, které si děvčata všimla s malými vyrážkami ze zvýšené práce mazových žláz. Dívky již nepoškozují kůži křoviny, používají tonikum s kyselinami v kompozici a volí správnou koncentraci.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky