Čistící tonika

Čistící tonika

Čištění je důležitým krokem v péči o pleť obličeje. Ale často prostředky, kterými čistíme obličej, porušujeme úroveň Ph, mohou zanechat pocit těsnosti na obličeji nebo zcela neodstranit znečištění. Pokud nanesete krém na takovou pokožku, je plná ucpaných pórů a výskytu zánětu. Proto je důležité, aby takový krok čištění nebyl přeskočen jako použití tonika po hlavním čistícím prostředku.

Druhy výrobků péče o obličej

Čistící tonika se liší podle typu pleti:

 1. Pro mastnou a problémovou pokožku. Fondy pro tento typ obsahují vyšší procento alkoholu ve srovnání s jinými produkty. Je to proto, že mastnou pleť je třeba odmastit. Tuk je výbornou živnou půdou pro bakterie. Tento typ nevyžaduje žádné další hluboké čištění. Využití těchto prostředků však nemůže být každodenní povahy. Používají se 1-2 krát týdně.
 2. Pro normální typ. V takových prostředcích nejčastěji v kompozici existují látky, které posilují stěny cév. Obsahuje minerály a vitamíny pro nasycení pokožky a udržení optimálního množství vlhkosti. V přítomnosti hroznového semene nebo oxidu hlinitého v seznamu, nástroj odlupuje zrohovatěné buňky.
 3. Pro citlivou a suchou pokožku Je důležité, aby čištění bylo velmi jemné. V žádném případě nesmí být taková kůže vysušena. Proto ve fondech nepřidávejte alkohol, používejte alternativy, které mají antiseptický účinek.
 4. Pro kombinovanou pleť. V tonikách pro tento typ ingrediencí jsou optimálně vyváženy tak, aby nedošlo k přesušení částí obličeje, kde je epidermis suchá, aby ji vyživovala účinnými látkami. Současně by měly být plochy s epidermis tuku dostatečně očištěny od nečistot a získat matný povrch.

Typ pleti můžete určit pomocí papírové ubrousky na obličej ráno. Pokud je na ubrousku mastná skvrna, je mastná. Pokud jsou v místě kontaktu s t-zónou (čelo, nos, brada) mastné skvrny - kombinovaný typ. V nepřítomnosti skvrn - suchý, citlivý nebo normální typ.

Suchá kůže se vyznačuje pocitem těsnosti po mytí. Ve věku třiceti let se objevuje velké množství vrásek v obličeji, zejména v oblasti očí (vrána). V mládí téměř nemá žádné chyby.

Jen málo lidí se může pochlubit normálním typem pleti. Nemá žádné nedostatky v podobě mastného lesku, akné a pocitů těsnosti. V každém případě je však zapotřebí péče.

Dozvíte se, kdy aplikovat toniku na obličej ve videu:

Co je potřeba

 1. Pro odstranění zbytků kosmetiky, mazu, nečistot je zapotřebí čistící tonikum;
 2. Nástroj může zasychat a dezinfikovat pokožku, pokud obsahuje například alkohol;
 3. Při mytí kyselinovou rovnováhu kůže je porušena. Úkolem každé toniky je obnovit Ph na 5,5, což komplikuje vývoj patogenních mikroorganismů;
 4. Připravuje pokožku pro účinnější vstřebávání krémů, to znamená, že je to nutný krok v péči o obličej;
 5. Přípravky, které jsou schopny poskytnout osvěžující, omlazující, hydratační, hojení ran a další akce, mohou být přidány k očistnému tonikum.

Složky

Složení čisticích tonik obvykle přidává složky, jako jsou:

 1. Alkohol se v kosmetickém průmyslu používá velmi opatrně. Má antiseptický a sušící účinek, který je zvláště důležitý v přítomnosti akné.
 2. Být silný antiseptický, shungite, přítomný ve složení kosmetického přípravku, redukuje zánět a svědění, má antioxidační účinek, má hojivé účinky na rány.
 3. Manuka listy mají protizánětlivé, antioxidační, antibakteriální účinky.
 4. Aloe se používá jako přírodní antiseptikum při čištění tonik. V kombinaci s protizánětlivým účinkem je tato rostlina nepostradatelnou složkou v kosmetickém průmyslu.
 5. Heřmánek má antimikrobiální, protizánětlivé a zklidňující účinky.

Ale o čem výrobci mlčí, ale co je důležité vědět o očistném toniku pro obličej, který se naučíte ve videu:

Aplikace

Výběr čisticí tonikum v souladu s typem pokožky, musíte znát pravidla pro jeho použití. Kosmetiku je nutné odstranit pomocí kůže, gelu nebo mléka pro odstranění make-upu. Naneste tonikum na bavlněnou podložku a očistěte pokožku před zbytky nečistot.

To by mělo být provedeno s měkkými pohyby, podél masážních linií, snažit se nenatahovat kůži. Je nutné se pohybovat v následujících směrech:

 1. Od středu čela, pohybující se šikmo v různých směrech (k vlasové linii).
 2. Z nosu do chrámů a na jablka tváří.
 3. Od nosu po nos.
 4. Z rohů úst pod lícními kostkami k ušním lalům
 5. Od středu brady ke spodní hraně čelisti

Recenze

Níže je uveden obecný popis nejoblíbenějších tonik.

 1. Podle příslibů výrobce lék na mastnou pokožku Christiny nejenže čistí a zvlhčuje pokožku, ale má i omlazující účinek, mezi nevýhody patří i pronikavý zápach a poměrně vysoká cena. Cenovka pro výrobek se pohybuje v rozmezí od 1 200 do 1 500 rublů, kladné strany jsou podle uživatelů vynikající dezinfekcí obličeje, nedostatečnou pevností a suchostí na obličeji po aplikaci nástroje. Nástroj tak šetří před vadami.
 2. Lumene Matt Touch a Sensitive Tonic je vhodný pro tukové a kombinační typy. Štítek udaný výrobcem, že nástroj nejenže zvládá svou hlavní funkci - zúžení pórů, ale i dokonale matný, dává svěžest a činí kůži sametovou. Alkohol je přítomen ve složení drogy, proto, podle některých uživatelů, to může mírně sevřít kůži. Většina uživatelů tvrdí, že lék nejenže zvládá funkce uvedené na štítku, ale také léčí akné v kombinaci s gelem pro mytí stejné společnosti. Cena výrobku se pohybuje od 120 do 180 rublů.
 3. Tonic Bright Touch Osvěžující toner. Hlavní nevýhodou tohoto produktu, který se často odráží v recenzích, je to, že produkt způsobuje silný pocit pálení. Zanechává pocit lepkavosti a touhy umýt. Podle spotřebitelů jsou výhody tonika: čistí, hydratuje a dodává pokožce zář. Obecně řečeno, tonikum nesplňuje očekávání spotřebitelů z hlediska ceny / kvality.
 4. Joyskin tonikum pro citlivou, mastnou a problémovou pleť. Většina uživatelů má rád, že produkt neobsahuje alkohol. Spotřebitelé si také všimnou bezpečného složení výrobku a jeho hypoalergenicity.
 5. Znamená to, že Garnier "Clean Skin", podle spotřebitelů, účinně čistí epidermis od akné a snižuje zarudnutí, a tím zjemňuje pleť. Negativní uživatelé reagovali na pach produktu. Vhodné pro mladou pokožku.
 6. Nástroj Garnier "Proti černým tečkám" je drtivá většina spotřebitelů považována za neúčinnou v boji proti komedonům.
 7. Účinek Nivea acua pro suchou a citlivou pokožku je pro většinu spotřebitelů oblíbený díky šetrnému, ale účinnému čištění. Mezi nevýhody kupujících vydávají ostrý parfém.
 8. Znamená Yves Rocher "Velvet jídlo" stojí od 1100 do 1400 rublů. Převážná většina uživatelů zaznamenala odůvodnění očekávání ohledně ceny / kvality. Vhodné pro suché i kombinované typy. Ve směsi není alkohol. Mnoho kupujících uvedlo, že výrobek je vhodný pro použití v zimě. Má uklidňující, uklidňující účinek.
11 foto

Jak vidíte, čistící tonika v úzkém smyslu plní funkci očisty a v globálním smyslu pomáhá prodloužit mladost a krásu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky