Jak tonizovat vlasy?

Jak tonizovat vlasy?

Chcete něco změnit ve svém vlastním vzhledu? Už vás nebaví vaše barva vlasů, ale nechcete se dramaticky měnit? Tato otázka je zvláště akutní na jaře, kdy se ženy začínají zbavovat teplého a beztvarého zimního oblečení.

S příchodem teplých jarních dnů chcete vypadat jasněji, atraktivněji a zajímavěji. Kromě oděvu hraje významnou roli také vzhled.

Pravděpodobně, každá dívka alespoň jednou v životě se rozhodla o barvení vlasů, ale výsledek ne vždy splňoval očekávání. Aby se jejich skutky nelitovaly a nebyli naštvaní, můžete požádat o pomoc od profesionálních mistrů v kosmetických salonech nebo kadeřnických salonech. Ale není vždy čas a příležitost najít čas a jít "navodit krásu". Proč ne zkusit barvení vlasů doma, a Nejlepší je začít experimenty tohoto druhu s lehčími a kouřovými prostředky - toniky.

Vlastnosti a výhody

Díky speciálnímu složení komponentů tonikum nehrozí zranění vlasů stejně jako barvy čpavku. Vlasové tonikum je barvivo, s nímž můžete změnit barvu vlasů (ne dramaticky, ale pár odstínů ve srovnání s přirozeným tónem) na několik týdnů. Skvělé pro ty, kteří se snaží poprvé a ještě nejsou připraveni na kardinální změny nebo jen chtějí experimentovat se změnou vzhledu.

Výhody tonika pro barvení:

 1. Téměř úplná absence amoniaku přispívá k šetrnému barvení a neporušuje strukturu vlasů.
 2. Přítomnost vitamínového komplexu ve složení pomáhá pečovat o vlasy, vyživuje a hydratuje. Vlasy se stávají lehkými, učenými, lesklými, hedvábnými a jemnými na dotek.
 3. Možnost provádění experimentů při hledání dokonalého obrazu.
 4. Pokud neúspěšné, můžete rychle odstranit odstín, který se ukázal po použití tonikum. Pomocí rady uživatelů webu a doporučení profesionálních kadeřníků-stylistů můžete použít masky k odstranění výsledného odstínu nebo k jeho úpravě na 1-2 tóny.
 5. Úspora nákladů.

Nevýhody použití tónovaného tonika jako barviva:

 1. Krátkodobý účinek (nicméně, mnoho dívek přisuzuje toto kritérium výhodám, protože můžete změnit vzhled téměř každý měsíc).
 2. Špatné komponenty nebo nesprávné použití výrobků zanechávají stopy na oděvu, který je obtížné nebo zcela nemožné umýt.

Co je lepší: barva nebo tonikum

Fair sex malovat vlasy z různých důvodů: někdo chce skrýt své šedé vlasy, někdo chce změnit její vzhled, a někdo chce jen vyčnívat z mas a uchyluje se k extrémním změnám. Co si vybrat: barva nebo tonikum? K barvení vlasů se používá barvicí prostředek i barva. Liší se stupněm bezpečnosti, efektivnosti použití, jasnosti nebo přirozenosti výsledku.

Pokud chcete jasnou a sytou barvu, pak nejlepší možností by bylo malování. Je však třeba pečlivě přistupovat k výběru barev, věnovat pozornost kompozici, číst recenze a doporučení stylistů - kadeřníků. Ti, kteří se snaží experimentovat, je lepší použít tonikum. Tónovací činidlo zdůrazní přirozenost a přirozený lesk vlasů.

7 foto

Odrůdy

Doba trvání účinku závisí na řadě faktorů, mezi nimiž je například typ tónovacího činidla, ochranná známka a vlastnosti jejích produktů.

Typy tonik:

 1. S mírnou expozicí (pěna nebo šampon s balzámem na odstín, hydratační tonic-booster). Během dvou týdnů se tónování vymyje. Tento typ je skvělou volbou pro ženské experimentátory, kteří hledají něco nového pro sebevyjádření. To může být úzký odstín vaší přirozené barvy vlasů k revitalizaci je, nebo spíše odvážné a originální řešení (například různé tóny růžové, fialová, modrá a popel).
 2. S hlubokým dopadem (ne čpavkové barvy profesionálního typu), které jsou udržovány na vlasech až dva měsíce. Absence amoniaku umožňuje použití takových barev i během těhotenství.

Paleta

Navrhovaná barevná paleta dokáže uspokojit přání každé mladé dámy. Při výběru tónovacího prostředku je však třeba mít na paměti, že stejné názvy tónů od různých výrobců mohou přinést výrazně odlišné výsledky.

Společnosti, které vyrábějí tónované balzámy a šampony, stejně jako barvy, které neobsahují čpavek, nabízejí pozornost moderní společnosti nejen přirozeným odstínům, ale také velmi odvážným možnostem. Chcete překvapit ostatní, chcete udělat šplouchání na párty? Neváhejte si vybrat tonika jasných a neobvyklých tónů: růžová, karmínová, červená, fialová, fialová, modrá, modrá, neonově zelená, jasně zelená, lilek, šedá, švestková a další.

Pro příznivce přirozenosti má vlastní paletu:

 1. pro blondýnky - perlový popel, creme brulee, vanilka, perla, kouřově růžová, plavá;
 2. pro brunetky - černá, čokoládová, zralé třešně, zlatý kaštan, skořice;
 3. pro hnědovlasé ženy - mahagon, divokou švestku, jantarovou, burgundskou.

Jak staré můžete použít

Kdy můžu začít barvit vlasy? Taková otázka často zní mezi dospívajícími dívkami. Samozřejmě, vzhledem ke svému věku, se dívky často neptají na rady maminek, ale rozhodují sami a žádné argumenty, že barvy nejsou bezpečné, nejsou schopny je zastavit při provádění svých plánů. V tomto případě můžete k problému přistupovat jinak a přesvědčit dítě, aby vyzkoušelo tonizační prostředky.

Čpavek je buď zcela chybí ve složení složky tonikum, nebo je přítomen v minimálním množství, takže si nemůžete dělat starosti, že je škodlivý pro zdraví. Tento nástroj je považován za naprosto bezpečný. Lze použít i v období těhotenství a kojení.

Jak vyzvednout

Při výběru jakéhokoliv kosmetického přípravku, včetně barvení / tónování vlasů, se musíte zaměřit na barevný typ vzhledu. Často na baleních uvedeno odstín barvy, což bude výsledek. Nezapomeňte ale, že karton nebo plastová láhev je jen kresba a skutečná barva vlasů může být výrazně odlišná.

Také tonika se často používají jako prostředek pro růst vlasů. Přírodní složky, které jsou součástí jejich složení, aktivují růst vlasových folikulů hlavy.

Podle doporučení a rad stylistů, kadeřníků, neexistují žádná omezení týkající se použití inkoustů bez amoniaku nebo tónovacích balzámů / šamponů. Jedinou výjimkou je perm, henna a basma zbarvení. Po těchto procedurách se musíte zastavit na několik měsíců.

Jak namalovat doma

Můžete plně tónovaný vlasy nebo jen tipy doma. Pokud je postup barvení komplikovanější, musíte použít služby profesionálního mistra pro správné a rovnoměrné zbarvení. Ale můžete si odstínit vlasy sami.

Je třeba si pamatovat několik pravidel:

 1. nemůžete odstínit vlasy po henně nebo basmě;
 2. proceduru nelze provést na nedávno uděleném povolení;
 3. tónovací činidla se často používají k nátěru šedých vlasů (barva může ležet nerovnoměrně, možná budete muset míchat několik odstínů);
 4. Blondýnky musí pečlivě vybrat tón, aby se odstranila žlutost;
 5. v případě neúspěšného výsledku (např. vlasy vypadaly příliš červeně nebo žlutě, tón neselhal rovnoměrně, odlišný odstín na koncích, atd.), stejně jako odstranění žloutnutí, červeno-červené nebo jiné odstíny, často se uchylují k lidovým prostředkům;
 6. při barvení obočí nepoužívejte toner na vlasy, umělé vlasy také nejsou tónovány;
 7. bělené vlasy po tonikum se mohou stát nepřirozenou barvou;
 8. při malování v jasných barvách by se měly řídit doporučeními výrobců.

Chcete-li odstínit vlasy doma, potřebujete rukavice, šampon, pár ručníků, barvicí kartáč, plastovou misku, hřeben s občasnými zuby a tónovací činidlo.

8 foto

Postup se skládá z následujících kroků:

 1. Nepoužívejte tonikum na špinavé vlasy. Je nutné vlasy umýt a lehce osušit. Na suché nebo mírně vlhké vlasy se nanáší bezbarvý nátěr / barvivo.
 2. Použijte speciální štětec, aplikujte výrobek na vlasy a rozložte ho po celé délce. K tomu potřebujete hřeben se vzácnými zuby.
 3. Udržet potřebný čas.
 4. Opláchněte tonikum teplou vodou, dokud nebude voda čistá a průhledná.
 5. Barvené vlasy můžete opláchnout citrónovou vodou nebo použít barevný balzám na opravu barvy.
 6. Chcete-li setřít tonikum kůže, stačí otřít vlhkým ručníkem. Pokud je barva silně „zakořeněna“ do kůže, je užitečný běžný kefír.

Pouze při dodržování těchto pravidel vypadají vlasy po tónování krásně. Tón bude klesat rovnoměrně a dokonce i na žlutých vlasech se objeví krásný odstín.

Kolik času si nechat

Barva vlasů se liší od postupu barvení, protože použité nástroje jsou pro vlasy bezpečné, nepronikají dovnitř. Nezanedbávejte však tipy a doporučení výrobců, které jsou obvykle uvedeny v návodu k použití.

Pro lehké tónování byste měli mírně zkrátit časový interval. A pokud chcete více odolné a syté barvy, pak můžete mírně přehánět tonikum na vlasy.

Po jak moc se omýval

Ženy se často zajímají, jak dlouho vydrží tónování vlasů. Tuto otázku nelze jednoznačně zodpovědět a pojmenovat jakoukoliv konkrétní postavu, protože Účinnost postupu je ovlivněna různými faktory:

 1. typ použitého činidla;
 2. struktura vlasů a přirozená (originální) barva;
 3. zvolený odstín tónovacího prostředku a značky;
 4. způsob aplikace tonika (sám doma nebo profesionální řemeslníci v salonech krásy).

Chcete-li prodloužit účinek tonika, můžete okamžitě opláchnout vlasy teplou vodou s citronovou šťávou.

7 foto

Bude malovat šedé vlasy

Šedivé vlasy jsou nejnepříjemnější okamžik, který rozruší každou ženu krásného sexu bez ohledu na její věk. Co dělat, když šedé tvrdohlavě "stříbro", ale nechcete používat odolné barvy, které mohou poškodit strukturu vlasů. Na záchranu přijdou tonizující látky.

Podle statistik lze pomocí tonik skrýt pouze 30% šedivých vlasů. Samozřejmě, měli byste se pokusit sami zjistit, jak efektivní budou tyto prostředky. Nepočítejte však s dlouhým a ohromujícím efektem. Tonic jako barvivo na vlasy odstraňuje pouze část šedých vlasů. Dokonce i nejlevnější léky zvládnou tento úkol.

Pokaždé, když si vlasy umyjete, odstín se opět vymyje a znovu se objeví šedé vlasy. Bohužel se ukazuje, že je to začarovaný kruh. Můžete se pokusit uchýlit se k pomoci dražších prostředků známých značek.Účinnost malování šedivých vlasů však nezávisí pouze na typu toniku, významnou roli hraje také struktura a vlastnosti samotných vlasů.

Nejlépe hodnocené

V současné době je výběr různých kosmetických přípravků obrovský. Mezi nejoblíbenější tónovací činidla patří následující značky:

 1. L'Oreal (L'Oreal) Professional;
 2. Schwarzkopf (Schwarzkopf) Profesionál;
 3. Estel (Estelle);
 4. Irida (Irida);
 5. Rocolor;
 6. Belita (Belita) Lux Color;
 7. Jungle Fever (Jungle Feever);
 8. Acme Color (Acme Color).

Velmi populární jsou odstíny severské blond, mountain ash, stejně jako Manic Panic s černou tonikum a další.

Recenze

Poté, co jsme studovali více než tucet recenzí o účinnosti tónovacích prostředků pro barvení vlasů, můžeme zdůraznit několik skutečností. Například, většina recenzí říká, že tonika jsou neškodná pro lidské zdraví. Jsou také cenově dostupné, nevyžadují speciální znalosti a dovednosti ani pro domácí použití. Výsledek však ne vždy splňuje očekávání, někdy nemusí být stín stejný jako my.

Při výběru tónovací látky nebo barvy bez amoniaku je důležité věnovat pozornost výrobci a dodržovat doporučení kadeřníků.

Chcete-li vypadat atraktivně a dobře se starat, musíte věnovat pozornost sobě a sledovat svůj vlastní vzhled. Krásný účes - záruka úspěchu v každém týmu! Proto se nebojte experimentovat s použitím tonik při barvení vlasů.

12 foto
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky