Domácí pleťové tonikum

Domácí pleťové tonikum

Jedním z nejdůležitějších způsobů péče o pleť, který by neměl být přehlížen, je tónování. Mnoho dívek často chybí, věřit, že oni mohou dělat jednoduché čištění kůže s gelem s nebo bez štětce. Ale to není tak, protože pro úplnou péči je třeba dále čistit kůži vatovým tamponem namočeným v tonice. Pokud máte pochybnosti o tom, že na policích obchodů můžete najít kvalitativní kompozici, můžete se pokusit, aby to bylo doma.

Druhy

Existuje několik typů tonik. Mohou být použity jako majitelé normální kůže, a ti, kteří mají nějaké problémy.

Na polici by měla mít každá dívka, která se stará o její vzhled, dobré hydratační a tonizující mléko. To pomůže kůži zůstat zdravý. Jako odličovač make-upu lze použít také tonikum.

Vyberte si vhodnou čistící volbu a nahradí vám myceliální vodu nebo mléko:

  • Majitelé mastné kůže se zvětšenými póry se může rozhodnout pro matovací tonikum nebo speciální nástroj pro zúžení pórů.
  • Zbavte se zčervenání a vyrovnejte tón pleti Můžete použít bylinné bělící tonikum.
  • Zralá kůže těžit ze speciální krémy proti stárnutí.
  • Dívky, pro které je to důležité nejen čistící účinek, ale také to, co je součástí kompozice, Vhodné přírodní bylinné tonikum na bázi alkoholu.
8 foto

Výhody

Soudě podle velkého množství různých druhů produktů péče, mohou ovlivnit kůži různými způsoby. To znamená, že získané výhody mohou být také odlišné.

Kvalitní tonikum pomáhá řešit několik různých problémů najednou. Uklidňuje podráždění, pomáhá vyrovnat se s zarudnutím, vyrážkami nebo akné.

Tonic pro mastnou a problémovou pleť je dobrým lékem na akné. Také vám to ušetří od růžovky.

Starší ženy potěší, že správné tonikum vám umožní řešit problémy spojené s věkem.

Přirozené mléko urychlí proces obnovy pleti a zbaví vás vrásek.

Složky

Složení tonika může být různé v závislosti na tom, jaký účinek má.

Uklidnit bolavou pokožku Budete vyhovovat toniku odvar z petrželky, chlazený zelený čaj. Obecně platí, že bylinné čaje fungují dobře na epidermis. Například, z heřmánku, měsíčku nebo s přidáním aloe šťávy. Heřmánek a citronové tonikum vám umožní vybělit si obličej, takže tón bude rovnoměrnější.

Make kůže měkké a sametové může znamenat z růží. Je velmi snadné vařit doma, jen tím, že dělá tinkturu růžových lístků.

Čistá rýže, mlékárna nebo základ okurky se běžně používá jako tonický základ. Ale taková základna okurky, citronu nebo bylinek je doplněna různými prvky, které tento efekt jen posilují. Příznivé účinky na epidermis budou poskytnuty kyselinou salicylovou nebo kyselinou jantarovou. Také pro větší účinek jsou tonika nasycena vitamíny a oleji.

Tonizující prostředky s esenciálními oleji mají nejen efektivnější účinek, ale také příjemnější vůni. Jednou z nejoblíbenějších možností pro mnoho dívek je tonikum tea tree oil, které zklidňuje pokožku unavenou ze dne a čistí ji.

Aplikace: základní pravidla

Pro tonikum měl očekávaný výsledek, musí být správně použit. V tomto případě bude pleť vypadat dobře, i když se o ni postaráte jen doma, aniž byste se uchýlili k procedurám v salonu.

Za prvé, když jste si koupili tonikum nebo vařili doma, musíte to otestovat. Pokud máte alergickou reakci, zkontrolujte na malé ploše kůže.

Výrobek by měl být aplikován jednoduchou tenkou houbou nebo měkkou bavlněnou podložkou. Pokud máte příliš citlivou pokožku, lze ji ošetřit jednoduchým sprejem. Za použití jakékoli toniky stojí za to připomenout, že to nemůže být poslední fáze péče.

Poté, co jste se takto očistili, musíte hydratovat nebo vyživovat pokožku v závislosti na tom, co potřebujete.

Nevýhody

Stejně jako všechny produkty péče, i tonika mají své nevýhody. Hlavní kontraindikací, na kterou nesmíme zapomenout, je individuální imunita nebo citlivost na celou látku nebo její jednotlivé složky.

Často dochází k alergické reakci v důsledku přidání éterických olejů. To platí zejména pro majitele citlivé kůže a zvětšených pórů.

Jak udělat doma: recepty podle typu pleti

Ale pokud nemáte žádné kontraindikace, pak můžete bezpečně použít tonikum. Vařit doma je poměrně jednoduché. Nepotřebujete žádné složité komponenty - vyberte si, co je pro vás to pravé.

Mastná

Jedním z nejproblematičtějších je mastná pleť. To nevypadá velmi atraktivní kvůli neustálé brilanci. Kromě toho se často objevují různé vyrážky a malé pupínky.

Abyste se zbavili zarudnutí, úzkých pórů a aby kůže byla matnější, můžete použít jednoduché tonikum, připravené doma. Jako základ pro to můžete použít prostou nesycenou minerální vodu. Stojí za to zahřátí na pokojovou teplotu. Do nádoby s vodou přidejte jednu polévkovou lžíci přírodní mořské soli bez aromatických přísad.

Sůl v teplé vodě by měla být míchána, dokud se krystaly úplně nerozpustí. Výsledná kapalina by měla být použita k očištění pleti dvakrát nebo třikrát denně při použití husté bavlněné podložky. Tento nástroj bude váš obličej čistší a zmírní nezdravý lesk.

Normální

Pravidelná kůže bez viditelných problémů, také potřebuje dobrou péči a samozřejmě tónování. Následující nástroj pomůže, aby pokožka byla zdravější a zdravější. Kromě toho budete okamžitě cítit ochranu před špatným vlivem životního prostředí.

Pro tento nástroj potřebujete pouze dvě složky - vodu a ocet z jablečného moštu. Pro jednu sklenici čisté chladné vody potřebujete lžičku octa. Kapalina musí být důkladně promíchána. Ihned po tomto může být aplikován na bavlněnou podložku a ošetřen na obličej. Tento nástroj pomáhá dobře se vyrovnat s mastným leskem a nečistotami, které jsou pro oko neviditelné. Po použití bude pokožka znatelně čistší a příjemnější na dotek.

Suché

Suchá kůže v mládí vypadá dobře, protože málokdy se objeví vyrážka, akné nebo mastný lesk. Nadměrná suchost však také není příliš dobrá. Chcete-li se zbavit tohoto problému, musíte připravit speciální nástroj, který bude viditelně léčit šupinaté a unavené epidermis a dělat to více dobře-upravené a atraktivní.

V tomto případě je lepší jako základ zvolit mléko nebo velmi jemnou minerální vodu. A v roli přísad bude provádět ovoce, které bude krmit epidermis. Pro 200 gramů mléka budete potřebovat 50 gramů čerstvého rybízu a třikrát více jahod. Bobule je třeba brousit jakýmkoliv možným způsobem - v mixéru, ručně nebo ve speciální maltě.

Ve směsi mléka a mletých bobulí přidejte deset kapek glycerinu. Používejte tento bobule smoothie denně.

Kombinované

Kombinovaná pokožka je více rozmarná a obtížně se o ni stará. Kombinuje dva problémy: vyrážku a nadměrnou suchost. Péče o obličej by měla být tak promyšlená, jak je to jen možné.Účinná bude kvalitní tonika na bázi jednoduchého zeleného čaje. Pro tento recept je lepší zvolit přírodní listový čaj, ale ne balený.

Zelený čaj je doplněn citronovou šťávou. Aby byl lék dost neškodný, přidejte ne více než dvacet kapek citronové šťávy. A konečně, výsledný čaj by měl být zředěn polovinou sklenice nesycené minerální vody.

Takový „čaj“ pro výživu a čištění obličeje dobře zvládá mastný lesk v oblasti tváří, čela a brady. Zároveň vyživuje pokožku, normalizuje metabolické procesy. Epidermis tak zůstává elastická a dobře upravená.

Získaný se směsí zeleného čaje a minerální vody tonikum může být skladován několik týdnů. Zároveň by měl být nástroj v malé lahvičce v chladničce.

Akné

Pokud je vaším hlavním problémem akné, „zdobení“ obličeje a dekoltu, lze tento problém vyřešit i domácím tonikem. K jeho vytvoření budete potřebovat základní sedativní a protizánětlivé složky.

Nejdříve vezměte třicet gramů čerstvé aloe buničiny. Ve stejné nádobě se přidá pět gramů citronové šťávy, tři polévkové lžíce nesycené minerální vody a kapka esenciálního mátového oleje. Pokud je to možné, je lepší ji nahradit třemi malými listy máty. Pokud se vaše kůže, kromě akné, také liší svým vysokým obsahem tuku, pak můžete přidat pět gramů alkoholu do výsledné směsi.

Všechny výše uvedené složky se smísí v jedné malé nádobce. Před použitím by se tonikum mělo nalít do malé praktické láhve. Než začnete čistit obličej, stojí za to třepání lahvičky.

Tato směs funguje velmi dobře, zvládá nejen akné, ale i ztmavnutí a jizvy, které po nich zůstávají. Takže po několika týdnech používání tohoto nástroje bude váš obličej znatelně čistší a lépe upravený.

S efektem matování

Domácí tonika jsou dobře zachráněna a mají tlustý lesk. Vyrovnat se s tímto problémem vám pomůže směs vody, citronové šťávy a petrželky. Příprava takové kompozice není obtížná. V jednoduché pánvi zahřejte listy petržele nalité sklenkou čisté vody. Výsledná směs by měla být vařena patnáct minut. Když je vše připraveno, kapalina musí být ochlazena. Když je zcela chladný, musíte přidat lžičku čerstvé citrónové šťávy.

Přidáním citronové šťávy získáte efekt zesvětlení. Vaše pleť tak bude mít méně skvrn a obecně bude její tón vyrovnanější. Kromě toho zvládá hlavní úkol - zbavit se lesku.

Jak skladovat

Aby se výrobek domácí péče nezhoršoval a neztratil své vlastnosti, měl by být skladován ve vhodných podmínkách. Koneckonců, zkažené tonikum nejenže vyléčí pokožku, ale také ji poškodí.

Základní pravidla pro skladování jsou poměrně jednoduchá. Především nezapomeňte, že alkoholické tinktury nelze skladovat déle než dva týdny, a to ani v chladničce. Tinktury bez alkoholu by neměly stát déle než pět dní. Také v žádném případě nenechávejte domácí tonikum na slunci nebo v příliš teplém prostoru - okamžitě se zkazí.

Domácí tonikum pomáhá vyrovnat se s problémy a aby váš vzhled více dobře-upravený ne horší než drahé značkové výrobky. Hlavní věcí je, abyste si mohli vybrat ty správné ingredience a připravit dobře fungující kompozici, která zvládne její úkoly.

Jak tónovat kůži? Recepční tonikum pro obličej se můžete dozvědět z následujícího videa

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky