Co je tonikum?

Co je tonikum?

Co je to za co?

Samozřejmě, každá dáma si sama vybírá péči o pleť. Existují však tři „velryby“, bez nichž by kůže jakékoli krásy nebyla v takovém dokonalém stavu, jak by chtěla. Tato čistící, tonizační a hydratační. Dnes budeme podrobně hovořit o nejčastěji opomíjené položce - tónování. Pokud je vše jasné, s první a poslední - kůže nebo gely se používají pro čištění, krém a oleje se používají pro hydratační, pak to, co použít pro druhé? Zvláště oblíbené jsou toniky.

Tonic je tonikum a odstraňuje zbytky kosmetiky, "únavu" z obličeje znamená.

Vlastnosti a výhody

Mnozí se zajímají - je nutné použít tonikum? Aby bylo možné tento problém řešit, je třeba, abyste zjistili vlastnosti a výhody toniku, než je užitečné.

Výhody tonika jsou, že:

 • Neutralizuje účinky vody na kůži;
 • Obnovuje přirozenou vodní bilanci kůže;
 • Eliminuje zarudnutí, podráždění;
 • Působí jako antiseptikum a antioxidant;
 • Zpomaluje proces stárnutí
 • Odstraňuje zbytky kosmetiky

Má také řadu funkcí, včetně aplikace:

 • Aplikujte tonikum od středu obličeje na okraj - podél masážních linek.
 • Pokud aplikujete tonikum na špičkách prstů, srazíte ho do kůže, rychleji se vstřebá; také částice bavlny přispívají k předčasnému výskytu mimických vrásek. A dívky s tenkou nebo citlivou pokožkou by měly zůstat na tonickém spreji.

Lotion a tonikum: jaký je rozdíl

Volba v našich obchodech je obrovská - vaše oči se rozcházejí. Představte si, že jste přišli do kosmetické dílny na očistný a tonizující prostředek, jděte do vhodného stánku a nevíte, co si vybrat. Pleťové vody, tonika, tonery ... jaký je rozdíl, rozdíly, co je pro vás to pravé? Samozřejmě, kdykoliv můžete zavolat konzultanta, ale není lepší vědět všechno sami?

Rozdíly mezi pleťovým krémem a tonikem jsou takřka bezvýznamné, ale přesto je. Lotiony jsou především čistící prostředky, které rozpouštějí nečistoty a make-up. Podle vlastností, jsou jako mléko pro odstranění make-upu a jít ihned po řádném mytí. Tonika - mezistupeň mezi očistou a hydratací. Zpravidla se používají po lotionu a připravují pokožku pro další péči - aplikují krém nebo sérum, tekutinu. Mléko omývá make-up a tonikum, jak název napovídá, tóny pleti a činí ji čerstvější.

Tam je také něco jako toner. To je mnohem méně populární u nás, jak se týká asijské kosmetiky, ale to nebere jeho pozitivní rysy. Toner - jaký je průměr mezi krémem a tonikem. Má méně tekuté nebo gelovité konzistence a aplikuje se dlaněmi prstů nebo na koncích prstů jako tekutina nebo základní nátěr. Zpravidla se používá pro zralou nebo suchou pokožku, protože standardně má také hydratační vlastnosti. Dodatečně vyživuje pokožku a aplikuje se na očištěnou tvář.

Druhy

Tonika se dělí podle účelu na:

 • Čistící tonikum Používá se k odstranění make-upu (z kůže obličeje, z řas), po mytí a lotion. Má výrazný antibakteriální účinek.
 • Osvěžující Zlepšuje tón pleti, odstíny a dodává obličeji svěžest.
 • Omlazující Výrazný účinek proti stárnutí v důsledku přítomnosti kyseliny hyaluronové a retinolu. Působí pouze ve spojení s jinými prostředky proti stárnutí - s výhodou ze stejné linie.
 • Hydratační nebo tonický komfort. Bojuje s podrážděním, suchostí a těsností, vyživuje pokožku vitamíny.
 • Matování Nepostradatelný nástroj pro mastnou, problémovou nebo kombinovanou pleť.Uzavírá póry po vyčištění a kontroluje mazové žlázy.
 • Pletení Má antiseptický účinek, kontroluje mastnou pleť. Vyztužená verze rohože zpravidla zahrnuje zelený čaj.
 • Absorbent. Vyživuje pokožku kyslíkem a zklidňuje zánět, má matující účinek. Vyžaduje povinné použití smetany.
 • Bělení Bojuje s akné a po akné. Používá se pouze v noci as opalovacím krémem, protože může způsobit pigmentaci v přímém kontaktu se sluncem.
 • Tonic exfoliant, nebo exfoliační. Navrženo tak, aby zlepšilo pleť díky exfoliaci odumřelých kožních buněk. Účinek je podobný bělení, zahrnuje ANA a BHA-kyselinu, retinol a je také používán pouze na noc.
 • Antikuperozny. Interferuje se vznikem vaskulárního retikula a expandovaných kapilár. Pro takové kožní problémy používejte pouze anti-couperose tonikum nebo pro citlivou pokožku.
 • Hydrolat nebo květinové vody. Přírodní bio-tonikum z okvětních lístků (například růže z růží) nebo citrusových výtažků. Vhodné pro odstranění make-upu a post-čištění; vhodné pro jakýkoliv typ pleti, hlavní je vybrat vhodnou kompozici.

Použití:

 • Tonický prášek. Ideální řešení pro tupou pokožku bez tonálních prostředků nebo běžného prášku. Zpravidla má vzhled bílé tekutiny a je aplikován bavlněnou podložkou na očištěnou pokožku obličeje. Je navržen tak, aby utáhl póry a kontroloval práci mazových žláz.
 • Tělové tonikum Může mít hydratační, výživný nebo čistící účinek.
 • Změkčovač Nápad japonské kosmetiky. Vynikající vodiče pro hydratační a účinnější než běžné toniky. Mají gelovou konzistenci a připomínají něco jako sérum. Aplikujte konečky prstů.
 • Tonický sprej nebo tonikum ve spreji. Může mít jak bělicí, tak hydratační účinky.
 • Tonické mléko. Nachází se ve sklenici nebo v tubě s víčkem odšroubováním nebo zavíráním na bavlně. Podobně jako micelární voda.

Účinné látky

Samozřejmě, především, tonika, stejně jako oblíbená kosmetika, se vyznačují účinnými látkami. Každá složka má odlišný vliv na kůži různých typů - to je důvod, proč, aby bylo možné vybrat perfektní, vhodný produkt, musíte pečlivě prostudovat složení každé lahve a neignorovat štítky na štítku.

Například, kosmetika pro obličej bez alkoholu a parabeny jsou lepší než s jejich přítomností. Je to proto, že:

 • alkohol schne epidermis - v případě každodenního používání může jednoduše přesušit, způsobit dehydrataci, podráždění a odlupování, předčasný výskyt vrásek a snížit náchylnost ke slunci a mrazu;
 • parabeny jsou alergické, akumulovat se v kůži a nedovolit tak dýchání. Také stojí za to říci, že alkohol v kosmetice je označován jako alkohol, etanol, a pokud je na posledním místě ve složení, pak je zcela neškodný, ale pokud je vaše pokožka náchylná k suchu, pak si vyberte alkohol-free kosmetiku.

Pokud mluvíme o tonice pro suchou pokožku - že by to nepochybně mělo navlhčit a krmit. Ideální je zde bylinná tonika - s výtažky z heřmánku, mandlí, ovesných vloček nebo petrželky; z olejů lze odlišit meruňky, broskve, hrozny, měsíčku. Můžete věnovat pozornost tonikum s chrpy na balení nebo růží, medové tonikum nebo mateří kašičku. V ideálním případě by měl obsahovat lipidy, vitamin E (alfa-tokoferol), panthenol (vitamin B5) a močovinu.

Náprava pro mastnou nebo kombinovanou, smíšenou pleť, v první řadě by měla zavřít póry, zabránit tvorbě mazu a nenávidělého olejového lesku na povrchu. Dezinfikovat a zvlhčit - protože pokud vyschnete mastnou pleť, bude vylučovat dvakrát tolik tuku. Mátové tonikum nebo zelený čaj, heřmánek a okurka, z bobkového listu, s měsíčkem je nejlepší.

Dalšími složkami mohou být čajovníky, citron, aloe a eukalypt. Nebojte se ANA a BHA kyselin - odlupují vrchní vrstvu epidermy, utahují póry a matrici, ale tonikum s nimi v kompozici by mělo být používáno dvakrát nebo třikrát týdně. AHA-kyseliny - kyselina jablečná, mléčná, glykolová a citrónová a kyselina BHA v kosmetice je pouze jedna - salicylová. Alkohol v prostředku může být přítomen v množství 5%.

Dobrá volba pro problémovou pleť je kafr tonikum - s přídavkem esenciálního oleje z kafrového dřeva.

Univerzální možnost může být nazývána tonikem na termální vodě - vápník, hořčík, železo ve složení hovoří samo za sebe. Je to on, kterému dávají přednost i šťastní majitelé normální pleti. Termální voda osvěžuje a dodává pružnost, měkkost, prodlužuje odolnost vůči líčení.

Ricinový olej se jen zřídka nachází v tonice, ale může být přidán do směsi do jiných olejů a otřete obličej po proceduře tónování - jako výživa.

V tomto případě se na bavlněnou podložku namočenou v teplé vodě nanese několik kapek olejové směsi a obličej se setře. Tento postup se nejlépe provádí v noci a ráno se umývá obvyklým způsobem. Kromě ricinového oleje můžete použít i jiné živiny.

Také je nutné mluvit odděleně o mužské tonice. Zpravidla mohou muži po holení používat tonikum, aby zklidnili citlivou nebo podrážděnou pokožku.

Jak si vybrat

Po pečlivém studiu všech typů tonik, můžete jít přímo na výběr. Nicméně, pro tento musíte znát další důležité informace - jaký typ kůže, která tonikum je vhodné. Zpravidla je vše na obalu okamžitě napsáno - pro zralou pleť, normální, suché, mastné, kombinované nebo problémové. Někdy se však stává, že výrobce tyto velmi důležité informace neuvádí. Je to v takových okamžicích, kdy je třeba přečíst doporučení a provozní komponenty, složení je na štítku samotném. První položkou tedy bude definice vlastního typu pleti.

Pro suchou pokožku potřebují tonikum bez alkoholu nebo s jeho nízkým obsahem (mělo by být na posledním místě v kompozici nebo by nemělo být vůbec). Květinové hydráty a termální voda jsou perfektní - můžete si ji koupit i v lékárně.

Pokud vaše pokožka trpí odlupováním a podrážděním, podívejte se blíže na tonikum panthenolem, bylinnými extrakty a změkčovadly - dobře udržují vlhkost a nepřesušují pokožku. To platí zejména v zimě.

Pro normální pleť potřebují tonika s osvěžujícím a čistícím účinkem - s přidáním kyselin (AHA). Majitelé mastné, kombinované nebo problémové pleti by se měli také podívat na kyseliny ANA a kyselinu salicylovou. Mimochodem, tonikum s salicylem zakoupené v lékárně může být vynikající náhradou za drahé přípravky péče o obličej pro teenagery a ne jen. Tonikum s vysokým obsahem alkoholu se také nedoporučuje pro mastnou pleť, ideální složkou jsou esenciální oleje a kyseliny, které pokrývají póry a regulují lesk.

Pro zralou pleť Měli byste zvolit měkký a utahovací nástroj se zdvihacím efektem. Hlavními složkami jsou kyselina hyaluronová, vitamíny A a E.

Pokud jde o balení a způsob použití, výrobci aktivně používají dvě láhve - s dávkovačem nebo sprejem. První zpravidla se používá v tandemu s vatovaným diskem - obličej se otírá vlhkým tonikem a druhý se jednoduše nastříká na kůži. Vyberte si, co je pro vás výhodnější.

Další malý život hacking - pokud krém a gel pro mytí z určité série vám vyhovuje, pak, s největší pravděpodobností, tonikum ze stejné společnosti vám bude vyhovovat.

Také při výběru výrobku věnujte pozornost vůni - parfémy mohou způsobit alergie, stejně jako umělé barvy. Kvalitní tonikum by mělo být transparentní nebo tlumené, přírodní bylinné barvy. Pokud je to možné, požádejte konzultanta o tester.

Jak používat

Před použitím tonikum je třeba pokožku očistit. Na kůži by měla být umístěna vatový tampón namočený v odličovacím mléku nebo na mléko, přičemž by měla být věnována zvláštní pozornost rtům, pokud jsou vyrobeny, a jatečně upraveného těla nebo oční linky. Vyměňte mléko může ubrousky pro odstranění make-upu. Po stlačení kapky nebo dvou běžných každodenních čisticích prostředků na speciální silikonovou houbu nebo jen na dlani a dobře pěnění aplikujte na mokrý obličej masážními pohyby, na kůži po dobu jedné nebo dvou minut. Také umýt - a teď je čas na tonikum.

Vyčistěte obličej několikrát tonikem, pokud je balení vybaveno rozprašovačem, nebo naneste několik kapek na čistou bavlněnou podložku a potřete pokožku obličeje asi jednu minutu od středu k okraji. Můžete věnovat pozornost výstřihu a krku. Pokud instrukce předpokládá jiné použití, postupujte podle pokynů. Tonic by neměl být používán příliš často - ráno po mytí a před denním krémem, před nočním krémem a doslova jednou nebo dvakrát denně, aby se osvěžila pokožka. Poslední fází je zvlhčení pokožky vhodným krémem nebo olejem, sérum.

Nejlépe hodnocené

Speciálně pro vás jsme vytvořili seznam společností, kterým musíte při výběru obličejové toniky věnovat pozornost. Hodnocení zahrnuje jak rozpočtové prostředky z masového trhu, tak ne velmi levné.

„Velvet Nutrition“ od YvesRocher pro suchou pokožku

Paraben zdarma pro dívky se suchou a podrážděnou pokožkou. Pečlivě čistí. Kůže se stává hladkou a osvěženou. Hlavní účinná látka - šťáva popela - hluboce vyživuje pokožku. Pracuje skvěle s čistícím gelem ze stejné série.

Cena: cca 400 rublů za 200 ml.

Natura Siberica čistící toner pro mastnou a kombinovanou pleť

Natura Siberica je jednou z mála přírodních kosmetických firem v Rusku, která je také vysoce ceněna v zahraničí. V této tonice není žádný alkohol pro mastnou a smíšenou pleť - není to vůbec; Zelený čaj a heřmánek, šalvěj a oregano hrají roli antiseptika, navíc bojují s černými skvrnami a otevřenými póry. Dejte pleti otupělost.

Cena: cca 400 kol za 200 ml.

Tonique Douceurová z Lancome

Přitahuje svou skladbou - francouzskou růží, extraktem černého bezu a ne kapkou alkoholu. Vhodné pro všechny typy pleti. Obnovuje vodní rovnováhu pokožky a zjemňuje její tón, dobře čistí póry. Balení však není příliš pohodlné - pokud je to možné, doporučujeme jej nalít do jiné nádoby s menším otvorem.

Cena: více než 1000 rublů za 200 ml.

Zelená maminka ("Sea Garden", "Lingonberry a celandine", "Jahody a série")

Dalším z představitelů přírodní kosmetiky na ruském trhu je firma Green Mom. Nelze jej přisoudit plně ekologické kosmetice - například alkohol se také nachází, i když výrobce na přírodních surovinách šetří. Série tonik vhodných pro různé typy pleti: "Jahody a řada" pro normální a suché, "Mořská zahrada" pro mastné a kombinované, a "Lingonberry and clandine" pro problematické a mastné. Mnohem méně časté jsou vyvažování "Oranžový květ a Acerola" a očištění "Olivové a granátové jablko"

Cena: cca 150 rublů za 300 ml.

MATT TOUCH od firmy Lumene

Ideální pro mastnou a kombinovanou pleť. Vysychá záněty, zužuje póry a mírně rozjasňuje černé body. Složení není nejpříjemnější, ale páření je dobré. Cítí chlad a osvěžující účinek.

Cena: cca 200-300 rublů za 200 ml.

Kosmetičtí a kupci recenze

Při nákupu výrobku pro obličej nebo vlasy se mnoho dívek řídí sliby výrobců - což je v zásadě špatné. Vzácná společnost napíše o svém produktu celou pravdu. Jediné, co by mělo být konkrétně uvedeno na štítku, je složení a pro jaký typ je vhodný. Nebojte se diskutovat o výběru kosmetiky s přáteli nebo známými, konzultanty v obchodech.Pokud chcete znát skutečný upřímný, správný názor na produkt - řídit se recenzemi ostatních uživatelů a blogů kosmetiků, hodnocením určitých produktů na stránkách.

Tvorba ratingu nejlepších toniků, které se nacházejí o něco vyšší, jsme především vedli přesně podle názorů běžných dívek a jejich recenzí. Ale stojí za to zdůraznit jeden profesionální okamžik - ne všechny dámy "go" tonikum. Pokud se domníváte, že vám tento lék nevyhovuje - příliš suší pokožku, ucpává póry nebo provokuje akné, nemyjte se. Vyměňte jej za jiný výrobek nebo se podívejte na tonery nebo pleťové vody.

U tonických žen zákazníci oceňují především splnění slibů ze štítku. Je to psané - matování, takže by mělo být dobře matné, jinak proč je vůbec potřeba? Tonic by měl čistit a nevyvolávat zánět a loupání, neupchávat póry a jemně čistit.

Přehled toniků obličeje od populárních značek, v příštím videu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky