Ortopedické pantofle

Ortopedické pantofle

Nejlepší věc, kterou můžeme udělat pro naše nohy po dlouhém pracovním dni, je namočit je do teplé lázně a dát na ně pohodlné a správné pantofle.

Co si vybrat?

Správné pantofle jsou ortopedické pantofle. Ano, ano, pantofle pro domácí jsou také ortopedické a slouží nejen k léčbě různých onemocnění nohou, ale také k jejich prevenci. Ortopedové doporučují při podobných problémech nosit podobné boty jako:

 • bolest kloubů a ztuhlost při revmatoidní artritidě;
 • oběhové poruchy a snížená citlivost při syndromu diabetické nohy;
 • různé formy clubfoot;
 • změna tvaru nohy nebo ploutve;
 • křečové žíly;
 • nadváha;
 • vysoký krevní tlak;
 • deformity prstů („kost“) a paty („podnět“);
 • zranění různého původu.

Také ortopedické pantofle (nebo pantofle s ortopedickou stélkou) pomáhají zmírnit napětí ve svalech a zmírňují těžkost v nohách po dlouhé fyzické námaze a někdy dokonce snižují bolesti zad. Výrobci nabízejí kupujícím možnost výběru ortopedických pantoflí pro domácnost, a to nejen pro ženy, které musí doma „doma“, ale i pro muže a dokonce i pro děti vypracovat „druhou směnu“. Dejme se na každou skupinu zvlášť.

Ženy

Designéři ortopedické obuvi se snažili splnit nejnáročnější požadavky krásných dám a nabídli obrovský výběr modelů. Pro ně, různé formy, design, materiál, ze kterého horní a dolní části boty jsou vyrobeny, a samozřejmě, barvy. Můžete například vyzvednout jasné modely s podpatky s otevřeným pláštěm. Nebo bez paty s otevřenou patou klidné tóny. Kromě toho jsou ortopedické pantofle:

 • se zády nebo bez ní - hřbet je nutný pro udržení kotníku, v jeho nepřítomnosti jsou preventivní práce prováděny ortopedickými vložkami s nártovými podpěrami;
 • ucpává pantofle - s uzavřeným nosem na odlité podešvi - pro ženy, které chtějí vypadat módní a stylové doma;
 • na korkové podešvi - mají lehkou, ale pružnou podešev, která pod nohama vytváří pocit teplého mořského písku;
 • modely s masážním efektem - mají vyboulení v podobě trnů nebo oblázků, které v kontaktu s určitými reflexními body na chodidle dávají léčivý účinek. Ale nosí takové pantofle může být ne více než 2-3 hodiny denně, od 5 minut v prvních dnech.

Pokud jde o ortopedické masážní pantofle, nelze zmínit tzv. „Relax“. Liší se od svých protějšků tím, že mají kapsy ve vložkách naplněných polymerními granulemi polyethylenu, které jsou ošetřeny zvláštním způsobem. Při pohybu se tyto granule pohybují a mění svou polohu, což umožňuje korekčním prvkům ve stélce pantoflí přizpůsobit se zvláštnostem lidské nohy. Pokud se při nošení jiných masážních pantoflí může objevit bolest a závislost, uvolní tyto potíže a díky vzduchové vrstvě mezi granulemi polymeru mohou nohy „dýchat“.

Pohodlná a bezbolestná masáž působí příznivě na celé tělo, zmírňuje únavu a zlepšuje celkový tón. Kromě toho, pokud jsou obvyklé masážní pantofle kontraindikovány v očních patách a onkologických onemocněních, mohou být uvolněné pantofle noseny všemi.

Prakticky všichni výrobci vyrábějí ortopedické pantofle pro domácnost z přírodních materiálů:

 • kůže;
 • bavlna;
 • bambus;
 • vlny.

Mezi domácími ortopedickými pantoflemi zaujímá zvláštní místo pantofle, jejichž podešev a horní část jsou vyrobeny z plsti.Tento typ netkané vlny má takové vlastnosti, jako je trvanlivost a schopnost regulovat teplotu, to znamená, že je teplý v zimních pantoflích a v létě není horký.

Muži

Pánské pantofle ve svých základních vlastnostech jsou podobné ženám. Jsou také terapeutické a profylaktické a jsou vyrobeny z přírodních materiálů. Pro muže je to obzvláště důležité, protože téměř všichni zástupci silnějšího pohlaví trpí nadměrným pocením. Tkaniny nebo kožené pantofle pomáhají vyrovnat se s tímto problémem, protože kůže nohou v nich dýchá.

Pro muže, domácí oblečení a boty by měly být pohodlné, krása a styl pro ně nevadí. Proto se výrobci ortopedických pantoflí rozhodli zaměřit svou pozornost na další okamžik. Mužům byly nabídnuty tzv. "Inteligentní" ortopedické pantofle. Jejich zvláštností je, že podešev této boty je vyrobena ze speciálního materiálu Memory Foam. Jedná se o syntetický materiál, polyuretanovou pěnu, naposledy upravený. Je porézní, protože se skládá z buněk.

Když tělesná hmotnost tlačí na podešev, tyto buňky se stahují a vložky mají tvar nohou svého nositele, což má za následek, že zatížení na noze je rovnoměrně rozloženo, netrpí nadměrným napětím. Dále stélka „vzpomíná“ na stopu pána. Tyto pantofle „s pamětí“ mohou zabránit ortopedickým onemocněním jako ploché nohy a vzhled kosti na základně palce. Pro ženy jsou k dispozici také inteligentní ortopedické pantofle.

Dítě

Volba dětské obuvi by měla být vždy brána vážně a volba pantoflí - zejména proto, že zdraví budoucí generace je kladeno v dětství. Pro děti ortopedické pantofle pro dům jsou některé jednoduché, ale velmi důležité požadavky:

 • hlavní věcí je nárt, měl by být jasně viditelný i nejobvyklejším člověkem, který v ortopedii nic nepochopil;
 • Pantofle by měly být vyrobeny z vysoce kvalitních přírodních materiálů, které nepoškozují jemnou dětskou pokožku a nezpůsobují alergické reakce;
 • Věnujte pozornost kvalitě stélky - musí také splňovat požadavky uvedené v předchozím odstavci;
 • ponožka ortopedických pantoflí pro děti by měla být kulatá a dostatečně vysoká a neubližovala dítěti;
 • na horní části podešve by měly být umístěny omezovače, které chrání nohy dítěte před vyklouznutím z pantoflí a spodní část by měla být vyrobena z protiskluzového materiálu na parketách nebo linolea;
 • na základě účelu, pro který si koupíte dětské ortopedické pantofle (pro prevenci nebo léčbu specifického onemocnění), budete také muset vzít v úvahu doporučení svého ortopedického lékaře.

Dětské domácí ortopedické pantofle pro děti do 2 let jsou vyráběny ve formě bot. Drží nohu dobře, což dodává dětem důvěru nejen při chůzi, ale i při běhu. Pro děti do 5 let je také lepší vybrat si pantofle s kulisou, protože jejich noha se stále tvoří. Velikost boty by neměla být „pro růst“, musí přesně odpovídat aktuální velikosti nohou dítěte, jinak budou zaručeny problémy s nohama v budoucnu.

Pokud máte pochybnosti o výběru modelu nebo velikosti, musíte se poradit s odborníkem. Pomůže vám vybrat si ortopedické pantofle pro dítě i pro vás.

Recenze ortopedických pantoflí pro domácnost jsou jen pozitivní, protože tyto boty jsou přirozené, kvalitní a dnes jsou také pohodlné a stylové.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky