Vlněné pantofle

Vlněné pantofle

Nic není teplejší než výrobky z vlny.

Nejlepší volbou pro domácí obuv jsou sušené pantofle z přírodních materiálů: velbloud nebo ovčí vlna. Vlněná vlákna se udržují v teple a nedochází k prochladnutí.

Vzhledem k tomu, že přírodní vlněné pantofle regulují tělesnou teplotu, mohou být nošeny kdykoliv během roku. Výběr boty z velbloudí vlny, zbavit nohy od únavy, dát jim pocit lehkosti, blaženosti a masážní efekt nohou.

Domácí modely

Domácí pantofle je nejlepší koupit z přírodní vlny.

Tento přírodní materiál má jedinečné, prospěšné vlastnosti oproti syntetickým. Vlna umožňuje pokožce dýchat, dobře absorbuje vlhkost, neutralizuje různé pachy a má léčivý a relaxační účinek.

Návrháři vyvinuli mnoho stylových, módních a pohodlných modelů pantoflí pro ženy, muže a děti. Vlněná srst na pantoflích se díky své dobré pružnosti netírá, neuvolňuje a po dlouhou dobu udržuje dobrý vzhled.

Velbloudí vlna

Velbloudí vlna je považována za ekologicky šetrnou a přirozenou, je to dobrý materiál pro pantofle.

Fluff velbloud je lehký, odolný, schopnost přidělit a uložit suché teplo, takže lidské tělo se nepotí a dokonale prodyšné. Velbloudí vlasy nezpůsobují alergie, takže jsou ideální pro děti, stejně jako pro lidi trpící alergickou reakcí na jiné typy vlny.

Velbloud má léčivé účinky, používá se k revmatickým bolestem, artritidě, léčbě zlomenin, neuralgii. Nevýhody velbloudí srsti mohou být připsány jen mírné brnění, i když pro mnoho to bude jako masážní účinek.

Ovčí srst

Australská merino ovčí vlna není o nic horší než velbloudí vlna, to je také považováno za přírodní a přírodní materiál, který se zahřeje v nejtvrdším zimním období a nedovolí pocení v horkém létě.

Proto se doporučuje, aby dospělí a děti nosili pantofle s ovčí vlnou. Vzduchový prostor je tvořen mezi tenkými vlákny merino vlny, kvůli kterému nohy v ovčích kožešinových pantoflích nikdy být mokrý.

Ovčí srst je příjemná na dotek, nepropichuje a nedráždí pokožku. Merino vlna příznivě ovlivňuje klouby, stimuluje krevní oběh, zmírňuje opuch a uvolňuje svaly.

Plstění

Díky plstící technice mohou být útulné domácí pantofle vyrobeny z přírodní vlny.

Plnění se provádí lepením a tkáním vlněných vláken různými způsoby, za použití suché nebo mokré metody. Suché plstění se provádí jehlou, která je nalepena do vlny tak, že kusy vláken jsou vzájemně propojeny.

Metoda mokrého plstění vyžaduje úpravu vlny roztokem mýdla, takže vlákna mohou být lisována nebo třena ručně. Pro výrobu pantoflí se doporučuje plstění používat přírodní ovčí nebo velbloudovou vlnu.

Pantofle pro domácí s vlastními rukama

Pro výrobu domácích vlněných bot budete potřebovat následující nástroje: karton, nůžky nebo papírový nůž, tužku nebo pero, plátno a také je třeba připravit vlnu, pomocí které budeme plstit, balit film, který má pupínky, teplý mýdlový roztok.

Na papíře jsme obrys nohy, pak jsme se vzor, ​​s ohledem na to, že při plstění vlny sedí, přidáme pár centimetrů ve všech směrech.Načrtneme náš náčrtek na plátno, vystřižíme, postupně aplikujeme vlnu na výsledné části, pak položíme prázdnou fólii na bublinkovou fólii a začneme ji navlhčit velkým množstvím mýdlového roztoku, zakryjeme volným okrajem filmu.

Poté začneme plstící techniku, která spočívá v hnětení vlny rukama, to bude trvat asi 3 hodiny. Konečně, to zůstane snížit díru pro nohu, odstranit film, tvoří tvar pantofle, pečlivě navlhčit produkt v mýdlové vodě, odstranit přebytečné chuchvalce a nechat pantofle zaschnout, a pokud je to žádoucí, šít podešev.

Pojďme to shrnout

Pantofle z přírodní vlny jsou nejlepší boty pro domácnost.

Teplé, praktické a krásné vlněné pantofle, můžete si koupit za dostupnou cenu nebo si to sami doma. Když se stanete majitelem těchto bot, zapomenete na únavu a nemoc nohou.

Merino vlna má protizánětlivé, zklidňující a hygroskopické vlastnosti.

Velbloudí vlna ve výkonu není horší než ovce, navíc absolutně nezpůsobuje alergie.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky